Pavziranje?

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
x-something
Prispevkov: 4
Pridružen: 19. Jul 2011 22:31

Pavziranje?

Odgovor Napisal/-a x-something »

Lep pozrav.

Moja situacija je taka, da sem se lani vpisala v 1.letnik in ga letos ponavljala, ampak sta mi ostala še rim in ekonomija :roll: (klasika). In glede na moje izkušnje z izpiti, se mi zdi brezveze, da bi se direktno vpisala izredno v 2.letnik s tema dvema grehoma, ker ju pomojem ne bom do marca naredila, in mi tako ostanejo še trije izitni roki za vse ostale izpite 2.letnika :cry: ... Zato sem misnla pavzirat in v tem času opraviti rim in ekonomijo.

Zanima me pa če lahko tudi med tem ko pavziram opravim do 4 izpite 2.letnika,...in če se lahko potem naprej redno izšolam, ali mi v vsakem primeru ostane samo izredni študij? ...
Levenstein
Prispevkov: 21
Pridružen: 19. Jun 2012 19:07

Re: Pavziranje?

Odgovor Napisal/-a Levenstein »

Opravljaš 4 izpite za naprej, to zagotovo lahko. Pomojem pa tudi ko maš pogoje za reden vpis kot pavzer, se lahko vpišš redno. Če pa ni tko, me pa popravite.
sariika
Prispevkov: 23
Pridružen: 13. Mar 2011 14:23

Re: Pavziranje?

Odgovor Napisal/-a sariika »

Jaz mam tudi vprasanje... Ostala sta mi namrec rim in zgodovina.. Ali grem lahko v drugi letnik? Kako to poteka, moram v referat se vpisat ali kako?
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: Pavziranje?

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Lahko gres v drugi letnik ja, vem da izredno 100% za redno pa nisem prepričan, ampak se mi tudi da tudi :D za vpis izpolni anketo na ŠISu, spreintaj vpisni list in piči v referat.
You mirin brah? No shame in mirin.
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Pavziranje?

Odgovor Napisal/-a Alja »

Brez rima in zgodovine lahko greš redno v drugi letnik.
the.one
Prispevkov: 17
Pridružen: 05. Jan 2011 15:25

Re: Pavziranje?

Odgovor Napisal/-a the.one »

živjo!
imam isti problem kot x-something (ponavljam 1.letnik in nimam opravljenega rima in ekonomije), pa me zanima par stvari:
- je možno ob pavziranju opravljat izpite iz drugega letnika, potem ko opravim oba iz prvega letnika? koliko je potrebno plačat za izpite?
- a lahko mal razložite ta evidenčni vpis
- do kdaj se lahko vpišem na izredni študij? kako se uredi pavziranje (a morm rihtat kšne liste pr brankotu al pa kej podobnga)?

res najlepša hvala za pomoč!
Levenstein
Prispevkov: 21
Pridružen: 19. Jun 2012 19:07

Re: Pavziranje?

Odgovor Napisal/-a Levenstein »

Če do marca opraviš vse izpite 1.letnika, lahko opravljaš do 4 izpite višjega letnika, tudi kot pavzer, mislim da je med 120-130e za posamezni izpit.
Izredno se lahko vpišeš še 3 dni po tem, ko opraviš zadnji oktobrski izpit( tako nekako je vsaj pisalo na oglasni deski )

Zanima pa tudi mene, če je potrebno urediti kake papirje posebej za pavziranje, ali te fakulteta avtomatično vodi kot pavzerja?
sagat

Re: Pavziranje?

Odgovor Napisal/-a sagat »

Levenstein napisal/-a:Če do marca opraviš vse izpite 1.letnika, lahko opravljaš do 4 izpite višjega letnika, tudi kot pavzer, mislim da je med 120-130e za posamezni izpit.
Izredno se lahko vpišeš še 3 dni po tem, ko opraviš zadnji oktobrski izpit( tako nekako je vsaj pisalo na oglasni deski )

Zanima pa tudi mene, če je potrebno urediti kake papirje posebej za pavziranje, ali te fakulteta avtomatično vodi kot pavzerja?
Vključno z marcem, po marčevskih izpitih je evidenčni vpis. Izpit je 83€, plača se po pisnem delu, dobiš položnico. Opravljaš ga lahko samo enkrat in izbereš lahko samo 4 izpite višjega letnika. Za pavziranje ni potrebno urediti nobenih papirjev, ker status pavzerja, nekoliko cinično, pravzaprav pomeni, da nimaš statusa. Če se ne vpišeš redno oz. izredno, si avtomatično pavzer.
pikica*
Prispevkov: 72
Pridružen: 05. Okt 2011 14:20

Re: Pavziranje?

Odgovor Napisal/-a pikica* »

Izpiti, ki jih opravljaš kot pavzer so pa po letošnjem ceniku 43,20€ na izpit če se ne motim?
sagat

Re: Pavziranje?

Odgovor Napisal/-a sagat »

pikica* napisal/-a:Izpiti, ki jih opravljaš kot pavzer so pa po letošnjem ceniku 43,20€ na izpit če se ne motim?
Tako je. Zgoraj pa jaz govorim glede evidenčnega vpisa (4 izpiti višjega letnika = 4x 83€).
beigejan
Prispevkov: 6
Pridružen: 17. Jan 2012 18:04

Re: Pavziranje?

Odgovor Napisal/-a beigejan »

ali obstaja za pavzerja pri evidenčnem vpisu kakšna omejitev, glede na to da imajo nekateri predmeti obvezne vaje in seminarske naloge, ki jih pavzer ne more opravljati?
sagat

Re: Pavziranje?

Odgovor Napisal/-a sagat »

beigejan napisal/-a:ali obstaja za pavzerja pri evidenčnem vpisu kakšna omejitev, glede na to da imajo nekateri predmeti obvezne vaje in seminarske naloge, ki jih pavzer ne more opravljati?
Da, omejitve so takšne, kot pri rednih študentih.
Luna
Prispevkov: 13
Pridružen: 01. Sep 2011 16:27

Re: Pavziranje?

Odgovor Napisal/-a Luna »

Katere 4 izpite je torej najpametnejše vzet? ker za oba kazenska p. zahtevajo poročilo o obravnavi... a izbirne predmete lahko narediš? da bi npr. vzel civilno-medicinsko in kakšen tak "lažji" predmet, da jih sigurno narediš (glede na to, da pri evidenčnem vpisu greš lahko na posamezni izpit samo 1x). Kot pavzer lahko hodiš na predavanja (ker so itak javna), kaj pa na vaje...? Ker meni se zdi zelo pametno, da tisti, ki se hočejo evidenčno vpisat, hodijo na oboje...
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Pavziranje?

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

me zanima če kdo ve slučajno, letos pavziramin se mislim jutri pred izpitom odjaviti od samega izpita. s tem sem mislila, da pač položnice ne dobim, če se od izpita odjavim, sedaj pa mi ena kolegica razlaga, da položnico vseeno dobiš tudi če se od izpita odjaviš....ve kdo kaj več? :|
alea.iacta.est
Prispevkov: 35
Pridružen: 26. Jan 2011 18:31

Re: Pavziranje?

Odgovor Napisal/-a alea.iacta.est »

To sem jaz naredila v prvem letniku in sem šla takoj, ko sem se odjavila, k Brankotu, da me je izbrisal iz seznama prijavljenih, pa nisem dobila položnice. Ne vem pa, če je to še vedno izvedljivo,ker sem ga že takrat morala lepo gledati :D
truper
Prispevkov: 7
Pridružen: 05. Okt 2012 14:23

Re: Pavziranje?

Odgovor Napisal/-a truper »

Zdravo! A mogoce kdo ve kako je s to prosnjo,ki jo je treba vložiti,če pavziraš? Ali je to zgolj formalnost ali ti lahko zavrnejo in izpišejo iz saxa?
Hvala
tjaskaa_
Prispevkov: 147
Pridružen: 03. Mar 2009 13:42

Re: Pavziranje?

Odgovor Napisal/-a tjaskaa_ »

Kakšno prošnjo to misliš? :?

Ko sem jaz pavzirala, nisem nikoli vlagala nobene prošnje. Morda je sedaj po Bolonjcu tole kaj novega.
Kingsfield
Prispevkov: 86
Pridružen: 22. Okt 2013 16:24

Re: Pavziranje?

Odgovor Napisal/-a Kingsfield »

Za pavzirati letnik ne rabis nobene prosnje. Ce pa pavziras 3 leta, potem pa rabis prosnjo, da te vrnejo nazaj v studijski program, ampak mislm, da gre zholj za formalnost.
highflayer12
Prispevkov: 13
Pridružen: 23. Jan 2013 21:15

Re: Pavziranje?

Odgovor Napisal/-a highflayer12 »

Vem, da je forum zadnje čase precej mrtev, vseeno pa bi rad vprašal sledeče. Je tukaj kdo, ki je imel izkušnje s pavziranjem? Na naši strani namreč ne najdem kakšnega novejšega pravilnika glede študentov brez statusa, razen seveda tistega od leta 2009, za katere nevem, če je še veljaven. Zanima pa me sledeče:

- za pavziranje se ne potrebujem vpisati, oziroma ne storim nič, razen rešim tisto anketo v šisu, da bom avtomatično pavziral?
-v mojem primeru mi je ostalo še nekaj izpitov za 2 letnik, torej se lahko prijavim na kateri koli rok v šisu, plačam položnico (prva 3 opravljanja, nekaj čez 50e) in grem pisati, enako kot redni študentni?
-kako je z odpravljanji izpitov za višji letnik, če do marca naredim vse za 2., potem si lahko izberem še 4 iz tretjega, plačam in imam 1x možnost, da naredim?

Hvala za vaše odgovore.
Kingsfield
Prispevkov: 86
Pridružen: 22. Okt 2013 16:24

Re: Pavziranje?

Odgovor Napisal/-a Kingsfield »

highflayer12 napisal/-a:Vem, da je forum zadnje čase precej mrtev, vseeno pa bi rad vprašal sledeče. Je tukaj kdo, ki je imel izkušnje s pavziranjem? Na naši strani namreč ne najdem kakšnega novejšega pravilnika glede študentov brez statusa, razen seveda tistega od leta 2009, za katere nevem, če je še veljaven. Zanima pa me sledeče:

- za pavziranje se ne potrebujem vpisati, oziroma ne storim nič, razen rešim tisto anketo v šisu, da bom avtomatično pavziral?
-v mojem primeru mi je ostalo še nekaj izpitov za 2 letnik, torej se lahko prijavim na kateri koli rok v šisu, plačam položnico (prva 3 opravljanja, nekaj čez 50e) in grem pisati, enako kot redni študentni?
-kako je z odpravljanji izpitov za višji letnik, če do marca naredim vse za 2., potem si lahko izberem še 4 iz tretjega, plačam in imam 1x možnost, da naredim?

Hvala za vaše odgovore.
1. Samo reši anketo in to je to.
2. Normalno se prijaviš, imaš pa na voljo vse roke (ne samo za redne študente). Položnico plačaš po izpitu.
3. Tako kot si sam ugotovil. Do marca (vključno z njim) moraš opraviti vse, nato imaš možnost MAJ/JUN/SEP si razporediti 4 izpite višjega letnika. Vpišeš se v referatu (evidenčni vpis) od 1. do 15. aprila enkrat (spremljaj oglasno desko) in imaš možnost enega pristopa za vsakega od teh 4 izpitov (sam si razporediš poljubno roke). Moraš pa paziti, da izpolnjuješ (morebitne) pogoje pri teh predmetih 3. letnika (primer: če je za opravljanje izpita potreben pristop na kolokviju, potem pač moraš it na ta kolokvij recimo že januarja). Najbolje je, da se (pri sebi) odločiš že sedaj, katere predmete boš vzel, se oglasiš na GU pri profesorjih in jih vprašaš, če so kakšni pogoji.
Odgovori

Vrni se na