Iz kje se učiti Javno upravo?

prof. dr. Bojan Bugarič, prof. dr. Erik Kerševan

Moderatorji: Zmajbaby™

Odgovori
ihatelawsql
Prispevkov: 7
Pridružen: 07. Jun 2011 11:24

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a ihatelawsql »

Hm, ali jaz mogoče kaj zamujam in so rezultati že objavljeni na oglasni deski, ali jih še čakamo na šisu?
sreča na vrvici
Prispevkov: 129
Pridružen: 26. Okt 2011 21:40

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a sreča na vrvici »

Pomojm jih je poslal na Mars popravljat.
kolegica
Prispevkov: 19
Pridružen: 15. Jun 2010 16:26

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a kolegica »

No, no, morate razumet, da mora celih 16 izpitov popravit, to ni kr tak! Za to si bo moral najmanj en dopust vzet... Sam glede na to, da jih danes ni blo, jih najbrz tudi do ponedeljka se ne bo. :?
ihatelawsql
Prispevkov: 7
Pridružen: 07. Jun 2011 11:24

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a ihatelawsql »

Danes sem klicala v referat in so mi povedali, da je profesor zbolel ter da bodo rezultati v Šis-u v najkrajšem možnem času.
sreča na vrvici
Prispevkov: 129
Pridružen: 26. Okt 2011 21:40

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a sreča na vrvici »

Če nas je 16 pisal, potem 16 dni popravljanja... 4 strani na dan je dobro povprečje.

Sicer pa meni včeraj, ko sem klicala v referat, ni nobeden rekel, da bi bil profesor bolan.
sreča na vrvici
Prispevkov: 129
Pridružen: 26. Okt 2011 21:40

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a sreča na vrvici »

Vse besede vzamem nazaj, odkar sem vidla oceno :shock: :mrgreen:
ihatelawsql
Prispevkov: 7
Pridružen: 07. Jun 2011 11:24

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a ihatelawsql »

Konec dober, vse dobro ;)
Uporabniški avatar
Slash
Prispevkov: 218
Pridružen: 12. Nov 2008 15:29

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a Slash »

Po čem se je treba učit za ta izpit, glede na to, da ne veš kdo ga sestavlja? Da ne ostaneš potem slabo, če si se učil snov od enega, izpit je sestavil pa drugi? :D Kolko časa pa porabiš za naštudirat vse?
Uporabniški avatar
Slash
Prispevkov: 218
Pridružen: 12. Nov 2008 15:29

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a Slash »

Zna kdo odgovorit na to vprašanje: Razlike med storitvijo splošnega ekonomskega interesa ter socialno storitvijo ekonomskega interesa?

Sam bi odgovoru tako: Razlika je predvsem v tem, da pri storitvah splošnega interesa evropsko pravo prepove monopole (preko konkurenčnega prava) in to storitev veliko bolj približa “klasičnim” tržnim storitvam. Po novi, evropski opredelitvi, je storitev splošnega ekonomskega interesa tržna dejavnost z določenimi omejitvami v javnem interesu (“public service obligation”). Manjši pa je vpliv prava EU na tki. negospodarske javne službe, kjer države članice ohranijo več avtonomije in pravo EU posega predvsem preko štirih svoboščin. Bi blo to pravilno al sm udrail mimo?
tjasa88
Prispevkov: 19
Pridružen: 16. Mar 2011 18:49

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a tjasa88 »

IZPIT NOVEMBER 2013

vprašanja so bla drugače postavljena z več podvprašanji ampak se jih ne spovnem, tko da okvirno je blo tkole:

1.) odnos med politiko in upravo - v zvezi s tem ali je uprava samostojna? pozitivna in negativna politizacija?
2.) ameriški spoil sistem in slovenski sistem? kaj je narobe z našim sistemom? ali bi bile potrebne spremembe pravnih pravil ali kadra?
3.) ali imajo naši organi v sestavi večjo samostojnost od britanskih next step agencij? evropska unija in neodvisne agencije?
4.) Plačni sistem v SLO..ali vpliva na kvaliteto? kako bi spremenili sistem?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

A to so vprašanja samo iz Bugaričevega dela? Mislim so v izpitu bila zajeta samo njegova vprašanja?
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Slash
Prispevkov: 218
Pridružen: 12. Nov 2008 15:29

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a Slash »

Mislim, da so vsa njegova ja.

A ni rekel, da bojo rezultati čez en teden? :? :roll:

Edit: rezultati so v ŠIS-u.
tjasa88
Prispevkov: 19
Pridružen: 16. Mar 2011 18:49

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a tjasa88 »

rezultati so v ŠISu, ocena glede na moje znanje pa vrhunska=)

mislim da so bila vprašanja samo od Bugariča, učila sem se pa samo tri dni po njegovih slajdih in starih vprašanjih=)
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

A lahko napišeš vprašanja?
Si vis pacem para bellum
sreča na vrvici
Prispevkov: 129
Pridružen: 26. Okt 2011 21:40

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a sreča na vrvici »

A niso tri poste višje objavljena?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Se opravičujem, res je.
Si vis pacem para bellum
Penac
Prispevkov: 54
Pridružen: 22. Avg 2011 11:23

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a Penac »

Za januarski izpitni rok piše v ŠISu, da bo Trpin, za marčevski pa Bugarič. Dejansko potem to tako je, ali sestavljata vsak pol izpita?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Trpin ne sestavlja več izpita. Samo Bugarič
Si vis pacem para bellum
ribica
Prispevkov: 23
Pridružen: 18. Jan 2012 21:51

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a ribica »

A ima kdo mogoče zapiske iz predavanj prof. Trpina?? Prosim!!!
zdene32
Prispevkov: 70
Pridružen: 20. Jan 2009 20:27

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a zdene32 »

A obstaja kaka nova skripta? in kdo sestavala izpit? A je zih Bugarič?
estee
Prispevkov: 6
Pridružen: 16. Sep 2012 20:46

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a estee »

Bugarica sem vprasala, ce on sestavlja januarski izpit, odgovoril mi je, da ga sestavljata oba, torej tudi Trpinova vprasanja bodo :cry:
Uporabniški avatar
Shiva
Prispevkov: 10
Pridružen: 18. Jun 2013 13:03
Kraj: Ljubljana

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a Shiva »

A ve mogoče kdo še za kakšen članek, ki ga je Bugarič objavil v zadnjem času?
Ali pa mogoče intervju?
Hvala
All that we are is the result of what we have thought
zdene32
Prispevkov: 70
Pridružen: 20. Jan 2009 20:27

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a zdene32 »

če sprašuješ zato, ker mislš, da bo kej v zvezi s tem, ti priporočam, da si pogledate tole, ker je najbolj aktualno in čist možn da bo kej tazga v izpitu, ker je v letosnjih power pointih že umenjen.
http://www.mnz.gov.si/si/novinarsko_sre ... 93e634fda/
http://www.d-l.si/index.php?page=news&i ... type=arhiv
Uporabniški avatar
Shiva
Prispevkov: 10
Pridružen: 18. Jun 2013 13:03
Kraj: Ljubljana

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a Shiva »

takšne članke sem imel v mislih, ja =)
hvala!
All that we are is the result of what we have thought
skalarok
Prispevkov: 6
Pridružen: 16. Jun 2009 14:24

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a skalarok »

Tale januarski izpit je bil pa kar mal čuden . Več sem potegnil iz splošnega znanja kot pa iz pravnega :D No vprašanja so bila .1 ) Katera oblika je najbolj primerna za razpolaganje z državnim premoženjem . Potem pa si imel ene 10 možnosti in 2 izmed sta bile tudi agencija in javni holding . Zdaj jaz sem tuki dal agencija vendar čuden se mi je zdel da nič ne piše zakaj al pa obrazloži zato sem to sam obkrožil. 2) Bolonjska reforma zakaj je bila sprejeta v EU, kaj smo mi narobe naredil ,uvedba šolnin ali je to v skladu z načeli javne službe v RS in EU(po mojem je ) (je v zavodih to se uporabi naprej za financiranje fakultete država pa pol financira sam tok da pokrije kar se ni z šolninam pokril da se ne izkrivlja konkurenca zaradi prevelke drž pomoči, potem pa še ali se lahko uvede večja šolnina za tujce in pa kateri primeri iz Seu boš uporabil za argumentacijo (NE diskriminacija , Gravier Brown pa tudi komisjia proti avstriji se mi zdi in to še preden je uvedla kvote nisem prepričan).3 Ali so podatki o udbi po zdijz in zakonu o arhivih dostopni za javnost no ta je tudi mal zapleten vendar je bila odaja pred 10 dnevi o tem pa sem napisu kar sem se spomnu . Pač da so po Zdijz če nima oznake tajno ker če jo ma potem tudi ne morem opravit relativnega testa da preverimo kje je večji interes to pa zaradi zakona o arhivih vendar o temu zakonu nisem vedel nič tko da ne vrm če je ta argumentacija prava vem da je komisija ki odloča o tvojem dostupu do arhivov .4) Zakaj so države bric tako uspešne bile v preteklosti od ostalih držav ? tuki sem pisal kar vem iz splošnega znanja ( spr političnega sistema odkritje novih naravnih surovin in človeških (slaba delovna zakonodaja ) ne rabijo se držati kjotskega sporazuma ,lastna monetarna in fiskalna politika. Pol je bilo vprašanje če je mel javni sektor kaj pri razvoju držav bric? ( Slab javni sektor država ne vlaga velik Bdp zato se ne zadolži.) Bodoča politika za Bric? Ravnovesje gospodarstvem in javnim sektorjem (uvedba novih soc pravic zaradi višjega j standarda pa drž uprava naj ima mešan sistem med pozicijskim in karernim.
Odgovori

Vrni se na