UKINITEV MOŽNOSTI IZREDNEGA VPISA PO OKTOBRSKIH ROKIH 2013

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: UKINITEV MOŽNOSTI IZREDNEGA VPISA PO OKTOBRSKIH ROKIH 20

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

bubble napisal/-a:U ne, napaka, se opravicujem...januar so ukinili za izpite, ki so ti ostali za nazaj. Kukr zdj razumem?
wtf :? :shock: pa res
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: UKINITEV MOŽNOSTI IZREDNEGA VPISA PO OKTOBRSKIH ROKIH 20

Odgovor Napisal/-a a90 »

Januarja so ostali izpitno roki za predmete, ki so enosemestrski, torej se končajo po 1. semestru v tekočem letu. Pri teh predmetih tudi ni roka ali maja ali junija, to je odvisno od predmeta, če se pogolobite :)
bubble
Prispevkov: 38
Pridružen: 26. Feb 2010 13:25

Re: UKINITEV MOŽNOSTI IZREDNEGA VPISA PO OKTOBRSKIH ROKIH 20

Odgovor Napisal/-a bubble »

Ocitno je fdv dosegel svoje(vsaj nam so skos govorili prfoksi, da hoce fdv, da mamo samo 3 redne izpitne roke), in nas ljubi pf ni mogel nic proti njim. Ah, kdo bi razumel take lepe odlocitve, za katere ne vem komu koristijo- vem samo komu skodijo. Ker vsi vemo, da ceprav bo rokov manj, uspesnost na izpitu ne bo vecja, in posledicno bo vse vec studentov ostajalo zadaj, al pa se lepse- placevalo izredni studij.

Pa se neki... Tole so edina pravila, ki jih imam: http://www.pf.uni-lj.si/media/pravila.pf.pdf
Moti me ker so iz leta 2011 in se omenja november kot izpitni rok...mi pa leta 2011 nismo imeli novembra, ampak oktober? A mam napacna pravila, al pa neki narobe z letom 2011 v dokumentu?
metulj12
Prispevkov: 1
Pridružen: 06. Avg 2013 22:30

Re: UKINITEV MOŽNOSTI IZREDNEGA VPISA PO OKTOBRSKIH ROKIH 20

Odgovor Napisal/-a metulj12 »

Živijo.
Sem v 1. letniku in za mano ni ravno produktivno leto. Imam narejena samo dva izpita. Mene pa zanima ali se lahko po septembrskih rokih (če naredim še dva izpita za ponovni vpis v 1. letnik) ponovno vpišem na redni program? Kako je pa z vpisom na izredni program?
divjimož
Prispevkov: 35
Pridružen: 18. Jun 2011 13:39

Re: UKINITEV MOŽNOSTI IZREDNEGA VPISA PO OKTOBRSKIH ROKIH 20

Odgovor Napisal/-a divjimož »

Da so vam nenapovedano ukinili možnost izrednega vpisa po oktobrskih rokih, je višek ignorance. Nekje bi to povzročilo pravo revolucijo, a na PF pa nič. Očitno skrbi še vedno vsak za svojo rit. V slogi je moč!
bubble
Prispevkov: 38
Pridružen: 26. Feb 2010 13:25

Re: UKINITEV MOŽNOSTI IZREDNEGA VPISA PO OKTOBRSKIH ROKIH 20

Odgovor Napisal/-a bubble »

Reakcija vecine je se zmeri: sej je november. Malo jih pomisli, da novembra ni mozno it izredno naprej.
Studentsko svet mamo pa za okras ocitno.
banananjam
Prispevkov: 3
Pridružen: 07. Jun 2013 17:45

Re: UKINITEV MOŽNOSTI IZREDNEGA VPISA PO OKTOBRSKIH ROKIH 20

Odgovor Napisal/-a banananjam »

Na žalost je tko, da nikoli ne bo ustrezalo vsem, nvem sicer kdaj so objavili to novico, če so jo res tako pozno se strinjam da je to narobe. Je pa tako da vrjetno večini to povsem odgovarja saj setembra izpolnejo pogoje da grejo naprej in si pustijo kak predmet in je do novembra ravno dovolj časa da se v miru naučijo. Tako da sprememba ni nujno slaba, je pa res da je korektno pravočasno opozoriti na to.
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: UKINITEV MOŽNOSTI IZREDNEGA VPISA PO OKTOBRSKIH ROKIH 20

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

verjetno je ministrstvo prtisnlo pa so se posrali ko pičkice
divjimož
Prispevkov: 35
Pridružen: 18. Jun 2011 13:39

Re: UKINITEV MOŽNOSTI IZREDNEGA VPISA PO OKTOBRSKIH ROKIH 20

Odgovor Napisal/-a divjimož »

O groza,študentski svet. Sem preverjal, saj so isti tudi v akademskem zboru, senatu in drugih komisijah.Pojavljata se dve imeni neki Marko Kranjc in Klemen Trdin. Verjetno sta res samo za okras oziroma sklepčnost. Me prav zanima, kaj sta ta dva že naredila za študentom prijazno fakulteto.
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: UKINITEV MOŽNOSTI IZREDNEGA VPISA PO OKTOBRSKIH ROKIH 20

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

sej tut nč ne moreš nardit na tem faksu
divjimož
Prispevkov: 35
Pridružen: 18. Jun 2011 13:39

Re: UKINITEV MOŽNOSTI IZREDNEGA VPISA PO OKTOBRSKIH ROKIH 20

Odgovor Napisal/-a divjimož »

So pa pametni, ko se pojavijo na televiziji Pirnat in druščina, vse vejo in znajo, človek bi mislil, da lahko spremenijo svet, a na PF se na bolje ne spremeni prav nič. O pa, spremenile so se cene za izredni študij,krepko v plus. Imajo verjetno premajhne plače za 4 ure tedenske obveznosti.
divjimož
Prispevkov: 35
Pridružen: 18. Jun 2011 13:39

Re: UKINITEV MOŽNOSTI IZREDNEGA VPISA PO OKTOBRSKIH ROKIH 20

Odgovor Napisal/-a divjimož »

Nekateri profesorji in profesorice na PF so tipični snobi. Nekateri so se že preizkusili v politiki in so takoj pogoreli. Večkrat se spomnim pokojnega Profesorja dr.Bogomirja Sajovica vrhunskega pravnika-civilista,predvsem dobrega človeka, pri katerem smo imeli ustne izpite ob 5. uri zjutraj.Na predavanjih je bil preprost, večkrat je poudarjal "saj vi to tako ali tako bolje veste".Na ustnih izpitih je bil izredno toleranten, večkrat je na koncu izpita prijazno komentiral "ah to ni ravno tako,pa naj bo".Predaval je tudi predmet pravna logika, kateri se mi je zdel še posebej zanimiv. To je bil Profesor, kateremu današnji snobi ne sežejo niti do kolen.
divjimož
Prispevkov: 35
Pridružen: 18. Jun 2011 13:39

Re: UKINITEV MOŽNOSTI IZREDNEGA VPISA PO OKTOBRSKIH ROKIH 20

Odgovor Napisal/-a divjimož »

Dne 27.8.2013 je sklicana seja Študentskega sveta PF.Me prav zanima točka dnevnega reda,"razprava o trenutni študijski problematiki". Upam, da se bodo študentom vsaj opravičili, za tako neprijazno odločitev,"ukinitev možnosti izrednega vpisa po oktobrskih rokih". Grozno je dejstvo,da dne 10.junija,o ukinitvi v referatu še niso nič vedeli.Študent si pač tempo študija in izpitne roke planira, zato je takšna odločitev višek neprijaznosti PF v Ljubljani. Na EPF v Novi Gorici, si takšne nedopustne ignorance ne bi privoščili. Ko nekaj obljubiš ni lepo, da zaradi "višje všečnosti", to spremeniš na veliko škodo študentov.Po takšnih odločitvah se prijaznost neke fakultete loči od druge!
Gooner
Prispevkov: 133
Pridružen: 12. Sep 2012 20:30

Re: UKINITEV MOŽNOSTI IZREDNEGA VPISA PO OKTOBRSKIH ROKIH 20

Odgovor Napisal/-a Gooner »

Ne vem zakaj se tako razburjaš, po tej kolosalni neprijaznosti se bodo bodoči bruci še veliko raje vpisali na vašo prijazno fakulteto, mar ne? ;)
banananjam
Prispevkov: 3
Pridružen: 07. Jun 2013 17:45

Re: UKINITEV MOŽNOSTI IZREDNEGA VPISA PO OKTOBRSKIH ROKIH 20

Odgovor Napisal/-a banananjam »

Divji mož lepo da opozarjaš na napake naše fakultete, ki jih je seveda veliko, vendar pretirana reklama za fakulteto v novi gorici je pa druga skrajnost, verjetno si tudi sam povezan z njo. Mar ni problem pravosodja tudi ta, da imamo preveč nesposobnih in neinteligentnih pravnikov, tega problema pa ne bomo rešili s pretirano prijaznostjo in spuščanjem kriterija znanja, prej obratno. Seveda pa je tudi ni prav da se fakulteta poslužuje na hitro sprejetih sprememb, osebno me ne bi motilo tudi če bi bil faks težji, le da so pravila jasna in v naprej postavljena in se jih drži, ter da so izpiti in ocenjevanje pošteni.
tincap
Prispevkov: 139
Pridružen: 28. Sep 2011 22:37

Re: UKINITEV MOŽNOSTI IZREDNEGA VPISA PO OKTOBRSKIH ROKIH 20

Odgovor Napisal/-a tincap »

Kaj pa če bi se poslužili česa takšnega, kolegi predstavniki..?? Poklicali Rtv Slo oz. medije nasploh?
http://ava.rtvslo.si/#ava2.174235636;; (od 16:00 dalje)
divjimož
Prispevkov: 35
Pridružen: 18. Jun 2011 13:39

Re: UKINITEV MOŽNOSTI IZREDNEGA VPISA PO OKTOBRSKIH ROKIH 20

Odgovor Napisal/-a divjimož »

Iskreno priznavam,da z EPF v Novi Gorici nimam nič !
bubble
Prispevkov: 38
Pridružen: 26. Feb 2010 13:25

Re: UKINITEV MOŽNOSTI IZREDNEGA VPISA PO OKTOBRSKIH ROKIH 20

Odgovor Napisal/-a bubble »

Ne vem ce se na nasi fakulteti najde junak, ki bi si upal vplesti medije v to sprotno vzemanje pravic, ki ga dozivljamo vsak mesec. Na ff so se uprli in meli vstajo( drugi razlogi, ampak vazna je vstaja in da so stopili skupaj)Pri nas to ni mogoce, prevec nas zatirajo, da bi si kdo kej upal. Na zalost. In pol bomo iz tega zrastli dobri pravniki? Sej nam se sluzb ne dajo, prfoxi na nasem faxu se stolcka drzijo dokler lahko sedijo, ceprav bi namesto njih lahko dobil prostor nekdo drug, ki je mlajsi in nima se 5 drugih virov prihodka. Lahko bi sli v neskoncnost z ne-fer situacijami na nasem faxu, ampak kdo nas bo pa poslusal, se nikoli nas niso.
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: UKINITEV MOŽNOSTI IZREDNEGA VPISA PO OKTOBRSKIH ROKIH 20

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

ka pa če zagrozimo da se bomo vsi izpisal :D
alisha
Prispevkov: 40
Pridružen: 13. Jul 2009 22:11

Re: UKINITEV MOŽNOSTI IZREDNEGA VPISA PO OKTOBRSKIH ROKIH 20

Odgovor Napisal/-a alisha »

banananjam napisal/-a:Divji mož lepo da opozarjaš na napake naše fakultete, ki jih je seveda veliko, vendar pretirana reklama za fakulteto v novi gorici je pa druga skrajnost, verjetno si tudi sam povezan z njo. Mar ni problem pravosodja tudi ta, da imamo preveč nesposobnih in neinteligentnih pravnikov, tega problema pa ne bomo rešili s pretirano prijaznostjo in spuščanjem kriterija znanja, prej obratno. Seveda pa je tudi ni prav da se fakulteta poslužuje na hitro sprejetih sprememb, osebno me ne bi motilo tudi če bi bil faks težji, le da so pravila jasna in v naprej postavljena in se jih drži, ter da so izpiti in ocenjevanje pošteni.
največ pravnikov v Sloveniji je diplomiralo na PF LJ :cry: tako, da nesposobnost in neinteligenco povezovati oz. omejevati na fakulteto v NG ni ravno fer.
giraffe
Prispevkov: 150
Pridružen: 15. Sep 2010 10:37

Re: UKINITEV MOŽNOSTI IZREDNEGA VPISA PO OKTOBRSKIH ROKIH 20

Odgovor Napisal/-a giraffe »

a to resno? moral smo se ukloniti fdv? k po težavnosti naši fakulteti ne seže do gležnjev....koliko predmetov tam je takšnih da za oceno zadostuje seminarska naloga...ni čudno da so pol trije roki več kot preveč...sicer pa tudi to ni res da majo sam 3 roke...enga poznam...k je delal avgusta izpita in ker enga ni nardil, ga lahk še zdj septembra enkrat piše...da ne govorimo o tem, da imajo še julija roke...to so vse izgovori, ne verjamem da bi lahk mela fdv kak vpliv...
taia
Prispevkov: 37
Pridružen: 28. Jun 2009 18:43

Re: UKINITEV MOŽNOSTI IZREDNEGA VPISA PO OKTOBRSKIH ROKIH 20

Odgovor Napisal/-a taia »

A mi lahko nekdo prosim razloži v čem je potem sploh smisel razlikovanja med rednimi in izrednimi pri vpisu v naslednji letnik, če moramo imeti isto število KT?? Razen tega da morajo izredni pač plačat. :roll:
Gooner
Prispevkov: 133
Pridružen: 12. Sep 2012 20:30

Re: UKINITEV MOŽNOSTI IZREDNEGA VPISA PO OKTOBRSKIH ROKIH 20

Odgovor Napisal/-a Gooner »

Ja verjetno ne rabiš met glih isto KT za vpis v naslednji letnik, kolikor sem seznanjen:)
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: UKINITEV MOŽNOSTI IZREDNEGA VPISA PO OKTOBRSKIH ROKIH 20

Odgovor Napisal/-a Alja »

Smisel je v tem, da so vrednosti predmetov (KT) pri izrednih manjše in si lahko več pustiš pri izrednem vpisu :)
taia
Prispevkov: 37
Pridružen: 28. Jun 2009 18:43

Re: UKINITEV MOŽNOSTI IZREDNEGA VPISA PO OKTOBRSKIH ROKIH 20

Odgovor Napisal/-a taia »

Alja napisal/-a:Smisel je v tem, da so vrednosti predmetov (KT) pri izrednih manjše in si lahko več pustiš pri izrednem vpisu :)
Ravno sem gledala pravilnik in če prav razumem, se ti poleg ECTS opravljenih predmetov priznajo ob izrednem vpisu tudi ECTS za predavanja in obveznosti?
Če ni tako, naj me prosim kdo popravi, ker mi čisto nič ni več jasno.. :roll:
Odgovori

Vrni se na