Zapiski

prof. dr. Katja Šugman Stubbs, prof. dr. Zvonko Fišer, doc. dr. Primož Gorkič

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Ursi »

Za septembrski rok pride v poštev ZKP L, a ne? A po knjigi se pa noben ni učil? Vidim, da večinoma samo skripte omenjate.
A sicer zadostuje knjiga, zakon in Praktikum/vaje? Tutorsko skripto (2010/2011- a je še katera novejša?) bi mela pač zraven, ne bi se pa prav po njej učila, ampak bolj za lažje razumevanje.
*missy*
Prispevkov: 93
Pridružen: 07. Maj 2011 19:14

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a *missy* »

Definitivno tudi knjigo preuči. Jaz ti priporočam: ZKP- to moraš v nulo obvladati, kompilacija (dobra je predvsem za zgo del, priče in vse takšne stvari, ki se po zakonu niso spreminjale), tutorska skripta je dobra, ampak nima vse snovi zajete in se mi zdi odličen pripomoček po tem, ko stvari že znaš (za utrjevanje). Vaj pa jaz nisem niti pogledala, ampak nekateri jih priporočajo.
Pred samim izpitom pa obvezno pojdi na tutorstvo, ker sta tutorki super in tudi vidiš, kako se zgodbica rešuje.
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Ursi »

Jaz osebno se zelo nerada poslužujem skript in se vedno (če se pač da) učim po knjigah, tako da srčno upam, da bo knjiga zadostovala, pa zakon seveda. A moraš tudi člene znat na pamet? Sama bi kombinirala knjigo in zakon, na koncu pa Praktikum (še to, a Praktikum pride cel v poštev?) oz. vaje.
*missy*
Prispevkov: 93
Pridružen: 07. Maj 2011 19:14

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a *missy* »

Če imaš rajši knjigo, potem pa le daj tako. Skripti lahko uporabiš za utrjevanje, ponavljanje.
Da prav veš člene na pamet- ni potrebno, lahko pri zgodbici uporabiš kak člen, katerega boš med učenjem srečevala znova in znova (156., 201.člen npr.), ni pa to nujno potrebno.
Za praktikum in vaje ti pa res ne morem povedati, naj se kdo drug javi. Jaz se tega niti dotaknila nisem.

Za KPP boš slišala, da je to res lahek predmet, ampak ti jaz tega ne polagam na dušo. Imaš roke, ko so izpitna vprašanja resnično zelo lahka, imaš pa roke, ko so vprašanja zelo težka. Tako, da se večinoma iz zakona uči, knjiga pride bolj v upoštev za esejska vprašanja (pomaga pa tudi pri razumevanju zakona).
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Ursi »

Najlepša hvala za vse nasvete, predvsem pa za hiter odgovor (ker tale portal je na pol mrtev se mi zdi :D )! Zraven grem pisat še material in delovno, tako da bomo vidli. :cry: In glede na zadnjo grenko izkušnjo z materialom me je tega procesa ful strah.
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Alja »

Če proces znaš, ga narediš - obratno sorazmerje z materialom.
Uporabniški avatar
bubyka
Prispevkov: 172
Pridružen: 30. Jul 2010 15:09

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a bubyka »

Živjo,

bi bil kdo tako prijazen, da bi objavil zapiske od izrednih predavanj do zdej?

Hvala!!!! LP
Per aspera ad astra.
Pravnica14
Prispevkov: 45
Pridružen: 06. Sep 2012 17:47

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Pravnica14 »

živjo, ima kdo na računalniku zapiske od ponedeljkovih predavanj iz kppja (ta teden, torej za 4.11) in bi jih bil pripravljen deliti?
Odgovori

Vrni se na