Izpitni roki

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a KiZo »

fak, jst si zasluzm nobelovo za glupost :)...thx drgac
monkey
Prispevkov: 7
Pridružen: 23. Okt 2012 20:52

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a monkey »

Pozdravljeni vsi skupaj! Počasi si bo treba razporediti izpite za maj in junij. Ker bi rad imel pogoje čimprej, bom šel maja in junija pisati tri najbolj obširne predmete: delovno pravo, kazensko in kazensko procesno pravo.

Rabil pa bi en nasvet in to je:
- ali naj grem maja pisati delovno pravo in kazensko pravo (pa junija potem kazensko procesno pravo)
- ali naj grem maja pisati kazensko procesno pravo in kazensko pravo (pa junija potem delovno pravo)?

Kaj bolj predlagate in zakaj?

Res prosim za pomoč, ker se sam nikakor ne morem odločiti!

Hvala že v naprej!
*missy*
Prispevkov: 93
Pridružen: 07. Maj 2011 19:14

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a *missy* »

Jaz ti predlagam prvo opcijo.
monkey
Prispevkov: 7
Pridružen: 23. Okt 2012 20:52

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a monkey »

*missy* napisal/-a:Jaz ti predlagam prvo opcijo.
Zakaj pa tako misliš?

Lp
Tadej!
*missy*
Prispevkov: 93
Pridružen: 07. Maj 2011 19:14

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a *missy* »

DP je 23.5., KP je 28.5., KPP pa 30.5. (junij: KP:21.6., KPP:24.6., DP: 17.6.)

OK, to sem napisala za lažji pregled :D
jaz osebno bi torej torej prvo kombinacijo, ker bi imel pri 2.izbiri kpp 30.ga, dpp pa takoj 17.6. in se mi zdi 17 dni premalo za učenje. Zdaj je odvisno od tebe koliko predmetov se lahko naenkrat učiš. A bi se DP začel učiti po kpp-ju ali pa že prej? Jaz se ne morem več predmetov hkrati učit, zato.
Če imaš pa dp in kp maja, imaš potem do kpp-ja 26 dni.

Moje mnenje :)
monkey
Prispevkov: 7
Pridružen: 23. Okt 2012 20:52

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a monkey »

Kaj pa mislite še ostali?
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a Alja »

Tudi sama kolebam med istima možnostma. Trenutno se bolj nagibam k KMP in DP v maju in KPP v juniju, ampak si bom sigurno še premislila :)
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

Za kateri izpit se je lažje naučiti iz nule da ga opravis: psv ali finance?na predavanja nisem hodila ker mam zdaj maja se stare grehe potem pa startam za naprej...pa me mal zanima kako naj si razporedim. a delovno se je mozno nauciti v dobrih 14 dneh od nule, brez predavanj in to?
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a Alja »

Po moje se da finance prej, ker je malo snovi, pri PSV-ju je pa skripta kr ene dobrih 100 strani :) Za delovno pa tudi mislim, da se v 14-ih dneh da, če se res spraviš zraven in samo to študiraš.
brucka
Prispevkov: 84
Pridružen: 07. Nov 2011 11:02

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a brucka »

Delovno se v 14 dneh nikakor ne moreš naučit, rabiš vsaj en mesec intenzivnega študija. Tudi PSV se v 14 dneh ne moreš naučit - knjiga ima čez 400 strani in rabiš tudi en mesec. Finance se da malo prej naučit - v treh tednih. Delovno in PSV pa računaj, da rabiš dosti več časa - sploh če boš študirala iz nule.
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a Alja »

Ma kaki en mesec za PSV :)
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

hja lih en mesec ne bom imela ane...
kako je pol najbolje da grem psv in finance pa delovno pustim?mal me tut skrbi ker neki pravjo da naj izrednih rokov po septembru sploh ne bi bilo in da bo tako redni kot izredni vpis mozen samo po septembrskih rokih, lih pusala si pa nebi pol samih tezkih za september....
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a Alja »

Te tri lahko po moje brez problema narediš na enem roku, če se spraviš zraven in naštudiraš ;) Kr pogumno!
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Pa sej to je noro, 1 mesec psv, več kot 1 mesec delovno, 3 tedne finance, kaj pol, kazensko 3 mesce? Glede na to da ima leto samo 12 mesecov, mi nebi zneslo če tudi bi se že lanskega septembra začel na povno učit.
You mirin brah? No shame in mirin.
*missy*
Prispevkov: 93
Pridružen: 07. Maj 2011 19:14

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a *missy* »

Brucka ima nerealno veliko časa za učenje :D

Sama osebno sem se PSV naučila v 1 tednu, Finance v treh dneh.
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Tako nekako se da, malo odvisno od predznanja, od zavzetosti ucenja itd. ampak 1 mesc PSVja lah diplomiram iz tega.
You mirin brah? No shame in mirin.
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a a90 »

Ah, finance pa resnično ne vem, če se še da v 3 dneh naučit ? Tudi po teh novih izpitih ? Kot je rekel, bi se naj izpit spremenil :P
*missy*
Prispevkov: 93
Pridružen: 07. Maj 2011 19:14

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a *missy* »

To pa ne vem, kako je zdaj :) Včasih se je dalo:)
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

za PSV rabiš 14 dni brez da bi hodili na predavanja, če ste pa hodili pa 10 dni...vprašanja se ponavljajo na izpitih tako da dajte poudarek na vprašanja....pa če nimate zapiskov iz predavanj si jih zrihtite, ker je veliko sprememb ...če vam zmanjkuje za DP časa...se ga da tudi v 3eh tednih naučiti brez predavanj....skripta od pike se mi je zdela najboljša (oz. jaz sem se po tem učila) in ne pozabite na vaje, vsaj pregleje, ker je vedno kakšen primer iz njih...za finance pa nevem ker sm jih nardila takrat, ko so se ponavljaja izpitna vprašanja....KPP in KMP pa res 1 mesec, ker je tok tega da se vn ne vidš k greš prvič čez...pa pri KMPju je treba možgane mal vklopiti, pri KPPju je pa drilanje...pri teh dveh upam da ste šli pogledat tutorstva, vsaj za kpp jih priporočam, ker se rešuje zgodbica...

...upam da sem vam kej pomagala...pa če bi mi vi pomagal najditi človeka, ki je hodil na insolvenčno pravo bi bila hvaležna :oops: mogoče kdo ve iz kje se učit ta predmet? :D
sagat

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a sagat »

Tjaška napisal/-a:za PSV rabiš 14 dni brez da bi hodili na predavanja, če ste pa hodili pa 10 dni...vprašanja se ponavljajo na izpitih tako da dajte poudarek na vprašanja....pa če nimate zapiskov iz predavanj si jih zrihtite, ker je veliko sprememb ...če vam zmanjkuje za DP časa...se ga da tudi v 3eh tednih naučiti brez predavanj....skripta od pike se mi je zdela najboljša (oz. jaz sem se po tem učila) in ne pozabite na vaje, vsaj pregleje, ker je vedno kakšen primer iz njih...za finance pa nevem ker sm jih nardila takrat, ko so se ponavljaja izpitna vprašanja....KPP in KMP pa res 1 mesec, ker je tok tega da se vn ne vidš k greš prvič čez...pa pri KMPju je treba možgane mal vklopiti, pri KPPju je pa drilanje...pri teh dveh upam da ste šli pogledat tutorstva, vsaj za kpp jih priporočam, ker se rešuje zgodbica...

...upam da sem vam kej pomagala...pa če bi mi vi pomagal najditi človeka, ki je hodil na insolvenčno pravo bi bila hvaležna :oops: mogoče kdo ve iz kje se učit ta predmet? :D
Dobro napisano. Se pridružujem napisanemu.
Odgovori

Vrni se na