Izpit marec

prof. dr. Janez Kranjc, prof. dr. Marko Kambič

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Cockta
Prispevkov: 40
Pridružen: 11. Nov 2011 17:20

Re: Izpit marec

Odgovor Napisal/-a Cockta »

highflayer12 napisal/-a:Rezultati so ze na oglasni deski. ;)

Zdaj pa imam vprašanje za vse starejše kolege ali pa tiste za katerimi je že rim. Kakšna vprašanja ste imeli na ustnih pri profesor Kambiču? Je zelo strog itd? Da se vem pripraviti :) Hvala za vašo pomoč.
- kdaj so delovali komentatorji (letnica)
- Katonovo pravilo
- neprava podjemna pogodba
- casus sentit dominus
- interdikt utrubi

Men se ni zdel strog. Sm se tut zmotla.. pa me je z podvprašanji spravu na pravo pot oz. preveru, če razumem osnove. Veliko sreče & znanja :)
SkyHunter
Prispevkov: 6
Pridružen: 08. Dec 2011 12:32

Re: Izpit marec

Odgovor Napisal/-a SkyHunter »

Cockta napisal/-a:
highflayer12 napisal/-a:Rezultati so ze na oglasni deski. ;)

Zdaj pa imam vprašanje za vse starejše kolege ali pa tiste za katerimi je že rim. Kakšna vprašanja ste imeli na ustnih pri profesor Kambiču? Je zelo strog itd? Da se vem pripraviti :) Hvala za vašo pomoč.
- kdaj so delovali komentatorji (letnica)
- Katonovo pravilo
- neprava podjemna pogodba
- casus sentit dominus
- interdikt utrubi

Men se ni zdel strog. Sm se tut zmotla.. pa me je z podvprašanji spravu na pravo pot oz. preveru, če razumem osnove. Veliko sreče & znanja :)
Če bo tudi pri nas take dobre volje bo odlično, saj se mi zdi, da je pri teh ustnih za rim največ problem ravno trema in neka mentalna "blokada". Strah naredi svoje pri dost študentih. Vsak pozitiven primer s temi profesorji je več, kot dobrodošel pri tej motivaciji.
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: Izpit marec

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Na ustem je bil Kambič res legeneda. Samo dobro o njem. Prijazen, normalna vprašanja, nič kopanja in iskanja ne znanja... se mi zdi da je strah pred njem neupravičen, vsaj po mojih izkušnjah.
You mirin brah? No shame in mirin.
Uporabniški avatar
Pinball Wizard
Prispevkov: 70
Pridružen: 07. Okt 2012 12:48

Re: Izpit marec

Odgovor Napisal/-a Pinball Wizard »

Naj še nekdo pove kako je pri prof. Kranjcu. :mrgreen:
Better call Saul! #BreakingBad
Aida
Prispevkov: 32
Pridružen: 05. Feb 2011 11:55
Kraj: Ljubljana

Re: Izpit marec

Odgovor Napisal/-a Aida »

Sama sem imela Kranjca pa je čisto korekten. Postavil mi je po eno vprašanje iz vsakega poglavja (stvarno, obligacije in dedno - na koncu še dodatno vprašanje iz zgo. dela). Seveda s podvprašanji, ki so vedno težja - za višjo oceno. Kar je mogoče še za omenit, je to, da pričakuje odgovor relativno hitro in želi slišat točno besedno zvezo, ki si jo je zamislil (iz knjige). In če ne začneš odgovarjat dovolj hitro, ti začne črkovat besedo :)
Predvsem se pa ne ustrašit, mene je strah (zarad vseh lažnih ali pa vsaj pretiranih govoric) tako ohromil, da sem pri najbolj enostavnem vprašanju "naštejte nelastniške posestnike", komaj požrla cmok in začela odgovor s superficiarjem :D, ki je bil po navadi tisti, ki sem ga nazadnje spomnila (je bolj izjema). Aja še tole, zahteval je slovenske izraze za stranke.
Skratka, samo pogumno, Kranjc ni bavbav ;)

ps. Harvey Spector je car!
Lp, A
Burekdober
Prispevkov: 23
Pridružen: 02. Maj 2011 18:05

Re: Izpit marec

Odgovor Napisal/-a Burekdober »

Kako vam je šlo še ostalim?

Vtisi glede izpita ipd? :D
highflayer12
Prispevkov: 13
Pridružen: 23. Jan 2013 21:15

Re: Izpit marec

Odgovor Napisal/-a highflayer12 »

Moja izkušnja glede profesorja Kambiča je zelo pozitivna. Je nasplošno zelo prijazen, pomaga, vprašanja pa niso težka v smislu, da bi se iskalo neko neznanje in podobno. Mene je spraševal dobrih 10 minut, nato pa sva še 10 minut sproščeno govorila o fakulteti in študiju na splošno, tako da je bil ta ustni zame od vseh v prvem letniku sigurno najbolj pozitiven. :D Dobil sem pa 9, pisni del pa sem pisal 5 točk.

Hočem samo povedati, da že samo rimsko pravo kot tako pri študentu vzbuja nek strah, ki je povsem neupravičen, tudi sam sem bil pred izpitom zelo nervoze pa je bilo nakoncu vse super. Če si dobro pripravljen in snov tudi razumeš in jo znaš povezovat med seboj, ne samo da si 'napiflan', potem se nimaš česa bati. Je pa res, da je bil profesor pri nekaterih študentih bolj slabe volje, predvsem zaradi tega ker jih je spraševal 30 minut in je prihajalo do veliko napačnih odgovorov na čisto osnovna vprašanja za kar pa seveda proti koncu izgublja potrpljenje kar je logično.
Odgovori

Vrni se na