Ustno ali pisno

prof. dr. Rajko Pirnat, doc. dr. Mitja Horvat

Moderatorji: Zmajbaby™

Odgovori
hill33
Prispevkov: 58
Pridružen: 05. Dec 2008 13:55

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a hill33 »

Zdravo,

a mamo tisti, ki smo napisani za torek ob 10h pri Horvatu ali pri Pirnatu?
shushy
Prispevkov: 77
Pridružen: 16. Apr 2010 10:41

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a shushy »

ja men tut ni jasn ta razpored, kr js mam še institucije ki naj bi ble u tork pa sm na seznamu za pondelk ob 9ih :S
Daca
Prispevkov: 29
Pridružen: 21. Sep 2009 19:26

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a Daca »

ce mas UP+UI mas u pondelk izpit, dobis 4 uprasanja, 2 oceni in to je to, u tork ne prides ;)
hill33
Prispevkov: 58
Pridružen: 05. Dec 2008 13:55

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a hill33 »

Ve kdo mogoče za ziher kako je zdaj s PRIDOBIVANJEM in RAZPOLAGANJEM z državnim premoženjem? Glede na zakon pridobivanje ne spada v razpolaganje, vendar nikjer
ne piše na kakšen način pridobiva (kakšni so postopki,...). Piše samo, da morajo biti sprejeti načrti. Kakšen pa je postopek? Blo bi fajn, da nekdo ki je bil to vprašan napiše
kaj je odgovoril:)
tjaskaa_
Prispevkov: 147
Pridružen: 03. Mar 2009 13:42

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a tjaskaa_ »

srčno upam, da takšnih podrobnosti ni treba vedeti :?

jutri vam želim velik sreče in pa naprošam, da posredujete čim več info o poteku izpita in pa izpitnih vprašanjih za tiste, ki nas to še čaka :roll:

srečno
#tjasa#
Prispevkov: 45
Pridružen: 18. Maj 2009 15:37

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a #tjasa# »

hej, danes smo bili vsi vprasani pri horvatu. 5 minut si vzame na enega, standardna vprasanja ki so tudi na forumu, ocene pa 8 ali višje, veš pa ne zakaj ti da kaksno oceno ;)
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

#tjasa# napisal/-a:hej, danes smo bili vsi vprasani pri horvatu. 5 minut si vzame na enega, standardna vprasanja ki so tudi na forumu, ocene pa 8 ali višje, veš pa ne zakaj ti da kaksno oceno ;)
Se podpišem pod tole! :D od kje ocena,ne veš..v pozitivnem al pa negativnem smislu,v vsakem primeru pa solidne ocene ;)
tjaskaa_
Prispevkov: 147
Pridružen: 03. Mar 2009 13:42

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a tjaskaa_ »

a pa to ste bili danes vsi - tisti z UI in brez ?

morda kdo ve, kaj je pravi odgovor glede pridobivanja premoženja države? sedaj je še mene začel tole matrat :/
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Horvat nikol ne pove al si odgovoril narobe al prav,tako da ne vem..bi pa rekla da stvarno neodplačno in odplačno,državno samo odplačno in poveš tisto o letnem načrtu razpolaganja,individualni načrt,metode itd. jaz bi tko odgovorila no :)

Smo bli pa danes tisti brez in tisti z institucijami ;)
shushy
Prispevkov: 77
Pridružen: 16. Apr 2010 10:41

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a shushy »

kaj je pa spraševal horvat?
Uporabniški avatar
tinkerbell
Prispevkov: 238
Pridružen: 28. Avg 2009 09:59

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a tinkerbell »

a ima mogoče kdo kakšne zapiske s predavanj in bi jih bil pripravljen delit? prosiiiiiiiiiiiiiim :oops:
don
Prispevkov: 109
Pridružen: 16. Jan 2010 13:55

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a don »

a bi bil kdo tko prjazen, pa mi pomagal s spodnjimi vprašanji oz. kaj je bilo rečeno na predavanjih?

1. sorazmernost: vidiki, primeri, abstraktna in konkretna, kje v ustavi in kje v zakonih?
2. kaj se objavi v glasilu EU?

hvala ;)
Burton
Prispevkov: 31
Pridružen: 21. Apr 2009 11:43

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a Burton »

Hja, tudi jaz imam vprašanje, če morda kdo ve na kaj je treba pri njih napeljati:

1. Kdaj oblast deluje PRIMERNO in kdaj oblast (ali pa izvršilna veja oblasti) deluje NEZAKONITO?

Takšno široko vprašanje se mi zdi in ne vem točno tako bi zadel bistvo :)
Pravnik s srcem...
Wallflower
Prispevkov: 11
Pridružen: 31. Dec 2012 08:00

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a Wallflower »

Glej načelo sorazmernosti in načelo zakonitosti.
Arwen1
Prispevkov: 11
Pridružen: 10. Okt 2011 19:29

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a Arwen1 »

Hej!

Imam vprašanje, glede poteka izpita... Zanima me, ali je sigurno, da imaš Horvata, če opravljaš UP in UI hkrati? Kdaj potem prideš, ko je rok za UP ali UI?

Hvala in LP
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a sunshine »

Arwen1 napisal/-a:Hej!

Imam vprašanje, glede poteka izpita... Zanima me, ali je sigurno, da imaš Horvata, če opravljaš UP in UI hkrati? Kdaj potem prideš, ko je rok za UP ali UI?

Hvala in LP
Januarja je še blo tako, da imaš Horvata, če imaš UI tako da bo na naslednjih rokih enako. Rok za UI, ki je objavljen na oglasni deski, pa samo ignorirej. Prideš na rok za Upravno pravo. Za Horvata pa še vedno velja, da so dovolj stara vprašanja in malo zdrave kmečke pameti :D
Arwen1
Prispevkov: 11
Pridružen: 10. Okt 2011 19:29

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a Arwen1 »

Hvala za odgovor! Kaj pa za institucije, kaj je gradivo? :)
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a sunshine »

Arwen1 napisal/-a:Hvala za odgovor! Kaj pa za institucije, kaj je gradivo? :)
Gradivo je zadnje poglavje v skripti za upravno pravo, ampak se ti ga ni treba učit. Vse, ampak res vse, vpraša kakšen akt je akt o odpustu/odvzemu/odreku državljanstva. Odgovoriš z deklaratoren/konstitutiven/dekonstitutiven (to pogledaš v skripti) in maš institucije narjene :D
Arwen1
Prispevkov: 11
Pridružen: 10. Okt 2011 19:29

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a Arwen1 »

Hm, kaj pa to pomeni, da so UI v torek, UP pa v ponedeljek?? A to pomeni, da ni Horvata v ponedeljek...?!?!?!
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a *bini* »

to nč ne pomen, pač izpit mora bit na drug dan, u resnic je pa tko da če maš UI , pol maš upravno + UI na istem ustnem - dobis dve oceni v treh minutah :mrgreen:
Arwen1
Prispevkov: 11
Pridružen: 10. Okt 2011 19:29

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a Arwen1 »

In ni težko? :) Ni treba vse te grozne skripte znat? :)
Uporabniški avatar
tinkerbell
Prispevkov: 238
Pridružen: 28. Avg 2009 09:59

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a tinkerbell »

Mene pa zanima ce sta danes sprasevala Horvat in Pirnat? In ce je se vedno veljalo, da ima Horvat vse, ki imajo UP+UI (predvidevam da ja, ampak rajs za ziher vprasam, da me ne bo kej presenetl :mrgreen: )
oaza
Prispevkov: 17
Pridružen: 31. Maj 2011 10:00

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a oaza »

tinkerbell napisal/-a:Mene pa zanima ce sta danes sprasevala Horvat in Pirnat? In ce je se vedno veljalo, da ima Horvat vse, ki imajo UP+UI (predvidevam da ja, ampak rajs za ziher vprasam, da me ne bo kej presenetl :mrgreen: )
Danes je spraševal samo Horvat, vsaj na začetku, mislim pa da tudi kasneje. In vsi, ki imajo še UI so pri njemu.
Drugače pa ne razumem, zakaj tako negativno mnenje nad pirnatom. Z vsakim, s katerim sem govorila in je padel pri njemu, je rekel, da se sploh ni učil. In po mojem mnenju je to nekako logičen razplet. Tudi dejstvo, da si pri njem dolgo v sobi, je posledica tega, ker si dejansko vzame čas zate in te posluša in poskuša kaj izvleči iz tebe, če ne znaš. Horvat pa samo sedi in gleda skozi okno, kako pada sneg, niti besedice ni od njega. Ocena pa itak, neki pade, tudi če si suvereno povedal vse!
No ja, vsak ima svoje mnenje, jst lahko samo rečem, da sem bila razočarana...
Uporabniški avatar
tinkerbell
Prispevkov: 238
Pridružen: 28. Avg 2009 09:59

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a tinkerbell »

Hvala za odgovor. Zakaj pa tak odpor do Pirnata pa ne vem...verjetno svoje nardijo tudi govorice, ki niso nujno vedno resnične :D No, pr men so vžgale in me je na smrt strah Pirnata :mrgreen:
Pa še eno vprašanjce: a za horvata je pol dost, če se naučim samo stara vprašanja (se pravi tista poglavja iz katerih so vprašanja)?
oaza
Prispevkov: 17
Pridružen: 31. Maj 2011 10:00

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a oaza »

Glede teh vprašanj ti pa ne morem pomagat, jst jih nisem pregledala.
Odgovori

Vrni se na