Kako študirati 1. letnik

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Education
Prispevkov: 10
Pridružen: 18. Jan 2011 15:14

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Education »

denny.crane napisal/-a:
Education napisal/-a:Zdravo!
Imam eno vprašanje in sicer kakšni so letos pogoji za vpis v drugi letnik bolonjskega študija? :)
52 ECTS.

Pp, A

Torej to pomeni da brez rima sploh ne moreš iti naprej glede na to da je vseh točk možnih 60?
Education
Prispevkov: 10
Pridružen: 18. Jan 2011 15:14

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Education »

Oz. Bi lepo prosu nekoga, ki se razume na te ects točke, da mi pove, česa
Mi ni treba narediti da grem se lahko v 2.letnik:)
Hvala!!
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

Education napisal/-a:
denny.crane napisal/-a:
Education napisal/-a:Zdravo!
Imam eno vprašanje in sicer kakšni so letos pogoji za vpis v drugi letnik bolonjskega študija? :)
52 ECTS.

Pp, A

Torej to pomeni da brez rima sploh ne moreš iti naprej glede na to da je vseh točk možnih 60?
Nekaj ECTS dobiš že z obiskom predavanj.

več o tem: http://pravnica.net/forum/viewtopic.php?p=32529#p32529
New York
Prispevkov: 90
Pridružen: 04. Feb 2011 14:36

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a New York »

Kolk prb. točk pa so kej vredne obveznosti? Za izredni študij kjer ni vaj in se ne preverja prisotnost.. ubistvu tle loh dobiš sam za seminarske pa kolokvije..sam kolk je kej vredno? Hvala, lp
lucky

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

Zanima me, kakšen je izpitov (v prvi vrsti pisnih, potem pa tudi ustnih) pri posameznih predmetih prvega letnika. Bila bi zelo hvaležna, če bi mi kdo od starejših kolegov, posredoval informacije o tem:
- koliko časa se piše izpit pri posameznem predmetu,
- kdaj sledijo nato rezultati pisnega dela in kako dobimo to informacijo (npr. ali je objavljeno na oglasni, ali v ŠISu, ali kako drugače),
- kdaj so ustni deli in kako potekajo in pri katerih predmetih jih ni.

Da si bom lažje podrobno načrtovala med izpiti, kdaj je čas za kakšno učenje v maju in juniju.

Res bi mi zelo pomagalo, če si bo kdo, ki ve, vzel čas in napisal...

Hvala vnaprej! Lp
fruchtzwerge
Prispevkov: 180
Pridružen: 03. Okt 2010 04:52

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a fruchtzwerge »

A mi lahko kdo (odkrito) pove, koliko se dejansko preverjajo te liste prisotnosti? Že kdo dejansko ni smel na izpit?
Ker imam občutek, da je to vse bolj placebo...
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

Evo, kolega, bom poskušal odgovoriti na vsa vajina vprašanja.
lucky napisal/-a:Zanima me, kakšen je izpitov (v prvi vrsti pisnih, potem pa tudi ustnih) pri posameznih predmetih prvega letnika. Bila bi zelo hvaležna, če bi mi kdo od starejših kolegov, posredoval informacije o tem:
- koliko časa se piše izpit pri posameznem predmetu,
- kdaj sledijo nato rezultati pisnega dela in kako dobimo to informacijo (npr. ali je objavljeno na oglasni, ali v ŠISu, ali kako drugače),
- kdaj so ustni deli in kako potekajo in pri katerih predmetih jih ni.

Da si bom lažje podrobno načrtovala med izpiti, kdaj je čas za kakšno učenje v maju in juniju.

Res bi mi zelo pomagalo, če si bo kdo, ki ve, vzel čas in napisal...

Hvala vnaprej! Lp
ČAS: ni omembe vreden, ker ga je povsod dovolj, morda rahla izjema ekonomija, saj ga tam morda primanjkuje malo. Tako da se s časom ne obremenjuj, jaz ga sploh vedel nisem za noben izpit, pa sem pri vseh imel dovolj časa.
REZULTATI IN USTNI IZPIT: (govoril bom za preteklo leto, tj. 2009/2010)
UP: v roku 7 dni se rezultati razglasijo v seminarju, kjer vsak posameznik stopi do asistenta in ga ta napoti, kdaj ima ustni izpit, če ga sploh ima. Nato se še isti dan začnejo ustni izpiti - po abecedi.
UVP: podobno kot pri UP, le da ste vsi študentje v seminarju in asistent prebere seznam študentov
RP: približno 3-4 dni po pisnem delu objavijo na oglasni deski na fakulteti seznam študentov, ki ima ustni izpit (ni nujno, da gre po abecedi in si lahko celo taisti dan na ustnem izpitu), ostali ki niso napisani na seznamu, se niso uvrstili na ustni izpit
EKO: približno 2-3 dni po pisnem delu razdelijo študentom izpite v roko in tisti, ki so pisali 55 ali več imajo samo vpis ocene, med 40-54 pa sledi ustni izpit takoj isto minuto, ko se seminar umiri :) Vrstnega reda ni.
UCP: ustnih ni, rezultati so recimo da v enem tednu znani na oglasni deski na fakulteti
EUP: ustnih ni, rezultati so recimo da v enem tednu znani v seminarski sobi, kjer vsak posameznik sam stopi do asistenta in mu pove, če je opravil ali ne

Tako je bilo lani, če je kdo že kaj drugače zasledil, naj me popravi.
fruchtzwerge napisal/-a:A mi lahko kdo (odkrito) pove, koliko se dejansko preverjajo te liste prisotnosti? Že kdo dejansko ni smel na izpit?
Ker imam občutek, da je to vse bolj placebo...
Na naši fakulteti ne poznam študenta, ki bi mu bil prepovedan pristop na izpit zaradi (ne)prisotnosti. Držimo pesti, da ne bodo letos kaj spreminjali (tako v 1. kot v 2. letniku) ;)

Če me še kaj rabita, vprašajta. Upam, da sem bil dovolj jasen.

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
fruchtzwerge
Prispevkov: 180
Pridružen: 03. Okt 2010 04:52

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a fruchtzwerge »

Super, hvala!

Kako je pa pri RP, če ni ti ni treba na pisni del izpita? Predvidevam, da se v ŠISu normalno prijaviš in si potem avtomatsko na seznamu za ustnega?
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

fruchtzwerge napisal/-a:Super, hvala!

Kako je pa pri RP, če ni ti ni treba na pisni del izpita? Predvidevam, da se v ŠISu normalno prijaviš in si potem avtomatsko na seznamu za ustnega?
Tako ja.

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
summer
Prispevkov: 20
Pridružen: 12. Dec 2010 14:02

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a summer »

živjo, tole je mogoče mav off-topic, ampak js še zmer nism šla po študentsko izkaznco :oops: če se prav spomnem je bil na oglasni enkrat objavlen rok do kdaj jih gremo loh iskat..valda sm pozabla pa najbrž je že mem, ampak sj jo loh še dobim ane? :oops:
New York
Prispevkov: 90
Pridružen: 04. Feb 2011 14:36

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a New York »

na oglasni je blo da je za dvignit do 10.ga aprila, kdor še ni. ampak pomoje loh useen dobiš.
mene pa zanima če zihr nemorš na naslednji rok če si se pozabu odjavt od prejšnega roka pa nisi šou pisat? zanima me za EUP, sem na izrednem študiju.
Uporabniški avatar
bubyka
Prispevkov: 172
Pridružen: 30. Jul 2010 15:09

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a bubyka »

New York napisal/-a:na oglasni je blo da je za dvignit do 10.ga aprila, kdor še ni. ampak pomoje loh useen dobiš.
mene pa zanima če zihr nemorš na naslednji rok če si se pozabu odjavt od prejšnega roka pa nisi šou pisat? zanima me za EUP, sem na izrednem študiju.
Mislim, da je temu tako ja. Vseeno pa pošlji Brankotu mail, da boš 100% ;)

LP
Per aspera ad astra.
redrose
Prispevkov: 14
Pridružen: 04. Nov 2012 04:17

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a redrose »

Hej, ijoj, jaz sem totalno nesrečna, mislila sem, da je predavaje Cerarja danes, pa je bilo včeraj, enostavno sem bila prepričana, da je v torek....a je bil kdo včeraj na predavanju Cerarja? Kaj je povedal? Prosim za pomoč, predvsem za to, kako se lotit tega študija, učenja, bliža se kolokvij, jaz pa nimam pojma kako se sploh lotit :(

Prosim za kak nasvet!
brucka
Prispevkov: 84
Pridružen: 07. Nov 2011 11:02

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a brucka »

redrose napisal/-a:Hej, ijoj, jaz sem totalno nesrečna, mislila sem, da je predavaje Cerarja danes, pa je bilo včeraj, enostavno sem bila prepričana, da je v torek....a je bil kdo včeraj na predavanju Cerarja? Kaj je povedal? Prosim za pomoč, predvsem za to, kako se lotit tega študija, učenja, bliža se kolokvij, jaz pa nimam pojma kako se sploh lotit :(

Prosim za kak nasvet!
prof. Cerar je napisal knjigo Kako študirati pravo, tako da imaš vse v knjigi.

meni je ta knjiga zelo pomagala (ko imam kakšno študijsko krizo jo ponovno preberem) in jo toplo priporočam.
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Knjiga je res super, tako kot profesor Cerar. Eden izmed največjih pravnikov svojega časa pri nas po mojem mnenju.
You mirin brah? No shame in mirin.
Uporabniški avatar
primorka
Prispevkov: 8
Pridružen: 15. Avg 2014 08:18
Kraj: Primorska

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a primorka »

Hej! Js mam eno vprašanje glede UVP, sicer je bila tema odprta že, joj, par let nazaj, ampak upam, da se bo vseeno našel kdo, ki se bo spomnil, za kaj se gre. In sicer, nekje na 2. strani te teme sem zasledila, da se pri študiju UVP uporablja 'knjigi – selekcija (ponavljanje in balast (pravniške iskrivosti) se odstrani)' in me sedaj zanima, kaj je mišljeno kot balast, ponavljanje in pravniške iskrivosti :oops: :roll:
Hvala! ;)
Odgovori

Vrni se na