Splošno

doc. dr. Klemen Podobnik

Moderatorji: Zmajsasho

Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Jaz sem se tudi iz zapiskov in je bilo zadosti za določene segmente. Poudarek je bil na predavanjih na d.o.o in d.d to je pa to. Od tega pa imam jaz tudi največ zapiskov, ki gotovo zadostujejo za to. Jaz sem šeč čez knjigo vendar sem podrobno predelal samo firmo, zastopanje, sodni register, d.d, d.o.o to je pa pretežno to, kar je do sedaj bilo v izpitih (izvzeta statusna preoblikovanja). Stara skripta je tudi v redu, vendar jo moraš dopolnit s knjigo, ker lahko dobiš za opisat kakšne institute kot so razrešnica, indosament, različne vrst dividend, obveznic itn.. ki pa v skripti niso. Knjiga ni tok slaba samo res na začetku rabiš, da prideš skozi. Če je zmanjšaš na snov, ki sem jo omenil pa sploh ne pride več veliko strani skupaj..
Si vis pacem para bellum
študent90
Prispevkov: 2
Pridružen: 20. Jun 2012 09:37

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a študent90 »

Upam, da se profesor zaveda, da bi radi čim prej pred poletjem izvedeli rezultate :? pa še mislm da nas je samo 16 nas je pisalo...res upam da bodo kmalu.
deadff
Prispevkov: 126
Pridružen: 14. Dec 2008 23:39

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a deadff »

Napiši mu mail :D :lol:
študent90
Prispevkov: 2
Pridružen: 20. Jun 2012 09:37

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a študent90 »

Ja k bo sigurno odpisal :D
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Rezultati za korporacijsko so že v ŠISu, čeprov ni blo nč objavlen da je popravljeno.Al sm pa jz spregledala? :)
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

a je dans povedal glede seminarske, le jo je treba presdstaviti ali samo oddati?
Fee
Prispevkov: 20
Pridružen: 02. Jan 2010 17:16

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Fee »

Bivši študentje 3.letnika; a lahko prosim poveste ali se splača kupit/sfotokopirati knjigo (to tadebelo Korporacijsko pravo)? oz koliko pride v poštev pri pripravi na izpit?

Če se kdo spomne izpitnih vprašanja (marc,maj, junij,sept,okt) bi bili vsi, ki naš še čaka ta predmet, zelo hvaležni :)
-memo-
Prispevkov: 33
Pridružen: 19. Okt 2011 20:14

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a -memo- »

Je profesor že povedal kaj ne pride v poštev v knjigi? :D se mogoče lahko zgodi, da bo to "pozabil"?
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

V POŠTEV PRIDE:
133-287 (Od 205 do 287 samo preleteti)
323-797
801-820
869-947
965-1004
1120-1160
-memo-
Prispevkov: 33
Pridružen: 19. Okt 2011 20:14

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a -memo- »

cupcakex3 napisal/-a:V POŠTEV PRIDE:
133-287 (Od 205 do 287 samo preleteti)
323-797
801-820
869-947
965-1004
1120-1160
super, hvala ti ;)
Count Dooku
Prispevkov: 109
Pridružen: 02. Nov 2010 18:44

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Count Dooku »

mene zanima če lahko kdo pove, kako je s s temi seminarskimi, a so obvezne? v opisu rpedmeta piše da je, sam kakor sem Podobnika razumel ni obvezno...+da krožijo razne (dez)informacija da če anrediš seminarsko maš pol eno oceno več ?? :lol:
Nosce te ipsum!
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Ni obvezna in tud pol nimaš ocene več :D
Count Dooku
Prispevkov: 109
Pridružen: 02. Nov 2010 18:44

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Count Dooku »

Ni obvezna in tud pol nimaš ocene več :D
se mi je kr zdelo :D
Nosce te ipsum!
marjetka1
Prispevkov: 18
Pridružen: 25. Jun 2012 21:29

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a marjetka1 »

A kdo od lanskih 3.letnikov mogoče ni naredil te seminarske pa potem ni mogel na izpit ali kaj podobnega? Profesor namreč letos ni izrecno povedal niti, da je obvezna, niti da ni. Hvala!
Allumiss
Prispevkov: 6
Pridružen: 27. Avg 2011 23:22

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Allumiss »

Mi lahko samo en razloži, kaj natančno pomeni "Firma se lahko prenaša samo skupaj s podjetjem."? Bega me namreč zato, ker nekje v eni skripti piše, da družba lahko firmo proda!?? Hvala
mrmh
Prispevkov: 92
Pridružen: 18. Jan 2010 17:12

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a mrmh »

to je enkt na predavanjih razlagu. je pa mišljeno da ne morš prodat firme-zgolj ime(Mc donalds)..in da bi pol ta k Mc donalds(ime) kupi prodajal zdravo hrano innvem banane :P namest hamburgerjev pa tega. torej ubistvu se skupi s firmo mora prenest tudi podjetje (pač prodaja junk fooda-v zgornjem primeru)
Allumiss
Prispevkov: 6
Pridružen: 27. Avg 2011 23:22

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Allumiss »

Aha! Ok Thx! Torej je potem ta stavek v skripti "Družba lahko firmo proda!" napačen? Ne morejo prodati, ker se lahko prenese samo in izključno zgolj s podjetjem skupaj!?

Tole bi še prosil - ok, najverjetneje zelo preprosta, vendar nisem mogel hodit na predavanja, k je bil ravno takrat tečaj nem po urniku!
Zastopanje, 32. člen ZGD-1: "Statutarna ali druga omejitev nima pravnega učinka proti 3. osebam?" To ne razumem kaj pomeni! .... Hvala!! :)
mrmh
Prispevkov: 92
Pridružen: 18. Jan 2010 17:12

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a mrmh »

tako tu jst razumem ja ;) če se motm, naj me kdo popravi
tisto pa pomeni, da tudi če družbeniki v statutu(ali družbeni pogodbi...) napišejo omejitve, ki jih ima zastopnik(statutarni)-npr.da ne more sklepat poslov nad 4000€ brez soglasja, in če ta zastopnik potem slene p.posel za 5000€ in to brez soglasja, to ne vpliva na položaj 3je osebe. torej ta posel v razmerju do 3je osebe ostane v veljavi, učinek pa ima omejitev znotraj družbe-v odnosu med družbeniki. npr. lahko ima ta zastopnik potem odškodninsko odgovornost...

Allumiss napisal/-a:Aha! Ok Thx! Torej je potem ta stavek v skripti "Družba lahko firmo proda!" napačen? Ne morejo prodati, ker se lahko prenese samo in izključno zgolj s podjetjem skupaj!?

Tole bi še prosil - ok, najverjetneje zelo preprosta, vendar nisem mogel hodit na predavanja, k je bil ravno takrat tečaj nem po urniku!
Zastopanje, 32. člen ZGD-1: "Statutarna ali druga omejitev nima pravnega učinka proti 3. osebam?" To ne razumem kaj pomeni! .... Hvala!! :)
Uporabniški avatar
9sammy5
Prispevkov: 233
Pridružen: 03. Nov 2010 15:46

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a 9sammy5 »

Tale kviz iz prejšnjega posta je ful fajn!

Drugače sem se namenila napisati nekaj napotkov za učenje tega predmeta, po lastnih izkušnjah...

Stvar je dost enostavna, ko greš enkrat skoz - glih dans je bil izpit :)

Predavanja - tam najbolj dobiš občutek, pa tudi profesor je dost odkrit. Tisto, kar smo največ delali, je najbolj poudarek na izpitu.
Skripta - je odlična in dovolj tudi za 9 ipd. Samo moraš jo pač dobro znat, ker če jo znaš sam na pol ni okej - vprašanje esejsko je sam iz enega majhnega segmenta snovi in če glih tega ne znaš... No ja... Gre 30/100 T :) V skripti tudi manjka SQUEEZE OUT in prenos poslovnega deleža v doo.
Potem je na voljo tudi knjiga - korporacijsko pravo, ki je popolnoma preobsežna. Saj ne pride vse v poštev, obvezno pa ne uporabljat knjige pred 2009! (izdaja 2009 je edina OK, je tudi najnovejša)
ZGD-1 je sam po sebi zelo zmeden zakon. Zato se ga na suho ne splača brat, ker ne boš mel pojma kaj bereš in kaj členi sploh pomenijo. So pa členi kopirani v skripto in mal pokomentirani, tako da je to tut kul.
V pomoč so ti lahko tut pptji od Podobnika v šisu, kjer je snov kar lepo strnjeno povedana, za širše razumevanje pa potem skripta, zakon in vse ostalo.
Če lahko od koga dobiš dobro zapisane primere iz seminarjev ti bo tudi v pomoč pri tretji nalogi na izpitu, ki je bolj kot zgodbica pri KMP - argumentacija, prepoznat probleme itd.

Evo to je to :)

enjoy!
the.one
Prispevkov: 17
Pridružen: 05. Jan 2011 15:25

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a the.one »

Živjo. eno vprašanje bi mela, kako je z evidenčnim vpisom pa korporacijskim. a so za pristop k izpitu kakršnekoli obveznosti? prej se nisem o tem nič pozanimala, ker nisem imela namena tega predmeta opravljat (ob evidenčnem vpisu), vem pa, da je bilo govora o seminarski. a je obvezna in ali se jo da naknadno oddat? a rad fejst komplicira okol tega? hvala!
Kingsfield
Prispevkov: 86
Pridružen: 22. Okt 2013 16:24

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Kingsfield »

the.one napisal/-a:Živjo. eno vprašanje bi mela, kako je z evidenčnim vpisom pa korporacijskim. a so za pristop k izpitu kakršnekoli obveznosti? prej se nisem o tem nič pozanimala, ker nisem imela namena tega predmeta opravljat (ob evidenčnem vpisu), vem pa, da je bilo govora o seminarski. a je obvezna in ali se jo da naknadno oddat? a rad fejst komplicira okol tega? hvala!
Ja za pristop k izpitu je potrebno izdelati neko res kratko seminarsko. Kakšen primer, ipd., ti bo povedal on. Mislim, da se brez problema lahko dogovoriš s Podobnikom na govorilnih urah, nič ne bo kompliciral! :)
Odgovori

Vrni se na