Izpit MJP

prof. dr. Mirjam Škrk, doc. dr. Vasilka Sancin

Moderatorji: Zmajbaby™

SHaMa
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jun 2009 01:35

Re: Izpit MJP

Odgovor Napisal/-a SHaMa »

Ja sej tko kot povsod je res vse odvisno od trenutne volje in vprašanj-evo jst sm bla vprašana pravne vire-pa ful enih podvprašanj,pol običajno pravo-kako se reče tej zavesti-nism vedla da je pravna zavest, pol sm bla vprašana pogoje za nastanek države in kje je to določeno in pa če je Slovenija zavezana s to konvencijo iz Montevidea-tega tut nism vedla, če smo zavezani, pol sm bla še funkcije varnostnega sveta kakšne ukrepe lahko izreče in primer k je vs avtoriziral določeno oboroženo silo. To je sam okvirno, ker je blo še ful enih stvari vmes.
ivan
Prispevkov: 4
Pridružen: 23. Sep 2012 15:41

Re: Izpit MJP

Odgovor Napisal/-a ivan »

Kje se dobi skripto z 170 stranmi? a jo lahko kdo gor pripopa?


hvala
ivan
Prispevkov: 4
Pridružen: 23. Sep 2012 15:41

Re: Izpit MJP

Odgovor Napisal/-a ivan »

ze nasu na pravnica.net pod zapiski. sam tle sta 2, ena je Zapiski s predavanj iz 06/07, druga ma pa 145 strani. kdo ve kera je boljš?
stabby
Prispevkov: 6
Pridružen: 16. Sep 2012 19:14

Re: Izpit MJP

Odgovor Napisal/-a stabby »

Boljša je "zapiski s predavanj 06/07", ki je od Koritnika in se načeloma skoraj vsi učimo po njej.
lady
Prispevkov: 1
Pridružen: 07. Okt 2012 09:37

Re: Izpit MJP

Odgovor Napisal/-a lady »

Imam eno vprašanje... Kje vse se nahajajo norme o človekovih pravicah, ki so univerzalnega značaja?
stabby
Prispevkov: 6
Pridružen: 16. Sep 2012 19:14

Re: Izpit MJP

Odgovor Napisal/-a stabby »

V splošni deklaraciji o človekovih pravicah, Mednarodnem paktu o ekonomskih, socialnih in kulturnih pravicah in pa v Mednarodnem paktu o državljanskih in političnih pravicah. Za kakšne manj temeljne dokumente, ki vsebujejo univerzalne pravice pa preglej skripto "Zapiski 06/07" od strani 48 do 52.
ivan
Prispevkov: 4
Pridružen: 23. Sep 2012 15:41

Re: Izpit MJP

Odgovor Napisal/-a ivan »

stabby napisal/-a:Boljša je "zapiski s predavanj 06/07", ki je od Koritnika in se načeloma skoraj vsi učimo po njej.

hvala
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Izpit MJP

Odgovor Napisal/-a *bini* »

kaj je s to knjigo Lokalni zločinci, a se to splača kej prebrat ?
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Izpit MJP

Odgovor Napisal/-a *bini* »

help :)

zavezujoči akti organov mednarodnih organizacij - kateri organ izdaja, za koga veljajo ( članice / nečlanice ) - a tle je mišljen da o združenih narodih govoris pač da sam VS pa meddržavno sodišče izdajata obezujoče odločitve... oz če se komu da in zna odgovorit naj odgovori :D

čovekove pravice - kako se izvaja nadzor ? tle so mišljeni mehanizmi ustanovljeni z medn. pogodbo ( pač odbori ) pa mehanizmi ustanovljeni s sklepom organov OZN. ? , pa neka sprememba je bla leta 2005 - kaj je tle mišljen ?
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Izpit MJP

Odgovor Napisal/-a *bini* »

SHaMa napisal/-a:Ja sej tko kot povsod je res vse odvisno od trenutne volje in vprašanj-evo jst sm bla vprašana pravne vire-pa ful enih podvprašanj,pol običajno pravo-kako se reče tej zavesti-nism vedla da je pravna zavest, pol sm bla vprašana pogoje za nastanek države in kje je to določeno in pa če je Slovenija zavezana s to konvencijo iz Montevidea-tega tut nism vedla, če smo zavezani, pol sm bla še funkcije varnostnega sveta kakšne ukrepe lahko izreče in primer k je vs avtoriziral določeno oboroženo silo. To je sam okvirno, ker je blo še ful enih stvari vmes.
a smo zavezani s konvencijo iz Montevidea ? najbrš ja glede na to da je vsebina sprejeta v občem pravu k je pa itak erga omnes ?

kere ukrepe ? a to je mišln pravno obvezujoče + prisilni ukrepi ? lohk da pa tut sam priporočila ? al kaj naj bi tle povedu :D
Uporabniški avatar
Jemc
Prispevkov: 169
Pridružen: 18. Okt 2008 21:02

Re: Izpit MJP

Odgovor Napisal/-a Jemc »

Zdravo.

V priponkah so zbrana vsa izpitna vprašanja, ki sem jih zasledil po forumu in ki sem si jih zapisal na svojih ustnih izpitih iz mednarodnopravnih predmetov. Razdelil sem jih po datumih (kolikor sem jih lahko glede na informacije, ki sem jih imel na voljo) ter glede na to katera od profesoric jih je zastavila

Zraven je še priponka uporabnih informacij, ki sem jih zbral na forumu. Ko preletiš vse (kakšne info niso najboljše, ampak ko predelaš celoto dobiš kar realno sliko), dobiš kar dobro sliko o samem predmetu, in koliko dela je potrebno vložiti ter iz česa se je potrebno učiti za lepo oceno.

Še moji nasveti. Sam sem bil vprašan pri Sancinovi, in največji poudarek je na njenih predavanjih. Res pa je, da me je vprašala par malenkosti iz knjige (tudi brez tega sem dobil lepo oceno-saj se stvari iz knjige, čeprav sem jo predelal, nisem praktično nič spolnil), in del vprašanj se je nanašal na to, kar je spredavala prof. Škrkova. Sam sicer nisem bil vaj vprašan, a sem slišal od kolegov, da se vprašanja iz vaj pri njej kar pogosta.
Če bi se še enkrat učil ta predmet bi dal največji poudarek na zapiskih tako Sancinove in Škrkove, pogledal stara izpitna vprašanja, da bi videl, kaj je bistvo v snovi (starih izpitnih vprašanj je velik, ampak se vsaj delno ponavljajo) ter ponovil vaje (čeprav jih Škrkova skoraj nikoli ne sprašuje), saj lahko pride do situacij, ko ne moraš izbrati katera profesorica te bo vprašala (npr da določen del dneva le ena profesorica sprašuje. Tako je bilo pri nam). Ko sprašujeta obe, ponavadi lahko izbereš pri kateri boš vprašan.
Sam sem se najprej učil po knjigi, ampak potem ko sem predelal knjigo do konca, sem videl, da se skoraj nič ne spomnim oz skoraj nič konkretnega od prebrane snovi. In sem se potem osredotočil v zadnjih 10 dneh na zapiske s predavanj in vaj, kar je vseeno zadostovalo za lepo oceno.

Tako da če si ne delate izpiskov ob branju knjige (ter s tem na podlagi izpiskov tudi osvojite nekaj konkretnega znanja, ki ga lahko nato hitro obnovite), priporočam da se osredotočite na zapiske iz predavanj (po možnosti najnovejše, saj prof. Sancin na predavanjih izpostavi aktualne stvari, ki jih kdaj vpraša na usntih) + stara izpitna vprašanja. S tem bi si vsaj jaz lahko prihranil vsaj kakšen teden učenja, ko sem bral knjigo, od katere si, zaradi obsežnosti, nisem prav veliko konkretnih informacij zapolnil. Torej če se boste učili po zapiskih iz predavanj in vaj, bi moralo zadostovati okoli 2 dobra tedna intenzivnega učenja, oz 3-4 tedne, če imate zraven še druge obveznosti.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
We think we're so clever and classless and free, but we're still fucking peasents as far as I can see
nusa
Prispevkov: 422
Pridružen: 07. Okt 2008 15:08

Re: Izpit MJP

Odgovor Napisal/-a nusa »

kje pa se dobi najnovejše zapiske s predavanj? :D oz. jih ma kdo in bi jih mogoče bil pripravlen posodit? :)
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: Izpit MJP

Odgovor Napisal/-a nejcs »

+1
Life isn't fair, but you can be.
Uporabniški avatar
tinkerbell
Prispevkov: 238
Pridružen: 28. Avg 2009 09:59

Re: Izpit MJP

Odgovor Napisal/-a tinkerbell »

tudi jst bi bla zloooooo vesela zapiskov :oops:
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Izpit MJP

Odgovor Napisal/-a proton »

Bravo, Jemc, za lepo napisan post ter zbrana vprašanja in nasvete!
Uporabniški avatar
Coffe_to_go
Prispevkov: 1
Pridružen: 14. Okt 2011 15:17

Re: Izpit MJP

Odgovor Napisal/-a Coffe_to_go »

Hvala!!
mayamaya
Prispevkov: 30
Pridružen: 18. Avg 2010 08:44

Re: Izpit MJP

Odgovor Napisal/-a mayamaya »

zdravo!¨

kakšna so bla kaj vprašanja na februarskem roku?
hvala
Wallflower
Prispevkov: 11
Pridružen: 31. Dec 2012 08:00

Re: Izpit MJP

Odgovor Napisal/-a Wallflower »

Bolj ali manj so bila standardna vprašanja ki jih najdeš tut na forumu, razen kakšnega podvprašanja v zvezi s primeri ipd.
čbelca
Prispevkov: 55
Pridružen: 22. Jun 2012 10:28

Re: Izpit MJP

Odgovor Napisal/-a čbelca »

živjo,

mene pa zanima če ima mogoče kakšna dobra duša nove zapiske iz predavanj in vaje?

naj mi prosim piše na zs, bi bila zeloooo vesela! ;)
Uporabniški avatar
legally blond
Prispevkov: 252
Pridružen: 17. Nov 2008 18:23

Re: Izpit MJP

Odgovor Napisal/-a legally blond »

Ej a mi lahko nekdo pomaga z vprašanjem: Kateri režimi obstajajo na svetu pri objektih.

Nimam pojma kaj hočjo od mene.

hvala!
bookworm
Prispevkov: 16
Pridružen: 27. Apr 2011 15:17

Re: Izpit MJP

Odgovor Napisal/-a bookworm »

Jaz bi pa prosila, če mi lahko tisti, ki ste sedaj v marcu opravljali izpit ali pa ga nameravate opravljati v maju, povedali iz kje ste se učili poleg knjige seveda. Po tanovi skripti iz 2013 ali po tastari?

Prosim kdorkoli? :? :)
Jara
Prispevkov: 23
Pridružen: 23. Apr 2009 13:21

Re: Izpit MJP

Odgovor Napisal/-a Jara »

No js mislim it mjp probat zdej aprila...in grem po tastari skripti čez, ker se mi zdi tanova mal preobsežna za čas, ki mi je bil na voljo :D kokr sm se menila, se je večina učila po tastari skripti... poglej si še stara vprašanja...
Uporabniški avatar
legally blond
Prispevkov: 252
Pridružen: 17. Nov 2008 18:23

Re: Izpit MJP

Odgovor Napisal/-a legally blond »

Jah jst grem tut zdej aprila. Mam sicer ene zapiske, pa čez tanovo skripto sem šla. Ampak so kakšna stara vprašanja tut taka, da sm mogla v knjigo pogledat. :roll:
Uporabniški avatar
legally blond
Prispevkov: 252
Pridružen: 17. Nov 2008 18:23

Re: Izpit MJP

Odgovor Napisal/-a legally blond »

A mi lahko en pove kolk je treba znat tele Mednarodne organizacije. Ok, jasno mi je da tistih par temeljnih, ampak a se morm res dejansko naučit vseh 375???

Hvala
mayamaya
Prispevkov: 30
Pridružen: 18. Avg 2010 08:44

Re: Izpit MJP

Odgovor Napisal/-a mayamaya »

js sm se samo OZN, pomoje je za ostalo dovolj da jih našteješ in samo okvirno veš kaj so...
Odgovori

Vrni se na