Zviševanje ocen

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Urshy
Prispevkov: 55
Pridružen: 20. Feb 2009 14:03

Zviševanje ocen

Odgovor Napisal/-a Urshy »

Trenutno sem absolventka nebolonjskega programa in me zanima sledeče: rada bi šla zviševat oceno pri družinskem pravu, za katerega sta vsak mesec razpisana 2 roka(posebej za bolonjski in za nebolonjski program). Kolikor vem, je izpit na bolonjskem programu samo pisni, po starem je bil pa tudi ustni. In zdaj me zanima: če grem jaz delat, je kakšna možnost da imam samo pisnega, ali moram v vsakem primeru delat po starem, torej tudi z ustnim delom? Ker za 1.letnik je pa recimo pri sociologiji prava razpisan samo 1 rok in ne 2.

Drug predmet katerega bi izboljševala je kriminalistika-tukaj je isti predmet napisan pri bolonjskem in nebolonjskem, vendar so vsi roki na isti dan, torej verjetno vsi pišejo enak izpit-al ne? Poleg tega pri opisu predmeta piše da 20% ocene predstavlja seminarska, ki je mi nismo delali. Jo torej jaz tudi moram naredit al velja še stari sistem za nebolonjce?
Zlo me mika tud primerjalno ustavno pravo, ampak kaj ko je edini rok oktobra, pa še ta je menda ustni...

Sej vem da kompliciram ampak eni pač res res res ne maramo ustnih :mrgreen:

Hvala! :oops:
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Zviševanje ocen

Odgovor Napisal/-a sunshine »

Urshy napisal/-a:Trenutno sem absolventka nebolonjskega programa in me zanima sledeče: rada bi šla zviševat oceno pri družinskem pravu, za katerega sta vsak mesec razpisana 2 roka(posebej za bolonjski in za nebolonjski program). Kolikor vem, je izpit na bolonjskem programu samo pisni, po starem je bil pa tudi ustni. In zdaj me zanima: če grem jaz delat, je kakšna možnost da imam samo pisnega, ali moram v vsakem primeru delat po starem, torej tudi z ustnim delom? Ker za 1.letnik je pa recimo pri sociologiji prava razpisan samo 1 rok in ne 2.

Drug predmet katerega bi izboljševala je kriminalistika-tukaj je isti predmet napisan pri bolonjskem in nebolonjskem, vendar so vsi roki na isti dan, torej verjetno vsi pišejo enak izpit-al ne? Poleg tega pri opisu predmeta piše da 20% ocene predstavlja seminarska, ki je mi nismo delali. Jo torej jaz tudi moram naredit al velja še stari sistem za nebolonjce?
Zlo me mika tud primerjalno ustavno pravo, ampak kaj ko je edini rok oktobra, pa še ta je menda ustni...

Sej vem da kompliciram ampak eni pač res res res ne maramo ustnih :mrgreen:

Hvala! :oops:
Za kriminalistiko ti lahko povem, da je men Gorkiča glede zvišanja ocene rekel, da nam ni treba nobenih seminarskih delat. Samo oddaš prošnjo v referat in ko jo odobrijo, se lahko prijavš na izpit.
Urshy
Prispevkov: 55
Pridružen: 20. Feb 2009 14:03

Re: Zviševanje ocen

Odgovor Napisal/-a Urshy »

Hvala! ;)
Potem je najbrž pri vseh predmetih za nas enako kot je bilo.
sparkle
Prispevkov: 52
Pridružen: 05. Jun 2011 20:06

Re: Zviševanje ocen

Odgovor Napisal/-a sparkle »

Ja, mi še popravljamo ocene po starem sistemu.
sparkle
Prispevkov: 52
Pridružen: 05. Jun 2011 20:06

Re: Zviševanje ocen

Odgovor Napisal/-a sparkle »

Je kdo mogoče šel popravljat oceno pri Civilnem pravu - splošni del?
nusa
Prispevkov: 422
Pridružen: 07. Okt 2008 15:08

Re: Zviševanje ocen

Odgovor Napisal/-a nusa »

Ve kdo kako je z zviševanjem ocen pri zgodovini in ustavnem pravu?:)
sparkle
Prispevkov: 52
Pridružen: 05. Jun 2011 20:06

Re: Zviševanje ocen

Odgovor Napisal/-a sparkle »

Pri ustavnem pravu je pisni izpit in nato še ustni zagovor. Za zgodovino pa ne vem.
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Zviševanje ocen

Odgovor Napisal/-a proton »

nusa napisal/-a:Ve kdo kako je z zviševanjem ocen pri zgodovini in ustavnem pravu?:)
si kaj izvedela glede zgodovine?
nusa
Prispevkov: 422
Pridružen: 07. Okt 2008 15:08

Re: Zviševanje ocen

Odgovor Napisal/-a nusa »

noup:) sporoči če se boš kaj pozanimal :)
sparkle
Prispevkov: 52
Pridružen: 05. Jun 2011 20:06

Re: Zviševanje ocen

Odgovor Napisal/-a sparkle »

Mogoče kdo ve kako je pri pravoznanstvu?
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Zviševanje ocen

Odgovor Napisal/-a proton »

nusa napisal/-a:noup:) sporoči če se boš kaj pozanimal :)
se bom, ja :D
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Zviševanje ocen

Odgovor Napisal/-a bajna »

sparkle napisal/-a:Mogoče kdo ve kako je pri pravoznanstvu?
vem za eno, ki je dve leti nazaj zviševala, je mela samo ustno pri pavčniku in dobila brez problema in nekega truda 10 :) je pa res, da kokr njo poznam je verjetno tud obvladala snov...
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Zviševanje ocen

Odgovor Napisal/-a proton »

Stvar je taka - tako zgodovino kot sociologijo moraš it pisat skupaj z bolonjci, potem pa še ustni del (zgodovina). Nobenih izjem, dodatnih rokov, nič se ne da zmenit. Sem Škrbejevi omenil, da se nekje da pridet na govorilne ure in te vpraša, je rekla, da bo to potrebno razčistit na Senatu fakultete :o :oops: Potem mi je razložila, kako je zdaj to precej bolj obsežen predmet, kot smo ga imeli mi, ker še ni bilo nove knjige in me je kar minilo veselje do življenja. Saj ne, da je po bolonjski reformi iz celoletnega predmeta nastal polletni - snovi je še več. Obravnava te pa tudi kot da si en bedak, ki ji težiš s tem :o
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Zviševanje ocen

Odgovor Napisal/-a flafi »

proton napisal/-a:Obravnava te pa tudi kot da si en bedak, ki ji težiš s tem :o
Večina, pri katerih sem bila jaz, se tako obnaša :cry:
Izjema je Kaučič - z njim se da pa vse prav lepo zmenit, in nič mu ni odveč, če greš zviševat! ;)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Zviševanje ocen

Odgovor Napisal/-a Michelle »

A zviševat se da potem že takoj, ko si vpisan v 4.letnik? Lahko že na oktobrskih rokih?
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
sparkle
Prispevkov: 52
Pridružen: 05. Jun 2011 20:06

Re: Zviševanje ocen

Odgovor Napisal/-a sparkle »

Kaučič je res super. Kot je flafi rekla se z njim da vse lepo zmeniti in ne dobiš občutka, da mu težiš.

Zvišuješ lahko že v četrtem letniku. Verjetno že kar oktobra.
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Zviševanje ocen

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Tenkju sparkle!

Kaj pa se zgodi, če slučajno pišeš slabše kot prvič/bohnedej negativno? Gledam mal pravilnik PF pa ne najdem nč uporabnega.. Sej ne, da bi mela namen it sam mal probat zviševat, ampak je fajn vedet, kakšne so posledice, če se kej zalomi.
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Zviševanje ocen

Odgovor Napisal/-a flafi »

Men so v referatu rekli, da se upošteva boljša ocena...
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Zviševanje ocen

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Muchas gracias! :D

Še eno vprašanjce Flafi, če lahko, al pa kdo drug :) - kolk časa približno traja, da ti odobrijo to prošnjo? Namreč men je ostal še en manjši izpit za september (pogoje že mam), za katerega bodo rezultati najbrž okrog 20.9.- bi blo glede na to, da morš met opravljene vse izpite 3. letnika, za zviševanje (že na oktobrskih rokih) dost, če oddam prošnjo takrat?

Mal čudno sm napisala, upam, da veste, kaj mislm :D
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Zviševanje ocen

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ubistvu ne rabiš imeti opravljenih vseh izpitov, da greš zviševat. Zahteva je samo, da si vpisan v 4. letnik, tako da glede na to, da pogoje za vpis že imaš, boš verjetno vabljena na vpis enkrat v začetku septembra, in pomoje bi teoretično že takoj po tem lahko oddala prošnjo.

Sicer so bili pri meni res ful hitri - tko ene dva, tri dni so rabili, ampak ne vem kako bo septembra, ko bojo že tako imeli ful dela z vpisi (in bojo zato verjetno malo bolj tečni kot ponavadi :P ), tako da bi na tvojem mestu jaz rajši prošnjo septembra čimprej oddala. Če ti pa v doglednem časa ne odobrijo, jim pa itak lahko malo "potežiš" in jim poveš, da se ti mudi :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
sti ;)
Prispevkov: 75
Pridružen: 19. Mar 2010 13:47

Re: Zviševanje ocen

Odgovor Napisal/-a sti ;) »

A mogoče ve kdo, kako to poteka? A se moreš najprej zmenit s profesorjem in potem oddaš prošnjo, ali samo oddaš prošnjo in greš na običajen rok z rednim letnikom? Kaj pa recimo civilno pravo? Jaz bi zviševala, ampak bolonjci imajo sedaj CPP in CP uvod in še CP. Torej "našega" CP z drugega letnika ni več v tej obliki. Kakšna je situacija v tem primeru? Saj načrtujem obisk referata, ampak se bojim da tam še manj vejo kot mi, zato sprašujem tu, če ima kdo že izkušnje glede tega :)
sparkle
Prispevkov: 52
Pridružen: 05. Jun 2011 20:06

Re: Zviševanje ocen

Odgovor Napisal/-a sparkle »

Jaz sem najprej šla na govorilne ure in vprašala kako poteka izpit in glede literature. Potem pa sem oddala prošnjo. Glede civila pa je tako, da ti pišeš izpit kot smo ga imeli v drugem letniku, se pravi civilno pravo splošni del. Nosilec predmeta je sedaj Možina in pri njem imaš tudi ustni zagovor. Pisni del izpita je količinsko kar obsežen, ni več ''Ada stil''. Jaz sem se učila po knjigi, ki jo imajo v prvem letniku ter po OZ.
sreča na vrvici
Prispevkov: 129
Pridružen: 26. Okt 2011 21:40

Re: Zviševanje ocen

Odgovor Napisal/-a sreča na vrvici »

Govorila sem z Možino ravno glede zviševanja ocene pri CP (ki je bil v našem sistemu še del trojčka) in dobila odgovor, da je bil ta izpit zadnjič izveden 5.10. in da zviševanje ocen ni več mogoče. Vprašala sem ga, ali je mogoče, da bi odpisala bolonjski izpit in bi se mi ocena priznala pri mojem nebolonjskem izpitu in mi je odgovoril, da ni nobene možnosti. Tako da CP odpade za zviševanje.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Zviševanje ocen

Odgovor Napisal/-a bajna »

kaj pa če se bi nas več javl, mislte, da bi šlo? sicer mi je pa čudno, da kar naenkrat te možnosti ni, smo pol prikrajšani za to možnost...
sti ;)
Prispevkov: 75
Pridružen: 19. Mar 2010 13:47

Re: Zviševanje ocen

Odgovor Napisal/-a sti ;) »

Ampak to je pa sam pri nas mogoče. Drugod lahko že med letom zvišujejo ocene, pa kar želijo. Mi pa samo na koncu in še to samo 4 predmete, potem pa nam še nekaj takega naredijo. Ker to ni edini predmet, ki se spremeni pri bolonjcih. A to pomeni pa vse te predmete ne moremo višat? Kaj potem ostane..
Odgovori

Vrni se na