Izvršilno kazensko pravo

prof. dr. Matjaž Ambrož
Odgovori
Uporabniški avatar
Slash
Prispevkov: 218
Pridružen: 12. Nov 2008 15:29

Re: Izvršilno kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Slash »

A mi lahko kdo, ki je obiskoval predavanja za 4. letnik prosim pove, katere judikate ESČP se je letos obravnavalo na predvanajih? Dickson, Szabo, Kafkaris in Xiros ali kakšni drugi?
Uporabniški avatar
tinkerbell
Prispevkov: 238
Pridružen: 28. Avg 2009 09:59

Re: Izvršilno kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a tinkerbell »

v okviru seminarskih smo delal tele: Dickson vs. UK, Ciorap vs. Moldova, Nevmerzhitsky vs. Ukraine in pa Ramirez Sanchez vs. France
Uporabniški avatar
Slash
Prispevkov: 218
Pridružen: 12. Nov 2008 15:29

Re: Izvršilno kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Slash »

Hvala :)
MrQ
Prispevkov: 20
Pridružen: 18. Mar 2011 17:19

Re: Izvršilno kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a MrQ »

Kot so že vsi poprej povedali, je Ambrož korekten in prijazen, predmet zanimiv, možno se ga je naučiti v kratkem času. Pripisujem še svoja vprašanja na ustnem, (ki so se mi zdela malo čudna :) ), da se boste drugi lahko na njih bolje pripravili.
Kako razumeš pravico obsojenega, da je kaznovan? O_o ( je bil moj pogled ob zastavitvi vprašanja)
Kako so se v slovenskem pravu razvijale alternativne sankcije, v katerem zakonu so urejene in kako jih lahko uveljavljamo v postopku? -.-
Vprašal me je o pogojnem odpustu, pri komu lahko zaprosim. Sem rekel da pri tisti 3članski komisiji, pa ni bil zadovoljen(tako sem imel v zapiskih). Potem pa je rekel da kako je s tem in sicer po uradni dolžnosti in na predlog obsojenca? Jaz sem imel v spominu da sta ti dve možnosti pri pomilostitvi. No na koncu pa me je vprašal pomilostitev in vse 4 vrste ter malo o tem in povezavi s pogojnim odpustom.
Srečno vse. Se splača vzet kot izbirni predmet.
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Izvršilno kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Alja »

Baje je tako, da če narediš seminarsko, lahko greš na predrok, ki ga razpiše profesor. Kdaj pa je ta predrok?

Lp
hotkica
Prispevkov: 19
Pridružen: 17. Maj 2011 05:56

Re: Izvršilno kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a hotkica »

Alja napisal/-a:Baje je tako, da če narediš seminarsko, lahko greš na predrok, ki ga razpiše profesor. Kdaj pa je ta predrok?

Lp
konec aprila, začetk maja... nekje na prelomu, bolj maj kot april
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Izvršilno kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Alja »

hotkica napisal/-a:
Alja napisal/-a:Baje je tako, da če narediš seminarsko, lahko greš na predrok, ki ga razpiše profesor. Kdaj pa je ta predrok?

Lp
konec aprila, začetk maja... nekje na prelomu, bolj maj kot april
Tenkjuverimač :)
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Izvršilno kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Mogoče komu prav pride,zapiski po predavanjih 2011/2012 ;)
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
tincap
Prispevkov: 139
Pridružen: 28. Sep 2011 22:37

Re: Izvršilno kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a tincap »

Kakšna je razlika med seminarji in predavanji? (če sploh kakšna)
Uporabniški avatar
9sammy5
Prispevkov: 233
Pridružen: 03. Nov 2010 15:46

Re: Izvršilno kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a 9sammy5 »

Do zdj si morda že i dobu odgovor na predavanjih, če si bil :)) Ampak vseeno - reku je da bomo mešali seminarje in predavanja - malo se bomo menli, malo bo on predaval... ne bo neke jasne ločnice :))
blup :)
Prispevkov: 18
Pridružen: 28. Jan 2010 23:20

Re: Izvršilno kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a blup :) »

Živjo!

Je kdo tok prijazen, in napiše katere so letošnje teme za seminarske naloge?

Najlepša hvala,

B.
¤black code¤
Prispevkov: 7
Pridružen: 26. Okt 2011 15:31

Re: Izvršilno kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a ¤black code¤ »

Ima kdo kakšne zapiske z letošnjih predavanj? (Nujno, bi lepo prosila!)
New Age
Prispevkov: 7
Pridružen: 15. Jan 2014 00:43

Re: Izvršilno kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a New Age »

A bi mi lahko kdo zaupal kakšen je letos seznam seminarskih nalog in če so tudi letos potrebne pri ustnem izpitu oz. če pridejo v uporabo ??

Hvala za odgovor.
Uporabniški avatar
*Zabica*
Prispevkov: 24
Pridružen: 05. Jan 2009 12:13

Re: Izvršilno kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a *Zabica* »

Tudi mene bi to zanimalo, ja :)

Imam pa eno vprašanje: Predčasni odpust
- v zapiskih mi piše, da direktor zavoda za prestajanje kazni zapora lahko odpusti obsojenca 3 mesece preden, bi prestal kazen v celoti, pogoj pa je, da ima že 3/4 prestane kazni.
- v zakonu, na tejle povezavi http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO1223 pa v 108. členu pravi, da isto 3 mesece preden bi prestal kazen v celoti, vendar mora imeti že 2/3 prestane kazni
- če pogledamo malo nazaj po forumu pa naj bi bilo celo 1 mesec preden bi prestal kazen v celoti

kaj je zdaj najnovejše? Na novem PISu nisem še nisem čisto domača in ne vem, če je ta povezava tista, ki vsebuje najnovejši ZIKS-1E, malo mi je nepregledno vse skupaj.
hvala za pomoč!
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izvršilno kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Prav je kot je v zakonu, tudi najnovejša novela v ta člen oziroma ureditev ni posegala.
Si vis pacem para bellum
lollipop
Prispevkov: 39
Pridružen: 25. Jan 2011 16:50

Re: Izvršilno kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a lollipop »

Ali ima mogoce kdo narejeno seminarsko Kalašnikov proti Rusiji?
storž
Prispevkov: 5
Pridružen: 10. Sep 2014 12:33

Re: Izvršilno kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a storž »

A ta predrok je razpisan vsako leto?
Uporabniški avatar
Obi-Wan Kenobi
Prispevkov: 9
Pridružen: 29. Jul 2014 19:56

Re: Izvršilno kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Obi-Wan Kenobi »

Mislim, da ja. Je bil pa letos predrok samo za tiste, ki so imeli seminarske naloge (omejeno število, določil je glede na povprečno oceno).
Uporabniški avatar
Angel_Girl
Prispevkov: 155
Pridružen: 03. Nov 2012 09:03

Re: Izvršilno kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Angel_Girl »

Jaz bi rada prosila tiste, ki boste imeli letos seminar pri IKPju.. prosim, naj ne bo tko kt pr PEUju v 2. letniku, ko so nekateri ki so predstavljal sodbe kr neki nepovezano in ful hitr govoril in je blo dejansko nemogoče karkršnekol zapiske delat-.- tko da bi res fuuul lepo prosila če lahko jasno pa ne prehitr govorite o temi, da si lahko vsaj bistvo zapišem pa kj osnovnga (ker na PEUju se še to ni dal in res nočm da bi blo isto tle, sj nočm bit nesramna pa vem da študentje nismo profesorji ampak eni res nimajo nč občutka, sam zdrdrajo, po možnosti še ful potihm in je zame to zapravljanje časa da sm tm pa nč nimam od teh predstavitev :S), hvala!
September 2019: Diplomirana pravnica (UN)
Stick to a task 'til it sticks to you. For beginners are many, but finishers few.
minerva
Prispevkov: 17
Pridružen: 30. Okt 2014 14:21

Re: Izvršilno kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a minerva »

Zelo bi bila hvaležna, če bi kdo napisal kaj ste se dogovorili na uvodnem predavanju IKP? Vidim da je govora o seminarjih? Hvala
Kingsfield
Prispevkov: 86
Pridružen: 22. Okt 2013 16:24

Re: Izvršilno kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Kingsfield »

Angel_Girl napisal/-a:Jaz bi rada prosila tiste, ki boste imeli letos seminar pri IKPju.. prosim, naj ne bo tko kt pr PEUju v 2. letniku, ko so nekateri ki so predstavljal sodbe kr neki nepovezano in ful hitr govoril in je blo dejansko nemogoče karkršnekol zapiske delat-.- tko da bi res fuuul lepo prosila če lahko jasno pa ne prehitr govorite o temi, da si lahko vsaj bistvo zapišem pa kj osnovnga (ker na PEUju se še to ni dal in res nočm da bi blo isto tle, sj nočm bit nesramna pa vem da študentje nismo profesorji ampak eni res nimajo nč občutka, sam zdrdrajo, po možnosti še ful potihm in je zame to zapravljanje časa da sm tm pa nč nimam od teh predstavitev :S), hvala!
Tole spada v rubriko SAJ NI RES PA JE :)
Uporabniški avatar
Angel_Girl
Prispevkov: 155
Pridružen: 03. Nov 2012 09:03

Re: Izvršilno kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Angel_Girl »

Sorry, sam od tega predmeta bi rada kej odnesla, ker me dejansko zanima (PEU me ni tok pa pol tud jamrala nism :D). Zaenkrat so vsi čist fajn predstavli tko da mogoče prošnja ni bila ravno potrebna :D
September 2019: Diplomirana pravnica (UN)
Stick to a task 'til it sticks to you. For beginners are many, but finishers few.
Kingsfield
Prispevkov: 86
Pridružen: 22. Okt 2013 16:24

Re: Izvršilno kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Kingsfield »

Angel_Girl napisal/-a:Sorry, sam od tega predmeta bi rada kej odnesla, ker me dejansko zanima (PEU me ni tok pa pol tud jamrala nism :D). Zaenkrat so vsi čist fajn predstavli tko da mogoče prošnja ni bila ravno potrebna :D
Hehe :) ni panike.
minerva
Prispevkov: 17
Pridružen: 30. Okt 2014 14:21

Re: Izvršilno kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a minerva »

Imam mogoče kdo kaj več info glede petkovega izpita?
Balera.*
Prispevkov: 4
Pridružen: 06. Feb 2013 19:29

Re: Izvršilno kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Balera.* »

Živijo!

Bi lahko kdo napisal vprašanja, ki jih je dobil na majskem roku, prosim? :) Kaj najbolj pogosto sprašuje?
Odgovori

Vrni se na