Izredni študij

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
Uporabniški avatar
Lucretia
Prispevkov: 63
Pridružen: 02. Jan 2011 14:09

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Lucretia »

A mogoče kdo ve kje je sploh ta učni načrt za kazensko materialno? Pri procesu je v šisu, pri tem ni v šisu čisto nič. Vse kar je, je opis predmeta na strani PF ampak tam test ni nikjer niti omenjen.

A res nihče ni bil na izrednih predavanjih zadnji teden, da bi kaj povedal :cry: ?
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

oz. vidm d je to tema za izredni študij, test smo lani pisal na rednem, pa ni bil nič pomemben, tko d vrjetn tud zdej za vas ne bo :mrgreen:
lady butterfly
Prispevkov: 16
Pridružen: 12. Sep 2011 14:47

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a lady butterfly »

A mogoče že kdo kej ve?

Bolj ko sprašujem ostale, nobeden ne ve za ta test in so vsi šokirani...
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Ne rabite se nič bat, jst sem sicer izredna ampak hodim na predavanja z rednimi in je prof. korošec 1.uro povedal, da bo enkrat ta "test", ki pa ni obvezen in ne prinaša nobenih točk ali karkoli, in je zgolj neka možnost, ki nam jo dajo, za preverit naše znanje..ne vem pa ali je treba pristopiti k testu in se podpisati.. ;)
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

Tudi jaz prvic slisim za ta test... Najbolje da se vprasa na katedri oziroma pri mileni? Je ze kdo spraseval kaj? Se je bilo potrebno prijaviti na test?
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

je kdo poslal meil na katedro?jaz sem mileni in je vedela samo, da se ni treba nič prijaviti....
lollipop
Prispevkov: 39
Pridružen: 25. Jan 2011 16:50

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a lollipop »

js sm poslala jakulinu in mi je odgovoru da nič ne ve o testu, sm pa še poslala korošcu in mi še ni odpisu
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

aha ok...potem meni ni potrebno pisati meilov. daj prosim objavi ko boš kaj vedela. :?
Uporabniški avatar
Lucretia
Prispevkov: 63
Pridružen: 02. Jan 2011 14:09

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Lucretia »

Verjetno ste videli:

KAZENSKO PRAVO – IZREDNI ŠTUDIJ (TEST IZ KMP – POJASNILO)

Zaradi številnih vprašanj študentov pojasnjujemo, da test iz KMP za izredne študente ni obvezen in nima nikakršnega vpliva na izpit. Namenjen je izključno vaji in seznanitvi z obliko, v kateri poteka izpit.

Katedra za kazensko pravo
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

Hej!
zanima me mnenje in sicer do sedaj nisem hodila na predavanja, ker sem imela obveznosti še za prvi letnik. neki se mi je ponesrečilo in me zanima, na kaj boste ostali hodili, sploh pri kazenskem, ko je pouhno enih vaj in seminarjev? :D
mi_lenca
Prispevkov: 98
Pridružen: 23. Jan 2010 21:54

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a mi_lenca »

Mene pa zanima če kdo hodi na izredna predavanja za delovno pravo? Ali ste kaj združevali ure predavanj, glede na to da se v urniku najde kdaj samo po ena ura? In še nekaj: ali so jutri po urniku predavanja, ali ste mogoče določili kakšen drug termin?

Hvala.
Peter
Prispevkov: 1
Pridružen: 12. Feb 2012 12:16

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Peter »

Lep Pozdrav!

Sam imam tudi par vprašanj glede izrednega študija, upam da sem zadel pravo temo in bi bil resnično hvaležen vaših odgovorov na sledeča vprašanja=)

1. glede izrednega študija, ali je tudi na pravu razlika med izrednim študijem in pa izrednim študijem med delom. Pač tako da bi imel vsak mesec 1 predmet, se ga odpredava in nato piše izpit ? ker vem da nekateri faksi majo tako meni osebno dobr sistem da se bolj temeljito pripravis... še posebej ce bi še delal seveda kar ti tudi vzame 8 ur na dan.

Ker kolikor tukaj vidim izredni hodijo kar z rednimi na predavanja in vaje..to pomeni da nimajo vsak mesec 1 predmet o0?

2.Ali lahko izredni študentje hodijo k rednim na predavanja in vaje?? Pač v primeru da pravo nima pri izrednih možnosti 1mesec=1predavanje=1 izpit ampak da maš isto kot redni. pač 4 predmete prvi semester štiri drugi semester?

se zajame isti obseg snovi recimo pri rimskem pravu primer predavanja oktober-december redni z recimo 6 urami na teden in pa oktober-december izredni z 3urami na teden. Vem da imajo izredni manj ur in da snov hitreje najbrž jemljejo in bolj nepodrobno sam predelana snov je ista??? ker bi raje potem hodil k redim da bi pač izvedel več podrobnosti=)

3.Kar se tiče same matematike sem jo imel v gimnaziji 3-4.pa tud na maturi osnovni nivo... je velik povezave z politično ekononomijo recimo kaksi ful tezki dvojni ulomki,razni koreni , pa take zadeve al je bolj hm logicna zadeva pac mas kaksne% davki obresti pa take zadeve??... heh zapletam zadevo vem -.-

4. Kar se tile izrednega študija. Kake mam kaj moznosti za redni vpis v 2 letnik. Je dovolj da vse nardim..al je huda konkurenca tudi med izrednimi in bom moral imeti še dobro povprečje da me bodo kot redno vzeli naprej?

Še enkrat hvala za vaše odgovore!
seal

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a seal »

Peter napisal/-a:Lep Pozdrav!

Sam imam tudi par vprašanj glede izrednega študija, upam da sem zadel pravo temo in bi bil resnično hvaležen vaših odgovorov na sledeča vprašanja=)

1. glede izrednega študija, ali je tudi na pravu razlika med izrednim študijem in pa izrednim študijem med delom. Pač tako da bi imel vsak mesec 1 predmet, se ga odpredava in nato piše izpit ? ker vem da nekateri faksi majo tako meni osebno dobr sistem da se bolj temeljito pripravis... še posebej ce bi še delal seveda kar ti tudi vzame 8 ur na dan.

Ker kolikor tukaj vidim izredni hodijo kar z rednimi na predavanja in vaje..to pomeni da nimajo vsak mesec 1 predmet o0?

2.Ali lahko izredni študentje hodijo k rednim na predavanja in vaje?? Pač v primeru da pravo nima pri izrednih možnosti 1mesec=1predavanje=1 izpit ampak da maš isto kot redni. pač 4 predmete prvi semester štiri drugi semester?

se zajame isti obseg snovi recimo pri rimskem pravu primer predavanja oktober-december redni z recimo 6 urami na teden in pa oktober-december izredni z 3urami na teden. Vem da imajo izredni manj ur in da snov hitreje najbrž jemljejo in bolj nepodrobno sam predelana snov je ista??? ker bi raje potem hodil k redim da bi pač izvedel več podrobnosti=)

3.Kar se tiče same matematike sem jo imel v gimnaziji 3-4.pa tud na maturi osnovni nivo... je velik povezave z politično ekononomijo recimo kaksi ful tezki dvojni ulomki,razni koreni , pa take zadeve al je bolj hm logicna zadeva pac mas kaksne% davki obresti pa take zadeve??... heh zapletam zadevo vem -.-

4. Kar se tile izrednega študija. Kake mam kaj moznosti za redni vpis v 2 letnik. Je dovolj da vse nardim..al je huda konkurenca tudi med izrednimi in bom moral imeti še dobro povprečje da me bodo kot redno vzeli naprej?

Še enkrat hvala za vaše odgovore!
1. Ni te razlike in ne moreš pisati vsak mesec izpita. Izpiti se pišejo takrat, ko so odpredavani za IZREDNE študente (nekaj januar, preostalo pa marec oz. maj ter dalje...)
2. Izredna predavanja so pomanjkljiva in povejo precej manj, kot na rednih predavanjih (tudi nekateri profesorji se pritožujejo nad tem sistemom in študentom priporočajo obisk rednih predavanj).
3. Skoraj nič povezave z matematiko oz. le toliko, da rešiš normalen račun ali enačbo. Nekaj malega mogoče pri reševanju praktičnih nalog, a je tega sposoben vsak (izpostavljanje, krajšanje, blabla). Zanemarljivo
4. Dovolj, da opraviš pogoj za vpis v 2. letnik, tj. 52 ECTS (od 60).
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a jessy »

Za vpis v višji letnik veljajo isti pogoji za redne in izredne, gleda se le število opravljenih obveznosti (in z njimi število pridobljenih ECTS), ne pa tudi povprečna ocena.
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

kdo ve koliko evrčkov je 4 opravljanje za izredne študente?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

128 pa še nekaj centov.
Si vis pacem para bellum
lady butterfly
Prispevkov: 16
Pridružen: 12. Sep 2011 14:47

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a lady butterfly »

Sem izredna študentka in me zanima, če moram plačat izpite v oktobrskem roku, če se še ne vpišem do takrat, ker še nimam izpolnjenih pogojev?
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

ne rabiš, edino če greš v 4. in naprej...
*missy*
Prispevkov: 93
Pridružen: 07. Maj 2011 19:14

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a *missy* »

A ni tako, da tudi izredni imajo status le do konca septembra? To pomeni,da oktobra nimaš več statusa in moraš plačat izpite.
lady butterfly
Prispevkov: 16
Pridružen: 12. Sep 2011 14:47

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a lady butterfly »

Missy imaš prav, sem danes dobila odgovor iz referata, da je potrebno plačat...
hotkica
Prispevkov: 19
Pridružen: 17. Maj 2011 05:56

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a hotkica »

lady butterfly napisal/-a:Missy imaš prav, sem danes dobila odgovor iz referata, da je potrebno plačat...
kolikšna pa je cena?
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a KiZo »

lady butterfly napisal/-a:Missy imaš prav, sem danes dobila odgovor iz referata, da je potrebno plačat...

kaj a to je spet neki novga? ker do zdj tega ni blo...vsaj kokr se jst spomnem ne
lady butterfly
Prispevkov: 16
Pridružen: 12. Sep 2011 14:47

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a lady butterfly »

A prej tega ni blo?
Meni so z referata odpisali, da moram plačat, razen če se prej vpišem, kar pa ne morem, ker ne bom imela pogojev... Mi je bilo pa čudno, ker so mi nekateri drugi izredni študentje rekli, da ni treba pa še na faksu so vedno ponavljali, da mamo na voljo še oktobrske roke... Sem že pošteno zmedena :S Če bom ta teden kaj v Ljubljani bom skočla še osebno vprašat v referat.
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a KiZo »

lady butterfly napisal/-a:A prej tega ni blo?
Meni so z referata odpisali, da moram plačat, razen če se prej vpišem, kar pa ne morem, ker ne bom imela pogojev... Mi je bilo pa čudno, ker so mi nekateri drugi izredni študentje rekli, da ni treba pa še na faksu so vedno ponavljali, da mamo na voljo še oktobrske roke... Sem že pošteno zmedena :S Če bom ta teden kaj v Ljubljani bom skočla še osebno vprašat v referat.

jst do zdj oktobrskega roka se nism placu pa sm jih ze veckrat koristu. kokr se spomnem naj bi bla to ena od bonitet izrednega studija. ce bojo se to ukinl si pa loh tisto solnino za izredn studij nekam zatlacjo ker ze tko al tko vsak mesec neki spremenijo, dodajo, vzamejo...

ce se ti da pa pejt prosm vprasat...
lady butterfly
Prispevkov: 16
Pridružen: 12. Sep 2011 14:47

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a lady butterfly »

Jst upam, da mi je to narobe odgovorila...

Če bom šla ta teden, bom sporočila kaj mi bo rekla....
Odgovori

Vrni se na