iz starega v 3.let.bolonca

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
valentinapeli
Prispevkov: 39
Pridružen: 09. Jul 2011 19:32

iz starega v 3.let.bolonca

Odgovor Napisal/-a valentinapeli »

A ma kdo izkušnje s tem? katere predmete je potrebno dodatno delat... kaj pa izbirni?
valentinapeli
Prispevkov: 39
Pridružen: 09. Jul 2011 19:32

Re: iz starega v 3.let.bolonca

Odgovor Napisal/-a valentinapeli »

...pa še...a je možn v oktoberskem roku opravljat že po bolonjskem izpitnem redu?
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: iz starega v 3.let.bolonca

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Iz prvega letnika moraš delat evropsko ustavno pravo, uvod v civilno pravo iz drugega verjetno pravo in ekonomika, za tretji pa ne vem k je use neki zmešano v primerjavi s starim sistemom.

Tisti predmeti k so "odveč" po starem sistemu se ti pa štejejo kot izbirni v bolonjcu ( recimo primerjalno ustavno pa statistika iz prvega l.)
valentinapeli
Prispevkov: 39
Pridružen: 09. Jul 2011 19:32

Re: iz starega v 3.let.bolonca

Odgovor Napisal/-a valentinapeli »

ma mogoče kdo izkušnje s tem kako je, če se prepišeš iz 3.letnika izredno v 3.let. bolonjca... danes so prijateljici, ki me je šla vpisat rekli, da moram celoten letnik plačat še enkrat.... drug teden se grem sama vpisat pa me zanima, če je bil kdo v podobni situaciji?
falcao
Prispevkov: 5
Pridružen: 21. Sep 2012 14:31

Re: iz starega v 3.let.bolonca

Odgovor Napisal/-a falcao »

Lani je blo tko, da so moral plačat še enkrat ja.. Tut, če so bli vpisani izredno, tko da 2 - krat placas en letnik :S
falcao
Prispevkov: 5
Pridružen: 21. Sep 2012 14:31

Re: iz starega v 3.let.bolonca

Odgovor Napisal/-a falcao »

Fleurette napisal/-a:Iz prvega letnika moraš delat evropsko ustavno pravo, uvod v civilno pravo iz drugega verjetno pravo in ekonomika, za tretji pa ne vem k je use neki zmešano v primerjavi s starim sistemom.

Tisti predmeti k so "odveč" po starem sistemu se ti pa štejejo kot izbirni v bolonjcu ( recimo primerjalno ustavno pa statistika iz prvega l.)
Uvod v civilno pravo se baje prizna, če narediš uvod v civilno iz trojčka v 2. letniku. Ni mi pa jasno kaj je s Korporacijskim pa Gospodarskim pravom, mislim ob prehodu iz starga v bolonca..
Penac
Prispevkov: 54
Pridružen: 22. Avg 2011 11:23

Re: iz starega v 3.let.bolonca

Odgovor Napisal/-a Penac »

Pozdravljeni, mene pa zanima, če drži, da v kolikor se iz 3. letnika starega programa izredno prepišeš na bolonjski program v 3. letnik, v 4. letnik bolonjskega programa ne moreš nadaljevati redno, kljub izpolnitvi pogojev, ampak samo izredno.
ime4321
Prispevkov: 93
Pridružen: 14. Jun 2010 15:46

Re: iz starega v 3.let.bolonca

Odgovor Napisal/-a ime4321 »

Penac napisal/-a:Pozdravljeni, mene pa zanima, če drži, da v kolikor se iz 3. letnika starega programa izredno prepišeš na bolonjski program v 3. letnik, v 4. letnik bolonjskega programa ne moreš nadaljevati redno, kljub izpolnitvi pogojev, ampak samo izredno.
Je zdaj že kaj več jasnosti okoli tega? Kako se je o tem izrekel vsemogočni referat? :twisted:
ime4321
Prispevkov: 93
Pridružen: 14. Jun 2010 15:46

Re: iz starega v 3.let.bolonca

Odgovor Napisal/-a ime4321 »

Zanimajo me katere izpite je potrebno kot manjkajoče opravljati za nazaj pri prehodu iz starega univerzitetnega v novi bolonjski 3. letnik? In kateri izpiti se priznajo?

Po mojih informacijah, ki pa niso preverjene v referatu, je potrebno:
:arrow: iz 1. letnika opraviti Evropsko ustavno pravo, Uvod v civilno pa se prizna, če si v 2. letniku opravil Civilno pravo v okviru trojčka.
:arrow: iz 2. letnika je potrebno opraviti Pravo in ekonomika EU. A se ti morda pri tem kaj upošteva stari izpit Gospodarski sistem in politika?
:arrow: v 3. letniku pa bi se morda lahko priznalo Korporacijsko pravo, če si v starem programu opravil izpit Gospodarsko pravo v 2. letniku.

V primeru prepisa bi smel takoj opravljati izpite 3. letnika, četudi imaš še kakšne manjkajoče iz nižjih letnikov.

Od bolje obveščenih me zanima v kolikšni meri vse to drži, pa tudi kakšne ostale informacije so dobrodošle. Hvala!
valentinapeli
Prispevkov: 39
Pridružen: 09. Jul 2011 19:32

Re: iz starega v 3.let.bolonca

Odgovor Napisal/-a valentinapeli »

...glede na zagotovila iz referata..
-drži za 1. in 2.letnik
-3.letnik.. Milena je sicer rekla, da je priznano korporacijsko in je potrebno delno opravljat gospodarsko... pozanimala sem se pri prof.Juhartu, in sicer je potrebno pisat njegov del gospodarskega(vrednostni papirji in pogodbeni del) na izpitu z vsemi ostalimi, odgovarjaš pa samo na vprašanja z omenjenih področij
...moram pa preverit še enkrat kako je s korporacijami, ker mam v šisu označeno kot manjakjoč izpit

..v primeru prepisa moraš opravit najprej vse izpite za nazaj, in sicer kar ti manjka za 2. letnik po bolonjskem programu. Ne vem kako je, če ti manjka za 1.letnik... ali je kot diferencialni ali...če ti pa npr. manjka delovno, ki je po bolo. v 2.lletniku, pa moraš najprej delovno opravit.
...upam, da sem ti pomagala
... če pa dobiš kakše info glede korporacijskega, se priporočam! ;)
ime4321
Prispevkov: 93
Pridružen: 14. Jun 2010 15:46

Re: iz starega v 3.let.bolonca

Odgovor Napisal/-a ime4321 »

valentinapeli napisal/-a:
..v primeru prepisa moraš opravit najprej vse izpite za nazaj, in sicer kar ti manjka za 2. letnik po bolonjskem programu. Ne vem kako je, če ti manjka za 1.letnik... ali je kot diferencialni ali...če ti pa npr. manjka delovno, ki je po bolo. v 2.lletniku, pa moraš najprej delovno opravit.
Hvala za tvojo pomoč! Trenutno v zvezi s prehodom kroži ogromno (dez)informacij in tudi v referatu si glede marsičesa še niso na jasnem. Se stalno sprašujem zakaj zavraga enostavno ne napišejo navodil kaj&kako ravnati pri prepisu ter to objavijo na oglasni deski. Očitno jim je bolje, da vsak posamično pride isto stvar vprašat v referat. :evil:

To, da je potrebno najprej opravljati izpite za nazaj, je pa tudi višek. Menim namreč, da izpitov nižjega letnika ne gre pojmovati kot manjkajoče, ampak kot diferencialne. Jaz imam npr. še delovno, ker sem šel prvič pisat zgolj psv. In če se mi zdaj ene prakrat delovno zalomi, potem enostavno zmanjka rokov za predmete 3. letnika.

Nadaljni problem pa je, da se menda potem v nadaljevanju ne bo več mogoče prepisati v redni študij. Sicer upam, da se motim, ampak sem to slišal praviti že več študentov.
falcao
Prispevkov: 5
Pridružen: 21. Sep 2012 14:31

Re: iz starega v 3.let.bolonca

Odgovor Napisal/-a falcao »

meni je pa zadnjic v referatu bilo receno, da se lahko opravljajo vsi izpiti, ne glede na to ce se nimas narejenih diferencialnih..
ime4321
Prispevkov: 93
Pridružen: 14. Jun 2010 15:46

Re: iz starega v 3.let.bolonca

Odgovor Napisal/-a ime4321 »

falcao napisal/-a:meni je pa zadnjic v referatu bilo receno, da se lahko opravljajo vsi izpiti, ne glede na to ce se nimas narejenih diferencialnih..
Tole sem našel na oglasni deski http://www.pf.uni-lj.si/dodiplomski-stu ... avo-na-pf/

:arrow: Glede manjkajočih izpitov je relevantna točka 3. b " Študent mora diferencialne izpite,ki jih je glede na prepis programa dolžan opraviti za pretekle, tudi že zaključene letnike, opraviti v roku enega leta po vpisu oz. najkasneje do naslednjega vpisa v višji letnik."
Jaz si to razlagam tako, da lahko opravljaš vse izpite, ne da bi bilo potrebno predhodno opraviti izpite, ki so zdaj v nižjih letnikih, oziroma, ki so povsem novi. Kaj porečete ostali?
falcao
Prispevkov: 5
Pridružen: 21. Sep 2012 14:31

Re: iz starega v 3.let.bolonca

Odgovor Napisal/-a falcao »

Da je treba v enem letu naredit manjkajoče izpite iz 1. in 2. letnika (po bolonji), lahko pa ob tem tudi izpite za 3. letnik, ne glede na to, ce diferencialnih nisi opravil. Moja razlaga pac :)
ime4321
Prispevkov: 93
Pridružen: 14. Jun 2010 15:46

Re: iz starega v 3.let.bolonca

Odgovor Napisal/-a ime4321 »

falcao napisal/-a:Da je treba v enem letu naredit manjkajoče izpite iz 1. in 2. letnika (po bolonji), lahko pa ob tem tudi izpite za 3. letnik, ne glede na to, ce diferencialnih nisi opravil. Moja razlaga pac :)
Se strinjam in tudi v referatu sem dobil takšno informacijo.

Ker pa je bila v referatu neizmerna gneča, nisem podrobneje spraševal katere izpite priznavajo ter kako je s korporacijskim in gospodarskim pravom. Ima morda kdo več informacij?
A mislite, da bi bilo smiselno stopiti v kontakt s prof. Mencingerjem, da bi se tistim, ki so opravili nekdanji izpit Gospodarski sistem in politika, to priznalo kot delno opravljen izpit Pravo in ekonomika EU?
puncy123
Prispevkov: 50
Pridružen: 13. Jan 2010 12:02

Re: iz starega v 3.let.bolonca

Odgovor Napisal/-a puncy123 »

a ve mogoče katere vse diferencialne predmete je potrebno narest ob prehodu iz 3 letnika star program ( vsi izpiti opravljeni po starem sistemu) v 4 letnik bolonjskega programa? hvala lp
Odgovori

Vrni se na