Izpiti

prof. dr. Franjo Štiblar, prof. dr. Katarina Zajc

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Car »

bubyka napisal/-a:
she007 napisal/-a:bubyka še enkrat hvala... reševala sem izpite iz junijskih rokov zadnjih par let, in današnji je bil skoraj enak (če koga zanima prilagam tisti stari izpit).

si mi "rešila glavo" :D
No, me veseli, da si znala :)
Mi v sivi smo imeli spet Štiblarja... in ja, pitaj boga kako bo šlo tole :( :( :(

Sta pa po težavnosti NEVERJETNO različna izpita, totalno ne fer.. sploh ne morem vrjet!???!?! :o :(

Štiblarjev izpit:
Vem, da ste bruci, ampak tako pač je na naši pravni fakulteti. Skoraj nič ni fer ali pravično. Prej kot se boste navadli na to, boljše bo.
Kot že ničkolikokrat rečeno, Štiblarjev izpit je po težavnosti daleč izven lige Zajčeve, ampak je ocenjevanje ravno nasprotno. Štiblar je pri ocenjevanju veliko bolj človeški in ti veliko točk podeli za razne formule in "svoje" razlage.

lp
Uporabniški avatar
cherilady
Prispevkov: 24
Pridružen: 10. Jan 2012 22:53

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a cherilady »

Klea napisal/-a:Tole je pa že res ogromna razlika v težavnosti :|
Sta vsaj zamenjala skupini, ta in prejšnji rok? So spet isti nasrkali?
Spet isti :? . Joj, zakaj se ne pišem na ž. :D

A kdo ve kaj je mislis s 5.c vprašanjem? Js sm napisala da je bil v fevdalizmu ključni faktor delo, pri scientologiji (wtf, kakšen pomen imajo ti verski opranoglavci pri tem?:D) pa bi bil izumiteljstvo (čeprov glede na to kok 'molzejo' njihove pripadnike prej kapital)? :D
Mina
Prispevkov: 16
Pridružen: 25. Jan 2012 15:37

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Mina »

oh :roll: tud js sm mela od štiblarja izpit..

pa za fevdalizem sm mela najprej napisan delo, pol sm pa spremenila v zemljo. jaa, sploh ne vem kaj je hotu pr scientologiji :D
kaj ste pa kej pr drugih vprašanjih napisal? js za tretje nism bla čist prepričana, pa pr drugem nism napisala skor nč :S kaj pa pr 8c? js sm napisala nizka brezposelnost :)
Uporabniški avatar
cherilady
Prispevkov: 24
Pridružen: 10. Jan 2012 22:53

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a cherilady »

Js mojih odgovorov raje ne bom delila, ker so pomoje kr neki. :D Sm pa pri 8.c dala da trenutno prevladuje visoka brezposelnost pa nizka inflacija, ker se ne investira ampak raje varčuje (Štiblarjev bolnik, k se mu pušča kri :D). Sam nevem, ker sem pa zadnjič brala, da ima Nemčija trenutno najnižjo stopnjo brezposelnosti v zadnjih 20 letih, itak pa oni v velki meri diktirajo trenutno EU politiko,... sam po drugi strani splošno gledano je pa inflacija dost nizka in brezposelnost večja na ta račun?:D
lale13
Prispevkov: 21
Pridružen: 16. Avg 2011 10:25

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lale13 »

Ima kdo spisek najpogostejših vprašanj na ustnem izpitu? Kaj najraje sprašuje Zajčeva? Te lovi na besedo ali je dovolj, da vidi, da približno veš za kaj gre?
Uporabniški avatar
hannah
Prispevkov: 70
Pridružen: 05. Okt 2010 21:45

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a hannah »

Izpiti od Zajčeve so na prvi pogled lahki (še posebej v primerjavi s Štiblarjevim), ocenjevanje pa je bolj tako tako, strogo, težko dobiš več kot 6 ali pa 8 točk, tudi če si napisal praktično vse. Ustni izpiti pa so spet odvisni od sreče oz.koliko ti leži tisto, kar te vpraša.... Najprej vpraša tiste,ki želijo zvišati oceno, potem ostale. Večinoma zahteva 1 stavek ali pa 2, vprašanja so tipa: kaj je to elastičnost, kaj je obrestna mera, kakšno povpraševanje po denarju poznamo, 2.gossenov zakon, kaj je merkantilizem,....
lale13
Prispevkov: 21
Pridružen: 16. Avg 2011 10:25

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lale13 »

hannah hvala. Zanima pa me še, a ma kaj veze, če si na vrsti med prvimi ali bolj med zadnjimi? Kolk časa približno pa sprašuje enegea?
lale13
Prispevkov: 21
Pridružen: 16. Avg 2011 10:25

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lale13 »

ali kdo ve, če so vprašanja na ustnem podobna kot tista na pisnem (se ponavljajo) al so kakšna druga?
Uporabniški avatar
hannah
Prispevkov: 70
Pridružen: 05. Okt 2010 21:45

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a hannah »

Ne niti nima veze kdaj si vprašan. Odvisno je od sreče oz. koliko ti leži tisto, kar te vpraša.... Ni pa tako, da bi vsakega naslednjega kaj težje spraševala, vsaj jaz nisem imela takega občutka. Vprašan si mogoče 2-3 minute, ker vpraša eno vprašanje, in če znaš ti da 6 (če zvišuješ te lahko vpraša še kakšno vprašanje več).
Uporabniški avatar
9sammy5
Prispevkov: 233
Pridružen: 03. Nov 2010 15:46

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a 9sammy5 »

Hjaa.. Vprašanja niti niso skos tk lahka... Mene je vprašala kaj je akcelerator... Tk da odvisno od sreče.
Alterego
Prispevkov: 16
Pridružen: 07. Maj 2010 13:18

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Alterego »

Podarim 5,6 kg zapiskov oz. predvsem rešenih izpitov za PEK. Prevzem na Viču :D
Jade
Prispevkov: 34
Pridružen: 02. Nov 2011 19:22

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Jade »

Alterego napisal/-a:Podarim 5,6 kg zapiskov oz. predvsem rešenih izpitov za PEK. Prevzem na Viču :D
Ja se zanimam če ponudba še velja?:)
Uporabniški avatar
xoxo
Prispevkov: 12
Pridružen: 23. Jan 2011 14:44

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a xoxo »

A bi mi lahko kdo povedal odg. na tole vpr. - V kakšnem razmerju sta si poraba in produkt v primeru zmanjšanja bogastva v obdobju? (graf,form.) Hvala
Per aspera ad astra!
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a rea »

Zanima me, če so tele izpiti približno pravilno rešeni, če kdo ve?
kolikor sem jaz gledala po knjigi so kar ok, sam nisem še prišla skozi.

http://www.pravnica.net/literatura/1-letnik/politicna-ekonomija/stari-izpiti-3/223/
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a rea »

haloooooooooooooooooooooooooooooooooooooo, naj se najde dobra duša in me razsvetli :D
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a KiZo »

Zelo priporocam da jih sama resis zarad dveh razlogov:
- ce jih sam delas ves da so bolj al manj prov
- velik vec si zapomnes ce sam resujes kokr pa samo beres (preverjeno, vsaj pr men)
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a rea »

Ja, saj tako delam, ampak so določene naloge, ko nimam pojma kaj hoče od mene in pol pogledam kaj je v teh rešitvah napisano..
Uporabniški avatar
bubyka
Prispevkov: 172
Pridružen: 30. Jul 2010 15:09

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a bubyka »

Lahko nekdo prosim prilepi gor izpite od maja in junija od obeh? Najlepša hvala
Per aspera ad astra.
Pravnica14
Prispevkov: 45
Pridružen: 06. Sep 2012 17:47

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Pravnica14 »

je res, da tudi septembra Zajčeva sestavlja za drugo polovico abecede? :P
Cockta
Prispevkov: 40
Pridružen: 11. Nov 2011 17:20

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Cockta »

Pravnica14 napisal/-a:je res, da tudi septembra Zajčeva sestavlja za drugo polovico abecede? :P
Verjetno, da ja.. Ni pa nben tega izrecno povedu :D Še zmer je vse možno :P
Uporabniški avatar
bubyka
Prispevkov: 172
Pridružen: 30. Jul 2010 15:09

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a bubyka »

Srčno upam, da septembra za 1.polovico. Bilo bi še najbolj fer, ker je na majskem in junijskem za 2.
Mah....
Per aspera ad astra.
dedekmraz
Prispevkov: 52
Pridružen: 16. Dec 2009 10:19

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a dedekmraz »

in kje ste to zvedli ? :O
Pravnica14
Prispevkov: 45
Pridružen: 06. Sep 2012 17:47

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Pravnica14 »

samo glede na to, da je Zajčeva predavala 2.skupini, se mi zdi bolj logično, da sestavlja za 2. je pa res, da je na predavanjih dostikrat poudarila, kaj daje Štiblar v izpit... pustimo se presenetit :D
Cockta
Prispevkov: 40
Pridružen: 11. Nov 2011 17:20

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Cockta »

In pa ob razglasitvi rezultatov junija je poudaril, da drug izpit nbo nč lažji.. kr on bo take izpite še nprej sestavlju..itd. itd. - predvsem zaradi nizke udeležbe na njegovih predavanjih. Jst res dvomim, da se bo karkol menjal. Njegovi izpiti so res ful težji.. ampak zto bl človeško ocenjuje.
Uporabniški avatar
bubyka
Prispevkov: 172
Pridružen: 30. Jul 2010 15:09

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a bubyka »

A lahko kdo objavi tuki gor Štiblarjev izpit od junija prosim? Od maja ga imam, junij sem pa založila nekam :x

HVALA, lp
Per aspera ad astra.
Odgovori

Vrni se na