Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a carrie »

Potrebuješ 54 točk. Za predavanja dobiš točke pri neopravljenih izpitih. Npr. če ti ostaneta oba kazenca imaš z opravljenimi izpiti in obveznostmi iz kazencev (poročila) skupaj 52 točk, pri obeh se ti prištejejo točke za predavanja torej imaš potem 54 točk in pogoj za izredni vpis. Mal sem edino zmedena glede teh točk za predavanja. Po moji logiki dobiš točke za predavanja pri predmetih ki jih še nimaš opravljenih a ne? Al dobiš direkt 9 točk za predavanja?

Mene zanima kako je z izjemnim vpisom. Septembra grem opravljat izpite, če naredim vse na ktere sem se prijavila mi še vedno ostaneta kazenca in delovno. Ker imam opravičilo bom dala prošnjo za izjemen vpis. Sedaj me pa zanima, ali naj najprej oddam za izjemen REDNI vpis in počakam na rešitev prošnje ali se odda obe prošnji (torej za REDNI in IZREDNI) skupaj? Nikoli še nisem tega prakticirala in ne vem do kdaj so ponavadi odgovori na prošnje. Rok za oddajo za redni vpis je do 30.9., za izredni pa 14.10.

Lp
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
kendy
Prispevkov: 43
Pridružen: 16. Avg 2011 21:31

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a kendy »

je letos kakšna sprememba pri pogojih za napredovanje? kje je sploh dotični pravilnik?
meIus
Prispevkov: 69
Pridružen: 19. Nov 2008 10:13

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a meIus »

A ve kdo kakšen je pogoj za vpis izredno iz 2. v 3. letnik?
ziu
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Sep 2010 13:05

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a ziu »

Živjo.

Mene pa zanima, če kdo ve, kako je pri PSV-ju, ki je vreden 4 ECTS, od tega 1 ECTS za predavanja in 2 ECTS za udeležbo na seminarjih. Ker letos seminarjev (kolikor vem) niti ni bilo, na predavanja pa nisem hodil, me zanima, ali se je slučajno kaj preverjala prisotnost ali ta 2 ECTS za udeležbo na seminarjih dobimo avtomatsko?

Za prehod v 3. letnik namreč zadošča 54 od 60 ECTS (torej ti jih lahko 6 "zmanjka"). Se pravi, da če npr. ne opraviš delovnega prava ti manjka 3 ECTS (8 minus 5 za seminarsko nalogo), torej ti lahko zraven zmanjka še 3 ECTS. Če se pri PSV-ju ECTS-i za udeležbo na seminarju priznajo, greš lahko brez njiju naprej, če ne, pa ti 1 ECTS zmanjka...
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a Car »

Zivjo,

Ce si iz Ljubljane ti priporocam, da se oglasis v referatu in ti Milena razjasni zadevo. Sam nisem iz LJ, ampak me zanima, tako da bi prosil ce lahko kdorkoli to informscijo objavi.

Lp
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Sama sem bila pri Mileni in sploh ni v pomoč. Rekla je, da ta pravilnik, ki je objavljen, ni aktualen in da so novega sprejeli ampak niso potrdili...rekla je, da naj opazujemo spletno stran, ko bo objavljeno novo točkovanje za prehod med letniki. Tako, da ti kalkuliranje s temi ECTS, ki so objavljeni ne pomaga preveč, ker so po novem spremenjeni -.-'
Lahko bi ga ze enkrat objavli, ker mene tudi zanima s kolkimi se lahko gre naprej pa kako se te tocke za predavanja pa seminarske pa take stvari upoštevajo.

No ni pa odveč, da jo še kdo gre povprašat, da končno objavijo ta nov pravilnik :D
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a Car »

Hvala za informacijo!

Lp
brucka
Prispevkov: 84
Pridružen: 07. Nov 2011 11:02

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a brucka »

cupcakex3 napisal/-a:Sama sem bila pri Mileni in sploh ni v pomoč. Rekla je, da ta pravilnik, ki je objavljen, ni aktualen in da so novega sprejeli ampak niso potrdili...rekla je, da naj opazujemo spletno stran, ko bo objavljeno novo točkovanje za prehod med letniki. Tako, da ti kalkuliranje s temi ECTS, ki so objavljeni ne pomaga preveč, ker so po novem spremenjeni -.-'
Lahko bi ga ze enkrat objavli, ker mene tudi zanima s kolkimi se lahko gre naprej pa kako se te tocke za predavanja pa seminarske pa take stvari upoštevajo.

No ni pa odveč, da jo še kdo gre povprašat, da končno objavijo ta nov pravilnik :D
Zadnjič spremenil brucka, dne 07. Jun 2012 18:41, skupaj popravljeno 1 krat.
seal

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a seal »

brucka napisal/-a:
cupcakex3 napisal/-a:Sama sem bila pri Mileni in sploh ni v pomoč. Rekla je, da ta pravilnik, ki je objavljen, ni aktualen in da so novega sprejeli ampak niso potrdili...rekla je, da naj opazujemo spletno stran, ko bo objavljeno novo točkovanje za prehod med letniki. Tako, da ti kalkuliranje s temi ECTS, ki so objavljeni ne pomaga preveč, ker so po novem spremenjeni -.-'
Lahko bi ga ze enkrat objavli, ker mene tudi zanima s kolkimi se lahko gre naprej pa kako se te tocke za predavanja pa seminarske pa take stvari upoštevajo.

No ni pa odveč, da jo še kdo gre povprašat, da končno objavijo ta nov pravilnik :D
ali to pomeni, da so spremenjeni tudi pogoji prehoda iz 1. v 2. letnik? ali kdo kaj ve, so ECTS za prehode po novem točkovanju zaostrene ali omiljene? grem tudi jutri vprašat.
Daj prosim vprašaj, katere so kaj novosti glede prehodov... pa kdaj mislijo potrditi in objaviti nov pravilnik. Sporoči, prosim.
Hvala!
ziu
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Sep 2010 13:05

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a ziu »

cupcakex3 napisal/-a:Sama sem bila pri Mileni in sploh ni v pomoč. Rekla je, da ta pravilnik, ki je objavljen, ni aktualen in da so novega sprejeli ampak niso potrdili...rekla je, da naj opazujemo spletno stran, ko bo objavljeno novo točkovanje za prehod med letniki. Tako, da ti kalkuliranje s temi ECTS, ki so objavljeni ne pomaga preveč, ker so po novem spremenjeni -.-'
Lahko bi ga ze enkrat objavli, ker mene tudi zanima s kolkimi se lahko gre naprej pa kako se te tocke za predavanja pa seminarske pa take stvari upoštevajo.

No ni pa odveč, da jo še kdo gre povprašat, da končno objavijo ta nov pravilnik :D
6. a. clen
Drugi odstavek 2.člena Pravilnika o prehodih po univerzitetnem študijskem programu
pravo spremenjen na Študijski komisiji dne, 10.3.2011 začne veljati v študijskem letu
2011/2012.
http://www.pf.uni-lj.si/media/pravilnik ... .pravo.pdf

Po moje bi skoraj moralo biti to aktualno, s tem da na dnu še piše, da so bile zadnje spremembe sprejete novembra 2011 in da je to že prečiščeno besedilo.
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Ja to sem tudi jaz mislila, da je ta pravi ampak mi je kolegica rekla, da je slišala, da prihaja novi. Zato sem se odločila it k Mileni in ona mi je potrdila, da še niso objavili aktualnega pravilnika. Zato sem v skrbeh kaj dejansko so spreminjali..ker nisem iz Ljubljane ne morem zopet povprašati o tem zato predlagam, da kdo s tistega območja gre k Mileni in pove kaj bolj konkretnega, mene je kr hitro "napodila" ven, ker je ravno malicala :)

Ja to s prečiščenim besedilom bi znalo bit..ampak zdej ne vem, kaj je pisalo, ko sem jst pred 2 tedni gledala :lol: Zdej sem še bolj zmedena kot prej :P
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a Car »

Naj gre kdo k Mileni pa jo lepo povpraša kako pa kaj. Naj vsaj neuradno pove, če že uradno ne sme pred potrditvijo/sprejetjem pravilnika :)
ziu
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Sep 2010 13:05

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a ziu »

Pa dobro, tudi če se sprejema/se je pred kratkim sprejel kak nov pravilnik - za tistega, objavljenega na internetu, piše, da velja od leta 2011/12. Verjetno torej pride v poštev kakšna prepoved retroaktivnosti pa pravna varnost pa take fore, ne? :D
seal

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a seal »

ziu napisal/-a:Pa dobro, tudi če se sprejema/se je pred kratkim sprejel kak nov pravilnik - za tistega, objavljenega na internetu, piše, da velja od leta 2011/12. Verjetno torej pride v poštev kakšna prepoved retroaktivnosti pa pravna varnost pa take fore, ne? :D
Naj bo tako kot pri KZ: prepovedana je retroaktivna veljavnost. Izjema: če je zakon za storilca milejši! :)
Zakon zamenjamo s pravilnik, storilca pa študenta PF :D
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Lahko pa ji kdo mail pošlje ;)
giraffe
Prispevkov: 150
Pridružen: 15. Sep 2010 10:37

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a giraffe »

Jaz sem ji poslal mail za konkretno kmp koliko ects se dobi...pa mi je napisala da moramo gledati učni načrt...torej 6 ects za poročilo....ko pa narediš izpit jih imaš 12 ects...torej je izpit vreden 6 ects?
in napreduješ lahko naprej samo brez kmp npr.
lani koliko vem so pa lahko napredovali brez enega lahkega in enega težkega...saj so pri vseh predmetih dobili še 2 ects za seminar....pri pravu in ekonomiki kar 5 ects!
seal

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a seal »

giraffe napisal/-a:Jaz sem ji poslal mail za konkretno kmp koliko ects se dobi...pa mi je napisala da moramo gledati učni načrt...torej 6 ects za poročilo....ko pa narediš izpit jih imaš 12 ects...torej je izpit vreden 6 ects?
in napreduješ lahko naprej samo brez kmp npr.
lani koliko vem so pa lahko napredovali brez enega lahkega in enega težkega...saj so pri vseh predmetih dobili še 2 ects za seminar....pri pravu in ekonomiki kar 5 ects!
To ne more biti res. Ker to je retroaktivno poseganje v že pridobljene pravice. ČE JE (BO) kaj takega sprejeto, bo veljalo le za 12/13 šolsko leto, ne pa 11/12.
http://www.pf.uni-lj.si/media/pravilnik ... .pravo.pdf
"KŠZ dne 7.10.2011(prečiščeno besedilo)"
ziu
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Sep 2010 13:05

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a ziu »

Pri KMP-ju je za obveznosti (poročilo) 8 ECTS. Torej je izpit vreden 4 ECTS. Ne vem kje vi to gledate?

http://www.pf.uni-lj.si/media/pravilnik ... .pravo.pdf

Sem dobil mail iz referata. PSV je vreden 4 ECTS, od tega udeležba na seminarju 2. Ker se udeležba ni preverjala, ta 2 ECTS vsi dobimo avtomatsko. Ista logika je pri ostalih predmetih, razen pri Financah, kjer je pogoj za pridobitev ECTS za obveznosti kolokvij, in pri KMP+KPP, kjer je pogoj poročilo.

Torej:
- načeloma lahko napreduješ brez enega "velikega" in enega "malega" predmeta (v primeru, da imaš opralvjene vse obveznosti, seveda). Izjema pa je, da mali ne sme biti PEEU, razen če je velik Delovno,
- lahko napreduješ tudi brez katerihkoli 2 malih,
- ali pa 3 malih, če med njimi ni PEEU.

Po mojih izračunih ;)
Drejaa
Prispevkov: 120
Pridružen: 27. Avg 2009 11:18

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a Drejaa »

načeloma velja pravilnik in mi smo pravice iz tega pravilnika že pridobil in opravil obveznosti tko da tega ne morjo spremenit za to šolsko leto...mislm da neka pravila pa obstajajo tut za pf ane=)
giraffe
Prispevkov: 150
Pridružen: 15. Sep 2010 10:37

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a giraffe »

Meni je Milena napisala citiram ...Pri KMP dobite 6 ECTS za ustrezno izdelano poročilo o obisku glavne obravnave, ko pa je izpit opravljen, je vreden 12 ECTS.
Ker v pravilniku res pise da je 8 ects porocilo, v ucnem nacrtu pri predstavitvi predmetov pa pise 6 ects...kaj je zdaj res in kaj ne?
Drejaa
Prispevkov: 120
Pridružen: 27. Avg 2009 11:18

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a Drejaa »

dons bo objavlen nov pravilnik je rekla milena....
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

Nov pravilnik bodo objavili sredi junija, potem ko je večina izpitov že mimo, a se zajebavajo?
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Drejaa napisal/-a:dons bo objavlen nov pravilnik je rekla milena....
Super, je bil že čas :x
seal

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a seal »

Drejaa napisal/-a:dons bo objavlen nov pravilnik je rekla milena....
kdaj ti je to rekla
Drejaa
Prispevkov: 120
Pridružen: 27. Avg 2009 11:18

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a Drejaa »

dons sm bla pr njej u referatu
Odgovori

Vrni se na