Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
NOTfair
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Dec 2011 19:19

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a NOTfair »

Če se je za nekaj potrebno učiti, avtomatsko pomeni, da ima dodano vrednost v smislu, da je pošteno? Ker ne vem, zakaj mi to sploh tolmačiš. Res ne.
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a rea »

A se ti ne zdi, da greš pa zdaj že predaleč?
Jaz ne vem, a se ti zajebavaš, al maš dejansko tok časa za razmišlat?
Pojdi v službo/študiraj, ne pa toliko razmišljat, ker ti škodi, si hujši ko moja babica, ki misli da je cel svet proti njej (stara, kaj češ).


In za konec: Ja bravo, svet res ni fer, od nekdaj je tako in tako bo bilo.
Zdaj pa pojdi na forum medicincev in jim tam teži, kako so pokvarjeni, ker rešujejo življenja kriminalcev, ali pa na forum študentov farmacije, ker prodajajo zdravila barabam.
Packi.
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Še dobr, da je večina FF-jevcev na travi, da niso vsi taki kot tale psiho. :lol: Mene mal spominja na tiste Ameriške psihopate, k vsake toliko časa pride kdo z bombami na kakšno univerzo, pobije 50 ljudi, potem pa si še "sodi sam" (mogoče nočejo, da bi jih zagovarjali kakšni nepošteni odvetniki). :roll:

Ne vem no, teli kompleksi večvrednosti in manjvrednosti, ki jih opravičuješ z neko pravičnostjo, v zgodovini še nikoli niso nič dobrega prinesli. Tko da upam, da se spametuješ, še preden narediš kakšno traparijo večjih razsežnosti.

Sicer pa bi te jaz kljub temu z veseljem zagovarjal, za primerno vsoto seveda. :twisted:
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a rea »

^agree.
Ti nisi za na cesto, si bolj nevaren okolju kakor pa odvetniki.
S svojimi izjavami, če jih merimo po količini idiotskih izjav, ki jih vsebujejo, spominjaš na ptujskega Fritzla :lol:
NOTfair
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Dec 2011 19:19

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a NOTfair »

Dejanska škoda:

- recesija

Moja škoda:

- bi se boril proti njej.

Vaša škoda:

- borite se proti domnevno-moji škodi.


Upam, da ti uspe razvozlat, k čemu potem prispevaš TI. Go, girl! ;)
sajgon
Prispevkov: 29
Pridružen: 27. Okt 2009 18:48

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a sajgon »

NOTfair napisal/-a:Če se je za nekaj potrebno učiti, avtomatsko pomeni, da ima dodano vrednost v smislu, da je pošteno? Ker ne vem, zakaj mi to sploh tolmačiš. Res ne.
O okusih in lepoti je težko razpravljati. Prav tako pa tudi o poštenosti. Tolmačim ti, da pa zato, ker ti lahko zagotovim, da naše fakultete ne moreš končati z levo roko. Imaš pa na voljo vpis na PF kot vsi ostali, pa potem delaj pošteno. Resnično ti želim, da tako delaš-lahko tudi pro bono.
NOTfair
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Dec 2011 19:19

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a NOTfair »

Osnovno načelo mi je VSAJ to, da se ljudi ne izkorišča na tako nehuman način. To mi je osnova. Drugače pa bi POISKAL ljudi, ki bi sestavljali kolektiv s pravno diplomo - to itak ...
NOTfair
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Dec 2011 19:19

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a NOTfair »

Rea, da te malce zmrazi, ti za začetek priporočam z oskarjem nagrajen dokumentarec izpred dveh let, in sicer se imenuje "Inside Job". Kolikor vidim, imaš miselnost, da se recesija "pač zgodi", in da je to nek normalen pojav, h kateremu ne prispeva ekonomija ter pravo, ki ga ščiti. Pri nas je isto, le da ni Wall Street, so pa bili gradbeniški in razni drugi tajkuni. Je pa vse to na isti moralni ravni -

- ta dejanja oškodujejo (ljude so lačni, trpijo, jokajo, izgubljajo službe, delajo samamore) cel svet (več 10 milij. ljudi je izgubi službo!), ti pa meni nosiš naprej nekega primitivnega sprijenega Fritzla, ki je imel v ujetništvo 1 osebo, pa je PREJEL ZASLUŽENO KAZEN,

KAR JE IIIIIIZJEMNA RAZLIKA z ljudmi, o katerih jaz govorim. TI LJUDJE nikoli ne nastradajo, pa čerav povzročijo svetu toliko žalosti, da jo težko kdo drug.

Mislim, svašta. Kako lahko študiraš pravo, če nimaš razčiščenih osnovnih stvari, ki se dogajajo po svetu, in VZROKOV, ki so k temu prispevali?
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a rea »

Zdaj si recesijo kar od nekje potegnu in načel brezpredmetno debato (še eno).
Moji posti se nanašajo izključno na tvoje žalitve vseh pravnikov in utopično mišljenje,kako rešiti svet :!: :!:
Mojega mnenja o zadevah, katere si pravkar potegnil iz rokava, pa nisem podala in tudi ne bom.

Pogovor s tabo je kot don Kihotov boj z mlini na veter.
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a rea »

In točno vem kakšne so razmere v Sloveniji in po svetu in nimam pojma od kje si potegnil to, da so mi te stvari "normalne".
Rekla sem, da SE TE STVARI DOGAJAJO IN ŠE SE BODO.


Kar pa ne pomeni, da te zadeve smatram za normalne in da mi dol visi za vse opeharjene ljudi, ki trpijo na račun pokvarjencev
NOTfair
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Dec 2011 19:19

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a NOTfair »

Zdaj si recesijo kar od nekje potegnu in načel brezpredmetno debato (še eno).
Nisem je "od nekje potegnu". Obstaja svetovna recesija, ter državna recesija. K državni lahko prispe neproizvajanje dodane vrednosti in obračanje keša v prazno oz. so to dejansko "pravno utemeljene" kraje. V ZDA je Wallstrett, pri nas tajkuni, v španiji povzroča npr. FUZBAL takšen "bubble", da bo v naslednjih letih pahnil celo Španijo v recesijo, itd. itd. itd. Pri vsem imajo KLJUČNO vlogo odvetniki, brez pomoči katerih ne bi ti ljudje sami nikoli obogateli.
Moji posti se nanašajo izključno na tvoje žalitve vseh pravnikov
Kakšnih vseh? Kje sem zapisal besedno zvezo "vsi pravniki"? Pol postov porabim za to, da moram argumentirati besedo "VEČINA", ker ti nisi sposobna prebrati, da se sklicujem na LE-TE ljudi. Če pa si ali boš odvetnica, pa nevem, kaj te ima za užaliti. Res ne razumem.
in utopično mišljenje,kako rešiti svet
Ravno toliko boš sama pripomogla. K vsakemu morebitnemu razmišljanju boš pripisala "utopično", brez da bi karkoli argumentirala. Bravo.

Pogovor s tabo je kot don Kihotov boj z mlini na veter.
Ker nočeš videti resnice; mogoče zato. Oz. nasploh moraš pri sebi poiskati razloge, zakaj nisi sposobna boljše argumentirati svari in nasploh premisliti, če ti sploh je prioriteta POŠTENOST.

Če ti ni, nevem kaj sploh omenjaš žalitve, če pa s svojim razmišljanjem posredno le podpiraš (ker s prve dissaš vsako zavzemanje za pravičnost in ga označuješ kot žalitve) deluješ na 100-x hujši ravni, kot so lahko besedne žalitve, v katerih se najdeš (zakaj, veš sama).
Zadnjič spremenil NOTfair, dne 18. Maj 2012 19:01, skupaj popravljeno 1 krat.
NOTfair
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Dec 2011 19:19

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a NOTfair »

rea napisal/-a:In točno vem kakšne so razmere v Sloveniji in po svetu in nimam pojma od kje si potegnil to, da so mi te stvari "normalne".
Rekla sem, da SE TE STVARI DOGAJAJO IN ŠE SE BODO.


Kar pa ne pomeni, da te zadeve smatram za normalne in da mi dol visi za vse opeharjene ljudi, ki trpijo na račun pokvarjencev
Zakaj mi pa potem tako nasprotuješ, če se borim proti temu, kar se? Ker moja retorika povzroča veš škode, kot pa če se sploh ne bi boril proti? Je temu tako? Težko te razumem, sorry.

Če pa je ta RETORIKA = resnica. Žal. :(
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a KiZo »

NOTfair napisal/-a:Osnovno načelo mi je VSAJ to, da se ljudi ne izkorišča na tako nehuman način. To mi je osnova. Drugače pa bi POISKAL ljudi, ki bi sestavljali kolektiv s pravno diplomo - to itak ...
torej ce te prov razumem je problem samo v nehumanem nacinu izkoriscanja in ne v samem izkoriscanju? A human je pa potem posten? Oz kaj naj bi sploh biu human in kaj nehuman nacin izkoriscanja?
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a proton »

Vidi se, da NOTfair ne razume osnovnih principov prava. Za vse so krivi odvetniki - zakaj, ne vem. Če ne kdo ni obsojen (pa bi po njegovem pavšalnem mnenju moral biti - spisa in podrobnosti itak ne pozna), je jasno kriv njegov odvetnik. Ne pa politično motivirani tožilci in sodniki, napake policije, ki ne zna zakonito zbrati dokazov ... skratka - on pozna en pravniški poklic in to je odvetniški. Da ne loči odvetništva od ostalih pravosodnih poklicev kaže tudi dejstvo, da iskreno verjame, da je 50% pravnikov odvetnikov. Lahko bi vedel, da se, pavšalno rečeno, 1/3 pravnikov zaposli v državni upravi, 1/3 v gospodarstvu in 1/3 v pravosodju. Pri čemer pravosodje poleg odvetnikov sestavljajo še tožilci, pravobranilci, sodniki, notarji itd.

Škoda nadaljnje debate ...
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a bajna »

a se zavedaš ti dejstva, da je zelo nizek % odvetnikov specializiranih za kazensko pravo in ja, nekateri so specializirani za družinsko pravo, dedno pravo itd., ampak ne pričakujem, da se boš o stvareh pozanimal, preden o njih pišeš, spominjaš me na živčne komentatorje člankov na 24 ur... tako da what proton said, škoda besed
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a nofak »

bajna napisal/-a:spominjaš me na živčne komentatorje člankov na 24 ur...
To! S tem si zadela v nulo! :D

Sicer pa si topic odprl zato, da bi zbral kandidate za boj proti gospodarskemu kriminalu in upam, da si iz odzivov dojel, da jih tukaj ne bos nasel, sploh ob tvojem nacinu rekrutiranja. Itak smo pa vecinoma ze sedaj barabe in ne vem zakaj izgubljas cas...
NOTfair
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Dec 2011 19:19

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a NOTfair »

KiZo napisal/-a:
NOTfair napisal/-a:Osnovno načelo mi je VSAJ to, da se ljudi ne izkorišča na tako nehuman način. To mi je osnova. Drugače pa bi POISKAL ljudi, ki bi sestavljali kolektiv s pravno diplomo - to itak ...
torej ce te prov razumem je problem samo v nehumanem nacinu izkoriscanja in ne v samem izkoriscanju? A human je pa potem posten? Oz kaj naj bi sploh biu human in kaj nehuman nacin izkoriscanja?
Ne, ne razumeš me prav.

Problem je v vsem, kar sem napisal - dotični stavek, ki ga citiraš, je še najmanj relevanten.

V mislih sem imel to, da te lahko izkorišča kapitalizem z raznimi psihološkimi pristopi, reklamami, ipd., in da se folk "potegne" v marsikaj s tem, da v bistvu izkorišča delovanje njegovega telesa.

Nevem niti, kaj točno poskušaš braniti. Izkoriščanje samo?
NOTfair
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Dec 2011 19:19

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a NOTfair »

bajna napisal/-a:a se zavedaš ti dejstva, da je zelo nizek % odvetnikov specializiranih za kazensko pravo in ja, nekateri so specializirani za družinsko pravo, dedno pravo itd., ampak ne pričakujem, da se boš o stvareh pozanimal, preden o njih pišeš, spominjaš me na živčne komentatorje člankov na 24 ur... tako da what proton said, škoda besed
To, ja. Komentatorji so tisti, ki delajo MILIJARDE škode, da. To bo to! Bravo! :lol: :lol: :lol:

In kaj ma to, da so NEKATERI specializirani za DEDNO pravo veze s tem, kaj delajo odvetniki, ki obrnejo 99% posredno-našega keša?

Zakaj to sploh omenjaš?

Se ti zdi bolj važno omenjanje, da obstaja 1% odvetnikov, ki ne brani ljudi, za katere vedo, da so krivi,

IN TO, kaj komentirajo na 24ur (ker te pač boli resnica, to je vse..)

ALI se ti zdi bolj pomembno po drugi strani mogoče to, o čem pišem?

Sploh veš, o čem pišem? Meni deluje, da ne, glede na to, KAJ se ti zdi najbolj pomembno omenjati.
NOTfair
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Dec 2011 19:19

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a NOTfair »

nofak napisal/-a:
bajna napisal/-a:spominjaš me na živčne komentatorje člankov na 24 ur...
To! S tem si zadela v nulo! :D

Sicer pa si topic odprl zato, da bi zbral kandidate za boj proti gospodarskemu kriminalu in upam, da si iz odzivov dojel, da jih tukaj ne bos nasel, sploh ob tvojem nacinu rekrutiranja. Itak smo pa vecinoma ze sedaj barabe in ne vem zakaj izgubljas cas...
Valda, da ste.

Ker boste na vso silo branili v patetičnih eno-vrstičnih prispevkih branili nekaj, kar sem vam sam argumentiral v par 100 stavkih.

In ker se ne boste odzvali v smislu "dajmo jih" ... ker vam to ni interes ... to niti ne omenjate ... eden ni omenil, da bi se boril proti temu ... ker vam to interes.

Bolj vam je važno to, da ugotovite, da je 1% odvetnikov res pošten. Ahahahaa.
seal

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a seal »

Ker si dobil že toliko kontra-argumentov, na katere nisi imel odgovora in ker je, kot je proton rekel, škoda nadaljnje debate v takšnem smislu, je nastopil čas, da ti nekdo pošteno pove, da si prizadet in da bi si moral poiskati pomoč.

No, zdaj pa nadaljuj naprej s svojim kretenizmom... :)
hotkica
Prispevkov: 19
Pridružen: 17. Maj 2011 05:56

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a hotkica »

seal napisal/-a:Ker si dobil že toliko kontra-argumentov, na katere nisi imel odgovora in ker je, kot je proton rekel, škoda nadaljnje debate v takšnem smislu, je nastopil čas, da ti nekdo pošteno pove, da si prizadet in da bi si moral poiskati pomoč.

No, zdaj pa nadaljuj naprej s svojim kretenizmom... :)
+1 !!!!
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a KiZo »

hotkica napisal/-a:
seal napisal/-a:Ker si dobil že toliko kontra-argumentov, na katere nisi imel odgovora in ker je, kot je proton rekel, škoda nadaljnje debate v takšnem smislu, je nastopil čas, da ti nekdo pošteno pove, da si prizadet in da bi si moral poiskati pomoč.

No, zdaj pa nadaljuj naprej s svojim kretenizmom... :)
+1 !!!!
+2
krofko
Prispevkov: 32
Pridružen: 29. Jun 2010 11:30

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a krofko »

+3

(kakšne bedarije ta model skupi spravlja... kot da je glih iz vrtca pršu :? )
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a KiZo »

krofko napisal/-a:+3

(kakšne bedarije ta model skupi spravlja... kot da je glih iz vrtca pršu :? )
Ne žali otrok! ;)
Uporabniški avatar
Smilko
Prispevkov: 77
Pridružen: 26. Okt 2010 20:00

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a Smilko »

oh, hvala za tole zanimivo temo. Se paše mal nasmejat v stresnem izpitnem obdobju
Nihil verus est, omnia licita sunt!
Zaklenjeno

Vrni se na