OPSD - izpitna vprašanja

prof. dr. Ada Polajnar Pavčnik, prof. dr. Peter Grilc, prof. dr. Miha Juhart

Moderatorji: Zmajsasho

dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: OPSD - izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Pa saj z garancijsko pogodbo in pogodbo o prizadevanju jaz nič ne dosežem, da bo tretja oseba zavezana! Jaz samo obljubim svoji pogodbeni stranki, da bom poskušal tretjo osebo prepričati, da to stori, tj. da sklene z mojim sopogodbenikom ustrezno pogodbo. Če pač tretja oseba tega noče, meni ne uspe in v primeru garancijske pogodbe odgovarjam za neuspeh, v primeru pog. o prizadevanju pa pač odgovarjam le, če nisem z ustrezno skrbnostjo si prizadeval...
:)
sreča na vrvici
Prispevkov: 129
Pridružen: 26. Okt 2011 21:40

Re: OPSD - izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sreča na vrvici »

Vprašanje naloge je bilo samo, kako doseči, da bo Julija zavezana za prevajanje.
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: OPSD - izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Aha, tako je bilo vprašanje...potem je pa druga zgodba, nisem vedel točnega vprašanja...
sreča na vrvici
Prispevkov: 129
Pridružen: 26. Okt 2011 21:40

Re: OPSD - izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sreča na vrvici »

Jap, zato buri duhove. Pa ubistvu sm se zdej spomnila, da tvoj odgovor sploh ne more prit v poštev, ker nobena pogodba kot taka ni materija splošnega dela. Tako da me res zanima... no, ne samo to vprašanje, na splošno rezultati celega izpita :)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: OPSD - izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

To, da nobena pogodba kot taka ni materija splošnega dela, sploh ni relevantno, hehe :)
Zakaj nam je pa potem Možina letos omenjal obe pogodbi pri splošnem delu, pri posebnem pa ne....? :D
Katica
Prispevkov: 66
Pridružen: 22. Apr 2010 10:36

Re: OPSD - izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Katica »

Hm. Jst pr tej Juliji nisem preveč komplicirala, napisala sem, da lahko Kajježebil doseže učinek tako, da sklene pogodbo s ta drugim kot falsus procurator, in če nato Julija ta posel odobri, je zavezana, učinek dosežen. Res nisem mela idej...
sreča na vrvici
Prispevkov: 129
Pridružen: 26. Okt 2011 21:40

Re: OPSD - izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sreča na vrvici »

Katica, na to pa nisem pomislila, maš prav, da bi bla tole opcija.
dragoxxx, mislim, da je relevantno, predmetnika sta se popolnoma zamenjala stari/bolonjski program.
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: OPSD - izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Kdaj pa mate rezultate?
Ko jih dobite, bi prosil če napišete odgovor na to vprašanje(pa tud na druga lahko, če se vam bo dalo...)
sreča na vrvici
Prispevkov: 129
Pridružen: 26. Okt 2011 21:40

Re: OPSD - izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sreča na vrvici »

Jutri.

dragoxxx, a bi mogoče bil tako dober in prebrskal tiste vaše slajde, če kaj govorijo o javni obljubi nagrade in kako je v primeru, če je nekdo izpolnil obveznost (vrnil papagaja), za obljubo nagrade pa ni vedel? To je bilo namreč še eno izmed neprijetnih vprašanj. In iskreno povedano, prav mučno je, da se res ogromno učiš za izpit, prepričan da boš naredil, potem pa cel vikend seštevaš točke in kalkuliraš, ker se ti niti sanja ne, kaj so pravilne rešitve :/
Katica
Prispevkov: 66
Pridružen: 22. Apr 2010 10:36

Re: OPSD - izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Katica »

Glede na to, da pri javni obljubi zaveza nastane ex lege, ne glede na sprejem druge stranke, bi jst rekla, da je dolžna dat nagrado, kljub temu, da sosed ni vedel. A ni ravno to štos enostranskih pravnih polsov, da dejanja drugih ne vplivajo...
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: OPSD - izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Ja, na slajdih tud piše, da javna obljuba nagrade kot enostranski PP učinkuje brez prejema; tj. četudi izpolnitelj ni vedel za obstoj javne obljube, je tisti, ki je dal tak oglas, dolžan izplačati...
sreča na vrvici
Prispevkov: 129
Pridružen: 26. Okt 2011 21:40

Re: OPSD - izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sreča na vrvici »

kulsko, upanje umira zadnje, ko berem tele odgovore se mi zazdi, da bo šlo skos... kako strogo pa ocenjuje Možina?
modestin
Prispevkov: 107
Pridružen: 16. Okt 2009 14:47

Re: OPSD - izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a modestin »

ja to z nagrado sem jaz tud odgovoru, da je dolžna izplačat, tud če ni vedel da je razpisana.

kar se tiče pa ocenjevanja, nekje na tem forumu sem zasledil, da Možina dobr ocenjuje.

V delu kjer sem to prebral, so bili po izpitu študentje šokirani enako kot mi, toda potem so se ravno ti, ki so se tožili nad "neobičajnostjo" izpita, veselili ob pogledu na točkovanje, tako da....bomo vidl jutr kako bo, toda jaz mam ful mešane občutke, predvsem zato, ker smo tako zelo različno odgovarjali.

Srečno vsem. No, tud meni :)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: OPSD - izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

No, pri temle vprašanju glede odškodninske odgovornosti občine mene tud zanima, kaj je hotel slišati:) Ker na slajdih nima nič pametnega tle; omenja sodbi okrožnega in višjega sodišča v LJ, ki sta obravnavali podoben primer, pol pa zaključi z vprašanjem ali je to prav in napoti na nek svoj članek v Pravni praksi; sam kaj naj zdej, grem pravno prakso brat? Ok, ni problema, sam dajte mi dostop do ius-infa, ker v LJ me pa tud ni skoz:D
sreča na vrvici
Prispevkov: 129
Pridružen: 26. Okt 2011 21:40

Re: OPSD - izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sreča na vrvici »

Njavečji problem pri tej nalogi so bli pomojem copati, je pa res, da na vpogledu nisem pogledala (sem spregledala) to nalogo.
Glede tiste Julije in prevajanja, je pravilen odgovor to s pogodbami v breme tretje osebe, ampak je treba napisat z drugimi besedami, wtf?

So bli pa rezultati milo rečeno šokantni... pisalo nas je 36, od tega nas 14 ni opravilo niti dveh izpitov. Sem pa pri Možini na vpogledu zvedla, da so bli rezultati tko slabi, da je za pozitivno zadostovalo 9,5/20 namesto 11 točk. Super fino fajn, kar nadaljujmo s takimi izpiti.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: OPSD - izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Verjetno posledica, da ste se učili bolj iz skripte, kot pa iz pptjev od Možine?
Kako je pa s posebnim delom bilo? :roll: Vlahkova je zmeraj rekla, da bo ocenjevala tako, da bo res bistvo kar si znal in ne kar nisi?
Si vis pacem para bellum
sreča na vrvici
Prispevkov: 129
Pridružen: 26. Okt 2011 21:40

Re: OPSD - izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sreča na vrvici »

Jap, jaz sem za slajde izvedela iz dragoxxx-ovega poizpitnega posta... učila sem se pa izključno po OZ, oba dela. Kako je Vlahkova ocenjevala pa res ne vem - nisem uspela na vpogled. Ocene so bile zeeeelo slabe, pri vseh treh, očitno nas je uničil bolonjski sistem izpitov, ampak vsaj za naslednjič vemo, kaj pričakovat.

Naj še kak drug napiše svojo izkušnjo :)

Aja, narobe sem napisala prej - 14 od 36 se jih je uvrstilo na ustne.
modestin
Prispevkov: 107
Pridružen: 16. Okt 2009 14:47

Re: OPSD - izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a modestin »

Moja izkušnja z Možino:

Tip je CAR!!!
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: OPSD - izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

modestin napisal/-a:Moja izkušnja z Možino:

Tip je CAR!!!
Kaj je bilo, kaj je bilo, hehe? :)
ljupf12
Prispevkov: 6
Pridružen: 17. Maj 2012 10:05

Re: OPSD - izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a ljupf12 »

Izpit je res bil težek. Je precejšnja sprememba od prejšnjih (lanskih) izpitov. Vendar moje mnenje je, da je prof. Možina zelo korekten. Samo pozitivne izkušnje :)
Je pa meni bil trojček eden iz med težjih izpitov zaradi količine, ne profesorjev :)
ljupf12
Prispevkov: 6
Pridružen: 17. Maj 2012 10:05

Re: OPSD - izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a ljupf12 »

Rezultati pa govorijo zase. Če se ne motim je bila najboljša ocena 7 (na oglasni deski) :?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: OPSD - izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Katera budala je uvedla tale bolonjski sistem!???

Pa človek se ne more naučiti Dedno, Stvarno Op. posebni in splošni del tako, da bi lahko imel nek dober feeling;
pa tega je preveč no!!! :evil:
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: OPSD - izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Podpis pod tole.

Upam, da so vsaj upošteval te okoliščine pri sestavi izpita.
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: OPSD - izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nofak »

Pa pri ocenjevanju tudi...tega je res 5 much :?
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: OPSD - izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Dum spiramus, speramus ;) Srečno vsem čez par urc!
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
Odgovori

Vrni se na