Kolokvij - test

prof. dr. Franjo Štiblar, prof. dr. Katarina Zajc

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Count Dooku
Prispevkov: 109
Pridružen: 02. Nov 2010 18:44

Re: Kolokvij - test

Odgovor Napisal/-a Count Dooku »

pikica* je napisal/-a:

jessy je napisal/-a:Če se ne motim, je možnih točk 30, dodatne so točke nad 15 (torej nad 50%).



malo čudno sm napisala vprašanje, mislila sem na izpitu..od koliko doseženih točk naprej, ti na izpitu priznajo še dodatne točke iz kolokvija :D



Če dobiš na kolokviju dodatne točke, se ti na izpitu štejejo zraven v vsakem primeru, tj. ne glede na to, koliko pišeš izpit. Torej, tudi če pišeš izpit npr. 10 točk, od kolokvija pa imaš 5 dodatnih točk (torej si kolokvij pisal 20), imaš skupno na izpitu 10 + 5 = 15 točk.

To pa ne bo držalo.Dodatne točke se ti prištejejo samo če pišeš vsaj 40 pik in nič drugače.
Nosce te ipsum!
Jade
Prispevkov: 34
Pridružen: 02. Nov 2011 19:22

Re: Kolokvij - test

Odgovor Napisal/-a Jade »

lucky napisal/-a:Računskih nalog (vaj) iz četrtega dela na kolokviju ne bo? Glede na to, da še niste imeli teh vaj ...
So dons na tutorstvu povedal, da bo iz 4.dela sm teorija
lucky

Re: Kolokvij - test

Odgovor Napisal/-a lucky »

Count Dooku napisal/-a:
pikica* je napisal/-a:

jessy je napisal/-a:Če se ne motim, je možnih točk 30, dodatne so točke nad 15 (torej nad 50%).



malo čudno sm napisala vprašanje, mislila sem na izpitu..od koliko doseženih točk naprej, ti na izpitu priznajo še dodatne točke iz kolokvija :D



Če dobiš na kolokviju dodatne točke, se ti na izpitu štejejo zraven v vsakem primeru, tj. ne glede na to, koliko pišeš izpit. Torej, tudi če pišeš izpit npr. 10 točk, od kolokvija pa imaš 5 dodatnih točk (torej si kolokvij pisal 20), imaš skupno na izpitu 10 + 5 = 15 točk.

To pa ne bo držalo.Dodatne točke se ti prištejejo samo če pišeš vsaj 40 pik in nič drugače.
A to je zdaj kako drugače? To so namreč info od profesorja, sicer že lansko leto, ampak vseeno ... In bilo bi tudi nesmiselno, da bi pisal 38, imel 4 točke od kolokvija, in direktno padel.
lucky

Re: Kolokvij - test

Odgovor Napisal/-a lucky »

Jade napisal/-a:
lucky napisal/-a:Računskih nalog (vaj) iz četrtega dela na kolokviju ne bo? Glede na to, da še niste imeli teh vaj ...
So dons na tutorstvu povedal, da bo iz 4.dela sm teorija
Hvala!

A so na predavanjih profesorji kaj povedali, koliko bo vprašanj? In kakšne druge zadeve okrog kolokvija? Vsaka info je dobrodošla ...
Jade
Prispevkov: 34
Pridružen: 02. Nov 2011 19:22

Re: Kolokvij - test

Odgovor Napisal/-a Jade »

Vem samo da bodo 3 vprašanja, tako kot lani. Tako da bosta 2.temi zihr pod enim vprašanjem al pa ene ne bo.
lucky

Re: Kolokvij - test

Odgovor Napisal/-a lucky »

To je to! :D Hvala.
xyz1
Prispevkov: 50
Pridružen: 18. Jan 2012 20:59

Re: Kolokvij - test

Odgovor Napisal/-a xyz1 »

HST napisal/-a:Pozdravljeni. Imam en problem glede kolokvija, pa me zanima če mi lahko kdo pomaga .

Funkcija povpraševanja : kd=10-2c
Funkcija ponudbe : ks=1+c
(potem je za izračunat ravnotežno ceno itd, v glavnem to ni problem)

Vprašanja:
Izračunaj točkovno elastičnost pri ravnotežni ceni.
Izračunaj razponsko elastičnost povpraševanja če se cena poveča s 3 na 4.
Izračuunaj potrošnikov dobiček pri ceni 2.

Se v naprej zahvaljujem za odgovor.

LP !
a kdo ve, kako se potem zračuna potrošniški dobiček pri ceni 2? kakšna je potem količina, ista kokr mejna koristnost - kd alkako?
Aelia
Prispevkov: 62
Pridružen: 06. Dec 2011 14:54

Re: Kolokvij - test

Odgovor Napisal/-a Aelia »

Hej. Imam en problem; nekao se je vse zbrklalo s prevozom in ne morem priti na kolokvij- danes. Kakšne so posledice, glede na to, da sem prijavljena v šisu? To, da sem ob 4 esct-je, ob primeru, da ne naredim izpita, že vem, "dobim" poleg tega še kako "oviro"? Čaos
brucka
Prispevkov: 84
Pridružen: 07. Nov 2011 11:02

Re: Kolokvij - test

Odgovor Napisal/-a brucka »

Aelia napisal/-a:Hej. Imam en problem; nekao se je vse zbrklalo s prevozom in ne morem priti na kolokvij- danes. Kakšne so posledice, glede na to, da sem prijavljena v šisu? To, da sem ob 4 esct-je, ob primeru, da ne naredim izpita, že vem, "dobim" poleg tega še kako "oviro"? Čaos
hitro na bus ali vlak in na kolokvij ;) jaz tudi šibam :)
Aelia
Prispevkov: 62
Pridružen: 06. Dec 2011 14:54

Re: Kolokvij - test

Odgovor Napisal/-a Aelia »

Ne morem, ker so že vsi odpelal.. :S A veš kake so posledice, kle po forumih pišejo, da en let ne morš na izpit, eni, da ne morš na prvi rok, eni niti ne vejo... Problem je, da sem prijavljena, sam tja me ne bo..
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Kolokvij - test

Odgovor Napisal/-a jessy »

V učnem načrtu piše, da je pogoj za opravljanje izpita. Sicer ne vem, iz kje si, ampak a si pogledala na prevoz.org? Pa starši, sosedi, kolegi?
Aelia
Prispevkov: 62
Pridružen: 06. Dec 2011 14:54

Re: Kolokvij - test

Odgovor Napisal/-a Aelia »

Vse sem probala, ja.. Kaj pa če sem izredna, je kaj drugač? :))

Kake so bile kej sankcije v preteklosti? Če je res tako obvezno, bom pa probala zdravniško opravičilo dobit, kaj pa čem drugega.. :S
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Kolokvij - test

Odgovor Napisal/-a jessy »

Imaš še skoraj uro in pol, tako da se potrudi najti prevoz. Pa tudi če zamudiš, bi ti verjetno pustili, da se vsaj podpišeš. Glede sankcij pa ne vem.
Aelia
Prispevkov: 62
Pridružen: 06. Dec 2011 14:54

Re: Kolokvij - test

Odgovor Napisal/-a Aelia »

Po razporedu sem imela pričetek kolokvija ob 9h.. Baje je možen še kasnejši kolokvij, do izpita enkrat? Je to res?
lucky

Re: Kolokvij - test

Odgovor Napisal/-a lucky »

Kolokvij B je bil Štiblarjev?
lucky

Re: Kolokvij - test

Odgovor Napisal/-a lucky »

Pa kaj je s temi letošnjimi bruci? Še bolj vam je vseeno, kot je blo nam lani, sam to ni dobro ...

Dajte malo napisat, no. Sigurno kdo kaj ve, čigav je bil test. Pa kr skos ste nekaj tiho, lani smo ja meli take debate, da groza.
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Kolokvij - test

Odgovor Napisal/-a jessy »

:mrgreen:
lucky, tudi na drugih forumih je letos bolj slaba aktivnost/kolegialnost, ne vem, zakaj. :?
brucka
Prispevkov: 84
Pridružen: 07. Nov 2011 11:02

Re: Kolokvij - test

Odgovor Napisal/-a brucka »

Bruci nimamo časa po forumu viset, ker študiramo na polno :geek: Šalo na stran, ampak zase lahko res to potrdim - prestrašena sem do konca in študiram podnevi in ponoči.

Kdo je sestavljal danes kolokvij pa tudi ne vem, saj v bistvu ni pomembno, če znaš znaš, če ne, pa v knjige. Sama sem bila tudi B skupina in sem kar znala, ni bilo pretežko.
Uporabniški avatar
bubyka
Prispevkov: 172
Pridružen: 30. Jul 2010 15:09

Re: Kolokvij - test

Odgovor Napisal/-a bubyka »

Aelia napisal/-a:Hej. Imam en problem; nekao se je vse zbrklalo s prevozom in ne morem priti na kolokvij- danes. Kakšne so posledice, glede na to, da sem prijavljena v šisu? To, da sem ob 4 esct-je, ob primeru, da ne naredim izpita, že vem, "dobim" poleg tega še kako "oviro"? Čaos

Hej.. Ja dons so se eni v predavalnici pogovarjal, da en njihov kolega ni pršu na kolokvij.. In da to res najbrž pomeni, da ne bo mogel jit v letošnjem letu na noben rok eko.. :?
Sicer pa upam, d ti je uspel pridt še pravočasno danes, vsaj za podpis.

LP
Per aspera ad astra.
Aelia
Prispevkov: 62
Pridružen: 06. Dec 2011 14:54

Re: Kolokvij - test

Odgovor Napisal/-a Aelia »

bubyka napisal/-a:
Aelia napisal/-a:Hej. Imam en problem; nekao se je vse zbrklalo s prevozom in ne morem priti na kolokvij- danes. Kakšne so posledice, glede na to, da sem prijavljena v šisu? To, da sem ob 4 esct-je, ob primeru, da ne naredim izpita, že vem, "dobim" poleg tega še kako "oviro"? Čaos

Hej.. Ja dons so se eni v predavalnici pogovarjal, da en njihov kolega ni pršu na kolokvij.. In da to res najbrž pomeni, da ne bo mogel jit v letošnjem letu na noben rok eko.. :?
Sicer pa upam, d ti je uspel pridt še pravočasno danes, vsaj za podpis.

LP

Sem pisala v referat, da vidim na čem sem, ker mi žal ni uspelo priti. Bom vidla, upam na najboljše :D LP
lucky

Re: Kolokvij - test

Odgovor Napisal/-a lucky »

brucka napisal/-a:Bruci nimamo časa po forumu viset, ker študiramo na polno :geek: Šalo na stran, ampak zase lahko res to potrdim - prestrašena sem do konca in študiram podnevi in ponoči.

Kdo je sestavljal danes kolokvij pa tudi ne vem, saj v bistvu ni pomembno, če znaš znaš, če ne, pa v knjige. Sama sem bila tudi B skupina in sem kar znala, ni bilo pretežko.
Mogoče še ne veš, da JE pomembno. Drugače pa ti se kar pridno uči, če znaš, itak znaš, tak da se nimaš kaj bat. Srečno!
Betka
Prispevkov: 245
Pridružen: 12. Mar 2011 17:06

Re: Kolokvij - test

Odgovor Napisal/-a Betka »

Štiblar je že popravil A skupino in bo najverjetneje dal tudi že danes naprej rezultate.

Je včeraj na popoldanskih predavanjih omenila kej Zajčeva, kako kaj ona napreduje s popravljanjem? :D
Aida
Prispevkov: 32
Pridružen: 05. Feb 2011 11:55
Kraj: Ljubljana

Re: Kolokvij - test

Odgovor Napisal/-a Aida »

Pozdravljeni,
prilagam B kolokvij, če kdo rabi.
Kolokvij B.JPG
Najbolj me zanima odgovor 3. c naloge, predvsem graf.

3. c) Grafično in s formulo prikaži situacijo, ko je elastičnost produkta na produkcijski faktor (x) enaka 1.

Formula:
x= MPx/PPx= tanα/tanß
x=1
α=ß
Zdaj pa ne vem kako to grafično predstavit. S poljubnima enakima kotoma ali je kakšno pravilo? (Ta matematika! :S)
Res bi prosila, če se da komu narisat in prilepit sliko :)

Hvala!
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Lp, A
Pravica
Prispevkov: 38
Pridružen: 27. Jun 2011 14:00

Re: Kolokvij - test

Odgovor Napisal/-a Pravica »

Hej.

Dani sta lestvici individualne ponudbe

C 1 2 3 4
K 2 4 6 8

in

C 1 2 3 4
K 3 5 7 9

Zapišite njuni enačbi ponudbe. Vem da je funkcija ponudbe Ks=f(c) pa vem da je tole otročje lahko,ampak sem že malo pozabila kako se to dela...anyone? :oops:
laura
Prispevkov: 40
Pridružen: 24. Jan 2011 11:04

Re: Kolokvij - test

Odgovor Napisal/-a laura »

Pravica napisal/-a:Hej.

Dani sta lestvici individualne ponudbe

C 1 2 3 4
K 2 4 6 8

in

C 1 2 3 4
K 3 5 7 9

Zapišite njuni enačbi ponudbe. Vem da je funkcija ponudbe Ks=f(c) pa vem da je tole otročje lahko,ampak sem že malo pozabila kako se to dela...anyone? :oops:

Ks= a+b x c
2=a+b x1
4=a+b x2
Ti dve enačbi odštejes in dobiš: b=2
b vstaviš v enačbo: 2=a+2 x 1
a=0
Ks=2c
Odgovori

Vrni se na