Civilno medicinsko

prof. dr. Viktorija Žnidaršič Skubic
Odgovori
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Jz tud upam d teh tem iz seminarskih en rabmo znat, tista tema o matičnih celicah je pa grozna :roll: al pa une primerjave držav pr obligacijskemu razmerju. u bistvu sploh ne vem kej velik kaj tam primerjamo :? Se komu sanja?
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Sej smo vsi na istem :? jst sem mela 15dni za se učit ta predmet in sem se ga učila minimalno, ker mi je blo prau slabo, ker nisem vedla o čem se gre...jst samo upam, da ne bo dala poudarek na seminarske in da esejsko vprašanje ne bo kr neki :( o matičnih celicah nimam pojma kaj rabimo znat, za te primerjalno pravne vidike pa mislim, da so brezvezni..sej piše samo 1 stavek za vsako državo uuaauuu...se bo treba danes kaj še naučit in pol upat, da bo ju3 dober dan :cry:
Splash
Prispevkov: 54
Pridružen: 12. Maj 2011 23:19

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a Splash »

Načeloma velja v slo pri transplantacijah umrlega sistem izrecnega soglasja, možen je pa tudi domnevni šibki - kdaj?
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

Men se zdi to na slajdih zelo čudno napisan, v knjigi piše, da imamo pri nas domnevano soglasje. Tud zakon je zelo čuden, sam po moje mamo domnevano soglasje ker se člen, ki govori o tem lahko uporabi vedno, razen ko gre iz okoliščin sklepati da bi umrli nasprotoval ali pa je prej izrecno nasprotoval...Tud konvencija spodbuja domnevno soglasje.
bubble
Prispevkov: 38
Pridružen: 26. Feb 2010 13:25

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a bubble »

hej, zanima me, če kdo pozna razliko med pogodbeno in nepogodbeno podlago odškodninske odgovornosti v Sloveniji? kakšne so temeljne razlike med njima? kako je z medicinsko in strokovno napako, ali je to eno in isto?

moti me, ker imamo v sloveniji pogodbeno odš.razmerje, kar pomeni, da nepogodbenega naj ne bi bilo, pa kljub temu piše, da imamo tudi civilni delikt, do katerega pride kadar razmerja ni... potem piše, da razlike med njima ni??? kaj to pomeni? a je pri obema enako glede neprivolitve in nestrokovnega ravnanja? ker se mi res oboje zdi enako... pri pogodbeni piše, da je strokovna napaka(ali je to medicinska??), pri civilnem deliktu pa da je medicinska napaka in ni soglasja. kdaj lahko torej tožiš na nepogodbeno odš. in kdaj na pogodbeno?

se opravičujem za zmedeno vprašanje, ampak so mi tele slajdi res čudni!!

hvala:)
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a jessy »

Splash napisal/-a:Načeloma velja v slo pri transplantacijah umrlega sistem izrecnega soglasja, možen je pa tudi domnevni šibki - kdaj?
Alan Shore napisal/-a:Men se zdi to na slajdih zelo čudno napisan, v knjigi piše, da imamo pri nas domnevano soglasje. Tud zakon je zelo čuden, sam po moje mamo domnevano soglasje ker se člen, ki govori o tem lahko uporabi vedno, razen ko gre iz okoliščin sklepati da bi umrli nasprotoval ali pa je prej izrecno nasprotoval...Tud konvencija spodbuja domnevno soglasje.
Men tud to ni blo jasno ... teoretično imamo oba, ampak to ni mogoče, torej imamo (šibki) sistem domnevnega soglasja. :?:
bubble
Prispevkov: 38
Pridružen: 26. Feb 2010 13:25

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a bubble »

a ni tako, da mamo oba? En je ko da pacient pred smrtjo izrecno soglasje in to je izrecno soglasje po trdnem sistemu, ker svojci nimajo besede, ampak se jih samo obvesti...če pa ga ne da, ampak temu ni nasprotoval, pa imajo svojci v okviru šibkega sistema izrecnega soglasja, možnost, da ne pustijo darovanja, oz da ga pustijo. Upam da mam prov:)
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a jessy »

No sej, če ni soglasja, se domneva, da soglaša, razen če svojci nasprotujejo, če pa je soglasje, pa pri tem nimajo besede.
cupcakex3 napisal/-a:Tle v temi so neka vprašanja, ki so se pojavla na izpitu, samo una vprašanja se mi zdijo prelahka, da bi to nam dala haha..kakšne smo sreče bo dala za esejsko vprašanje neki o psihičnih bolnikih, ki jih nismo predelali predstavitev pa je bla :|
Ja, ampak to so samo z enega roka (in sumljivo lahka, mogoče je bil to prvi izpit pri tem predmetu in zato lažja vprašanja :mrgreen:), lahko bi kdo delil še vprašanja z drugih rokov. :)
PandKA
Prispevkov: 62
Pridružen: 21. Jan 2011 17:07

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a PandKA »

Vem samo da je blo na junijskem ali septembrskem roku evtanazija pa splav :). Drugega ne vem :?
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

evtanazija? A ni tko da tega naj ne bi blo?
Ja jessy js mislm da je tko.
PandKA
Prispevkov: 62
Pridružen: 21. Jan 2011 17:07

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a PandKA »

Ej ne vem, tko mi je ena punca povedla k je pisala v junijskem al septembrskem roku. Pa tudi profesorica je rekla, da je pomembno tudi tisto, kar nismo na predavanjih obdelali. Tko da že držalo :(
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

če bo pri enem izbirnem predmetu koplicirala s novjo, ki je sploh nismo jemali potem pa tud brezveze, ne bi rekel če bi dala kakšno pametno literaturo na voljo in pač rekla da jo mormo znat, ne pa neko zastarelo knjigo, ki je nastala preden je bil marsiker zakon sploh sprejet...
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a jessy »

Pomoje pa ne bo snovi, ki je nismo obdelali - zakaj bi potem prav posebej objavila samo .ppt transplantacij, kjer nismo uspeli priti do konca? In letos ni nikoli rekla, da pride v poštev tudi neka tretja snov.
PandKA
Prispevkov: 62
Pridružen: 21. Jan 2011 17:07

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a PandKA »

Ne sej jst tudi mislim, da ne bo snovi, ki je nismo obdelali. Sam kljub vsemu je na našem faksu vse mogoče :D
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a jessy »

bubble napisal/-a:hej, zanima me, če kdo pozna razliko med pogodbeno in nepogodbeno podlago odškodninske odgovornosti v Sloveniji? kakšne so temeljne razlike med njima? kako je z medicinsko in strokovno napako, ali je to eno in isto?

moti me, ker imamo v sloveniji pogodbeno odš.razmerje, kar pomeni, da nepogodbenega naj ne bi bilo, pa kljub temu piše, da imamo tudi civilni delikt, do katerega pride kadar razmerja ni... potem piše, da razlike med njima ni??? kaj to pomeni? a je pri obema enako glede neprivolitve in nestrokovnega ravnanja? ker se mi res oboje zdi enako... pri pogodbeni piše, da je strokovna napaka(ali je to medicinska??), pri civilnem deliktu pa da je medicinska napaka in ni soglasja. kdaj lahko torej tožiš na nepogodbeno odš. in kdaj na pogodbeno?

se opravičujem za zmedeno vprašanje, ampak so mi tele slajdi res čudni!!

hvala:)
Medicinska in strokovna napaka je isto.

Kolikor vem, temeljnih razlik med pogodbeno in nepogodbeno odškodninsko odgovornostjo ni. Samo zdaj mi pa ni čisto jasno glede razmejitve/uporabe ...zdi se mi, da se v primeru zdravniške napake uporabi neposlovna (deliktna) odgovornost. :?:
ziu
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Sep 2010 13:05

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a ziu »

Se kdo morda spomni, kaj je profesorica omenila kot razlog, da je možnost preklica privolitve darovanja vse do začetka posega pri odvzemu kostnega mozga problematična?
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a jessy »

ziu, ravno na prejšnji strani je bilo govora o tem. ;)
ziu
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Sep 2010 13:05

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a ziu »

Ups :oops: Hvala.
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Kolegi, kako gre kaj? jst vse bolj kot gledam snov vse manj vem :( ne vem koliko bo šla prof v podrobnosti..cjoooj
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a jessy »

Podobno je z mano ... Upam, da ne bo potrebno kaj naštevati, joj. Od snovi mi je najbolj všeč reproduktivna medicina, razne matične celice, raziskave ipd. je pa obup. :? Res je zelo odvisno, kakšni tipi vprašanj bodo.
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a nofak »

No ja, opazam, da smo kar vsi tam-tam:) reproduktivna medicina nam je pa najbrz vsec, ker vecino poznamo ze iz druzinskega prava:)

Enivej, dekleti in vsi ostali, vso sreco jutri:) naj vas (nas) pa tolazi dejstvo, da je tole zadnji izpit za nekaj casa;)
pikica*
Prispevkov: 72
Pridružen: 05. Okt 2011 14:20

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a pikica* »

Bo kdo hodil na predavanja za izredne?
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Meni je rekla prof. da predavanja za izredne večinoma niso organizirala, ker je zelo majhna udeležba in vsi hodijo z rednimi..za letos ne vem kako bo..jst sem z rednimi hodila
-memo-
Prispevkov: 33
Pridružen: 19. Okt 2011 20:14

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a -memo- »

Ni bilo rečeno, da naj bi bili jutri rezultati?
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Ja je blo. Sam ne vem al sam na oglasni al tud v šisu..pa vpis ocen bo tud jutr?
Odgovori

Vrni se na