Pravo - WTF is pravo?

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Zaklenjeno
NOTfair
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Dec 2011 19:19

Pravo - WTF is pravo?

Odgovor Napisal/-a NOTfair »

Pozdravljeni.

Po mojem mnenju je pravo (ironično oz. že prav groteskno je, da beseda vsebuje "PRAV", LOL) ena izmed najbolj argonatnih oblik izkoriščanja ljudi, kjer prevlada znanje nečesa, kar NAJ BI BILO prav, in sicer lahko znanje kupiš izključno z denarjem. Znanje torej ne pomeni, da imaš prav, temveč kvečjemu enega odvetnika, katerega funkcija je s svojim nepravičnim znanjem braniti nepoštene ljudi, da se le-ti potem zaradi tega, ker imajo denar, ne pa, da so karkoli opravičili, izkopljejo iz težav.

Najjače je, ko en (no, verjetno jih je še več) Čeferinov odvetnik zasluži skorajda milijon EUR zato, da je nepoštenemu človeku, ki ga je plačal z nepošteno prisluženim denarjem (odvetniki to vse seveda vedo, drugače jih ne bi morali rešiti), pomaga posledično opehariti ljudi srednjega in nižjega sloja (veste, par milijard EUR, ki jih kradejo ti. "tajkuni", vpliva tudi na stanje v državi - mislim ... logično je ...) in ga mu je za ta vse dejstva prav malo mar.

In kot da zadosti škode ne povzročiš že s tem, ko vsaj 8 ur dnevno podpiraš takšne ljudi - ne, vi delate tudi po 15 ur dnevno, zato da imate potem od ljudi, ki spravlajo srednji in nižji sloj v še večji obup, le čim večjo korist.

Ajde, udrite po meni. Žal vam tu zakoni, napisani namerno tako, da se lahko izkoriščajo na tisoč in en način, ne pomagajo. Zmorete brez tega?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Pravo - WTF is pravo?

Odgovor Napisal/-a flafi »

Hvala za mnenje :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
NOTfair
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Dec 2011 19:19

Re: Pravo - WTF is pravo?

Odgovor Napisal/-a NOTfair »

Zanima me, če mogoče vsaj 1% teh, ki se odločijo za študij prava, pomisli na to, da le-to morebiti nima nobene veze s poštenostjo? Ali dejansko mislite, da to študirate zato, da boste komorkoli, ki so dejansko potrebni pomoči, pomagali? Kot ODVETNIKI? :))

In ja, imam vso pravico do sarkazma, cinizma, arogance, in še česa. S tem postroim manj škode, kot so jo odvetniki, ko so rešili nepoštene ljudi - tukaj se gre za PAR 100 MILIJARD, če ne več ... who cares, a? Če je PRAVO, pol je pa ja PRAV tako :lol: :lol: :lol:
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Pravo - WTF is pravo?

Odgovor Napisal/-a sunshine »

Mislm, da je mogoče tukaj zaznati elemente sovražnega govora :lol:
NOTfair
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Dec 2011 19:19

Re: Pravo - WTF is pravo?

Odgovor Napisal/-a NOTfair »

flafi napisal/-a:Hvala za mnenje :D
To je ta odvetniška aroganca, da se lahko na to vse zapisano smeješ ... češ, "heh, bogi nevednež, kaj on še ne ve, kako funkcionira svet? Mračna stran vedno zmaga - kdaj bo ugotovil?"

Bravo. Le kaj bi bilo s pravom, če bi kdaj izumrl kapitalizem ... ende. Nič smisla več :lol:
NOTfair
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Dec 2011 19:19

Re: Pravo - WTF is pravo?

Odgovor Napisal/-a NOTfair »

sunshine napisal/-a:Mislm, da je mogoče tukaj zaznati elemente sovražnega govora :lol:
V PREVODU; želiš povedat, da ugotavljaš, da bi se dalo na meni kaj ZASLUŽIT? :lol: :lol:
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Pravo - WTF is pravo?

Odgovor Napisal/-a flafi »

NOTfair napisal/-a: To je ta odvetniška aroganca, da se lahko na to vse zapisano smeješ ... češ, "heh, bogi nevednež, kaj on še ne ve, kako funkcionira svet? Mračna stran vedno zmaga - kdaj bo ugotovil?"
Ne vem kje vidiš aroganco, sploh pa odvetniško(?!). To je forum študentov Pravne fakultete. Ker smo študentje, ne delamo 15 ur na dan, da spravljamo ljudi v še večji obup. In ker smo študentje, tudi nismo odvetniki. In tudi ko bomo diplomirali, še ne bomo odvetniki. In statistično gledano, nas večina tu nikoli ne bo odvetnikov. Tako da ne vem kakšen odgovor pričakuješ? Razen, da se ti zahvalim za mnenje, ne morem reči ničesar drugega, glede na to, da z odvetniki delim samo en delček formalne izobrazbe.
Verjetno bi bilo bolje, če bi svoje mnenje naslovil na Odvetniško zbornico Slovenije - sklepam, da je tvoja ciljna skupina tam, ne tukaj.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Pravo - WTF is pravo?

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

pravo je skupek vseh pravil, ki so potrebni za normalno delovanje družbe...
http://sl.wikipedia.org/wiki/Pravo

Kar se pa tiče nepoštenosti..DA, seveda, samo poglej okrog sebe kje živimo...kaj ti misliš, da ko prideš odvetniku in mu rečeš, naj ti spiše pritožbo, da ti bo on povedu, da to ne bo šlo čez? v smislu:" Ne kolega, te zadeve ne boste dobil" :D
not
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: Pravo - WTF is pravo?

Odgovor Napisal/-a nejcs »

js sam močno upam, da nikoli v življenju ne boš POTREBOVAL odvetnika...
Life isn't fair, but you can be.
NOTfair
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Dec 2011 19:19

Re: Pravo - WTF is pravo?

Odgovor Napisal/-a NOTfair »

POMEMBNO: PROSIM, DA SE V NAPISANEM NE IŠČETE TISTI, KI NE GRESTE ZA ODVETNIKE.

flafi,

statistično gledano jih večina JE odvetnikov. Kaj pa boš potem? Tožilka, katerih je 100 v celi SLO? Valda, da bi bila večina s tega foruma rada zaposlena kot odvetnik/ca. Prepričan sem, da so to sanje večine tukaj. Tako da oprosti, ampak tudi tu je ogromno teh, ki TUDI BODO postali, in bodo S TEM, TO NEMORALNO IZKORIŠČANJE SLOVENSKEGA PRAVA nosili s sabo v še eno in še eno generacijo ... KDO pa bo potem prenehal? Misliš, da lahko prej neki odprto-miselni študenje novih generacij 21.st., ali bodo to prej tajkuni? Tajkuni vedno bodo ... ampak podpiranje le-teh bi se pa pač lahko zaustavljalo. Mislim ... pa saj ne more biti vse tako spovezano ... nekje se nekaj lahko prekine. Zakaj ne bi skupaj razmišljali, kako priti do tega? Navsezadnje, govora je o zaustavitvi podpore ljudem, zaradi katerih je recesija ... odvetniki so k recesiji le pripomogli. Govorim študentom zato, ker lahko morebiti vsaj tisti, ki niso od nekih bogatih staršev in s štipendijo 400e, VIDIJO, DA DENARJA ZMANKUJE ... hmmm ... ??

Vidim, da se drugače načeloma strinjaš z mano, če ne tega ne bi pisala ... če ne bi napisala "js sam močno upam, da nikoli v življenju ne boš POTREBOVAL odvetnika...". nejc, za to, da bi me za par ur dela skasiral par 100 EUR? Se raje poglobim sam, in - ali porabim za to 3x več časa, in vsaj ni preplačana nepoštenost, ALI pa pač najebem. Načela ...

To vse, kar sem napisal do sedaj, @w4nkst4 upa imenovati kot NORMALNO DELOVANJE DRUŽBE. Žalostno, kje smo, da se imaš jajca sklicati na "pravila za normalno delovanje družbe".

Se zdi, da filozofiram? Če se vam, potem to pove, da vsega tega NISTE VEDELI.

P.S.: Sicer obstaja tudi opcija, da se z mano strinjate, če mislite da imam prav. Bolj me zanima, kaj mislite, kako bi se lahko lotili sprememb? Sam menim, da je dosti tega že tako zastavljenega, in bi morali ljudje samo pri sebi TO PRIZNATI, in priznati da se vedejo zelo oderuško do preostale družbe in slojev ljudi. Malce bom karikiral, ampak dejansko JE problem ravno v takih: odvetniki so ponavadi bogati, imajo takšne in drugačne tajkune kot prijatelje, potem grejo pa sinovi in hčere odvetnikov v podobne vode - velikokrat se celo ve, oz. je prav načrtovano, kako bo s potomci. Le ti zrastejo, podejuje takšne in drugačne tajkune, in SI SKUPAJ DELIJE BAJNE ZASLUŽKE. Problem je v tem, da so v svoji cinični vzgoji (do ostale družbe) tako pač naučeni, in jim je to nekaj normalnega. Z nasmehom na obrazu bi šli od teh mojih trditev in rekli "pusti me". Nimajo toliko načel, da bi bili svojo prihodnjo službo sploh sposobni zagovarjat ... "pa kaj naj potem jaz naredim, če je pač tako", mi rečejo kakšni študentje prava. Ahahaha. Kaj naj naredim ... pač, tako je (da gremo tajkunom za odvetnike, da jih rešmo in zaslužmo). Fak, se ponavljam, pardon. Ampak namerno - stvari je treba ponavljat, da pridejo v glavo ... v podzavest ... da sploh začne kdo razmišljat o teh stvareh ... Nič ne pravim za odvetnike, ki so to, kar naj bi v prvi vrsti bili - da rešujejo NEDOLŽNE (saj se imenuje "PRAVo" - torej, nekdo, ki ima PRAV) ... ampak to, ko rešuješ KRIVEGA. Mar nisi še po nekih pravnih vidikih KRIV, KER SI POTEM SOSTORILEC; POMAGAŠ MU NA POSREDEN NAČIN PRI DEJANJU? - Aja, točno - je potreben samo kakšni "kodeks" al nek bullsh1it, da pač odvetnik nima nič s tem, in že je odvetnik zaščiten. Nič nima s tem, haha ... sam zaveda se, da je stranka kriva in skupaj vzamejo milijone na račun ostalih ljudi, ki se sekirajo, kako bodo preživeli sleherni dan. Good work! PRAVNA DRŽAVA.

In ja. Zato je po moje ODVETNIŠTVO eden izmed NAJSLABŠIH POKLICEV, KJER SE NAREDI NAJVEČ ŠKODE.

Obstaja sploh kateri odvetnik, ki bi branil samo nedolžne, oz. tiste, ki so pomoči res potrebni? Se to imenuje kako drugače? Mislim ... bi se skoraj moralo. :geek:
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Pravo - WTF is pravo?

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

NOTfair, sej je očitno, da si se prišel na forum zgolj kregat in preganjat dolgčas in da tvojega mnenja tukaj nihče ne bo spremenil, pa zakaj bi ga tudi bi, imaš vso pravico biti kritičen do našega pravnega sistema, ki je seveda daleč od idealnega vseeno pa mislim da ta tvoja negativna nastrojenost ni objektivna in je vseeno pretirana. Vsak sistem tudi pravni je v osnovi odvisen od ljudi, ti pa na vseh področjih izkoriščajo drug drugega do meje možnega, zakaj bi bila pravo imun na človeško naravo če pa to velja za vse veje človekovega ravnanja, zato se bodo vedno našli tudi pokvarjeni pravniki, prav tako kot obstajajo pokvarjeni delavci pri dobrodelnih organizacijah, to ni opravičilo ampak dejstvo o človeški naravi, morda preveč poudarjam antropotološki pesimizem vendar teško zanikamo to temno človeško plat človeštva. Ravno pravo skuša z nekimi minimalni normami doseči sožitje v družbi ter preprečiti anarhijo.
Če si tako proti pravu, si predstavljaš družbo brez njega? Ni zastonj rek, kjer je družba tam je pravo, če imaš kaj zgodovinskega znanja lahko priznaš da pravo obstaja od prvih civilizacij naprej in ni produkt kapitalizma kot si namignil v svojem spisu. Pravo predstavlja najboljši možni približek človeštva napram pravičnosti, morda izjava zveni naivno, morda celo nerealno a kljub vsemu drži. Če bi šel raje nazaj v čase ker sporov ni reševal sodnik temveč nenadzirano medsebojno nasilje pa izvoli, dvomim, da si to želi veliko ljudi. Kar se tiče tvojih očitkov o pokvarjenosti odvetnikov, seveda so tudi taki, a je tako posploševanje nepravično in neresnično, kdo pa bo določal kdo is zasluži pravno obrambo in kdo ne? Vsak državljan ne glede na težo zločina si zasluži pravično sojenje in vsa pravna sredstva, ki jih ima na voljo, drugače bi bilo sojenje zgolj farsa z naprej znanim koncem. Vem da včasih čustva naredijo svoje in bi človek nekoga linčal na mestu, vendar čustva vodijo v zmoto ta pa v krivico, poglej si nedavni primer v italiji ko je množica zažgala romsko naselje, na podlagi laži najstnice, da jo je rom posilil. Ka r se tiče neenakopravnosti bogatih in revnih to seveda deloma drži vendar je to univerzalni problem vsake družbe, kjer tisti na vrhu svojo moč zlorabljajo, pa naj bo to v kapitalizmu, kumunizmu al pa fevdalnem sistemu. Tudi tukaj si upam trditi, da je pravo doseglo največjo stopnjo enakosti v zgodovini, je pa seveda paradoksalno v določenih primerih tudi orodje, da se ta enakost ruši. Kdo pa misliš da potrebuje pravo velika podjetja, bogataši, države same? Za njih je pravo prej ovira, ker ne morejo v polnosti uveljaviti svojih interesov, zato si mora predvsem mali človek prizadevati za delujoč pravni sistem v okviru katerega lahko išče svoje pravice, ne pa že v izhodišču popljuvati idejno zasnovo prava. Je pa kritičnost vseeno na mestu, napake so nekatere tudi zelo očitne in boleče, zato bi mogoče prav prišla tudi kakšna spodbudna beseda in želje, danove generacije pravnikov, ne bi ponovile napake predhodnikov in le te popravile. Je pa problem, ker zakonov ne sprejemajo pravniki temveč politiki, torej je veliko breme tudi na njih, tako malo v razmislek:) Moraš pa vedeti, če bi bili vsi ljudje samo dobri pokvarjeni pa le pravniki, prava niti ne bi potrebovali, niti države, če bo to kdaj možno takoj podpišem in zamenjam študij z velikim veseljem, do takrat pa alternative ni:)
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: Pravo - WTF is pravo?

Odgovor Napisal/-a nejcs »

Vidim, da se drugače načeloma strinjaš z mano, če ne tega ne bi pisala ... če ne bi napisala "js sam močno upam, da nikoli v življenju ne boš POTREBOVAL odvetnika...". nejc, za to, da bi me za par ur dela skasiral par 100 EUR? Se raje poglobim sam, in - ali porabim za to 3x več časa, in vsaj ni preplačana nepoštenost, ALI pa pač najebem. Načela ...

js se bom odzval samo na tole "kontro" meni, ker sem mnenja, da tvoje (mogoče celo dobronamerno) kritiziranje - (česa že prava al odvetnikov??) ne gre v PRAVo smer... posploševanje, postavljanje stereotipov, predvsem pa kritiziranje brez neke ideje, kako predmet kritiziranja spremeniti na boljše, ni nikakor in v nikakršnem pogledu PRAVIČNO.

Tako da tvoja načela so pač tvoja, bi pa naredil najmanj škode, če jih obdržiš zase.

To, koliko odvetnik računa, je točno določeno - ker se raje v take stvari poglabljaš sam, ti bom pustil, da sam raziščeš zadevo.

Glede na to, da imaš najbrž neprijetno osebno izkušnjo, ki te je prizadela do te mere, da nenadzorovano pljuvaš po vseh, ki imamo kakršnokoli vezo s pravom in celo po pravu samem, bi jo zelo rad slišal oz. prebral, da ne bomo mladi pravniki ponavljali istih napak (oz. vsaj imeli možnost oceniti, če je do napake prišlo in kakšna nepravica se ti je zgodila).

Pa, obljubim, da ti ne bomo nič računali...
Life isn't fair, but you can be.
lucky

Re: Pravo - WTF is pravo?

Odgovor Napisal/-a lucky »

Najslajši je prikrit okus grenkobe ...
lucky

Re: Pravo - WTF is pravo?

Odgovor Napisal/-a lucky »

Plus vzeli ste mi 15 minut zaradi vaše debate, da sem jo prebrala! :) Morala sem, ker je zanimivo, kako nekdo razmišlja na popolnoma svoj način, pa spet drugi drugače in tretji spet v drugo smer. Da ne bo "zajebavanja" z ene ali druge strani, kar lahko privede do razburjenja ali celo jeze, naj vas pred takimi čustvi posvarim - poglejte si, kaj se zgodi, če te kdo pretirano "zajebava":

http://www.youtube.com/watch?v=LCb2UeUB ... re=related

:)
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Pravo - WTF is pravo?

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Zakaj mam filing da se za tem nickom skriva nekdo, k mu zarad premal točk ni uspel pridt na PF :mrgreen: ( mal heca, al pa tud ne)

Ne strinjam se s tem, da naj bi blo večina pravnikov odvetnikov, ker vemo da to ni res. Še manj je teh, ki so specializirani za kazensko sodstvo.
In NE, ni želja vseh študentov prava postat odvetnik :mrgreen:
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Pravo - WTF is pravo?

Odgovor Napisal/-a Dexter »

NOTfair, mogoče pa imaš res prav, ampak nam so itak že takoj ob vpisu na pravo "vcepili" drugačen pogled na pravo, z bolj poštenega vidika, in jaz tega zdaj trenutno sprejemam in zato tud priznavam pravo kot nekaj dobrega.

Glede visokih plač pravnikov je pa tko, da mogoče res nekaj napiše v pol ure in zahteva par sto evrov, ampak moraš vedeti, da se je tak človek ne vem koliko let mučil s tem, da je osvojil znanje, da ti lahko napiše en dopis v pol ure. Sicer bom pa še enkrat ponovil to, kar sem na tem forumu že rekel: "Nisem se vpisal na Pravno fakulteto zato, da bi bil skromen." ;) :mrgreen:
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
NOTfair
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Dec 2011 19:19

Re: Pravo - WTF is pravo?

Odgovor Napisal/-a NOTfair »

Vsak sistem tudi pravni je v osnovi odvisen od ljudi, ti pa na vseh področjih izkoriščajo drug drugega do meje možnega, zakaj bi bila pravo imun na človeško naravo če pa to velja za vse veje človekovega ravnanja.
O tem sem govoril. In točno s tem načinom razmišljanja, bo ta družba vedno ostala tako oderuška in pohlepna, kot je. "saj pa drugi tudi kradejo, zakaj ne bi še mi?". Sam imam načelo živeti življenje pošteno in na čim manj načinov komurkoli kakorkoli škodovati, pa najsi-bo to neposredno ali pač posredno. Kako ti je lahko načelo zanemariti vse druge ljudi, ki jim ZAVEDNO škoduješ?
zato se bodo vedno našli tudi pokvarjeni pravniki
Odvetnik, ki pomaga ljudem, za katere VE, da so krivi, enostavno ne more biti pošten. Le-teh je večina. In situacija pač ni ista, ko braniš nekoga, ki se z raznimi cakami spokradel par 100 milij. EUR, ali braniš neko dobrodelno ogranizacijo, kjer jih je 5 skup spokradlo 100 jurjev. Neprimerljivo. Pa obtožujem tudi slednje, ki me prav iritirajo, ko mi skačejo pred nos in mi s temi mapami vsiljujejo, naj postanem član nečesa, za kar majo še denar plačati zaposlenim, da to delijo, itd. Ahahaha, cel biznis - to z dobrodelnostjo nima nobene veze. Zakaj pa pol Rdeči Križ ne skače po največje mrazu s svojimi aktivatorji in vsiljuje članstvo? Hmm ... ... in ja. Mrzim vse stvari, ki se tako ali drugače prodajajo, in so brez dodane vrednosti.

Če si tako proti pravu, si predstavljaš družbo brez njega?
Si ne. Sem pa za to, da se ne služi in podpira ljudi, ki so največ spokradli, še posebej če to delaš zavesto. Ker tisti, ki je največ spokradel, ima največ denarja za najboljše odvetnike, in to je to. Cel krog je zaključen. Vrsti se pa v neskončnost.

Pravo se naj ne bi predstavljalo kot nek biznis, naj ne bi bilo sredstvo za služenje, pa magari smo v največjem kapitalizmu ever ... NIKOLI ni bil to namen prava. Njegova zgodovina, njegov namen, vse to govori o nečem drugem ... to, kar počnejo odvetniki dandanes, pa je samo podpora ljudem, ki kradejo. Nikoli ne moreš storiti toliko dobrih dejanj, če pa zaslužiš pri badguyu toliko, da ne zaslužiš, če bi pomagal poštenim ljudem, 25 let skupaj. Itd. itd. itd. .... neverending story.
kdo pa bo določal kdo is zasluži pravno obrambo in kdo ne? Vsak državljan ne glede na težo zločina si zasluži pravično sojenje in vsa pravna sredstva, ki jih ima na voljo, drugače bi bilo sojenje zgolj farsa z naprej znanim koncem.
Če odvetnik brani nekoga, ki mu prizna, kaj je storil, in s tem oškodoval državo in posredno predvsem srednji in nižji sloj prebivalstva, GA ENOSTAVNO NE MOREŠ BRANITI, ali kaj vam ni jasno, no? In pol bi se KRIVI zagovarjali samo ŠE SAMI, ker jih ODVETNIKI NE BI ŽELELI. In potem je na njih, da razumejo pravo tako, da se rešijo. Zakaj NE? Če pa odvetniku zlaže, da NI KRIV, pa mu vsega ne pove, potem se bo itak zelo težko branil, in bo na koncu dostikrat-več izgubil, kot bi sedaj, ko držijo skupaj v največjih kriminalih.

Taki kriminali so družbo pripeljali v recesijo! Odvetniki so posredno isto krivi, ko le-te ljudi rešujejo, saj se ta denar nikoli ni vrnil, to je še najbolj groteksno :S ... družbo so skupaj pripeljali v krizo, in s tem bodo še nadaljevali. Ljudje stradajo, cene grejo strmo gor, itd. Denarja nasploh zmanjkuje - to še nikoli ni bilo čutiti v taki meri. Iskreno, povej mi, kakšno kazen bi v neki POŠTENI (pustimo pravo), RAZUMNI UREDITVI dal takim ljudem? Jaz menim, da bi si vsi odvetniki, ki ne delajo skupaj v tem, da bi bilo za vse v družbi boljše, zaslužili kazen vsaj 5 let zapora, da te malce moralno strezni.
NOTfair
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Dec 2011 19:19

Re: Pravo - WTF is pravo?

Odgovor Napisal/-a NOTfair »

Dexter napisal/-a:NOTfair, mogoče pa imaš res prav, ampak nam so itak že takoj ob vpisu na pravo "vcepili" drugačen pogled na pravo, z bolj poštenega vidika, in jaz tega zdaj trenutno sprejemam in zato tud priznavam pravo kot nekaj dobrega.

Glede visokih plač pravnikov je pa tko, da mogoče res nekaj napiše v pol ure in zahteva par sto evrov, ampak moraš vedeti, da se je tak človek ne vem koliko let mučil s tem, da je osvojil znanje, da ti lahko napiše en dopis v pol ure. Sicer bom pa še enkrat ponovil to, kar sem na tem forumu že rekel: "Nisem se vpisal na Pravno fakulteto zato, da bi bil skromen." ;) :mrgreen:
Da se je pač 5 let piflaril nekaj, zaradi česa postaneš odvetnik in za kaj nima pojma od pojma, kakšne posledice ima, ko obrača svoje znanje v prid nepoštenosti? Kaj ima to, DA 5 LET POTROŠIŠ V CILJU, DA SE NAUČIŠ BRANITI NEPOŠTENE LJUDI veze s poštenostjo? WTF? :mrgreen:
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: Pravo - WTF is pravo?

Odgovor Napisal/-a nejcs »

NOTfair, bl zanimiv bi blo, če bi izpostavu točno določenega odvetnika in njegovo točno določeno ravnanje, s katerim je "pokradel" milijone... pa se takoj prdružm tvoji strani glede tega...
s čim se pa ti drgač ukvarjaš, če smem vprašat? zto da še mi mau pa tvojmu (bodočmu) poklicu pljuvamo... :mrgreen: (se vid, da je veseli december, hik)
Life isn't fair, but you can be.
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Pravo - WTF is pravo?

Odgovor Napisal/-a andrej »

Tematika te teme je brezpredmetna, debata pa ne vodi nikamor, zato jo zaklepam. Hvala za razumevanje.
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Zaklenjeno

Vrni se na