Nujno!!!

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
smile
Prispevkov: 49
Pridružen: 30. Maj 2011 13:05

Nujno!!!

Odgovor Napisal/-a smile »

Pozdravljeni!

Zanima me, če ima kdo kaj izkušenj s prepisom na bolonjski študij - I stopnja?

Sem absolventka univerzitetnega študija, imam še skoraj vse obveznosti iz 4. letnika za naredit. Tu pa nastane moj problem - ker sem ostala brez statusa sem vložila prošnjo za nadaljevanje študija (pač to si moraš uredit, ko ti status poteče). Danes dobim odgovor s faksa (po 1,5 meseca!) in so mi odgovorili, da lahko nadaljujem s študijem, potem pa so zraven napisali, da moram z vsemi obveznostmi končat do 30.9.2012. Naj povem, da imam že družino in bi to pomenilo, da niti slučajno ne morem hodit več v službo, pa bi tudi to sprejela, ampak se mi vseeno zdi 10 izpitov v 10 mesecih skoraj utopija.
Sicer imam možnost pritožbe zoper sklep na senat... :roll:

Zato razmišljam, če bi jutri poklicala v referat in povprašala ali je možen prehod na bolonjski model - bi imela vsaj I stopnjo zazihrano. Kdo kaj ve o tem...
Tanchy
Prispevkov: 21
Pridružen: 16. Nov 2008 14:54

Re: Nujno!!!

Odgovor Napisal/-a Tanchy »

Hmm..tu nekaj ne štima. Kolikor vem je treba do sept.2012 opravit vse študijske obveznosti iz 3.letnika po starem programu. Vpis v 4.letnik po starem programu je tako možen samo še v študijskem letu 2012/13 in še to samo izredno. Najbolje, da pokličeš v referat, se mi pa osebno prehod na bolonjca ne zdi najbolj pameten in če je kakršnakoli možnost končaj raje po starem sistemu.
Uporabniški avatar
Jure
Prispevkov: 91
Pridružen: 05. Okt 2008 11:52
Facebook: http://www.facebook.com/MgroupPravnoSvetovanje
Kraj: Cerknica

Re: Nujno!!!

Odgovor Napisal/-a Jure »

Jaz bi rekel, da je tisti datum naveden samo zato, ker ti s prošnjo (ki je zgolj formalnost) pač pustijo opravavljati študijske obveznosti za 1 leto. Če pač v enem letu ne uspeš naredit vsega pač daš še eno prošnjo in še enkrat plačaš tisih 70€ ali kolikor pač stane.

Glede na to, da si 4. letnik je pomoje zate relevanten edino tisti rok, ki omejuje do kdaj se da diplomirat po starem sistemu, to pa mislim, da je okoli leta 2015.
Predhod na bolonjski sistem bi bil v tej točki pomoje nesmiseln in predvsem nepotreben.

Je pa vseeno najbolje, da povprašaš še v referatu. Ampak imej v mislih zgoraj omenjeno in če bodo kaj komplicirali pač zahtevaj pojasnilo zakaj zate ne velja tisti rok za diplomirati do 2015, glede na to da si že itak vpisana v zadnji letnik in je to pač to.
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Nujno!!!

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

ne it u bolonca
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Nujno!!!

Odgovor Napisal/-a proton »

Najbolj sigurna pot je, da se osebno oglasiš v referatu, si vzameš 10 minut in temeljito proučite možnosti. To niso stvari s katerimi bi se igral in se spustil v nekaj, o čemer nisi 100% prepričan.
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Nujno!!!

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

referat nima pojma
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Nujno!!!

Odgovor Napisal/-a proton »

w4nkst4 napisal/-a:referat nima pojma
Kdo pa ga ima po tvojem? Še vedno, ko sem bil v referatu, sem dobil, kar sem želel/ me je zanimalo. Potrebna je lepa beseda, malo potrpežljivosti in spoštljiv odnos!
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Nujno!!!

Odgovor Napisal/-a proton »

w4nkst4 napisal/-a:referat nima pojma
Kdo pa ga ima po tvojem? Kam naj se študent obrne s takim vprašanjem? :roll: Četusi morda oni ne bodo imeli odgovora (kar močno dvomim), te bodo usmerili ...
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Nujno!!!

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

ups, mislu sm brenkota.
Odgovori

Vrni se na