Mladoletniško kazensko pravo

Moderatorji: Zmajbaby™

Uporabniški avatar
Jemc
Prispevkov: 169
Pridružen: 18. Okt 2008 21:02

Mladoletniško kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Jemc »

Sm vidu, da še ni odprte teme za ta predmet, tako da sem se odloču, da jst prebijem led
We think we're so clever and classless and free, but we're still fucking peasents as far as I can see
Uporabniški avatar
Jemc
Prispevkov: 169
Pridružen: 18. Okt 2008 21:02

Re: Mladoletniško kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Jemc »

Tu so na enem mestu informacije glede izpitnih vprašanj in učenja iz drugega foruma:

IZPITI:

17.januar 2007
1. Pomen starostnih meja v Sloveniji - kritična ocena.
2. Kateri sta po vašem mnenju dve bistveni razliki med obravnavanjem mladoletnih in polnoletnih storilcev + opiši.
3. Pomen KOP za obravnavanje mladoletnih prestopnikov.

Maj 2007:
- oportunitetno načelo
- vloga CSD v postopku
- Teorija kroga nasilja

*-pomen in vloga oportunitete, to je baje zelo pogosto vprasanje
-ZKP, razlike v obravnavanju polnoletnih in mladoletnih
-vloga CSD
-KZ, vrste vzgojnih ukrepov

Junij 07:
1. delo v korist skupnosti, njegove znacilnosti, pomen, izvajanje pri nas
2. pravicnostni model, znacilnosti, katere so opazne v slovenski zakonodaji
3. sekundarna viktimizacija, kako jo poskusa zmanjsati nasa zakonodaja

September 2007:
1.) namen kazenskih sankcij za mladoletnike/polnoletnike, razlike, pojasni zakaj je tako
2.)uvedba kazenskega postopka proti mladoletnim storilcem k.d., razlike v primerjavi s polnoletnimi, razlogi za tako ureditev
3.) kaj je sekundarna viktimizacija in kako jo poskuša naša zakonodaja zmanjšati; neskladnost teh ukrepov s načeli kazenskega postopka

Oktober 07:
1. namen sankcij - razlike mladoletniki/polnoletniki, kakšne so tendence
2. uvedba postopka proti mladoletnikom, razlike od postopka proti polnoletnim, razlogi zakaj je tako
3. sekundarna viktimizacija, kako se rešuje v kazenski zakonodaji, katera temeljna načela so s tem kršena

Marec 2008
2. in 3. sta bila ista, 1. je bil pa nekaj v zvezi s tem, zakaj je otroštvo vedno krajše v zadnjih letih v zda in evropi...ne vem točno no, naj kdo drug pove.

Junij 2008
1. odvzem prostosti mladoletnemu storilcu (mednarodna ureditev, oblike in ureditev v sloveniji)
2. vloga državnega tožilca v postopku pri mlad.storilcih
3. teorija kroga nasilja

Januar 2010
1. Katerega leta in kje je bilo ustanovljeno prvo sodišče za mladoletnike, opiši, razvoj in sprememba do danes
2. Mlajši polnoletni-opiši, razloži kako je pri nas to urejeno, kako se jih obravnava...
3. Pa tista načela, ki so bolj na koncu zapiskov...Ne spomnim se več točno...-Odg: Oportunitetno načelo ja, pa vse je blo treba napisat kar je v zapiskih...

Maj 2010
1. konvencija o otrokovih pravicah
2. položaj mlajših polnoletnikov
3. uvedba postopka pri mladoletnikih v primerjavi s polnoletniki

Februar 2011
1) Vloga oškodovanca v k. postopku proti mlad. v primerjavi s postopkom proti polnoletnim in zakaj razlika?
2) Krog nasilja.
3) Sekundarna viktimizacija in kaj si naša zakonodaja prizadeva glede nje.


Po čem se učiti+dodatne info:
Zapiski + prvih 51 strani njene magistrske naloge. Se ne spomnem, ampak precej splosna in nic prevec tezka.
*članki so za 10.
We think we're so clever and classless and free, but we're still fucking peasents as far as I can see
Uporabniški avatar
Jemc
Prispevkov: 169
Pridružen: 18. Okt 2008 21:02

Re: Mladoletniško kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Jemc »

Izpit 28 junij 2011
1. Odvzem prostosti mladoletniku (primerjava z ureditvijo pri polnoletnih storilcih)
2. Uvedba kazenskega postopka proti mladoletniku (primerjava z ureditvijo pri polnoletnih storilcih)
3. Mlajši polnoletniki (kako jih ureja naša zakonodaja,...)
We think we're so clever and classless and free, but we're still fucking peasents as far as I can see
gagi
Prispevkov: 107
Pridružen: 05. Feb 2010 00:09

Re: Mladoletniško kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a gagi »

kje se pa dobijo ti članki? Bi jih lahko kdo poslal, kdor jih pač ima?
Uporabniški avatar
Jemc
Prispevkov: 169
Pridružen: 18. Okt 2008 21:02

Re: Mladoletniško kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Jemc »

Zdravo.

Članki se dobijo v fotokopirnici.
We think we're so clever and classless and free, but we're still fucking peasents as far as I can see
Uporabniški avatar
Jemc
Prispevkov: 169
Pridružen: 18. Okt 2008 21:02

Re: Mladoletniško kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Jemc »

Zdravo.

Ena dobra duša je pretipkala zapiske s predavanj in jih dopolnila z info iz člankov, ter me prosila, če jih vržem na forum. Enjoy
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
We think we're so clever and classless and free, but we're still fucking peasents as far as I can see
chubby
Prispevkov: 4
Pridružen: 26. Jun 2009 14:25

Re: Mladoletniško kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a chubby »

ne morem verjet, da se na našem faksu najde tok solidarnosti...mam spomine na prejšnje letnike, ko je blo kar težko od koga neznanega dobit tako pomoč... hvala vsem, ki se trudite in delite z nami svoje izdelke...wiiiiiii:))
Uporabniški avatar
Nausicaä
Prispevkov: 238
Pridružen: 07. Okt 2008 16:02

Re: Mladoletniško kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Nausicaä »

100x hvala! Tajming ne bi mogel biti boljši :D
Love like you've never been hurt before, Dance like no one is looking, Work like you don't need the money, Sing like no one is listening, Live like today is the last day^^
sparkle
Prispevkov: 52
Pridružen: 05. Jun 2011 20:06

Re: Mladoletniško kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a sparkle »

Je bil kdo včeraj na izpitu? Kakšna so bila vprašanja?
oaza
Prispevkov: 17
Pridružen: 31. Maj 2011 10:00

Re: Mladoletniško kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a oaza »

Bi lahko kdo povedal, katere članke je potrebno prebrati? V fotokopirnici je tega materiala za 173 strani, zdej pa ne vem, ali so to še od prejšnjih let ali je to to?
Hvala
Uporabniški avatar
tinkerbell
Prispevkov: 238
Pridružen: 28. Avg 2009 09:59

Re: Mladoletniško kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a tinkerbell »

A se kdo spomni kakšnih novejših izpitnih vprašanj (iz leta 2012)?
oaza
Prispevkov: 17
Pridružen: 31. Maj 2011 10:00

Re: Mladoletniško kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a oaza »

tinkerbell napisal/-a:A se kdo spomni kakšnih novejših izpitnih vprašanj (iz leta 2012)?
Septembra so bila vprašanja:
- razlike med sodnikom za mladoletne in sodnikom za polnoletne (v fazah postopka)
- pogojni odpust
- mlajši polnoletniki
Uporabniški avatar
tinkerbell
Prispevkov: 238
Pridružen: 28. Avg 2009 09:59

Re: Mladoletniško kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a tinkerbell »

IZPIT NOVEMBER 2012
1. Primerjaj vlogo oškodovanca v kazenskem postopku zoper mladoletne in kazenskem postopku zoper polnoletne storilce
2. Teorija krog nasilja
3. Navedi razlike glede pravic storilcev kaznivih dejanj po Konvenciji o otrokovih pravicah in Evropski konvenciji o temeljnih človekovih pravicah
(vprašanja niso dobesedno ista kot na izpitu :D )
Uporabniški avatar
ashley
Prispevkov: 12
Pridružen: 16. Mar 2010 14:45

Re: Mladoletniško kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a ashley »

Mene pa zanima če je dovolj samo ta skripta + zakon al je nujno treba prebrat tudi članke? Opažam tudi da se ponavljajo vprašanja glede primerjave med navadnim kaz. postopkom in postopkom za mladoletnike, pa me zanima a pol ste študrali oz. ponovili tud ZKP? (predvsem zdej k se je spremenu?) hvala za odgovor:)
oaza
Prispevkov: 17
Pridružen: 31. Maj 2011 10:00

Re: Mladoletniško kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a oaza »

ashley napisal/-a:Mene pa zanima če je dovolj samo ta skripta + zakon al je nujno treba prebrat tudi članke? Opažam tudi da se ponavljajo vprašanja glede primerjave med navadnim kaz. postopkom in postopkom za mladoletnike, pa me zanima a pol ste študrali oz. ponovili tud ZKP? (predvsem zdej k se je spremenu?) hvala za odgovor:)
Jst sm se učila samo po skripti, pomembne člene iz zakona imaš itak tudi v skripti zapisane, tako da jst se nism posebi z zakonom ukvarjala. Člankov tudi nisem brala. Edino ni bila zadovoljna z mojim primerjanjem sodnikov (septembrski rok), samo ne vem točno, kaj je tam hotela slišat. In sm zato dobila za prvo vprašanje samo 7, za druga dva pa 10 in je skp naneslo na 9. Ampak sm bila kljub temu zadovoljna, ni pa nobena dobila 10 na našem roku.
estee
Prispevkov: 6
Pridružen: 16. Sep 2012 20:46

Re: Mladoletniško kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a estee »

Dovolj je skripta. Js sm se učila 3 dni in sem dobila 9. Nikoli nisem bila na predavanju in nobenih člankov nisem brala. Mi pa ležijo esejska vprašanja, tako da če znaš pisat, razvijat misli + dodat dejstva iz skripte, boš dobil(a) lepo oceno ;)
teddybear
Prispevkov: 153
Pridružen: 08. Jan 2009 20:56

Re: Mladoletniško kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a teddybear »

estee napisal/-a:Dovolj je skripta. Js sm se učila 3 dni in sem dobila 9. Nikoli nisem bila na predavanju in nobenih člankov nisem brala. Mi pa ležijo esejska vprašanja, tako da če znaš pisat, razvijat misli + dodat dejstva iz skripte, boš dobil(a) lepo oceno ;)
po kateri skripti si se učila :)?
Jara
Prispevkov: 23
Pridružen: 23. Apr 2009 13:21

Re: Mladoletniško kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Jara »

Skripta, ki je objavljena na forumu (par objav višje) - Purška 2011 - je odlična in popolnoma zadostuje za najvišje ocene :)
estee
Prispevkov: 6
Pridružen: 16. Sep 2012 20:46

Re: Mladoletniško kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a estee »

teddybear napisal/-a:
estee napisal/-a:Dovolj je skripta. Js sm se učila 3 dni in sem dobila 9. Nikoli nisem bila na predavanju in nobenih člankov nisem brala. Mi pa ležijo esejska vprašanja, tako da če znaš pisat, razvijat misli + dodat dejstva iz skripte, boš dobil(a) lepo oceno ;)
po kateri skripti si se učila :)?

Po Purški s foruma :)
teddybear
Prispevkov: 153
Pridružen: 08. Jan 2009 20:56

Re: Mladoletniško kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a teddybear »

Gre jutri kdo na izpit :)?
Uporabniški avatar
ashley
Prispevkov: 12
Pridružen: 16. Mar 2010 14:45

Re: Mladoletniško kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a ashley »

ja :)
teddybear
Prispevkov: 153
Pridružen: 08. Jan 2009 20:56

Re: Mladoletniško kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a teddybear »

A mislš da je možno da bo usten izpit glede na to da smo v seminarski sobi? :)
Uporabniški avatar
tinkerbell
Prispevkov: 238
Pridružen: 28. Avg 2009 09:59

Re: Mladoletniško kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a tinkerbell »

hej! jst sem pisala prejšnji mesec in smo tut bli v seminarju na vrh, pa je bil pisni. pisal nas je pa šest. za info :mrgreen:
pa velik sreče!
Uporabniški avatar
ashley
Prispevkov: 12
Pridružen: 16. Mar 2010 14:45

Re: Mladoletniško kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a ashley »

Izpit dec.2012:

1. Primerjaj vlogo sodnika v postopku proti mladoletnikom in v postopku zoper polnoletne storilce
2. Primerjaj pogojni odpust iz prevzgojnega zavoda in pogojni odpust iz zapora za mladoletnike
3. Mlajši polnoletniki
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Mladoletniško kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Malce pozno,ampak mogoče bo komu prav prišla...skripta narejena po predavanjih 2011/2012.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Odgovori

Vrni se na