Izpitni roki

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a flafi »

Mene pa zanima, če je tut v drugem letniku tko, da nej bi bli eni roki lažji kot drugi? Recimo, v prvem letniku vem, da sem slišala, da je sociologija na prvem roku najlažja (kar se je potem men tut res zdela), ekonomija na prvem roku najlažja (potem se mi je zdel, da so bli vsi trije roki nekak primerljivi)...
Za drugi letnik sem pa slišala, da je kriminalistika najlažja marca? A je to res? Kakšni so pa kaj roki pri drugih predmetih?
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
sasho
Prispevkov: 97
Pridružen: 05. Okt 2008 15:22
Kraj: blue zone

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a sasho »

KMP je približno enak maja in junija. za KPP ne vem, ampak sta oba izpita septembra veliko težja, tako da priporočam, da se jih rešite maja oz. junija.

za ostale izpite ti pa ne bi vedel povedati, ampak predvidevam, da sta majski in junijski rok nekako najbolj na kožo pisana pri večini izpitov..
Uporabniški avatar
BCBG
Prispevkov: 15
Pridružen: 06. Okt 2008 21:00

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a BCBG »

Šugmanova je danes dala luštno "pojasnilo" teh rokov: na prve(ga) grejo najboljši študentje, na ostale pa tisti, ki izvaja(jo) samoselekcijo; zato ni čudno, da so statistično najslabši (največ padcev) roki januarja in marca (endparaphrase Šugman :)). Dodaj temu še preverjeni koeficient natolcevanja o nemogočosti roka (tistih, ki padejo), pa dobiš mite o rokih in njih ponderjih (moje mnenje).

Glede kriminalistike "sem slišal", da je na kasnejših rokih manj ljudi in (zato?) odpadejo multiple choice vprašanja oz. da le nekaj esejskih. Bojda je tako lažje dobiti dobro oceno. Čeprav, če ti pa marca spodleti, si pa tam-kjer-sonce-ne-sije, če ciljaš na prvi rok dvojčka in je KRI slučajno kasneje v majskem/junijskem roku...
mandy
Prispevkov: 73
Pridružen: 05. Okt 2008 09:39

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a mandy »

Jst nisem opazla kakšnih hudih razlik med roki. Za kriminalistiko sicer ne vem, možno da je izpit marca res drugačen, ampak ti priporočam, da se je kljub temu čim prej rešiš in se potem začneš učit bolj pomembne stvari- npr. kazenskega dvojčka ;)
Pri trojčku vsi pravijo, da se splača ponavljat po starih izpitih, tud sama se s tem strinjam, tko da se vprašanja očitno ponavljajo (tudi snov ni rako obsežna, da bi lahko ne vem kaj novega izumili). Pri KMP je najbrž veliko odvisno od tega, kdo sestavlja izpit, ampak tega sistema ne bomo nikoli pogruntali ;) Moje mnenje je, da je za najtežje izpite pametno začet zgodaj študirat, da se jih čim prej rešiš, takrat ko imaš še polno energije :)
Uporabniški avatar
spyder5
Prispevkov: 4
Pridružen: 06. Okt 2008 23:51
Kraj: LJUBLJANA

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a spyder5 »

Flafi, iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da je res gsp najlažji na prvem roku. Za ta rok je dovolj skripta. Če greš na kasnejši rok, je pa skripta absolutno premalo, ker se zahteva stvari ki v resnici niso bile niti spredavane niti jih ni v študijskem programu. In tako pol veliko študentov pade pri enem od najlažjih predmetov. Obstaja seveda tudi možnost, da lahko kakšen drug stric sestavlja izpite namesto prof. Mencingerja. APT je vedno zelo lahek izpit. PLT, ki ga moraš obvezno iti pisat preden greš na izpit, je bistveno težji in to zelo vpliva na oceno. Kriminalistika je bila res zelo težka januarja, ko sem šla to delat in nas je zelo malo naredilo, pa še to so bile bolj ali manj same 6. Večina je padla. Kasneje marca pa so bile ful lepe ocene. Za civilni trojček mislim da ni bistvene razlike kdaj greš to delat, je kar lahek izpit, čeprav zna biti civilno pravo včasih kar težko na pisnem ali ustnem delu. Kazensko materialno in kazensko procesno pravo pa sta najtežja izpita za večino študentov in ni važno kdaj greš pisat, ker je vedno težko. Treba je stvar obvladat v nulo in imeti tudi malo sreče kdo ti popravlja. Potrjeno od asistentov katedre za kazensko pravo je, da medtem ko pri enem ocenjevalcu padeš, bi lahko z istim znanjem pri drugem ocenjevalcu naredil s 7. Veliko je odvisno od sreče in ocenjevalca.
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a baby™ »

Kaj pa če hočeš it kak predmet delat že januarja in marca (če si izredni).. kaj je najbolše it pisat?
APT predvidevam, da sploh ne morem, glede na to, da se researchi in assignmenti vlečejo čez celo leto? :?
GSP pa tud ne vem kako, če tistih 150 vprašanj objavi proti koncu leta (če se ne motim)? Iz česa se pa še lahk sploh učim?

Mislm.. a je sploh kaka korist od teh izrednih rokov, razen za kriminalistiko? :roll:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a flafi »

baby, kaj pa če pri gsp uporabiš lanska vprašanja?
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
mandy
Prispevkov: 73
Pridružen: 05. Okt 2008 09:39

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a mandy »

baby™ napisal/-a:Kaj pa če hočeš it kak predmet delat že januarja in marca (če si izredni).. kaj je najbolše it pisat?
APT predvidevam, da sploh ne morem, glede na to, da se researchi in assignmenti vlečejo čez celo leto? :?
GSP pa tud ne vem kako, če tistih 150 vprašanj objavi proti koncu leta (če se ne motim)? Iz česa se pa še lahk sploh učim?

Mislm.. a je sploh kaka korist od teh izrednih rokov, razen za kriminalistiko? :roll:
Seveda se splača it delat določene stvari že prej. Izredni dajte kar izkoristit svoje ugodnosti :) Jst bi si na tvojem mestu pustla samo kazenskega dvojčka za majski/junijski rok. Pri APT imaš lahko vse assignmente in projecte do marca končane, za GSP dokler ne objavi novih vprašanj veljajo stara (vsaj predvidevam), letos je nova vprašanja objavil šele konec maja, sploh pa so menda te roki lažje od julijskega, na katerga gre večina študentov.
Civilnega trojčka pa se prav tko da nardit brez predavanj, poznam ljudi, ki so meli trojčka do marca že narjenga in to s ful lepimi ocenami.
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a baby™ »

Uu hvala, lepo slišat ;)
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a baby™ »

A ma kdo mogoče januarske in marčevske roke (2008) kje napisane, da mal vidim kako so približno razporejeni?

Tnx ;)
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a baby™ »

ok, pa nič :D

a lahko nekdo usaj približno napiše kolk cajta je porabu za kater izpit?
sej veste, gsp 2 dni, krim 3 dni, druž 5 dni, kpp 1 tedn ..pa to :lol: :lol: ma bi blo lepo ...
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a flafi »

Verjetno so januarski roki že znani, ker za prve letnike so že :mrgreen: Jaz pa zarad rima ne morem (še!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) pogledat kdaj so :mrgreen:

EDIT:

Uuu, ja, lahko pogledam:
GP - 5.1.
CP - 5.1.
Družina - 5.1.
(kdo bi si mislu, da so vsi na isti dan, a? :D :P )
Kriminalistika - 23.1.

Ostalih štirih pa še ni :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a baby™ »

Ja fak ne :shock: kr trije izpiti na en dan!? :mrgreen:

Grrrrr, že 5 dni po novem letu so dali rok ..
pa sej takrat še vedno slišiš ognjemet u ušesih od novga leta :roll: ...
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
BCBG
Prispevkov: 15
Pridružen: 06. Okt 2008 21:00

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a BCBG »

Mogoče že kdo ve, kaj narediti v primeru, da rim kot zadnji izpit za 1. letnik uspešno narediš malo po 19.1., kriminalistike (23.1.) pa zaradi osemdnevnega vaccatio prijavitisa nisi mogel pofočkati, šel pa bi? Zdi se mi, da se referat ravno ne bo pretegnil čez svoje "pristojnosti", kaj pa kakšna prošnja?
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a bordyka »

pjt vnaprej do njih al pa do profesorja pa se probi zment...sj bi te referat lahko prjavu, pol pa če rima ne nardiš te odjavi (tko so par mescou nazaj delal s pupom....)
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a flafi »

Kaj greste kej pisat marca? :) Si morm mal plan narest za naprej, pa sploh ne vem kako pa kaj bi nardila :?
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a baby™ »

26.2. pejt kriminalistiko delat.. :P
za marec ti pa ne morm svetovat, ki sploh datumov ni nikjer ..lahk bi kej objavli.. ne bi škodlo :roll:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a flafi »

No, sej kriminalistiko že mam namen it delat februarja :)
Sam pol za naprej ne vem... A nej trojčka, al apt+gsp, al nej kazenskega dvojčka razbijem al nej trojčka razbijem, al kaj nej nardim :roll: Nimam pojma :)

Kok dolgo se trojčka (celega) uči? Ker če je kej precej več kt en mesec, mi pomoje niti znesl ne bi :?
Pa baby, iz kje si se ti učila družino+civil?
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a baby™ »

Oboje sm se učila iz skript..
pravjo da je en mesc dost za use tri predmete, sam js sm bla ful pametna, pa sm se tko par dni ucila, pol spet nic, pa spet kak tedn, pa spet nic.. zadn tedn sm pa sam preletela skripto od civila, ..na konc pa civil nardim, druzino pa padem. ful logicno :D

tko da pomoje ce se usedes, mas 1 mesc cist dost za use 3.. ;)
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Nausicaä
Prispevkov: 238
Pridružen: 07. Okt 2008 16:02

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a Nausicaä »

no zdej ko se že bliža maj, si bo treba počas nardit razpored rokov in bolj ko gledam te datume, manj vem :? ... najprej sem mislila trojčka, ker maš potem en mesec do dvojčka, ampk po drugi strani bi se pa čimprej znebila dvojčka... pojma nimam kam nej pol še gsp stlačm... torej, ma kdo že kakšne plane oz. ima kdo, ki je to že dal skoz kakšen nasvet? bi prov pršlo ;)
Love like you've never been hurt before, Dance like no one is looking, Work like you don't need the money, Sing like no one is listening, Live like today is the last day^^
Uporabniški avatar
legally blond
Prispevkov: 252
Pridružen: 17. Nov 2008 18:23

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a legally blond »

najprej trojček, če bo zneslo še kpp, v drugem roku dvojček....gsp, angleščina pa septembra. Če bo tko, kot sem si splanirala bo SUPER!
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a flafi »

Tut jst sm mela enak plan, s tem da mam gsp že narjen, angleščino bom pa utaknla pač, kjer bo plac :P Morm pa prej še kriminalistiko spacat... :roll:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Nausicaä
Prispevkov: 238
Pridružen: 07. Okt 2008 16:02

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a Nausicaä »

jst grem pa najprej na dvojčka, potem pa trojčka... apt pa gsp bom pa že nekam stlačla ;)
sicer me pa pogled na koledar že kr mal skrbi...
Love like you've never been hurt before, Dance like no one is looking, Work like you don't need the money, Sing like no one is listening, Live like today is the last day^^
Uporabniški avatar
Slash
Prispevkov: 218
Pridružen: 12. Nov 2008 15:29

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a Slash »

A so že objavljeni oktobrski izpitni roki?
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: Izpitni roki

Odgovor Napisal/-a bordyka »

so ja na oglasni...

Datum izpitnega roka:


25.09.2009 Kriminalistika
02.10.2009 Kazensko procesno pravo
02.10.2009 Kazensko pravo
06.10.2009 Italijanska pravna terminologija
07.10.2009 Francoska pravna terminologija
08.10.2009 Nemška pravna terminologija
09.10.2009 Angleška pravna terminologija
09.10.2009 Gospodarski sistem in politika
13.10.2009 Družinsko pravo
13.10.2009 Civilno pravo - splošni del
13.10.2009 Gospodarsko pravo
Odgovori

Vrni se na