Izpit september 2011

akad. prof. dr. Marijan Pavčnik, doc. dr. Aleš Novak

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Izpit je 5.9. Bi mi znal kdo povedati, kdaj (približno) bodo ustni? Kako je bilo maja in junija? Neki planiram za 9.9. in ne vem, če mi bo zlaufalo, glede na to, da imam priimek na S in bi verjetno imela ustni (če sploh bo :) ) ravno 9.9. :(
Hvala!
Zadnjič spremenil ParfumeGirl, dne 19. Avg 2011 00:35, skupaj popravljeno 1 krat.
lucky

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Ustni je bil maja in junija že takoj naslednji dan. Ni važno, kakšen je vrstni red abecede, saj so pri UVP-ju ustni razporejeni naključno.

Lp
cinderellathin
Prispevkov: 1
Pridružen: 19. Avg 2011 17:00

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a cinderellathin »

kok kej znate? odkot se pa učite?
hpoirot
Prispevkov: 93
Pridružen: 17. Okt 2010 12:51

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a hpoirot »

jaz grem čez tadolgo skripto, potem čez knjigo in sproti dopisujem, če kaj manjka (večinoma je že v skripti zelo fajn, tko da ni treba neki blazno velik dopisovat :D ), potem pa si iz skripte še prepišem v zvezek, ker mi nekako bolj paše, če si sama organiziram zapiske ... in potem grem še enkrat čez zvezek. učim se pa poglavje po poglavju, ne grem naprej, dokler ne znam ... sem pa ravno končala z normativnimi pravnimi akti, učim se od torka. :)
Elektra
Prispevkov: 40
Pridružen: 03. Feb 2011 11:44

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a Elektra »

jaz pa kombiniram 2 skripti - državo in tisto tadolgo. na začetku sem si pomagala s knjigo, pa sem kmalu obupala, mi je vzelo preveč časa in živcev, ker je itak večina stvari lepo napisanih že v skripti :)
hpoirot
Prispevkov: 93
Pridružen: 17. Okt 2010 12:51

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a hpoirot »

zanima me, če je treba znat razlago posamičnih aktov in preostanek tega poglavja? v skriptah tega ni.
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a Minnie »

Posebnosti pri razlagi posamičnih pravnih aktov so že bile v izpitu, tko da ti priporočam, da si to pogledaš. Kar je od tega poglavja naprej pa mislim, da se še ni pojavlo v izpitu. ;)
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
12345
Prispevkov: 127
Pridružen: 07. Jan 2011 11:03

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a 12345 »

Zgleda da sem spregledal... Kako je z ustnim delom izpita? je nujni? ali le če si med oceno? Koliko vprašanj, kakšna težavnost, kolikšna teža ustnega dela?
Hvala, LP
seal

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a seal »

12345 napisal/-a:Zgleda da sem spregledal... Kako je z ustnim delom izpita? je nujni? ali le če si med oceno? Koliko vprašanj, kakšna težavnost, kolikšna teža ustnega dela?
Hvala, LP
Obvezen ustni del izpita, ne glede na število doseženih točk, pogoj: pozitivnih. Število vprašanj variira, odvisno od znanja, doseženih točk na pisnem delu in od profesorja. Težavnost: zmerna.

Np.
Zadnjič spremenil seal, dne 31. Avg 2011 12:42, skupaj popravljeno 1 krat.
lucky

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Ustnega imaš le, če pišeš na pisnem 5,5 točk in več. V nasprotnem primeru avtomatsko padeš.
12345
Prispevkov: 127
Pridružen: 07. Jan 2011 11:03

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a 12345 »

Kje pa je ustni? pred vsemi v predavalnici, al v pisarni?
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a Minnie »

V kabinetu od profesorja.
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
tekani
Prispevkov: 31
Pridružen: 20. Jan 2009 08:17

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a tekani »

mi lahko kdo pomaga odgovoriti na tole vprašanje:

Načelo pravne varnosti in katero s tem povezano načelo obstaja v kazenskem pravu?
hpoirot
Prispevkov: 93
Pridružen: 17. Okt 2010 12:51

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a hpoirot »

pravna varnost v kazenskem pravu je še posebi pomembna, ker kazni posegajo v temeljne človekove pravice (svoboda) - samo kar je v zakonu opredeljeno za kaznivo dejanje je res kaznivo dejanje ... kaj o pravni varnosti nasplošno povedat je pa lahko esej na štirih straneh pomoje.
ziu
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Sep 2010 13:05

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a ziu »

Je bil kdo mogoče pred majskim (?) rokom na predizpitnem ponavljanju pri prof. Novaku? Se mu je zdelo koristno ali ne? Dejansko poteka le kot odgovarjanje na naša vprašanja ali se izve tudi kakšno drugo (koristno :) ) informacijo?
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a Ursi »

dejansko je samo odgovarjanje na vprašanja..pač tut ko smo ga vprašal kaj nej si bolj pogledamo ni nič namigniu preveč..pač skos govori, da treba vse znat :/
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

tekani napisal/-a:mi lahko kdo pomaga odgovoriti na tole vprašanje:

Načelo pravne varnosti in katero s tem povezano načelo obstaja v kazenskem pravu?
povezano načelo v kazenskem pravu je tisto, ki govori o tem, da nihče ne sme biti obsojen za dejanje, ki ni v naprej opredeljeno v kazenskem zakoniku.
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a Urši »

Še meni naj nekdo pomaga prosim :oops:

Morala kot formalni in materialni pravni vir in zakaj ni dober formalni pravni vir??
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

Urši napisal/-a:Še meni naj nekdo pomaga prosim :oops:

Morala kot formalni in materialni pravni vir in zakaj ni dober formalni pravni vir??
Sicer je moje znanje od Maja že nekoliko zbledelo, tole se pa še spomnim:Najboljsi formalni pravni vir ni zaradi tega, ker ni načrtno oblikovana, ni kodificirana, sankcije so tezko predvidljive in dolocljive pa tudi njihov nastop je spontan, skratka je v nasprotju z načeli, ki jih želimo da jih pravni viri imajo.
Betka
Prispevkov: 245
Pridružen: 12. Mar 2011 17:06

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a Betka »

Mi nekdo prosim razloži argument teleološke redukcije (po domače:D)? :)
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a jessy »

Dejanski primer je tako izjemen, da pomen pr. pravila, ki ga navidez zajema, "zreduciraš", tako da se ga ne uporabi.
tekani
Prispevkov: 31
Pridružen: 20. Jan 2009 08:17

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a tekani »

lahko še kdo obrazloži diskrecijsko pravico?
lucky

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Pravica do prostega preudarka, tj. po domače: možnost presojanja po svoje.
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a rea »

Mene zanima koliko časa približno rabijo pri UVP-ju, da popravijo izpite in je tista razglasitev? Dan, dva? Ustni so po abecednem redu?
Sara
Prispevkov: 39
Pridružen: 29. Jul 2010 18:43

Re: Izpit september 2011

Odgovor Napisal/-a Sara »

Ima kdo mogoče rešene vaje o pravnih prazninah in razlagi normativnih pravnih aktov? :)
Zaklenjeno

Vrni se na