Izpitna vprašanja

prof. dr. Grega Strban

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
lale
Prispevkov: 192
Pridružen: 19. Okt 2009 15:10

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a lale »

Izpit Junij 2011
Naštej in opiši akte sveta evrope!
ali o vseh pravicah iz zdravstvenega varstva odloča imenovani zdravnik!
Opiši postopek uveljavljanja pravic iz pokojninskega zavarovanja!
Ali oče vedno dobiva nadomestilo za očetovski dopust?
Opiši dolžnosti brezposelnih oseb!
Ali ima oseba, ki odpove pogodbo o zaposlitvi, vedno pravico do denarne socialne pomoči?

pri da in ne je blo treba že utemeljit.

prosim za odgovore! hvala.
ellaella
Prispevkov: 11
Pridružen: 12. Mar 2011 22:09

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a ellaella »

na kratko kot mislim da je prav...

1.evropska socialna listina, evropski kodeks scialne varnosti, evropska konvencija socialne varnosti
pri tem vprasanju me zanima kolko pricakuje da napises pri vsaki?

2.ne, na 1.st odloča predvsem osebni zdravnik. imenovani zdravnik odloca o zdravljenju v tujini, o zdraviliskem zdravljenju, med-teh pripomockih,...

3.pri pstopku sm jz pisala na splosno: 1.st-območne enote, revizija, 2.st-posebna enota na sedežu, sodno varstvo

4.nimajo vsi ocetje pravico do nadomestila, ampak samo tisti ki imajo pravico do ocetovskega dopusta (dejansko skrbijo za otroka)???

5.dolžnosti brezposelnih - predvsem na področju iskanja zaposlitve (APZ), da so pri tem dejansko aktivni,...itd itd....

6.pravico do den. soc. pomoci ima le v primeru, da pogodba ni prenehala po njegovi volji ali krivdi - vendar to velja samo za prvih 6 mesecev
(izjema: ce je odpovedal pogodbo zato da varuje otroka ali zakonca in s tem nadomesca domsko varstvo???? - to me zanima ce je prav)

bi pa prosla se za kaksno menjnje...
Uporabniški avatar
buttercup
Prispevkov: 253
Pridružen: 29. Apr 2009 09:26

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a buttercup »

4. napisala sem, da kdor ima prepovedane stike z otrokom, ne more prejemati nadomestila (mogla bi verjetno še napisat, da tudi tisti ne, ki ne plačuje preživnine). sem pa omenla, da samo tisti, ki imajo očetovski dopust in to sam za prvih 15 dni. nisem pa čist prepričana, kaj je hotu tle slišat.

5. pri prejemanju nadomestila za brezposelne sprejeti ustrezno zaposlitev, po določenem času primerno zaposlitev, aktivno iskati zaposlitev, dostopnost na domu tri ure na dan. če prejema denarno socialno pomoč, je dolžan sprejeti vsako zaposlitev, v določenih primerih tudi neodplačno delo, da ohrani socialne stike in delovne navade. če je vključen v aktivno politiko zaposlovanja pa tudi, da se izobražuje, hodi na seminarje ...
Uporabniški avatar
Slash
Prispevkov: 218
Pridružen: 12. Nov 2008 15:29

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Slash »

Kako pa ocenjuje? Hitro dobiš pike al lovi vse podrobnosti?

Pa ustni, kako zgledajo?
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Ocenjuje, po moji izkušnji, korektno in ne preveč strogo. Ustni je bil pa meni eden izmed najbolj prijetnih in najmanj stresnih do zdej, nč ne lovi na besedah in podrobnostih :D Prideš noter, vidš izpit, vpraša te 2-4 vprašanja, nč težkega, lahko ti zviša oceno tud če ne odgovoriš lih čist popolno. Strban je res fajn :)
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
Uporabniški avatar
Slash
Prispevkov: 218
Pridružen: 12. Nov 2008 15:29

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Slash »

Najlepša hvala Michelle :)
maat
Prispevkov: 3
Pridružen: 25. Feb 2009 21:12

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a maat »

A mogoče kdo ve kdaj bodo vpogledi v negativne izpite?
sv28
Prispevkov: 14
Pridružen: 20. Maj 2010 14:06

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sv28 »

Možno da v sklopu njegovih govorilnih ur.



Pa še nek:a mogoč kdo ve na kaj daje povdark na ustnih?
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sunshine »

sv28 napisal/-a:Možno da v sklopu njegovih govorilnih ur.



Pa še nek:a mogoč kdo ve na kaj daje povdark na ustnih?
na žalost kr na vse :D
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

Michelle napisal/-a:Ocenjuje, po moji izkušnji, korektno in ne preveč strogo. Ustni je bil pa meni eden izmed najbolj prijetnih in najmanj stresnih do zdej, nč ne lovi na besedah in podrobnostih :D Prideš noter, vidš izpit, vpraša te 2-4 vprašanja, nč težkega, lahko ti zviša oceno tud če ne odgovoriš lih čist popolno. Strban je res fajn :)

pr men je blo tud tko nekak, samo vsi ostali so bli pa popolnoma drugačnega mnenja :D
willy
Prispevkov: 78
Pridružen: 12. Mar 2011 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a willy »

bajna napisal/-a:
Michelle napisal/-a:Ocenjuje, po moji izkušnji, korektno in ne preveč strogo. Ustni je bil pa meni eden izmed najbolj prijetnih in najmanj stresnih do zdej, nč ne lovi na besedah in podrobnostih :D Prideš noter, vidš izpit, vpraša te 2-4 vprašanja, nč težkega, lahko ti zviša oceno tud če ne odgovoriš lih čist popolno. Strban je res fajn :)

pr men je blo tud tko nekak, samo vsi ostali so bli pa popolnoma drugačnega mnenja :D
Prof. Strban je zelo korekten, treba je pa seveda znat. Če ne znaš, ti ne popušča, ampak išče pa znanje in ne neznanja.
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

willy napisal/-a:
bajna napisal/-a:
Michelle napisal/-a:Ocenjuje, po moji izkušnji, korektno in ne preveč strogo. Ustni je bil pa meni eden izmed najbolj prijetnih in najmanj stresnih do zdej, nč ne lovi na besedah in podrobnostih :D Prideš noter, vidš izpit, vpraša te 2-4 vprašanja, nč težkega, lahko ti zviša oceno tud če ne odgovoriš lih čist popolno. Strban je res fajn :)

pr men je blo tud tko nekak, samo vsi ostali so bli pa popolnoma drugačnega mnenja :D
Prof. Strban je zelo korekten, treba je pa seveda znat. Če ne znaš, ti ne popušča, ampak išče pa znanje in ne neznanja.
Res je.
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

ne vem, me ni blo zraven, sem samo povedala kako je blo pri ostalih.
*missy*
Prispevkov: 93
Pridružen: 07. Maj 2011 19:14

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a *missy* »

a m lah kdo pove,kako je z upokojenci in zdravstvenim zavarovanjem? ko pač iz delovnega razmerja preidejo v status upokojenca... a morajo kej spreminjat to dopolnilno zavarovanje? kako se plačuje?

Zdaj sem se spomnila tega :D hvala!
scarlett
Prispevkov: 17
Pridružen: 03. Feb 2009 16:53

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a scarlett »

Hej,

pripenjam zbrana rešena vprašanja PSV. Večina jih je s prejšnjih rokov, nekaj sem jih dodala kar sama (so se mi zdela možna za izpit).
Ne odgovarjam za pravilnost! :) Pa še to - pri vprašanjih da/ne Strban zahteva zelo natančen odgovor in ne zgolj utemeljitev v enem stavku (kot je pri večini mojih rešitev).

Naj vam koristijo ;)
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
manyca
Prispevkov: 76
Pridružen: 05. Jan 2009 16:53

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a manyca »

Scarlett najlepša hvala za tole, bo vsekakor koristilo ;)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Berem tole skripto in knjigo pa se mi ta predmet ne zdi tako enostaven kakor vsi pravijo. Lažje sem se naučil delovno pravo kakor pa tole. Mislim kr neki snov, ampak dobro.... Zanima me, a je treba poleg knjige in skripte brati tud ZPIZ, ZZZ, ZUTD, itd. ostale zakone, tko kot pri delovnem, kjer jih je mali milijon?
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Ni treba :D Splošni del je res mal dolgočasen (se pa na pisnem delu ponavadi pojavi sam 1 vprašanje iz tega), posebni pa men osebno zelo zanimiv. Js sm se učila po skripti v kombinaciji s knjigo in si za posebni del nardila še svoje izpiske tistega, kar morš res znat na pamet.
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

dragoxxx . to se ti njbrž zato zdi, ker je na novo usaka stvar težja, jz se tud zdele prvič učim PSV in sm delovno že dala čez pa po moje psv ne bo tko težek ko delovno, čen e druzga vsaj to, ko maš tukej vse po vrsti in na enem mestu zbrano skupej in točn veš kaj se moreš naučit.

aha torej kakega posebnega zakona pol ni treba znat? sm jz že isto hotla uprašat...
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Ne, je že vse zajeto v knjigi. Je pa PSV po mojem mnenju velik lažji kot delovno in tud ocenjevanje je velik manj strogo kot pri delovnem, tko da naj vas ne skrbi preveč :)
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
Uporabniški avatar
Slash
Prispevkov: 218
Pridružen: 12. Nov 2008 15:29

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Slash »

Drago, če se učiš samo po skripti se da dobit zelo lepo oceno (9), tako da se ti ni treba poglabljati v nobene zakone. Le skripta in stara vprašanja/izpite si poglej.
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Hvala vsem na informacijah. Pa lep preostanek počitnic:)))
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

mene zanima rešitev ( oz. kje to najdem v učbeniku) od par starih izpitnih uprašanj:

1. opišite razmerja v socialnih zavarovanjih
2. Poseg v pričakovane in pridobljene pravice v sistemu soc varnosti
3. kaj omejuje zakonodajalca pri oblikovanju zakonodaje s področja soc varnosti
4. Navidezni pokojninski računi
5. Ali so enostarševske družine v Slo zakonodaji na področju soc. v posebej varovanje?- tukej vem da je odgovor DA, sam ne vem kaj bi blo tukej še poleg tistga da je mal višji otroški dodatek.


hvala :D
Uporabniški avatar
good_luck
Prispevkov: 205
Pridružen: 15. Okt 2009 22:11

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a good_luck »

1.str. 62, tudi 61.
2.str. 53?
3.str. 179
4.str. 211
5.371
*jst bi odgovore na tvoja vprašanja na teh straneh iskala, nisem pa čisto prepričana, če je prav, lp :)
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

o hvala ti, bom pregledala :D
Odgovori

Vrni se na