Obvezna in priporočena literatura

prof. dr. Franc Grad, prof. dr. Igor Kaučič, prof. dr. Saša Zagorc

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Obvezna in priporočena literatura

Odgovor Napisal/-a Minnie »

Knjiga je fajn napisana, hitro se skozi pride. Sam ni pa to celotna snov za izpit, ker manjka ustavna ureditev Sveta Evrope.
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Obvezna in priporočena literatura

Odgovor Napisal/-a KiZo »

Aha, ok...thx...drgac kje bi se dal pa se manjkajoco snov dobit (najbl zanesljivo)? Pa sodbe, ki ste/so jih obravnaval. Neki jih ze mam, ne pa vse pa me zanima ce so kje vse skupi zbrane...
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Obvezna in priporočena literatura

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Do sedaj kakor vem Sveta Evrope ni bilo na izpitu in tudi se nismo preveč posvečali, lahko pa si prebereš v skripti.

Za seznam sodb pa pobrskaj v tej temi, mislim da so objavljene.
Si vis pacem para bellum
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Obvezna in priporočena literatura

Odgovor Napisal/-a KiZo »

Ql, thx. Sodbe sm najdu, za Svet se pa ne bom prevec sekeru, ga bom nakonc mal pogledu pa je :D
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Obvezna in priporočena literatura

Odgovor Napisal/-a Minnie »

Mislm da je v tej skripti k je tuki objavljena samo ene 10 strani o Svetu, tko da res ni take panike. Če se pa ne pojavlja na izpitih pa še toliko bolje. :lol:
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Obvezna in priporočena literatura

Odgovor Napisal/-a rea »

Torej..zanima me, če je za izpit dovolj ta knjiga Ustavna ureditev EU?
Še kaj rabiš zraven?
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Obvezna in priporočena literatura

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

rea napisal/-a:Torej..zanima me, če je za izpit dovolj ta knjiga Ustavna ureditev EU?
Še kaj rabiš zraven?
Za izpit je VEČ KOT dovolj literatura, ki je izšla oktobra oz. septembra 2010. Gre za knjigo od prof. Grada, take rjave barve se mi zdi. Neka temna barva uglavnem :)

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Obvezna in priporočena literatura

Odgovor Napisal/-a KiZo »

se kr strinjam, men je bla kr ql...hitr si cez pa dost berljiva je :D
Count Dooku
Prispevkov: 109
Pridružen: 02. Nov 2010 18:44

Re: Obvezna in priporočena literatura

Odgovor Napisal/-a Count Dooku »

A pol je res dost za predelat samo temna knjiga ? ne rabimo še česa drugega? kaj pa tiste sodbe? Costa vs Enel al neki in te fore...
Nosce te ipsum!
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: Obvezna in priporočena literatura

Odgovor Napisal/-a Urši »

sodbe je tut treba vedt, ker so na vsakem izpitu x) morš vedet načelo, ki izhaja iz nje pa postopek. je pa mali miljon teh caseov in mi grejo res že na živce. bi blo ful lepo, če ma kdo vaje da bi jih prlepu na forum.
Rok
Prispevkov: 35
Pridružen: 22. Apr 2010 13:47

Re: Obvezna in priporočena literatura

Odgovor Napisal/-a Rok »

Urši napisal/-a:sodbe je tut treba vedt, ker so na vsakem izpitu x) morš vedet načelo, ki izhaja iz nje pa postopek. je pa mali miljon teh caseov in mi grejo res že na živce. bi blo ful lepo, če ma kdo vaje da bi jih prlepu na forum.
Ej, a pa slučajno veš ti oz. kdorkoli drug, katere so vse te sodbe, ki pridejo v poštev? Spodaj bom napisal kar sem jih jaz zasledil, če pa je še kej več, pa prosim, sporoči/te, če vam je kej znano bolj..... :D

- komisija proti franciji
- internationale handelsgesllschaft
- simmenthal
- komisija proti irski
- faccini dori
- kucukdeveci
- van colson
- maria pupino
- franovich
- braserie du pecheur....
- costa enel
- van gend en loss

Pardon, sam sm jih kr na hitr napisu, zdej če kdo ve, al so to vse oz. pač da jih je več, ampak da samo te pridejo v poštev za izpit, prosim, če pove, ker nimam pojma kok so vaje al karkoli drugega potekale/o, zato bi bila pomoč več kot dobrodošla... :D Pa če kdo ve, sploh kako vlogo imajo te sodbe na izpitu....pač dobiš odlomek iz sodbe vn, pa moreš prepoznat katera je, katero načelo velja za to sodbo, pa o čem sploh govori sodba? :D Uglavnem ja, prosim za pomoč, mislim, da bo še marsikomu prav prišlo... :mrgreen:
Problemov ni! So le novi izzivi!
katjas
Prispevkov: 51
Pridružen: 16. Dec 2010 20:22

Re: Obvezna in priporočena literatura

Odgovor Napisal/-a katjas »

kje pa lahko najdem te odločbe?
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: Obvezna in priporočena literatura

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

A nna vprašanja glede teh primerov se ne da odgovoriti brez da si jih pogledas? a ni tako da je podan cicat in na podlagi tega odgovarjas? torej bi se dalo samo s knjigo odgovorit.
Rok
Prispevkov: 35
Pridružen: 22. Apr 2010 13:47

Re: Obvezna in priporočena literatura

Odgovor Napisal/-a Rok »

La mariposa napisal/-a:A nna vprašanja glede teh primerov se ne da odgovoriti brez da si jih pogledas? a ni tako da je podan cicat in na podlagi tega odgovarjas? torej bi se dalo samo s knjigo odgovorit.
Ja tut js mislim, da bi se mogl dat odgovorit s knjigo... :D Samo mi pa ni jasno, ker v knjigi so pač našteta tista določena načela, tule po forumu ko pa pogledaš malo, pa pišejo še kr ena načela zraven, ki jih v knjigi sploh ni, tak da men tole ni čist jasno vse skup! :)
Problemov ni! So le novi izzivi!
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: Obvezna in priporočena literatura

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

ja haha to tut mene zanima, ker sm sla ze cez knjigo ene dvakrat in nism nikjer zasledila nekaterih nacel, ki jih pisejo tu po forumu. ampak glede na vprasanja, ki so bila na marcevskem izpitu, se da resit ce si knjigo 1 preberes . mogoce celo samo s knjigo iz up-ja :D Sploh pa če je podan citat moraš ti vedet iz tega za kaj se gre, ni fora v tem, da se ucimo na pamet primere sodb :P
New York
Prispevkov: 90
Pridružen: 04. Feb 2011 14:36

Re: Obvezna in priporočena literatura

Odgovor Napisal/-a New York »

Bi lahko nekdo rešil primer vprašanja o sodbi? odgovoril na tistih 5 vprašanj ki jih dobiš pri sodbah? npr. za van gend en loos. znam rešit le načelo?
fruchtzwerge
Prispevkov: 180
Pridružen: 03. Okt 2010 04:52

Re: Obvezna in priporočena literatura

Odgovor Napisal/-a fruchtzwerge »

A tole bo dobro če preberem za sodbe?
lucky

Re: Obvezna in priporočena literatura

Odgovor Napisal/-a lucky »

Izpiski iz knjige Evropsko ustavno pravo. Naredila sem jih junija za svoj izpit, zdaj sem jih pa našla. In če komu kaj koristi ...
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Obvezna in priporočena literatura

Odgovor Napisal/-a rea »

Uf Lucky, zgleda super. Hvala! Si se učila samo po tem? :)
Niky
Prispevkov: 5
Pridružen: 22. Nov 2010 20:41

Re: Obvezna in priporočena literatura

Odgovor Napisal/-a Niky »

A si je mogoče kdo zapisal na predavanjih katere strani iz knjig Pravo Sveta Evrope in Evropsko pravo čl.pravic je potrebno znati za izpit ?
lucky

Re: Obvezna in priporočena literatura

Odgovor Napisal/-a lucky »

rea napisal/-a:Uf Lucky, zgleda super. Hvala! Si se učila samo po tem? :)
Nisem se učila, ker mi je zmanjkalo časa. Samo to sem izpisala iz knjige in na vlaku na hitro preletela in je zadostovalo za 6. Če znaš tole, po mojem ne moreš padit, ker je v zapiskih zajeto bistvo. Knjiga je pa katastrofalna, ker eno in isto stvar (sicer malo obrnjeno) 839246872364-krat pove v enem podpoglavju, kaj šele v celi knjigi :) Zato sem naredila izpiske.

Res pa je, da če imaš čas, se splača ta predmet naučiti za 9 ali 10, ker se da, ker je zelo lahek.

Lp
nina14
Prispevkov: 27
Pridružen: 22. Okt 2010 16:30

Re: Obvezna in priporočena literatura

Odgovor Napisal/-a nina14 »

Niky napisal/-a:A si je mogoče kdo zapisal na predavanjih katere strani iz knjig Pravo Sveta Evrope in Evropsko pravo čl.pravic je potrebno znati za izpit ?
Pravo sveta Evrope (23-97, 103-116)
Ciril Ribičič: Evropsko pravo človekovih pravic (17-25, 109-143)

saam...men se zdi tole čist predougo, tko da za izpit nism nč gledala tega ... men se zdi da je nekje ena skripta pa sm svet evrope iz tm prebrala.
u izpitu je blo pa neko tko splošno vprašanje s tega področja, da mi tudi tistega s skripte nebi bilo treba prebrat...
Niky
Prispevkov: 5
Pridružen: 22. Nov 2010 20:41

Re: Obvezna in priporočena literatura

Odgovor Napisal/-a Niky »

Aha, hvala ti! :)
binka
Prispevkov: 78
Pridružen: 23. Jan 2011 22:18

Re: Obvezna in priporočena literatura

Odgovor Napisal/-a binka »

Živjo,
eno mal smotano vprašanje:D a določbe so: uredbe,direktive in sklepi?
binka
Prispevkov: 78
Pridružen: 23. Jan 2011 22:18

Re: Obvezna in priporočena literatura

Odgovor Napisal/-a binka »

pa še: kdo je dolžan zagotavljati pravice, ki pripadajo posameznikom po pravu EU?
Odgovori

Vrni se na