Izpit maj 2011

akad. prof. dr. Marijan Pavčnik, doc. dr. Aleš Novak

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

lucky

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Izpitno vprašanje je bilo nekaj v stilu: opredeli centralizacijo in decentralizacijo in ali je dekoncentracija primer za decentralizacijo? Če je zdaj jasno, kaj me zanima - torej, ali je dekoncentracija primer za decentralizacijo?

Lp
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

lucky napisal/-a:Izpitno vprašanje je bilo nekaj v stilu: opredeli centralizacijo in decentralizacijo in ali je dekoncentracija primer za decentralizacijo? Če je zdaj jasno, kaj me zanima - torej, ali je dekoncentracija primer za decentralizacijo?

Lp
V tem primeru je odgovor enostaven: Ne!
lucky

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Alan Shore napisal/-a:
lucky napisal/-a:Izpitno vprašanje je bilo nekaj v stilu: opredeli centralizacijo in decentralizacijo in ali je dekoncentracija primer za decentralizacijo? Če je zdaj jasno, kaj me zanima - torej, ali je dekoncentracija primer za decentralizacijo?

Lp
V tem primeru je odgovor enostaven: Ne!
Zakaj pa ne? Ne razumem... Pa hvala za pomoč. ;)
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

lucky napisal/-a:
Alan Shore napisal/-a:
lucky napisal/-a:Izpitno vprašanje je bilo nekaj v stilu: opredeli centralizacijo in decentralizacijo in ali je dekoncentracija primer za decentralizacijo? Če je zdaj jasno, kaj me zanima - torej, ali je dekoncentracija primer za decentralizacijo?

Lp
V tem primeru je odgovor enostaven: Ne!
Zakaj pa ne? Ne razumem... Pa hvala za pomoč. ;)
Zato ker dekocentracija ni podpojem decentralizacije, prej bi rekel da je dekocetracija primer za centralizacijo, če bi se že moral tako opredeljevati, sem skoraj prepričan no. Če se navežem na ostalo snov bi uporabil argument teleološke redukcije in rekel da pojma nista v bistvenem enaka:P(to zadno je mišljeno bolj za šalo kot za res) Naprimer država je še zmerej centralizirana tudi če je hkrati dekocentrirana:D moje mnenje no:D
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Kdaj bojo znani rezultati...nekaj je Novak na ponavljanju reku, da se ustni zacnejo ze jutri...kaj rezultati bodo objavljeni na sisu al bomo morali na fax it na razglasitev?
Rok
Prispevkov: 35
Pridružen: 22. Apr 2010 13:47

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a Rok »

cupcakex3 napisal/-a:Kdaj bojo znani rezultati...nekaj je Novak na ponavljanju reku, da se ustni zacnejo ze jutri...kaj rezultati bodo objavljeni na sisu al bomo morali na fax it na razglasitev?
Novak je reku dans tut, da bo nekje 2h po koncu izpita, to je cca. ob 12:30h rečmo, objavljen razpored ustnega izpita, ki se bo začel že jutr. Tak da pomoje bo to kr na oglasni deski na spletni strani napisan, mi je pa čudn, kok bojo po 2h že vedl, kdo ma ustnega kdo ne, kr 2h je malo časa, da bi popravl vse to.... :D
Problemov ni! So le novi izzivi!
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

ja sej jst sm se tudi to sprasevala, ce bodo v tolksnem kratkem casu popravli, samo mi je kolegica rekla, da bodo objavli kdaj so ustni...oziroma bo to enako kot pri soci, da bos zvedu rezultat, ko bos prsu tam..pol pa po moje bodo poimensko rekli kdaj mas ustnega ta dan...
avion
Prispevkov: 15
Pridružen: 01. Jun 2010 21:55

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a avion »

Čez dve uri bojo sam povedal kdaj ma kdo razglasiteu in pol tisti k majo jutr bojo do jutr popravl ostalo pa čez vikend pomoje :D Kako vm je pa drgač šlo. Men se niso zdela težka vprašanja.
lollipop
Prispevkov: 39
Pridružen: 25. Jan 2011 16:50

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a lollipop »

Kakšna vprašanja ste mel?
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

Ve kdo za zihr, ker argument so polega glavnega uporabil pr tistih služnostih?:) Drgač je biu pa dokaj lahek izpit, upam, da ne bo ocenjevanje zaradi tega strožje:)
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Ja res je biu lahek...sicer za uno prvo vprasanje nism vedla kaj napisat pa sm bluzila neki :P tudi mene muci uni ta drugi argument
Bili
Prispevkov: 97
Pridružen: 19. Dec 2008 15:06

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a Bili »

A smo mel v sivi predavalnici drugačne izpite kot v rdeči?
Count Dooku
Prispevkov: 109
Pridružen: 02. Nov 2010 18:44

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a Count Dooku »

Mene pa zanima, če je slučajno napaka na oglasni deski, ker mi nijasno, zakaj bi se za ta zadnjo skupino njaprej začele razglasitve??in to že ob 8h, vsi ostali pa imajo naslednji teden???? :?: :?:
Nosce te ipsum!
Bili
Prispevkov: 97
Pridružen: 19. Dec 2008 15:06

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a Bili »

Ni napaka, Novak je reku že 2 dni nazaj, da se ustni začnejo v petek in da načeloma ni pravila, da bi šli po abecedi, zato da ne bojo zmerej tisti na A mel tako srečo, da bojo takoj na vrsti. :D
Count Dooku
Prispevkov: 109
Pridružen: 02. Nov 2010 18:44

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a Count Dooku »

ok, hvala sej jst sm na V pa me zato zanima ;)
Nosce te ipsum!
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Jst mam razglasitev v ponedeljek ob 9.00 in glej ga zlomka ob 9.00 pisem civilno :( kako naj jst to izpeljem..
Ali naj grem ze s skupino ob 8ih na razglasitev, saj naslednja skupina je komaj v torek..
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

cupcakex3 napisal/-a:Jst mam razglasitev v ponedeljek ob 9.00 in glej ga zlomka ob 9.00 pisem civilno :( kako naj jst to izpeljem..
Ali naj grem ze s skupino ob 8ih na razglasitev, saj naslednja skupina je komaj v torek..
Pošlji mail asistentu Štajnpihlerju oz. docentu Novaku.

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Hvala, to bom najbrz tudi naredila :)
Valia
Prispevkov: 39
Pridružen: 12. Avg 2010 08:54

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a Valia »

Je imel kdo že ustne? Kako je bilo? Ali so strogo ocenjevali pisni del?
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Lahko bi nekdo napisal pravilne resitve pisnega dela :)
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

Valia napisal/-a:Je imel kdo že ustne? Kako je bilo? Ali so strogo ocenjevali pisni del?
Js sm ga meu, meu ns je Novak, ocenjeval so čist fer se mi zdi, ns je kr dost nrdilo, pisou sm 8,5 ustni morš pa kr znat no, sam je prijazen, in zlo teško padeš .
Mene je prašou pravne poglede na državo, vse predstavnike in njihove teorije, potem me je vrpašal še teorije o zlorabi pravic, formalne sodne vire ter teleološko razlago in primer:D Nič posebnega res.
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Kako pa je zgledala razglasitev? mene zanimajo pravilni odgovori, ker pri nekaterih vprasanjih nism cisto sigurna kaj pride
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

cupcakex3 napisal/-a:Kako pa je zgledala razglasitev? mene zanimajo pravilni odgovori, ker pri nekaterih vprasanjih nism cisto sigurna kaj pride
prideš v seminar, in prebere imena in oceno tistih ki so nrdili, jih razdeli v skupine po 5 in določi ure kdaj bodo vprašani. Hm odgovorov pravlinih posebej ni govoriu, si pa pogledou test in vprašou če ti kaj ni blo jasno. Tko da sm samo ugotovil da je marsikdo tudi jaz narobe razumeu zadnji del uprašanja pr tretji nalogi, kjer si mogel dopolniti ker je še tist drugi argument in je blo dvoumno uprašanje, tko da je bil pravilni odgovor iz manjšega na večje, medtem ko prvi del odgovora je seveda biu argument iz večjega na manjše.
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Aha hvala za pojasnilo :) kaj pa je bilo treba pri prvem vprasanju pisat? nekateri so pisali o pravni drzavi jst pa sm neki nakladala :P
Bili
Prispevkov: 97
Pridružen: 19. Dec 2008 15:06

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a Bili »

cupcakex3 napisal/-a:Jst mam razglasitev v ponedeljek ob 9.00 in glej ga zlomka ob 9.00 pisem civilno :( kako naj jst to izpeljem..
Ali naj grem ze s skupino ob 8ih na razglasitev, saj naslednja skupina je komaj v torek..
Kakor jst vem, greš po civilu na ustne, torej greš kr direktno do tja kjer majo ustne.
Zaklenjeno

Vrni se na