Marčevski izpit 2011

prof. dr. Albin Igličar, doc. dr. Tilen Štajnpihler

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Deia
Prispevkov: 10
Pridružen: 02. Jan 2011 13:02

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Deia »

Deia napisal/-a:
MrQ napisal/-a:Aja pa če gledamo na delovno razmerje kot na odnos ki je tako konjuktiven kot disjunktiven( mešan), potem lahko enako črnogledo gledamo na vse tipe odnosov, saj imajo vedno dve plati.

Še kaj je napisal Igličar Menjalni odnosi: posledica delitve dela in omogočajo medsebojno sodelovanje ljudi, ki se ukvarjajo z RAZLIČNIMI dejavnostmi.
Kooperacija: sodelovanje za dosego skupnega cilja ki je posebej intenzivna v primarnih druž. skupinah, zaradi doseganja določenih interesov pa potega tudi v sekundarnih, kot so delovne otganizacije.

ej očitno mamo vsi drugačna mnenja.

iz knige: kooperacija: doseganje skupnega cilja. to je posebno intenzivno v družini, prijateljski skupini, včasih tudi pri delovnih organizacijah
odnosi menjave. Odnosi menjavanja dobrin, uslug, informacij. Še vedno sta delavec in delodajalec v odnosu menjave (saj delavec ne teži k nekemu cilju, ki ga ima delodajalec, ampak zanj dela za denar, torej za neko drugo dobrino, ki mu jo da delodajalec).

no bomo videli na ustnih kako in kaj, vendar sem vprašala že kar nekaj ljudi o tem, pa mi je večina odgovorila, da je to proces menjave
tudi igličarja. vendar sedaj ne vem kaj drži, če je meni rekel nekaj in drugemu nekaj drugega
edith
Prispevkov: 6
Pridružen: 03. Okt 2010 12:58

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a edith »

v knjigi na strani 23 je v opombah (7) kot primer urejanja kooperativnih odnosov zakon o delovnih razmerjih...

karkol je že "prov", je po mojem mnenju žalostno da se mormo učit take bedarije... da ne govorim o sestavljanju testa in točkovanju (4x10 točk za obkroževanje)

in grem stavt da če boš mel narobe tip odnosa (kooperacija/odnosi menjave), bo avtomatično 0 točk tud b odgovor (vsebina tega tipa odnosa)
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Ursi »

Ja vem da ga je ena nekej spraševala in da ji je rekel, da ji bo mogoče nekaj pik dal, če je potem tam pravilno razložila (samo nevem če se bo tega dejansko držal).

A je kdo pri Luhmanu pol pr tazadnem vprašanju znal odgovort? :) pač k je blo treba napisat instrumentalno funkcijo prava?
onlyme
Prispevkov: 29
Pridružen: 12. Jan 2011 19:38

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a onlyme »

Ursi a to je rekel za koorperacijo ali odnose menjave, da bo mogoče dal pike? kaj naj bi bilo torej pravilno?
4ty
Prispevkov: 54
Pridružen: 12. Jan 2011 12:06

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a 4ty »

edith napisal/-a:v knjigi na strani 23 je v opombah (7) kot primer urejanja kooperativnih odnosov zakon o delovnih razmerjih...
Glede na to je pravilen odgovor kooperacija. Nima on tle kej se zmišljevat ! :)
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Ursi »

Mislm da je eni rekel, da ji bo dal nekaj točk, če bo potem v b podvprašanju vsaj približno navedla tisto kar je on želel. Mogoče je bil pa samo dobre volje, ko ji je to rekel :D..ker men se zdi da on kr za vse odbija točke :D
Dadojc
Prispevkov: 43
Pridružen: 24. Okt 2010 18:26

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Dadojc »

Jst sm pa zdej kr mejčkn šokiran...jst sm tele družbene odnose na široko šel pisat in sem pač napisal da gre za konjunktivne ane in potem pisal o tem...to je dejansko tudi pravilen odgovor, ker je vprašanje tko dvolično oz. na široko postavljeno...zdej pa nwm ane...
Uporabniški avatar
bubyka
Prispevkov: 172
Pridružen: 30. Jul 2010 15:09

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a bubyka »

Dadojc napisal/-a:Jst sm pa zdej kr mejčkn šokiran...jst sm tele družbene odnose na široko šel pisat in sem pač napisal da gre za konjunktivne ane in potem pisal o tem...to je dejansko tudi pravilen odgovor, ker je vprašanje tko dvolično oz. na široko postavljeno...zdej pa nwm ane...

Bodi pomirjen, kaj pa tisti, ki smo pisali da je to družbeno razmerje in totalno zgrešili in smo ob ?? točk?! :?
Per aspera ad astra.
Dadojc
Prispevkov: 43
Pridružen: 24. Okt 2010 18:26

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Dadojc »

Ja to verjamem da je še večja beda...sam nwm jst se tut bojim da ne dobim nč, ker dejansko nisem napisal nič napačnega ane...le nisem šel v detajl ampak sem napisal konjuktivni in pač potem opisal kaj je to in kakšne od teh poznamo (socializacija, kooperacija,...)...dobro za enga se nisem spomnu sam 3 sm pa le naštel...nwm no res upam da bo to prov, ker sm dost pik za brez veze že prej zgubu in mi bo čista bedarija če zarad tega nebi naredu izpita ker se mi zdi da sem dovolj znal, delal sem le bedaste napake...povrh pa potem še tole...
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Sanja »

Dadojc napisal/-a:Ja to verjamem da je še večja beda...sam nwm jst se tut bojim da ne dobim nč, ker dejansko nisem napisal nič napačnega ane...le nisem šel v detajl ampak sem napisal konjuktivni in pač potem opisal kaj je to in kakšne od teh poznamo (socializacija, kooperacija,...)...dobro za enga se nisem spomnu sam 3 sm pa le naštel...nwm no res upam da bo to prov, ker sm dost pik za brez veze že prej zgubu in mi bo čista bedarija če zarad tega nebi naredu izpita ker se mi zdi da sem dovolj znal, delal sem le bedaste napake...povrh pa potem še tole...

jst sm isto napisala konjuktivni in definicijo...in res je...vprašanje je blo čist preveč dvoumno...tok bedne izpite sestavlja, za brezveze lohk padeš, takoj, pa tut če znaš, kar je pa najhujš...jst se že sprašujem kva je to za en faks da mam še enkrat več dela s sociologijo kot pa sm ga mela z ustavnim pravom al pa pravoznanstvom naprimer
Pika91
Prispevkov: 60
Pridružen: 19. Okt 2010 15:53

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Pika91 »

Dadojc napisal/-a:Ja to verjamem da je še večja beda...sam nwm jst se tut bojim da ne dobim nč, ker dejansko nisem napisal nič napačnega ane...le nisem šel v detajl ampak sem napisal konjuktivni in pač potem opisal kaj je to in kakšne od teh poznamo (socializacija, kooperacija,...)...dobro za enga se nisem spomnu sam 3 sm pa le naštel...nwm no res upam da bo to prov, ker sm dost pik za brez veze že prej zgubu in mi bo čista bedarija če zarad tega nebi naredu izpita ker se mi zdi da sem dovolj znal, delal sem le bedaste napake...povrh pa potem še tole...
Jaz sem napisala isto - konjuktivni odnosi, nato pa v b nastela socializacijo, kooperacijo..
Ampak glede na to, da je a del naloge spraseval po TIPU odnosa, je pravilen odgovor pomojem kooperacija.

Upam da vseeno da nekaj pik, ker sem v bistvu v kooperacijo vseeno opisala med vsemi ostalimi tipi..
summer
Prispevkov: 20
Pridružen: 12. Dec 2010 14:02

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a summer »

a kdo ve kok so bla vredna vprašanja k si mogu obkrožvt? kolk točk? ..
carko32
Prispevkov: 108
Pridružen: 16. Okt 2010 14:03

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a carko32 »

Vsako vprašanje je bilo vredno 10 točk, torej vsaka naloga 20 točk, skupaj obe nalogi 40 točk. .)
mojosodope
Prispevkov: 17
Pridružen: 24. Mar 2011 22:22

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a mojosodope »

a kdo slučajno ve, če napišš samo priimek od avtorja, če kej odbija pike.
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

mojosodope napisal/-a:a kdo slučajno ve, če napišš samo priimek od avtorja, če kej odbija pike.
Da, odbija. Celo Ű moraš dat nad Jurgen, da dobiš vse točke (vsaj tako je bilo lani :)) :D

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
mojosodope
Prispevkov: 17
Pridružen: 24. Mar 2011 22:22

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a mojosodope »

hvala:) čeprov ni odgovor, na katerga sm upu:)
willy
Prispevkov: 78
Pridružen: 12. Mar 2011 16:33

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a willy »

Dr. Igličar je ful prijazen in korekten, tako da se pri njem nič bat!
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

osebno mislm, da so njegovi izpiti popolnoma absurdni, ker zgleda da je pri njemu bolj pomembno to, da ves na kateri strani njegove knjige kaj tocno pise in da si to napiflan kot pa do da dejansko kej znas. in tale naloga z delovnim razmerjem je prevec dvoumna ker veliko ljudi je napisalo da se gre za delovno razmerje in pod b smo napisali kaj ureja. :x zanima me, ce potem pod b je bilo treba napisat kaj ureja kooperacija al navedeni odlomek o delovnem razmerju???????
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

La mariposa napisal/-a:osebno mislm, da so njegovi izpiti popolnoma absurdni, ker zgleda da je pri njemu bolj pomembno to, da ves na kateri strani njegove knjige kaj tocno pise in da si to napiflan kot pa do da dejansko kej znas. in tale naloga z delovnim razmerjem je prevec dvoumna ker veliko ljudi je napisalo da se gre za delovno razmerje in pod b smo napisali kaj ureja. :x zanima me, ce potem pod b je bilo treba napisat kaj ureja kooperacija al navedeni odlomek o delovnem razmerju???????
Komaj začeli ste s 1. letnikom, počakajte še par izpitov, boste videli da pri marsikaterem predmetu sploh ne iščejo znanja. Žalostno...

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
4ty
Prispevkov: 54
Pridružen: 12. Jan 2011 12:06

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a 4ty »

La mariposa napisal/-a:osebno mislm, da so njegovi izpiti popolnoma absurdni, ker zgleda da je pri njemu bolj pomembno to, da ves na kateri strani njegove knjige kaj tocno pise in da si to napiflan kot pa do da dejansko kej znas. in tale naloga z delovnim razmerjem je prevec dvoumna ker veliko ljudi je napisalo da se gre za delovno razmerje in pod b smo napisali kaj ureja. :x zanima me, ce potem pod b je bilo treba napisat kaj ureja kooperacija al navedeni odlomek o delovnem razmerju???????
Pa glede na to da je bilo B vprašanje približno : kaj je značilno za ta tip družbenega odnosa..., je pravilno povedat kaj za hudiča je kooperacija :)

Bi se pa strinjal z nerazumnostjo izpita... Upejmo na najbolš ju3 :)
willy
Prispevkov: 78
Pridružen: 12. Mar 2011 16:33

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a willy »

denny.crane napisal/-a:
La mariposa napisal/-a:osebno mislm, da so njegovi izpiti popolnoma absurdni, ker zgleda da je pri njemu bolj pomembno to, da ves na kateri strani njegove knjige kaj tocno pise in da si to napiflan kot pa do da dejansko kej znas. in tale naloga z delovnim razmerjem je prevec dvoumna ker veliko ljudi je napisalo da se gre za delovno razmerje in pod b smo napisali kaj ureja. :x zanima me, ce potem pod b je bilo treba napisat kaj ureja kooperacija al navedeni odlomek o delovnem razmerju???????
Komaj začeli ste s 1. letnikom, počakajte še par izpitov, boste videli da pri marsikaterem predmetu sploh ne iščejo znanja. Žalostno...

Prijazen pozdrav, A
Denny ne tako strašit bruce, saj ni tako hudo, bodo kmalu videli, da je še hujš :twisted: Samo šala, bruci nč bat, samo pogumno naprej, ko enkrat naredite Rim in Ekonomijo ste praktično že na konju :!:
PikaPoka
Prispevkov: 18
Pridružen: 10. Jan 2010 13:28

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a PikaPoka »

Zelo lepo bi prosila nekoga, ki gre danes na rezultate/ustne, da potem napiše, kako je bilo z ocenjevanjem.
Hvala lepa! :)
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Ursi »

joj dej nej že en pove :D jst sm živčna :D
LeeLoo
Prispevkov: 24
Pridružen: 16. Dec 2010 10:35

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a LeeLoo »

no? kako je zdej? še noben ni imel ustnega?

Zanimata me 2 stvari. a je 60 točk že 6? ali moram še vedno ustno odgovarjat? Pa ali je za ustnega dovolj 50 ali 51 točk?

Pa še tole, za tiste ki ste imeli ustneg: za DRUŽBENI ODNOS sem napisala da je to vsakokršno ravnanje posameznika glede na drugega posameznika. bom dobila kaj točk?

Hvala :)
Pika91
Prispevkov: 60
Pridružen: 19. Okt 2010 15:53

Re: Marčevski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Pika91 »

Ocenjuje mnogo lepse kot januarja in se je splacalo takrat ne nardit :)

Za odnos ne vem, 60 je pomoje ze 6 in 50 dovol za ustnega
Zaklenjeno

Vrni se na