Januarski izpit 2011

prof. dr. Albin Igličar, doc. dr. Tilen Štajnpihler

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Zaklenjeno
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Calvotova skripta ni dovolj, potrebno jo je dopolniti s knjigo.
lucky

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Jaz sem brala knjigo in hkrati skripto, ki sem jo nato dopolnila s knjigo (popravila tudi napake) in zapiski. In nato šla še enkrat čez dopolnjeno in popisano skripto.
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Car »

Po mojih izkušnjah je bila Calvotova skripta dovolj :) 2 dni učenja po skritpi = 6.

lp
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Poznam kolege, ki so 3 dni pred izpitom preleteli zapiske in pisali 10 :)
To sedaj ne pomeni, da so le-ti nadpovprečno inteligentni, geeki , geniji al ne vem kaj, preprosto pomeni, da je taka politika ocenjevanja na našem faksu. In zadnje čase ugotavljam eno zelo neprijetno in nepošteno dejstvo. Čim manj se učiš, čim manj se poglabljaš v izpitno snov, čimbolj slediš temu, kar so profesorji rekli in se učiš po raznih skrajšanih verzijah(skripta, zapiski, itd.) več možnosti imaš za visoke ocene. Jaz sem se do sedaj vedno naslonil le na knjige, vendar sedaj ugotavljam kakor da profesorji nekak "želijo", da nam je čimmanj jasno. :)
Primer: lani sem pisal UCP. Med učenjem sem se naslonil na zapiske(saj knjige ni bilo) in na OZ in sem se kar poglobil, pri nekaterih stvareh sem prišel do naspritja med tem, kar je v OZ in kar je na predavanjih bilo rečeno in sem imel dvome(kar je po besedah večine prof. znak, da študent pravilno in dobro študira:). Nekateri kolegi so pa teden pred izpitom preleteli in se napiflali skripto , brez OZ. Rezultat je bil, da sem jaz in še nekateri, ki so ubrali moj način študija, pisali 8, kolegi, ki so sam skripti preleteli pa pisali 9, 10 ;)
Zgleda, da se na našem faksu bolj ceni piflarija kakor pa vsebinsko razumevanje zadeve(seveda, Rim in Ustavno pravo sta po mojem mnenju izjemi :) )
summer
Prispevkov: 20
Pridružen: 12. Dec 2010 14:02

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a summer »

kok vam je pa časa vzel za učenje?
Pupika_
Prispevkov: 39
Pridružen: 18. Jan 2011 14:12

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Pupika_ »

A mi lahko kdo pove kje v skripti ali v knjigi piše kej o tem kdo koga imenuje. Npr. Kdo imenuje ministra za pravosodje, sodnika, itd.. To kar je bilo vprašanje v prvem izpitu.
In pa kje najdem tista obdobja po Durkheimu, kar je bilo tudi vprašanje v prvem izpitu.

Hvala!
Uporabniški avatar
hannah
Prispevkov: 70
Pridružen: 05. Okt 2010 21:45

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a hannah »

to je v skrtipti od Calvota na koncu, k maš use te veje oblasti posebi opisane, mislm da tut piše kdo koga imenuje.
tisto o durkheimu je pa v skripti z krogci, sam morš nekak sam vn razbrat (kot večino stvari) da je to ubistvu to (organska in mehanska solidarnost)
lucky

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Glede Durkheima smo delali na predavanjih, v knjigi tega nisem našla, ko sem se učila. Upam, da kaj pomaga. Prosi koga, da ti posodi zapiske s predavanj.

Lp
carko32
Prispevkov: 108
Pridružen: 16. Okt 2010 14:03

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a carko32 »

V knjigi je pri poglavju o predhodnikih sociologije prava. Nekako morašš razbrati ven, ampak se hitro najde.
Zaklenjeno

Vrni se na