Zapiski

prof. dr. Barbara Novak, prof. dr. Damjan Možina, prof. dr. Viktorija Žnidaršič Skubic

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Uporabniški avatar
_racija_
Prispevkov: 150
Pridružen: 28. Jun 2009 01:59

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a _racija_ »

Calvotova skripta je čist dovolj, če maš pa še kakšne dodatne zapiske pa itaq niso odveč:). Bom čez par dni objavila seznam členov iz OZ, ker meni je to zelo prav prišlo...
"There are no stupid questions...just stupid people!" (Mr.Garrison - South Park)
LawLeeKa
Prispevkov: 3
Pridružen: 18. Okt 2010 12:21

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a LawLeeKa »

O, hvala...
Se toplo priporočam; hvaležna. (:
Uporabniški avatar
_racija_
Prispevkov: 150
Pridružen: 28. Jun 2009 01:59

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a _racija_ »

Ok, mam veliko zamudo, se opravičujem!:)

Scribd link => http://www.scribd.com/doc/44659747/Uvod ... avo-Seznam
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
"There are no stupid questions...just stupid people!" (Mr.Garrison - South Park)
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a rea »

Ohoj!
Zanima me, če se je kdo učil iz calvotove skripte in dobil dobro oceno? :D
Pa še to, katere člene iz OZ je potrebno poznati? iz unega word dokumenta na naslednji strani se ne znajdem.
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a rea »

Bolj kot po forumu brskam, več enih čudnih skript najdem in še vedno nevem katera je najboljša za fajn oceno.
grem pa marca delat, tako da upam, da bo takrat še "star" izpit, k pol maja bo pomoje malo drugačen, bo po novi knjigi....
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

rea napisal/-a:Bolj kot po forumu brskam, več enih čudnih skript najdem in še vedno nevem katera je najboljša za fajn oceno.
grem pa marca delat, tako da upam, da bo takrat še "star" izpit, k pol maja bo pomoje malo drugačen, bo po novi knjigi....
Verjemi mi, da se je bolje naučiti po knjigi pa malo več časa porabiti za tistih 300 strani, kot pa se učiti po poraznih skriptah, ker se vsaj sklicuješ lahko na knjigo. Pa tudi 10 lahko dobiš. Sicer pa ne vem od kje ti ideja, da bo "star" izpit, če je knjiga že izšla. Skripte za civilno pravo so tako pomanjkljivo napisane, da je to groza. Govorim iz lastnih izkušenj (lansko leto), ko sem jih z muko bral.

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a rea »

da bo "star" izpit sem sklepala po tem, da ponavljalci in ostali, ki bodo delali marca ta izpit nimajo te knjige.
Knjiga mi je pa malo draga (okoli 60€), še posebej, ker pač to ni edini predmet :)
lucky

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a lucky »

rea napisal/-a:da bo "star" izpit sem sklepala po tem, da ponavljalci in ostali, ki bodo delali marca ta izpit nimajo te knjige.
Knjiga mi je pa malo draga (okoli 60€), še posebej, ker pač to ni edini predmet :)
Skopiraj jo ;)
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

rea napisal/-a:da bo "star" izpit sem sklepala po tem, da ponavljalci in ostali, ki bodo delali marca ta izpit nimajo te knjige.
Knjiga mi je pa malo draga (okoli 60€), še posebej, ker pač to ni edini predmet :)
Niso ponavljalci edini, ampak lahko pišejo izpit tudi izredni bruci. Knjige so vse drage, zato pa so toliko bolj poceni fotokopije ;)

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a rea »

Kje pa zdaj kopirajo? v Kapitelju?
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a a90 »

Kolikor vem, jo preko mosta ... Razen, če se je kaj spremenilo ;)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

A knjiga za UCP je izšla? :)
Končno(čeprav mam že opravljen izpit, mi je ta info všečna, ker si vsaj nekatere malce pozabljene pojme vsaj razjasnim....)
Drugače, če že kdo ima knjigo, a je vsaj fajn spisana?
Uporabniški avatar
bubyka
Prispevkov: 172
Pridružen: 30. Jul 2010 15:09

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a bubyka »

a90 napisal/-a:Kolikor vem, jo preko mosta ... Razen, če se je kaj spremenilo ;)
Preko mosta nič več, odkar je g. Kranjc poslal inšpekcijo ....
:? :roll:
Per aspera ad astra.
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Minnie »

Ojej. :? Jst sm sicer slišala, da je bla prof. Škrubej.. Spet polno enih govoric kroži okoli. :)
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a a90 »

;)
Bili
Prispevkov: 97
Pridružen: 19. Dec 2008 15:06

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Bili »

Kaaaaaaaaj, ni več fotokopirnice?? Se zdj kje drugje da prefotkat knjige, obstaja kej podobnega? :shock:
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Car »

Seveda se da :) V Kapitlju, nad Sparom imaš fotokopirnico kjer kopirajo knjige. Nekaj jih imajo tam, ostale pa prineseš sam/sama in ti jo skopirajo :)

lp
Bili
Prispevkov: 97
Pridružen: 19. Dec 2008 15:06

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Bili »

Kako je pa cenovno? :)
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Car »

Pomoje okoli 10€, ne vem točno, še nisem šel kopirat te knjige. =)
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Car »

Še eno vprašanje za kolege iz starejših letnikov. Mislite, da je za izpit (lepa ocena) dovolj redno obiskovanje predavanj, seminarjev in vaj + calvo skripta? :)

lp
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Car napisal/-a:Še eno vprašanje za kolege iz starejših letnikov. Mislite, da je za izpit (lepa ocena) dovolj redno obiskovanje predavanj, seminarjev in vaj + calvo skripta? :)

lp
Načeloma naj bi bilo dovolj, ampak bom povedal, kaj se je nam lani zgodilo na 2. izpitnem roku junija:
Kot veste, lani ni bilo knjige in smo se lahko učili le na podlagi zapiskov s predavanj, vaj in seminarjev. Profiji so nam rekli, da pišemo samo tisto, kar smo na predavanjih obdelali, dodatno pa nam je bilo rečeno, da predelamo tudi tiste člene Obligacijskega zakonika, ki so relevantni za izpit(vsi smo skoraj predelali samo tiste člene, ki smo jih omenjali na predavanjih). No, na izpitu pa so se pojavile naloge, ki so vsebovale snov, o kateri na predavanjih ni bilo ne duha ne sluha, bila pa je v Obligacijskem zakoniku, in sicer v tistem delu OZ-ja, ki naj ne bi prišel v poštev za naš izpit. Prišlo je potem do ene spontane pobude s strani študentov in nam teh nalog pri ocenjevanju niso upoštevali. :) No, kar hočem reči, je to, da sedaj imate knjigo in bi bilo zelo pametno, da jo predelate, ker vsebuje vso izpitno snov, kajti upam si trditi da na predavanjih nečesa ne boste rekli, bo pa to omenjeno v knjigi in posledično vsebovano tudi v izpitu...predvsem, če vam predava Barbara, se zna to zgodit :D
Lp
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Urši »

knjiga je kar fino napisana tako da se pomojem splača študirati po njej. sem tudi malo primerjala s Calvotovo skripto pa ni čisto isto oz. ene stvari so tam napisane pa jih v knjigi ni, predvsem pa obratno...to je samo na prvi pogled nisem se še prav preveč poglabljala :D
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Sedaj pa ima študent višjega letnika eno prošnjo za študente nižjega letnika :D :
Ker sem prebral, da je ta nova knjiga Uvod v civilno pravo tudi predpisana kot literatura za 3. letnik in celo kot pripomoček pri Pravniškem državnem izpitu, bi si jo rad zagotovil že prej, ampak mi je malce predraga za kupiti. Tako, da bi prosil, če je kdo od kolegov 1. letnika, ki ima mogoče fotokopirano knjigo, pa bi mi posodil, da si še jaz fotokopiram. Bil bi zelo hvaležen :)
Če je kdo pripravljen uslišati mojo prošnjo, naj mi prosim piše na ZS, pa se zmeniva..
lp
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Car »

Dragoxxx, zadnjič, ko sem bil v knjižnici sem videl, da je tudi knjižnica pf dobila 5 knjig UCP, tako da si je možno izposoditi tudi tam. :) Upam, da jih bodo kmalu vnesli v sistem, potem pa hitro po njo in v kapitlja skopirat :P

Hvala za tvoj odgovor, kaže, da bo potrebno študirati po knjigi.

lp
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Sem gledala po COBISS-u in knjižnica PF jih ima 13, so pa trenutno vse izposojene ali pa rezervirane. Bo očitno treba še malo počakati :)
Odgovori

Vrni se na