Zapiski po poglavjih

prof. dr. Igor Kaučič, prof. dr. Franc Grad

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Sara
Prispevkov: 39
Pridružen: 29. Jul 2010 18:43

Re: Zapiski po poglavjih

Odgovor Napisal/-a Sara »

Ja sm bla danes. Mi je zlo žal, ker nism šla v torek, ker se mi niti sanjalo ni danes o teh volitvah :?
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Zapiski po poglavjih

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

Sara napisal/-a:Ja sm bla danes. Mi je zlo žal, ker nism šla v torek, ker se mi niti sanjalo ni danes o teh volitvah :?
Obstaja knjiga o volitvah, kjer so zadeve malo bolj pojasnene. Ni se treba učit na pamet, temveč samo toliko, da si razjasnite določene pojme :) Znati je pa potrebno, govorim vam iz lastnih izkušenj, ko me je vprašal volitve na ustnem izpitu zelo podrobno + primere sem mogu povedat :)

Lp, A.
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Zapiski po poglavjih

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

A je trenutno najbolj posodobljena 5. izdaja knjige? To imam namreč doma. Ker pa je skopirana, ne vem, katerega leta je izdana.
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: Zapiski po poglavjih

Odgovor Napisal/-a Klea »

Ja. 2008 :)
Growing old is mandatory, growing up is optional.
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Zapiski po poglavjih

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

A mi lahko kdo pove, kaj moramo sploh znati za kolokvij? Ker je učni načrt drugačen od kazala v knjigi :shock:
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Zapiski po poglavjih

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

denny.crane napisal/-a:
Sara napisal/-a:Ja sm bla danes. Mi je zlo žal, ker nism šla v torek, ker se mi niti sanjalo ni danes o teh volitvah :?
Obstaja knjiga o volitvah, kjer so zadeve malo bolj pojasnene. Ni se treba učit na pamet, temveč samo toliko, da si razjasnite določene pojme :) Znati je pa potrebno, govorim vam iz lastnih izkušenj, ko me je vprašal volitve na ustnem izpitu zelo podrobno + primere sem mogu povedat :)

Lp, A.
Ej kolega, kake primere pa? A to si imel Grada? Vsakršna informacija bi prišla prav, ker imam to leto kot izbirni Volilno in parlamentarno pravo in me zelo zanima kako on to sprašuje? Tko da bi bil hvaležen če poveš, kaj te je vprašal o volitvah.
Lp
BlackBerry
Prispevkov: 68
Pridružen: 30. Sep 2010 12:20

Re: Zapiski po poglavjih

Odgovor Napisal/-a BlackBerry »

Zdravo, slišala sem, da je lansko leto tutorka izdala skipto za ustavno pravo. Ali je to res, ine če je, kje se jo da dobit?
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Zapiski po poglavjih

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

BlackBerry napisal/-a:Zdravo, slišala sem, da je lansko leto tutorka izdala skipto za ustavno pravo. Ali je to res, ine če je, kje se jo da dobit?
Tutorka ni izdala nobene skripte oz. jaz sem tudi slišal da naj bi jo izdala, ampak da je potem ni hotela objaviti.

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
BlackBerry
Prispevkov: 68
Pridružen: 30. Sep 2010 12:20

Re: Zapiski po poglavjih

Odgovor Napisal/-a BlackBerry »

Ker baje so jih eni dobili po mailu...
the.one
Prispevkov: 17
Pridružen: 05. Jan 2011 15:25

Re: Zapiski po poglavjih

Odgovor Napisal/-a the.one »

ma tudi mene zanima katere strani pridejo v poštev za kolokvij? sicer piše na oglasni deski:

za redne in za izredne študente bo zajemal naslednje dele študijskega programa:
- materijo prvega dela (Ustava in ustavno pravo) in
- drugega dela (Državna ureditev - do vključno ustavnega sodstva - 2.1. in 2.2.).
Za kolokvij torej ne pridejo v poštev poglavja 2.3. (Druge ustavne institucije), 2.4. (Lokalna samouprava) in celotni tretji del (Človekove pravice in svoboščine).

ampak je 5.izdaja knjige urejena malo drugače in poleg tega da človekovih pravic, lokalne samouprave itd. ni, ne vem več nič... :?
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Zapiski po poglavjih

Odgovor Napisal/-a rea »

Poglejte v temo "Kolokvij za izredne". Je bil tam nekdo zelo prijazen in napisal strani.
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Zapiski po poglavjih

Odgovor Napisal/-a rea »

"Jap jap.. snov je ista, samo poglavja so drugače postavljena.. tak da moraš pogledat glavni naslov poglavja, pa poiskat to v knjigi.. jaz sem malo gledal pa sem videl, da v knjigi pride v upoštev prvi del(ustavna ureditev in ustava). potem pa tretji del(državna ureditev Slovenije)(brez snovi na straneh 309 do 314(torej brez obramba države) in brez snovi na straneh od 328 do 332) ter še šesti del(ustavna ureditev EU)

Torej v bistvu pridejo v upoštev strani: 21 do 94, strani 179 do 308, strani 315 do 327 in strani 333 do 339 ter strani 409 do 440..

sicer ti priporočam, da še enkrat vse to pregledaš, ampak mislim, da bi to moralo ustrezati."

Sem kopirala post Carka32 iz druge teme.
Mislim, da je to to.
the.one
Prispevkov: 17
Pridružen: 05. Jan 2011 15:25

Re: Zapiski po poglavjih

Odgovor Napisal/-a the.one »

odlično. hvala :) res nisem nič gledala pri izrednih :)
lucky

Re: Zapiski po poglavjih

Odgovor Napisal/-a lucky »

Zanime me, koliko tile zapiski koristijo, če jih preletim? Za kolokvij imam namen do nedelje, ker nimam knjige (pozabla v Lj :() :D
caaat
Prispevkov: 126
Pridružen: 23. Nov 2010 20:08

Re: Zapiski po poglavjih

Odgovor Napisal/-a caaat »

Bi rabila mnenje višjih letnikov... So tej zapiski, ki jih je objavil andrej dovolj za kolokvij oz. izpit? :)
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Zapiski po poglavjih

Odgovor Napisal/-a Minnie »

Ti zapiski so zastareli in so zato na nekaterih mestih napačni. V glavnem odsvetujem uporabo, če pa že, jih uporabljajte v kombinaciji s knjigo! ;)
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
caaat
Prispevkov: 126
Pridružen: 23. Nov 2010 20:08

Re: Zapiski po poglavjih

Odgovor Napisal/-a caaat »

Nič po tem bo treba res delat po knjigi... sem se probala temu izognit pa ne bo šlo :mrgreen:
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Zapiski po poglavjih

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Svetujem še enkrat, da delate po knjigi- tam kjer jo imate je to super varianta, pa še lažje dobiš boljšo oceno.
Si vis pacem para bellum
Odgovori

Vrni se na