Kolokvij - redni študentje

prof. dr. Igor Kaučič, prof. dr. Franc Grad

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Uporabniški avatar
9sammy5
Prispevkov: 233
Pridružen: 03. Nov 2010 15:46

Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a 9sammy5 »

Eto jaz bom odprla še temo glede kolokvija za redne študente, izredni jo pa že mate :D
Zanima me, kak se bote pripravljali na kolokvij, pa kake "posledice" ma kj tale kolokvij, kr se nič ne spomnem, če smo kaj povedli na začetku :oops:
Alja H
Prispevkov: 11
Pridružen: 28. Okt 2009 17:28

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a Alja H »

Če pišš kolokvij pozitivno (ne vem kok točk točno) rabš pol mn točk na pisnem delu izpita, da pridš do ustnega
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

Alja H napisal/-a:Če pišš kolokvij pozitivno (ne vem kok točk točno) rabš pol mn točk na pisnem delu izpita, da pridš do ustnega
Ne nakladaj.

Če pišeš pisni del 55%, te spustijo na ustnega, če imaš pozitiven kolokvij. Če imaš pa kolokvij negativen, te v primeru 55% ne spustijo na ustni del, ampak šele s 60%.

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
Alja H
Prispevkov: 11
Pridružen: 28. Okt 2009 17:28

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a Alja H »

sej to sm napisala, sam brez procentov ;)
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

Alja H napisal/-a:sej to sm napisala, sam brez procentov ;)
Sem mislil, da si napisala, POL MN točk.. polovico manj točk :) Šele zdaj sem prebral, da si mislila potem manj. :D Se opravičujem za nesporazum, samo me je vrglo ko sem tisto prebral prvič :P

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
Alja H
Prispevkov: 11
Pridružen: 28. Okt 2009 17:28

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a Alja H »

np, šele zdj vidm da se da tut tko interpretirat ja...bom drugič knjižno pisala :D
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Mene zanima kako zgleda ta kolokvij, ker so mi rekli, da je sestavljen na podlagi primerov iz praktikuma.
Jst sm bla 2x na vajah v celem semestru in me je zgrabla panika, da ne bom mela pojma na kolokviju, ker nism bla na vajah.
A se tut brez vaj da nardit kolokvij, ker sploh ne vem kako naj se ucim to snov.
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

cupcakex3 napisal/-a:Mene zanima kako zgleda ta kolokvij, ker so mi rekli, da je sestavljen na podlagi primerov iz praktikuma.
Jst sm bla 2x na vajah v celem semestru in me je zgrabla panika, da ne bom mela pojma na kolokviju, ker nism bla na vajah.
A se tut brez vaj da nardit kolokvij, ker sploh ne vem kako naj se ucim to snov.
Ne za izpit ne za kolokvij ne rabiš vaj iz ustavnega prava kot pogoj za lepo oceno. Sam nisem bil niti enkrat na vajah, na predavanja sem hodil slaba dva meseca bolj za šalo, kot za res in sem naredil z 8 v prvo. Čas učenja? Po liniji najmanjšega odpora :)
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

ok hvala sdj ze lazje diham ;)
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a Car »

denny.crane napisal/-a:
cupcakex3 napisal/-a:Mene zanima kako zgleda ta kolokvij, ker so mi rekli, da je sestavljen na podlagi primerov iz praktikuma.
Jst sm bla 2x na vajah v celem semestru in me je zgrabla panika, da ne bom mela pojma na kolokviju, ker nism bla na vajah.
A se tut brez vaj da nardit kolokvij, ker sploh ne vem kako naj se ucim to snov.
Ne za izpit ne za kolokvij ne rabiš vaj iz ustavnega prava kot pogoj za lepo oceno. Sam nisem bil niti enkrat na vajah, na predavanja sem hodil slaba dva meseca bolj za šalo, kot za res in sem naredil z 8 v prvo. Čas učenja? Po liniji najmanjšega odpora :)

Haha, kot da bi jaz to napisal =D
caaat
Prispevkov: 126
Pridružen: 23. Nov 2010 20:08

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a caaat »

Iz kje se boste učili? Knjiga? Skripte menda ni nobene dobre... :|
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a Minnie »

Sj je knjiga ful fajn, tko da niti ne rabš skripte. ;)
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Tako je, delajte po knjigi.

Ocene so ponavadi lepe, izpiti pa včasih dvoumni, vendar so vprašanja zelo splošna.
Si vis pacem para bellum
ziu
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Sep 2010 13:05

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a ziu »

Jaz imam pa vprašanje glede snovi kolokvija. Na oglasni deski je bilo obvestilo:
Kolokvij iz Ustavnega prava
za redne in za izredne študente bo zajemal naslednje dele študijskega programa:

- materijo prvega dela (Ustava in ustavno pravo) in

- drugega dela (Državna ureditev - do vključno ustavnega sodstva - 2.1. in 2.2.).

Za kolokvij torej ne pridejo v poštev poglavja 2.3. (Druge ustavne institucije), 2.4. (Lokalna samouprava) in celotni tretji del (Človekove pravice in svoboščine).
Zdaj pa ne vem - ali so ti podatki iz kakšne starejše (novejše) izdaje učbenika kot je moj iz leta 2008 ali pa je prišlo do kakšne napake. Ker pri meni je namreč 1.del "Ustavna ureditev in ustava", drugi "Človekove pravice in svoboščine", tretji pa "Državna ureditev Slovenije". Pa recimo da iz tega razberem, da pač pride v poštev (po moji knjigi) celoten prvi del, vendar še vedno ne vem, koliko snovi iz "Ustavna ureditev in ustava" pride v poštev ("Ustavno sodišče" je namreč zadnje poglavje in ni označeno z 2.1 in 2.2 - to pomeni da pride v poštev cel ta del?).

Pa še to. Četrti del je "Lokalna samouprava", za katerega piše da ne pride v poštev, kaj pa poglavje "Druge ustavne institucije"? Tega v knjigi jaz sploh ne najdem...

Se komu kaj sanja? 8-)
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a jessy »

Oštevilčena poglavja se ne nanašajo na knjigo, ampak na učni načrt. ;)
carko32
Prispevkov: 108
Pridružen: 16. Okt 2010 14:03

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a carko32 »

In moraš sam poiskati kaj pride v upoštev.. sicer sem to nekje v eni drugi temi že navedel, a se mi zdajle ne da iskati.. morta ti zjutraj poiščem in da boš vedel..
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a jessy »

carko32 napisal/-a:Jap jap.. snov je ista, samo poglavja so drugače postavljena.. tak da moraš pogledat glavni naslov poglavja, pa poiskat to v knjigi.. jaz sem malo gledal pa sem videl, da v knjigi pride v upoštev prvi del(ustavna ureditev in ustava). potem pa tretji del(državna ureditev Slovenije)(brez snovi na straneh 309 do 314(torej brez obramba države) in brez snovi na straneh od 328 do 332) ter še šesti del(ustavna ureditev EU)

Torej v bistvu pridejo v upoštev strani: 21 do 94, strani 179 do 308, strani 315 do 327 in strani 333 do 339 ter strani 409 do 440..

sicer ti priporočam, da še enkrat vse to pregledaš, ampak mislim, da bi to moralo ustrezati.
ziu
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Sep 2010 13:05

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a ziu »

Najlepša hvala :)
caaat
Prispevkov: 126
Pridružen: 23. Nov 2010 20:08

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a caaat »

Ima mogoče kdo reees dobro skripto narejeno poa knjigi (izpiski). Res je knjiga fajn napisana, ampak se precej vleče vse skupi. Fajn bi bla krajšna verzija, če seveda obstaja:) :mrgreen:
ziu
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Sep 2010 13:05

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a ziu »

Ustavna ureditev Slovenije, str. 324:
Pristojnosti in organizacijo (ter postopek) delovnih in socialnih sodišč ureja zakon o delovnih in socialnih sodiščih, ki ureja organizacijo in pristojnosti teh sodišč, poleg tega pa tudi postopek pred temi sodišči.
Are you kidding me? :evil: Malo si z markerji po učbeniku označujem ključne besede in se kar ne morem načuditi koliko enega nepotrebnega ponavljanja in dolgovezenja je notri. Ampak tale stavek je bil pa too much. Knjiga bi bila lahko pol krajša, če bi bila normalno napisana! Pa še počutim se kot da sem malo retardiran, da moram vsako stvar vsaj dvakrat prebrati. :D :twisted:
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a Minnie »

A ni to fajn? Enkrat greš skoz knjigo, pa jo ubistvu dvakrat prebereš. :P :D
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
Uporabniški avatar
hannah
Prispevkov: 70
Pridružen: 05. Okt 2010 21:45

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a hannah »

haha nekak kot Grad na prvih predavanjih: ustava je najvišji pravni akt... in zato se ta predmet imenuje ustavno pravo.. ker je ustava pač najvišji pravni akt, in je na vrhu, ker je najvišji pravni akt... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a Minnie »

Hahahaha legenda. :lol: :lol:
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
ŽeSpetJst
Prispevkov: 45
Pridružen: 03. Dec 2010 21:15

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a ŽeSpetJst »

jessy napisal/-a:
carko32 napisal/-a:Jap jap.. snov je ista, samo poglavja so drugače postavljena.. tak da moraš pogledat glavni naslov poglavja, pa poiskat to v knjigi.. jaz sem malo gledal pa sem videl, da v knjigi pride v upoštev prvi del(ustavna ureditev in ustava). potem pa tretji del(državna ureditev Slovenije)(brez snovi na straneh 309 do 314(torej brez obramba države) in brez snovi na straneh od 328 do 332) ter še šesti del(ustavna ureditev EU)

Torej v bistvu pridejo v upoštev strani: 21 do 94, strani 179 do 308, strani 315 do 327 in strani 333 do 339 ter strani 409 do 440..

sicer ti priporočam, da še enkrat vse to pregledaš, ampak mislim, da bi to moralo ustrezati.

kaj pa lokalne volitve, a to tudi pride v poštev? napisano je na učnem načrtu...; to ti še manjka drugač in te loklane volitve se nahajajo na straneh 387 - 396...
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: Kolokvij - redni študentje

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

živjoo:)
Mene pa zanima ali moramo vedeti tudi podatke o drugih državah, ki se nenehno omenjajo. Recimo pri spremembah ustave navaja tudi kako se spreminja ustave v drugih državah. Ali morda kdo ve če moramo poznati te podatke o drugih državah ??
:?:
Odgovori

Vrni se na