Januarski izpit 2011

prof. dr. Albin Igličar, doc. dr. Tilen Štajnpihler

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Zaklenjeno
hpoirot
Prispevkov: 93
Pridružen: 17. Okt 2010 12:51

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a hpoirot »

denny crane, če maš še popisano skripto iz. se še kej spomniš - kera so kej poglavja, ki so dost izpisana že v calvo skripti? nekej sm se trudla, da bi dopolnjevala skripto, pa sem pri teh posebnih sociologijah ugotovila, da je vse že v skripti in sm zgubljala čas za branje, kar ni glih ful fajn, glede na to da januarja pišem tud zgodovino ...

sociologe verjamem da se splača dobr si pogledat, ampak recimo metodični vidiki, gospodarstvo in pravo, interesna podstat, pravo in politika itd. - je res tok bistveno si brat knjigo (in zgubljat čas - zdi se mi butasto učit se stvari, ki jih rabijo znat podiplomci) al je dost skripta + zapiski od predavanj? men se zdijo to v knjigi blazno razvlečena poglavja ...
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

hpoirot napisal/-a:denny crane, če maš še popisano skripto iz. se še kej spomniš - kera so kej poglavja, ki so dost izpisana že v calvo skripti? nekej sm se trudla, da bi dopolnjevala skripto, pa sem pri teh posebnih sociologijah ugotovila, da je vse že v skripti in sm zgubljala čas za branje, kar ni glih ful fajn, glede na to da januarja pišem tud zgodovino ...

sociologe verjamem da se splača dobr si pogledat, ampak recimo metodični vidiki, gospodarstvo in pravo, interesna podstat, pravo in politika itd. - je res tok bistveno si brat knjigo (in zgubljat čas - zdi se mi butasto učit se stvari, ki jih rabijo znat podiplomci) al je dost skripta + zapiski od predavanj? men se zdijo to v knjigi blazno razvlečena poglavja ...
1. odnose in to funkcionalizem, parsons, itd. se splača delat po calvotu, vendar je neka napaka pri konfliktu al interesu, tam pri tipih družbenih odnosov (če ni že popravljena, ne vem), tako da preverite v knjigi
2. avtorje sem se naučil po skripti s krogci
3. metode sem se učil iz obeh
4. ekonomski in gospodarski del sem se učil po calvotu več ali manj
5. interes in interesni konflikt po obeh
6. zakonodajna oblast, referendum, predlogi zakonov oboje
7, notariat, tožilstvo, sodstvo... calvo
8. ostalo se pa več ne spomenm.

V glavnem, saj je še dosti časa...

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
hpoirot
Prispevkov: 93
Pridružen: 17. Okt 2010 12:51

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a hpoirot »

najlepša hvala.
the.one
Prispevkov: 17
Pridružen: 05. Jan 2011 15:25

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a the.one »

hello :)
mam še 2 vprašanji:
1. a je danes na predavanjih prof. povedu karkol uporabnega v zvezi z izpitom (za vse tiste, ki ste bli)?
2. a so kkšne snovi/poglavja v knjigi, ki nm jih ni treba znat?
najlepša hvala :)
carko32
Prispevkov: 108
Pridružen: 16. Okt 2010 14:03

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a carko32 »

Danes smo prvo uro imeli nastop o Aristotlu, ki ga je pripravila vzporedna študentka..

drugo uro pa smo imeli predavanje o lobiranju, ki ga je izvedla uslužbenka Komisije za preprečevanje korupcije.
lucky

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Zanima me, kako dolgo traja izpit in kako približno izgleda, pa tudi, kako je ponavadi točkovan?

Lp
fruchtzwerge
Prispevkov: 180
Pridružen: 03. Okt 2010 04:52

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a fruchtzwerge »

Kako je ponavadi z razširjanjem snovi, ki jo je profesor odpredaval in pokazal na prosojnicah? Je dovolj, če si v knjigi preberem tisto, kar je on želel predstavit na predavanju, ali moram vse še dodatno brat? Ker je sicer sam rekel, da je knjiga precej preobsežna, samo ne vem, koliko preobsežna :)
lucky

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Pozdrav vsem,

zanima me mnenje starejših in tudi vseh ostalih, ki vedo, kaj o tem. In sicer.. krožijo novice o skripti, ki je napisana na roko z lepo pisavo in ima 65 strani - z njo naj bi naredili vsi, ki so se po njej učili z 9 ali 10. In tudi govori se o skripti Calvo.

Kaj predlagate, po čem se učiti? Ima kdo kaj izkušenj s tem? In po čem se učite bruci??

Lp in hvala za kakršnokoli mnenje
ananina
Prispevkov: 12
Pridružen: 11. Jan 2011 21:23

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a ananina »

a mislite da se da naučit v enem tednu?
kr sem do zdej sam knjigo prebrala..pa mi ni nič konkretnega ostalo v glavi:)
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

lucky napisal/-a:Pozdrav vsem,

zanima me mnenje starejših in tudi vseh ostalih, ki vedo, kaj o tem. In sicer.. krožijo novice o skripti, ki je napisana na roko z lepo pisavo in ima 65 strani - z njo naj bi naredili vsi, ki so se po njej učili z 9 ali 10. In tudi govori se o skripti Calvo.

Kaj predlagate, po čem se učiti? Ima kdo kaj izkušenj s tem? In po čem se učite bruci??

Lp in hvala za kakršnokoli mnenje
Za tisto skripto, pisano na roko, jaz še nisem slišala :cry:
Vem za skripto s krogci in skripto od Calvota.

Jaz berem knjigo in dopolnjujem Calvotovo skripto, za pomoč imam skripto s krogci.
Portia
Prispevkov: 72
Pridružen: 07. Nov 2010 15:20

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Portia »

Eno vprašanje : kok so pomembne te razpredelnice v knjigi, narejene na podlagi anket ipd? a se lahko kako vprašanje v zvezi z njimi pojavi na izpitu? :)
sheila
Prispevkov: 17
Pridružen: 14. Nov 2010 16:17

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a sheila »

Portia napisal/-a:Eno vprašanje : kok so pomembne te razpredelnice v knjigi, narejene na podlagi anket ipd? a se lahko kako vprašanje v zvezi z njimi pojavi na izpitu? :)
jst mislim da tega ni potrebno znati,...no UPAM DA NE!!!! :D , kr drgač se pa nej gre stric albin nekam sulit ;)
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Po mojem mnenju je to samo za dodatno razumevanje teorije in da vidimo, kakšno je aktualno stanje prava. Se mi zdi, no :)
lucky

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Kolikor je nam pokazal tri izpite prejšnji teden na predavanju, je bilo v vsakem eno vprašanje, kjer si moral odgovoriti na podlagi statistike iz knjige, npr. koliko je povprečna doba reševanja primera na eni stopnji sodišča ali pa, kolikšen je bil v povprečju celoten pripad zadev na slovenskih sodiščih med leti 2004 in 2007 ali pa navedi približno št. zadev, ki jih letno dobijo v reševanja slovenska sodišča, ali pa približno št. vseh pravnikov v Sloveniji itd.
caaat
Prispevkov: 126
Pridružen: 23. Nov 2010 20:08

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a caaat »

Mene pa zanima kakašna je vsebina analiza vsebine sekundarnega gradiva in pa statistično metodo? Pod analizo vsebine namreč spada tudi statistika. Ali je kakšna razlika al kako?
Blade1
Prispevkov: 70
Pridružen: 19. Feb 2010 13:03

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Blade1 »

No moj nasvet. Jst sem se učil Soc za prvi rok 20 dni in predeloval po knjigi. Lahko uganete kakšen je bil rezultat :) PADEC! Pol sem se za naslednji rok učil samo po zapiskih (dobrih zapiskih) in skripti (tisti s krogci) in sociologijo brez težav opravil. :) Pa usedte se v liho vrsto pa lihi stol (npr. 3 stol v 3 vrsti) :) baje da pride lažji izpit. Vsaj pri nas je bilo tako.

Izpit pa izgleda tako, da morate odgovarjat s točno določenimi besedami oz besednimi zvezami. Npr: Kaj sestavlja civilno družbo in vi naštejete. Nobenih dolgih stavkov in natanko tiste besede, ki so napisane. Tolerance ni :)

Zapiske pa skripte v roke in štart na 10ko :)

Lp
Choo
Prispevkov: 63
Pridružen: 29. Okt 2010 16:05

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Choo »

lucky napisal/-a:Kolikor je nam pokazal tri izpite prejšnji teden na predavanju, je bilo v vsakem eno vprašanje, kjer si moral odgovoriti na podlagi statistike iz knjige, npr. koliko je povprečna doba reševanja primera na eni stopnji sodišča ali pa, kolikšen je bil v povprečju celoten pripad zadev na slovenskih sodiščih med leti 2004 in 2007 ali pa navedi približno št. zadev, ki jih letno dobijo v reševanja slovenska sodišča, ali pa približno št. vseh pravnikov v Sloveniji itd.
Lucky, ali si si prepisala vprašanja mogoče? :)
sanje
Prispevkov: 11
Pridružen: 15. Nov 2010 20:56

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a sanje »

Živjo,
zanima me, če ima kdo stara izpitna vprašanja? :))
per aspera ad astra
lucky

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Choo napisal/-a:
lucky napisal/-a:Kolikor je nam pokazal tri izpite prejšnji teden na predavanju, je bilo v vsakem eno vprašanje, kjer si moral odgovoriti na podlagi statistike iz knjige, npr. koliko je povprečna doba reševanja primera na eni stopnji sodišča ali pa, kolikšen je bil v povprečju celoten pripad zadev na slovenskih sodiščih med leti 2004 in 2007 ali pa navedi približno št. zadev, ki jih letno dobijo v reševanja slovenska sodišča, ali pa približno št. vseh pravnikov v Sloveniji itd.
Lucky, ali si si prepisala vprašanja mogoče? :)
Ja, sem, na kratko, ostalo pa po spominu :)
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Klea »

Stara izpitna vprašanja so v temi Izpitna vprašanja in po ostalih temah za posamezen izpit.
Growing old is mandatory, growing up is optional.
lucky

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Mene pa zanima, če že veliko znate? :) Samo tako čisto informativno...

Lp
sanje
Prispevkov: 11
Pridružen: 15. Nov 2010 20:56

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a sanje »

Klea napisal/-a:Stara izpitna vprašanja so v temi Izpitna vprašanja in po ostalih temah za posamezen izpit.
Hvalaa :)
per aspera ad astra
hpoirot
Prispevkov: 93
Pridružen: 17. Okt 2010 12:51

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a hpoirot »

lucky napisal/-a:Kolikor je nam pokazal tri izpite prejšnji teden na predavanju, je bilo v vsakem eno vprašanje, kjer si moral odgovoriti na podlagi statistike iz knjige, npr. koliko je povprečna doba reševanja primera na eni stopnji sodišča ali pa, kolikšen je bil v povprečju celoten pripad zadev na slovenskih sodiščih med leti 2004 in 2007 ali pa navedi približno št. zadev, ki jih letno dobijo v reševanja slovenska sodišča, ali pa približno št. vseh pravnikov v Sloveniji itd.
pa samo opozorilo, tak odgovor je vreden 20 točk. cel izpit jih ima 100.

me res zanima, če ni to v nasprotju s kakšnim pravilnikom - da je tok vreden odgovor, ki nima stopenj pravilnosti ... o tem, da je treba na izpitu iz sociologije poznat (zastarele!) statistične podatke tud raj ne bi ... katastrofa.
lucky

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Se učite vse razpredelnice v knjigi ali le tiste, ki smo jih delali na predavanjih?

Lp
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Lahko kdo napiše, katere razpredelnice ste obravnavali na predavanjih? Lepo, lepo bi prosila :)

Ker ste me kr malo prestrašli s temi statističnimi podatki :shock:
Zaklenjeno

Vrni se na