Kolokvij

prof. dr. Vladimir Simič, prof. dr. Katja Škrubej

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
carko32
Prispevkov: 108
Pridružen: 16. Okt 2010 14:03

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a carko32 »

Choo napisal/-a:Men se zdi malo sumljivo to, da bi eni dobili rezultate že včeraj, ostali pa še danes ne.
A je tist, ki je napisal, da ima rezultate prepričan, da govori o rezultatih za redne? :D
Jaz sem popolnoma prepričan. Moj rezultat je gor, sicer se pišem na K, pa je morda to razlika.. sicer pa boste jutri, ko boste mirni po odpisanem kolokviju iz rima, lahko veselo pogeldali na ŠIS in se razveselili opravljenega kolokvija:)
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Razveselili, ja... :) I wish...

Jst sem tut jezna, da še ni rezultatov, sem jih danes res pričakovala.
lucky

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a lucky »

Meni je pa počasi že vseeno; če sem čakala 1 mesec, lahko še par dni počakam..
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a Urši »

Branko se nas je usmilil končno :D :D
Portia
Prispevkov: 72
Pridružen: 07. Nov 2010 15:20

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a Portia »

Kako ste zadovoljni z rezultati? :mrgreen:
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Rezultat je pričakovan :)
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

Kako so vsi ponavadi skopi z rezultati kolokvijev in izpitov na forumu, čeprav ne vem zakaj :D Jaz, Rimljan denny crane, ponosno povem da sem pisal kolokvij iz pravne zgodovine 40% :D Wihuuu :)

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Glede skoposti se strinjam. Še vedno ko koga kaj vprašam koliko je kaj pisal, se izmuzne in ne odgovori. Meni osebno res ni problem reči kaj in kako glede ocen. To je moje mnenje, seveda pa ima vsak pravico do svojga mnenja in to pa tud spoštujem :D
zigao
Prispevkov: 1
Pridružen: 21. Dec 2010 13:55

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a zigao »

50% 8-) :lol:
nina14
Prispevkov: 27
Pridružen: 22. Okt 2010 16:30

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a nina14 »

42% :D
lucky

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a lucky »

denny.crane napisal/-a:Vse je treba dobro znati, a najpomembnejše stvari (spodaj naštete) še bolje: :)
1. poglavje: izvor prava, kako je pravo nastajalo, kje je nastajalo, naravno pravo,
2. poglavje: vsi zakoniki in vladarji (Urnammu, Hamurabi...), Atene, Šparta
3. poglavje: značilnosti plemenske ureditve, barbarska država, osebno/teritorialno načelo, kontinuiteta, vulgarizacija, lex baiuvariorum, frankovsko pravo na Slovenskem (gl. kapitularji), missi dominic
4. poglavje: primerjava z Avari, conversio (!!!), župan, župa, darovnica,
5. poglavje: zajem, zakup, fevd, vazalstvo, zemljiško gospostvo, deželsko sodišče, osebne in stvarne posledice podložnosti (patrimonializacija, partikularizem)
6. poglavje: Rižanska veča (!!!), teritorialna zemljiška gospostva, ZsLj,
7. poglavje: ministeriali, njihov položaj, kosezi, fajde
8. poglavje: plemiška avtonomija (sodna avtonomija, davčna avtonomija, privilegiji, ročini, zlata bula, Georgenberški privilegij (!!!), mestna avtonomija (razlike obmorska/celinska, gospodarske pravice, prebivalstvo v mestih, status meščana, komunalno gibanje, arengo (več pomenov), Kostanjevica, Piran, Ptuj, Ljubljana --> vse "organe" v mestih moraš poznati zelo dobro).

To je približno, iz glave, kar je treba še posebej dobro pogledati poleg napisanega v knjigi. To naj vam bodo smernice, ki so zelo pomembne, a hkrati ne pozabite, da je kot predpisana obvezna literatura celotna knjiga in je lahko prav vsak stavek oz. vsaka beseda na kolokviju :)

Veliko sreče na kolokviju

Lp, A

Glede na tole, apeliram na kolego, da nam posreduje podobno informacijo glede drugega dela knjige za posamezna poglavja. Če imaš seveda čas. Mislim, da bomo tega vsi zelo veseli, ne samo jaz.

Lp :)
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

lucky napisal/-a:
denny.crane napisal/-a:Vse je treba dobro znati, a najpomembnejše stvari (spodaj naštete) še bolje: :)
1. poglavje: izvor prava, kako je pravo nastajalo, kje je nastajalo, naravno pravo,
2. poglavje: vsi zakoniki in vladarji (Urnammu, Hamurabi...), Atene, Šparta
3. poglavje: značilnosti plemenske ureditve, barbarska država, osebno/teritorialno načelo, kontinuiteta, vulgarizacija, lex baiuvariorum, frankovsko pravo na Slovenskem (gl. kapitularji), missi dominic
4. poglavje: primerjava z Avari, conversio (!!!), župan, župa, darovnica,
5. poglavje: zajem, zakup, fevd, vazalstvo, zemljiško gospostvo, deželsko sodišče, osebne in stvarne posledice podložnosti (patrimonializacija, partikularizem)
6. poglavje: Rižanska veča (!!!), teritorialna zemljiška gospostva, ZsLj,
7. poglavje: ministeriali, njihov položaj, kosezi, fajde
8. poglavje: plemiška avtonomija (sodna avtonomija, davčna avtonomija, privilegiji, ročini, zlata bula, Georgenberški privilegij (!!!), mestna avtonomija (razlike obmorska/celinska, gospodarske pravice, prebivalstvo v mestih, status meščana, komunalno gibanje, arengo (več pomenov), Kostanjevica, Piran, Ptuj, Ljubljana --> vse "organe" v mestih moraš poznati zelo dobro).

To je približno, iz glave, kar je treba še posebej dobro pogledati poleg napisanega v knjigi. To naj vam bodo smernice, ki so zelo pomembne, a hkrati ne pozabite, da je kot predpisana obvezna literatura celotna knjiga in je lahko prav vsak stavek oz. vsaka beseda na kolokviju :)

Veliko sreče na kolokviju

Lp, A

Glede na tole, apeliram na kolego, da nam posreduje podobno informacijo glede drugega dela knjige za posamezna poglavja. Če imaš seveda čas. Mislim, da bomo tega vsi zelo veseli, ne samo jaz.

Lp :)
Vas seznanim jutri še z drugo polovico knjige :)

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
lucky

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a lucky »

Ti si tak pravniški "nujna in 100 % pomoč" moški :)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

lucky napisal/-a:Ti si tak pravniški "nujna in 100 % pomoč" moški :)
Hehehe, lep kompliment ste dobili , kolega :D
lucky

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a lucky »

dragoxxx napisal/-a:
lucky napisal/-a:Ti si tak pravniški "nujna in 100 % pomoč" moški :)
Hehehe, lep kompliment ste dobili , kolega :D
Tudi zate, kolega dragoxxx, bi se glede PZG lahko brez dlake na jeziku tako reklo. :)
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

A se že ve, kdaj bo kolokvij iz PZG?

In res drži to, da če ponavljalci pristopimo h kolokviju in ga ne opravimo, ne moremo na 1. rok? Meni se to zdi zgrešeno in res upam, da ni tako :(
Brooks
Prispevkov: 12
Pridružen: 20. Okt 2011 08:30

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a Brooks »

ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Hvala! Sem spregledala to obvestilo.

Mogoče kdo ve odgovor na drugo vprašanje? :)
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a Ursi »

Ja a ni tako da naj bi imeli kot ponavljalci vse roke odprte? men se zdi to čudno.
New York
Prispevkov: 90
Pridružen: 04. Feb 2011 14:36

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a New York »

A kolokviji so plačljivi za pavzerje ??
leiton
Prispevkov: 18
Pridružen: 10. Okt 2011 20:17

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a leiton »

Pride v poštev za kolokvij celotno 8. poglavje v Vilfanovi knjigi (Združevanje na stopnji dežele ali države)?
ziga992
Prispevkov: 3
Pridružen: 20. Nov 2011 20:00

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a ziga992 »

Za test iz pravne zgodovine pride v poštev vse do vključno enajstega poglavja knjige Pravo v zgodovini od K.Š., ter Vilfanova knjiga do strani 80.
lp
lucky

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a lucky »

ziga992 napisal/-a:Za test iz pravne zgodovine pride v poštev vse do vključno enajstega poglavja knjige Pravo v zgodovini od K.Š., ter Vilfanova knjiga do strani 80.
lp
To so informacije od profesorjev pravne zgodovine?

Lp
Uporabniški avatar
9sammy5
Prispevkov: 233
Pridružen: 03. Nov 2010 15:46

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a 9sammy5 »

Evo, lucky, zdj je pa tut na oglasni deski objavljeno :) Test iz PZG, 29.11.2011
lucky

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a lucky »

Sem videla, ja. Hvala!
Odgovori

Vrni se na