Vaje pri pravni zgodovini

prof. dr. Vladimir Simič, prof. dr. Katja Škrubej

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
lucky

Re: Vaje pri pravni zgodovini

Odgovor Napisal/-a lucky »

Knjiga Pravo v zgodovini je že v kopirnici čez most in stane 7,5 €. In kar je najboljše, ni predebela :)
Larisa Lara
Prispevkov: 41
Pridružen: 01. Okt 2009 16:54

Re: Vaje pri pravni zgodovini

Odgovor Napisal/-a Larisa Lara »

Lep pozdrav!
Iz zadnjih vaj sta mi ostala le dve vprašanji, na katera ne znam odgovoriti oz. nevem če prav mislim.

1. Primerjajte ureditev dolžnosti sklenitve zakonske zveze s sorodnikom oz. sorodnikom umrlega moža v Gortinskem zakoniku, GZ VII,15 in v 193 členu Hetitske pravne zbirke (levirat). V čem je razlika? Kaj mislite, kaj je bil vzrok za takšni ureditvi?

Pri tem vprašanju ne vem, kaj naj bi bila razlika?

2. Katero pravo je v novih državah veljalo za potomce državljanov propadlega zahodnega dela rimske države v tem času? Kaj pa nam o pravu teh prebivalcev pove odlomek iz dela Gotske vojne?

Za odgovore se vam zahvaljujem,
lep pozdrav:)
Če bi vam nekdo rekel, da je patološki lažnivec, ali bi mu verjeli?
lucky

Re: Vaje pri pravni zgodovini

Odgovor Napisal/-a lucky »

ParfumeGirl, imaš mogoče tudi tokrat 2. vaje v tipkani oblik kot zadnjič? Mene namreč na teh vajah ni bilo pa nimam ničesar.
Al pa tudi, če ima tole kdo drug?

Lp in hvala :)
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Vaje pri pravni zgodovini

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Nimam še pretipkanih vprašanj iz 2. vaj, to mam namen naredit ta vikend. Tak da bom priložla te pa mogoče še za 3. vaje :)
lucky

Re: Vaje pri pravni zgodovini

Odgovor Napisal/-a lucky »

To bi blo super, ker na 2. vaje bi res rabla :) A za jutri ste že kaj naredili? Vprašanja mislim...?
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Vaje pri pravni zgodovini

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Jst nimam časa danes, tak da bom samo vire pa komentarje prebrala. Potem pa upam, da bo jutr dost ljudi melo vprašanja :)
lucky

Re: Vaje pri pravni zgodovini

Odgovor Napisal/-a lucky »

Jaz sem samo za branje teh treh poglavij v PVZ in tiste strani v UVPZ porabla skoraj 3 ure. :) Tak da srečno..hehe
lucky

Re: Vaje pri pravni zgodovini

Odgovor Napisal/-a lucky »

Ima mogoče kdo drug druge vaje od letos? Bi res nujno rabla :)

Hvala!
BlackBerry
Prispevkov: 68
Pridružen: 30. Sep 2010 12:20

Re: Vaje pri pravni zgodovini

Odgovor Napisal/-a BlackBerry »

Se pridružujem :)
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Vaje pri pravni zgodovini

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Evo, prilagam 2. vaje od letos :) Niso v celoti rešene, le to, kar sem vedla in kar sem še dodatno ujela na vajah.

Vem, da sem oblubla že neki časa nazaj, sam nisem sploh mela volje to pretipkat :oops: Do zdej, ko mi pa že malo voda teče v grlo zaradi torkovega kolokvija :)
Tak da pridejo čez vikend še vaje do konca.

Če ima kdo še odgovore na ostala vprašanja v teh vajah al pa karkoli za popravit, naj dopolni/popravi/... in pripne :)

Veselo študiranje vsem ;)
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
lucky

Re: Vaje pri pravni zgodovini

Odgovor Napisal/-a lucky »

Super, ravno te vaje mi manjkajo :) Hvala.

Mam pa eno vprašanje - ali lahko enkrat manjkaš na vajah pri PZG, pa je še ok, ali ne...?

In.. kako vam kaj gre za torkov kolovij?

Lp, A
IVANIS
Prispevkov: 3
Pridružen: 03. Nov 2010 07:17

Re: Vaje pri pravni zgodovini

Odgovor Napisal/-a IVANIS »

Katera knjiga velja kot temeljna literatura pri zgodovini? A ni več od Vilfana ''Uvod v pravno zgodovino''?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Vaje pri pravni zgodovini

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

IVANIS napisal/-a:Katera knjiga velja kot temeljna literatura pri zgodovini? A ni več od Vilfana ''Uvod v pravno zgodovino''?
Kolikor jaz vem je še vedno ta knjiga temeljna literatura.
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Vaje pri pravni zgodovini

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

IVANIS napisal/-a:Katera knjiga velja kot temeljna literatura pri zgodovini? A ni več od Vilfana ''Uvod v pravno zgodovino''?
Ta knjiga ter Škrubej: Pravo v zgodovini.
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Vaje pri pravni zgodovini

Odgovor Napisal/-a rea »

A ni ta od Škrubejeve bolj vajam namenjena? Pomojem se da tut brez te knjige izpit narediti :D
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Vaje pri pravni zgodovini

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Je namenjena vajam, sam se brez nje verjetno ne da narediti izpita, ker že na kolokviju so bila vsa vprašanja na podlagi odločmkov iz vaj.
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Vaje pri pravni zgodovini

Odgovor Napisal/-a Car »

Jaz te knjige od doc. Škrubejeve nimam in niti na vaje ne hodim, pa sem večino kolokvija rešil brez problema! Samo z knjigo Sergija Vilfana in skripto M.Ž.!

Ne zavajati ljudi, da se ne da izpita naredit, ker je večina odlomkov na izpitu čisto drugačnih, kot pa tisti ki jih delamo na vajah. Z znanjem iz knjige Vilfana mislim, da se da kamot naredit izpit tudi z zelo lepo oceno.

lp
carko32
Prispevkov: 108
Pridružen: 16. Okt 2010 14:03

Re: Vaje pri pravni zgodovini

Odgovor Napisal/-a carko32 »

Zna pa pridet v upoštev, da vidiš kakšen odlomek že prej.. maš pa prav, Pravo v zgodovini uporabljamo precej na vajah.. jaz sem sicer skombiniral, obe knjigi prebral in je šlo. bomo pa videli rezultate kolokvija in potem vedeli ali so naši načini primerni.
Uporabniški avatar
bubyka
Prispevkov: 172
Pridružen: 30. Jul 2010 15:09

Re: Vaje pri pravni zgodovini

Odgovor Napisal/-a bubyka »

Živjo,


js bi pa lepo prosila koga, k ima od zgo.vaj 7, 8, 9te pa da bi mi poslal na mail?
Mail pošljem na privat.


LP
Per aspera ad astra.
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: Vaje pri pravni zgodovini

Odgovor Napisal/-a Urši »

Tut js bi mela 9. Vaje če se najde kdo tako prijazen, ki bi bil pripravljen delit :oops:
hpoirot
Prispevkov: 93
Pridružen: 17. Okt 2010 12:51

Re: Vaje pri pravni zgodovini

Odgovor Napisal/-a hpoirot »

Car napisal/-a:Jaz te knjige od doc. Škrubejeve nimam in niti na vaje ne hodim, pa sem večino kolokvija rešil brez problema! Samo z knjigo Sergija Vilfana in skripto M.Ž.!

Ne zavajati ljudi, da se ne da izpita naredit, ker je večina odlomkov na izpitu čisto drugačnih, kot pa tisti ki jih delamo na vajah. Z znanjem iz knjige Vilfana mislim, da se da kamot naredit izpit tudi z zelo lepo oceno.

lp
hja, to je sicer subjektivno ampak men je zlo lepa ocena 9 al pa 10, 7 se mi zdi pa čist povprečna ... in mislm da če nimaš neke blazne sreče, se zlo lepe ocene brez da bi si prebral vsaj komentar od škrubej ne da dobit. ne morš pa primerjat prejšnjih izpitov s tem, kar bo letos, ker lani knjige z odlomki sploh ni blo. (pa dve skupini sta mele odlomke direkt iz knjige, tko da niso kr iz nekje povlečeni uresnic..)
jz vem, da če bi si vsaj preletela komentar od škrubej, bi kolokvij pisala dost boljš. sicer sm ga tud tko nrdila (sm šla v sredo vprašat simiča), ampak ne z ne vem kakšnim briljantnim uspehom. pa sm mela zgodovino na maturi, mam kr dost splošnega znanja, vilfana sm si dvakrat prebrala ... škrubej se mi pač ni dal (itak je blo treba dobit sam 40%...), ampak na izpit definitivno ne mislm it brez da bi si pogledala njeno knjigo, ker (sploh v komentarju) piše velik podrobnosti, k jih v vilfanu ni, so pa izpostavljene potem v vprašanjih. če se ti zdi sam to da nrdiš že zlo lepa ocena, potem se strinjam, da se ne rabiš mučit še z viri, ker so na določenih mestih res katastrofalno zmedene stvari not. ampak če maš cilj mal bolj zihr it na izpit, bi pa jz rekla, da je pametno si pogledat tud to.
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Vaje pri pravni zgodovini

Odgovor Napisal/-a Car »

Tudi meni je lepa ocena nad 8 :) Sem pa isto imel zgodovini na maturi in sem 2x prebral vilfana, potem pa se učil po skripti. Kot sem že povedal, na vaje nisem hodil in nisem imel nobenega pretiranega problema pri reševanju kolokvija. Seveda, da je to subjektivno mnenje, ker vsak sam ve kako se učit in kaj predelat, kaj ne. Če bom v ponedeljek videl v ŠIS-u oceno, ki jo pričakujem, potem bom nadaljeval s takšnim delom, drugače bo pa potrebno predelati še knjigo doc. Škrubejeve :/

lp
hpoirot
Prispevkov: 93
Pridružen: 17. Okt 2010 12:51

Re: Vaje pri pravni zgodovini

Odgovor Napisal/-a hpoirot »

no sej pravim, z velik sreče se da pridt skoz in upam da ti je ratal ;) ... ampak za izpit se pomoje ni glih za zanašat sam na srečo :)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Vaje pri pravni zgodovini

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Samo za info: Lepe ocene na PF so 8-ke, 9-ke in 10-ke. Seveda tudi 7-kam nič ne fali jih boste pa v višjih letnikih lahko popravili,ampak ker ste zgoraj večinoma omenjali 9 pa 10, naj vam povem, da se tudi 8-kam ne izogibajte, ker je čis uredu :) Drugače pa vam želim vso srečo in čimveč dobrih ocen. :)
hpoirot
Prispevkov: 93
Pridružen: 17. Okt 2010 12:51

Re: Vaje pri pravni zgodovini

Odgovor Napisal/-a hpoirot »

a ma kdo rešene vaje za ta teden in bi jih prijazno poslal? :cry:
Odgovori

Vrni se na