Kako študirati 1. letnik

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Car »

Pozdravljeni starejši kolegi in kolegice ;)

Zanima me, če bi lahko kdorkoli, ki je v 2. letniku bolonjskega sistema, malo bolj na podrobneje in natančneje opisal po predmetih kako študirati 1. letnik, katera predavanja je pomembno obiskovati, katere vaje lahko izpustiš itd. Kako je s skriptami in knjigami, kje se lahko naredi izpit samo s skriptami, kje je potrebno malo več vloženega truda. Nekaj podobnega, kot je opisal Dexter "Kako študirati 2. letnik".

Že v naprej se vam zahvalujem ;)

Lep pozdrav
lucky

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

Tole bi tudi jaz (večkrat) z veseljem prebrala! :)
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Verjetno nam bo lahko malo v pomoč predavanje starejših študentov o študiju na PF. Predavanje bo v sredo, 20.10 ob 8. uri v sivi predavalnici.

http://www.pf.uni-lj.si/oglasna-deska/d ... ati-na-pf/
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Car »

Tole bo super, pridem ;)
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Ja, na to se vam zelo splača it. ;)
Jaz grem tud za 3. letnik poslušat. :mrgreen:
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Car »

Bo pa težka vstat, glede na to, da je v torek žur :)
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Car napisal/-a:Bo pa težka vstat, glede na to, da je v torek žur :)
Sploh vstat ni treba, samo spustiš se po čopovi, prek prešerca, mimo tržnice.. odvisno kakšen si to noč, mogoče rabiš ravno toliko časa potem do PF :)
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Car »

Heheh, dobra =)
anci
Prispevkov: 6
Pridružen: 04. Okt 2010 20:44

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a anci »

mene pa zanima če bi lahko kdo mogoče napisal en kratek povzetek predavanja v sredo...žal se ga nisem mogla udeležiti ker sem bolna obležala doma ampak me res zanima o čem se je šlo.
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Car »

Mislim, da nisi nič zamudila. 10 minut sta se študenta ukvarjala z mikrofonom, ko pa je začel delovati, sta oba tako na hitro in nesistematično pripovedovala, da si je težko kdo kaj zapisal, po mojem. Jaz sem si nekaj malega, ampak nimam tega trenutno pri sebi, tako da lahko to delim čez kakšen dan ali dva.

lp
lucky

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

Jaz sem vse skupaj razumela nekako takole:

Rimsko pravo
Učenje sproti, predavanja in seminar obevzna. Pred izpitom 1 mesec (okvirno).

Ekonomija
Učenje sproti, po zapiskih in knjigi.

Pravna zgodovina
Predavanja niso nujna, na koloviju in izpitu je veliko snovi iz vaj. Lažji izpit, opraviti ga je treba čim prej, torej januarja.

Sociologija prava
Predavanja niso nujna, učenje lahko po knjigi ali skripti. Lažji izpit, ki se ga naj opravi januarja.

Ustavno pravo
Predavanja niso nujno, učenje po knjigi, vaje niso obvezne.

Uvod v pravoznanstvo
Predavanja, zapiski, vaje, učenje po knjigi.

Razpored izpitov:
eden od študentov si jih je razporedil takole: januarja opravil zgodovino in sociologijo, nato na prvem roku maja najtežja, nosilna predmeta ekonomijo in rim, za tem junija še dva izpita, ki sta mu ostala, in dva še septembra.
Drugi je delal takole: januarja ta dva kot prvi, maja enega od težjih in enega lažjega, enako junija, rekel pa je tudi, da je probal čimprej vse naredit, da si ni fajn puščat za september.

Odsvetovala sta, da si pustimo izpite še za v 2. letnik, sploh pa ekonomijo in rim.

Sprotno delo, obisk predavanj, vaj, seminarjev, pred izpiti malo več učenja in ne sme bit težav! :))

Uspešno pot prvega letnika vsem kolegom, kolegicam.

Lp
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Ne zameriti kolegom, ki sta imela to predavanje za trenutni 1. letnik, malo sta bila zmedena pomoje, hehe :D
Pa tud očitno je, da sta malce preveč na način "udri brigu na veselje" podala stanje pri določenih predmetih:)
Recimo pri Rimu, pa Pravni zgodovini pa Ekonomiji :D Če Rim delaš sproti, kar pomeni, da se za oba kolokvija pripravljaš, potem ti ni treba več kakor 3 tedna da "v izi" pripraviš svoje možgančke . Pri Ekonomiji je res treba sproti, če se pa ne učiš sproti, potem si kar 2 meseca rezerviraj za ta predmet ker je preprosto povedano "glup" :D
Pravna zgodovina pa sploh ni tako preprosta kakor se zdi :D VAJE SO OBVEZNE, ker brez njih izpita ni mogoče narediti, predavanja so tudi kr uredu, mislim splača se hoditi(tukaj mislim na Simiča, ne pa na Škrubej), pa večkrat si preberite(tam ene 2x ali 3x) knjigo Uvod v PZG, ker če boste šli samo enx skozi, ne bo najboljše.
Toliko z moje strani, Lp. :)
lucky

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

Jaz na predavanjih zgodovine enostavno NE MOREM zdržat. :)
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

po izkušnjah iz mojega 1. letnika se splača hodit samo na predavanja in vaje/seminarje od rima in pek-a, pa redno sodelovanje na vajah iz pzg ;)
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Dexter »

lucky napisal/-a:Jaz na predavanjih zgodovine enostavno NE MOREM zdržat. :)
Tud z mano je blo tko. :D
Hodi na Simiča, pri njemu ti bo verjetno lažje. Pa tud PZG se mogoče kar splača hodit na predavanja. :)
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Car »

Problem pri zgodovini je, da se profesorja izmenjujeta, in vsak predava po eno temo. Zato, če bi hodili samo k prof. Simiču, bi slišali samo polovico vseh tem :)

Jaz preprosto ne bom hodil, pa bo - kar bo :)

lp
lucky

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

Car napisal/-a:Problem pri zgodovini je, da se profesorja izmenjujeta, in vsak predava po eno temo. Zato, če bi hodili samo k prof. Simiču, bi slišali samo polovico vseh tem :)

Jaz preprosto ne bom hodil, pa bo - kar bo :)

lp
Tudi jaz sem se tako odločila -hodim pa redno na vaje in od zdaj naprej se bom tudi pripravljala na njih, čeprav se mi zdijo zelo nesmiselne. Je pa škoda, da nimata profesorja vsak ene skupine (bi se grebli za Simiča, vrjetno:))
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Ja ja, bolj tko za oba. Kakšno predavanje manj pa kakšen zmenek več ... Zdaj ko ste še mladi. :lol:
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Pohitite do januarja :lol:
Si vis pacem para bellum
lucky

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

Zmenki so nujni!
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

tudi sociolgija ni več tako lahka kot je bila-skripta ni več dovolj!izpiti so samo še po knigi! :?
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Car »

Niti calvotova skripta ne bi bila dovolj?
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

dopolnjevat moraš obe skripti in pa KNJIGO!brez knjige ne moreš več nardit vsaj zdej v zadnjih rokih ni šlo. :( je še sam profesor rekel da iz skript ne bo dovolj in res ni bilo. je bilo po knjigi treba pol je pa bilo. toliko moj nasvet!ker tudi v testu ti da prav stran iz knjige na kateri se nahaja odgovor- pri večini vprašanj...
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Najboljša stvar za sociologijo prava so predavanja. :) Pove čisto vse kar rabiš za izpit, na koncu vsake ure pove še vsa vprašanja, ki pridejo v poštev pri snovi, ki jo je obravnaval, in nanje tud odgovori ...
Jaz sem se učil samo po zapiskih s predavanj in sem dobil 10. Tko da se vam splača hodit na Igličarja. :)
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Kako študirati 1. letnik

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Ehh, sej Igličar je car!
Čisto možno je to, da je sedaj malce drugače oz. bo na :) izpitu, ker se spomnem, da je že nam lani govoril, da počasi uvaja sistem, da se učenje po skriptah več ne bo izšlo v pozitivno oceno. Moj nasvet je, da, kot je že Dexter rekel, HODITE NA PREDAVANJA(še posebej če imate radi dober , včasih tudi črni, HUMOR :D ) in si sproti delate dobre zapiske. Osebno sem prebral knjigo, pa lahko povem, da sploh ni tako "jebena" kakor bi se reklo po slengovsko, enkrat prideš do stopnje, ko ti postane prav zanimiva(avtorjev cinični in sarkastični odnos do tega "nerodnega" našega ljubega sveta). Iz osebnih izkušenj lahko rečem , da se na izpitu pozitivno obrestuje tudi dejstvo, da imaš kako dodatno točko pri vajah od SOC, tako da le pogumno sodelujte na vajah. No, upoštevajoč to, manj kakor 8 dobiti ne morete :D
Odgovori

Vrni se na