Katere predmete izbrati?

Moderatorji: Zmajbaby™

sonce
Prispevkov: 5
Pridružen: 07. Okt 2008 17:01

Katere predmete izbrati?

Odgovor Napisal/-a sonce »

Glede na to da se rok za prijavo priblizuje me zanima katere predmete se splaca izbrati? Predvsem me zanimajo predmeti pri katerih ni seminarskih nalog in podobno...
nescafe
Prispevkov: 2
Pridružen: 07. Okt 2008 17:49

Re: Katere predmete izbrati?

Odgovor Napisal/-a nescafe »

zakonodajni postopek (maš seminarsko) ampak garantirano najlažji med izbirnimi in ti vsaj 9 ne uide (99% dobiš 10), arbitraža tut čist lušten predmet, podobno uvod v primerjalno, kjer maš že vnaprej objavljena izpitna vprašanja (obstaja skripta z odgovori), osebnostno je tut ful v redu (na predavanjih se obravnava zanimive primere iz prakse, vprašanja se ponavljajo, zlo verjetna 10). Morš bit pa tut mal pozoren, ker se je za nekatere predmete spremenila zakonodaja (npr. pri stečaju je sedaj v veljavi novi, zelo obsežen zakon) Drgač pa sodna psihologija ima zelo zanimiva predavanja (sploh Šugmanova), izpit pa zna bit mal zafrknjen in ti ne garantiram samo lepih ocen. Izber si tisto, kar te res zanima.
catalina
Prispevkov: 4
Pridružen: 07. Okt 2008 18:39

Re: Katere predmete izbrati?

Odgovor Napisal/-a catalina »

Ima še kdo kakšno mnenje? Vsaka informacija je dobrodošla. :D
Uporabniški avatar
Rocky
Prispevkov: 43
Pridružen: 07. Okt 2008 01:24

Re: Katere predmete izbrati?

Odgovor Napisal/-a Rocky »

če ti kej pomaga, ti povem, kaj sm jst izbral:
- gospodarsko kazensko pravo
- kazensko izvršilno pravo
- ustavno procesno
- sodna medicina
- sodna psihologija
- nepravdno pravo
- upravne institucije

Kriterij: profesor - snov - ocena
catalina
Prispevkov: 4
Pridružen: 07. Okt 2008 18:39

Re: Katere predmete izbrati?

Odgovor Napisal/-a catalina »

Haha, ja hvalaaa. :)

Mi pa kaj dosti ne pomaga. :D:D Bi bolj kaj rabila v tem smislu, kaj se splača, kaj se ne (in ja vem, da tisto, kar te zanima... je pa problem, če te preveč stvari in se ne moreš odločit). Tako da.... še kdo??? :D:D
Nancy
Prispevkov: 22
Pridružen: 20. Nov 2008 11:35

Re: Katere predmete izbrati?

Odgovor Napisal/-a Nancy »

Hej, še kakšen svež nasvet, kaj izbrati v razmerju prijetno-zanimiva predavanja in težavnost izpita.

hvala, lp
pika
Prispevkov: 14
Pridružen: 25. Jan 2009 14:42

Re: Katere predmete izbrati?

Odgovor Napisal/-a pika »

Ful je teško to nekomu povedat kaj se splača, ker se vsakemu nekaj drugega...za ene predmete majo eni ful lepe ocene, ampak to ne garantira da boš tud ti dobila lepo oceno... jaz sem namreč tako zafrknila nepravdno, ki je zelo lahek izpit sam pač naš je bil tak da pač meni tip izpita ni ustrezal, ker sovražim loterijska da ne vprašanja in če nisem 100% ne obkrožim...na naslednjem roku pa so meli super lahek izpit... tako da je tud odvisno na kakšen rok naletiš... prav tako osebnostno...majski in junijski rok sta bila izjemno lahka...potem pa pride september in da totalno beden izpit...sej ne vprašanja, samo ker kao nikoli ne da tko da bi bila kakšna varka no pri nas je bila... arbitraža je fini predmet za učit in lep izpit + lepe ocene, stečaj je preveč obsežen in preveč faktologije za znat, tako da ne priporočam... diplomatsko in konzularno je zanimivo, sicer se je ful za napiflat, samo manj ko 8 ti ne bo dala - pač samo lepe ocene daje, če ne znaš tok dobr ti pa reče da pridi na naslednji rok...(drugi mednarodni so baje tudi kul in tok zahtevno in obsežno kot diplomatsko) ... mednarodni ekonomski odnosi so celoletni izpit, pri katerem maš za narest seminarsko, narediš ga s kolokviji, ocene so 9 in 10, je pa res da moraš celo leto hodit na predavanja, kar je mel križanič predavanja je blo bolj beda, drugi semester so pa predstavitve seminarskih, to pa delajo študenti in je izredno zanimivo :) ...mednarodno bančništvo je podobna zadeva, samo je semestrski predmet in ma samo štiblar, ocene so pa od 8-10 (če te zanima ekonomija)...sodna psihologija je kr kul zadeva, sam more met res šugmanova predavanja...ocene so pa od 8-10... drugače priporočljive so upravne institucije, ker niso obsežne (ocena je odvisna od tiste, ki jo dobiš pri upravnem pravu)...
pač kar se tiče zanimivosti predavanj so najbolj zanimiva od šugmanove (kar sem jaz hodila) drugo pa je tko tko - ni lih velike razlike če tam si ali ne...
(upam da nism peveč naložila :))
Nancy
Prispevkov: 22
Pridružen: 20. Nov 2008 11:35

Re: Katere predmete izbrati?

Odgovor Napisal/-a Nancy »

Hej hvala, prav take informacije sem želela, da bom lahko znotraj svojega "ožjega izbora" malo taktizirala.
hvala :)

pa še kdo ej dobrodošel s vojimi izkušnjami... ;)
plesalka
Prispevkov: 24
Pridružen: 05. Okt 2008 23:06

Re: Katere predmete izbrati?

Odgovor Napisal/-a plesalka »

kako pa poteka izbira predmetov? so v prvem tednu predstavitve posameznih predmetov in se potem odločiš al se moraš že ob vpisu?
aksas
Prispevkov: 9
Pridružen: 17. Sep 2009 13:44

Re: Katere predmete izbrati?

Odgovor Napisal/-a aksas »

kolk predmetov si pa sploh lahko izbereš?
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Katere predmete izbrati?

Odgovor Napisal/-a baby™ »

mene pa zanima, kako gre zdej tole z izbirnimi predmeti...
mam že odprt vpisni list v ŠIS-u... in možnost izbrat predmete...
ampak, a ni tako, da se ti predmeti vpišejo komaj naknadno v indeks, ko jih izbereš?

glede na to, da so prvi teden oktobra predstavitve izbirnih, najbrž ne vemo še točno kaj bomo izbrali...

a boste pol v ŠIS-u pustili kr prazno al? :)
jaz sem mali psihopat
blum
Prispevkov: 97
Pridružen: 05. Apr 2010 10:46

Re: Katere predmete izbrati?

Odgovor Napisal/-a blum »

po moje je to sam tak, da okvirno vejo kaj si bomo kej izbral...drgač pa vem tolk ko ti:)
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Katere predmete izbrati?

Odgovor Napisal/-a baby™ »

No, sm zvedla, kako je s tem...
zdej izbereš neki približno, potem pa lahko do 5.11. sporočiš v referat spremembe.
jaz sem mali psihopat
blum
Prispevkov: 97
Pridružen: 05. Apr 2010 10:46

Re: Katere predmete izbrati?

Odgovor Napisal/-a blum »

hvala za info:)
blum
Prispevkov: 97
Pridružen: 05. Apr 2010 10:46

Re: Katere predmete izbrati?

Odgovor Napisal/-a blum »

a se je mogoče še ktermu zgodil,da pri vpisu izbirnih program ne zna prav kreditnih točk zračunat? sm v drugi skupini označla za 15 točk, pa mi je skos vn metal, da ni dost...
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Katere predmete izbrati?

Odgovor Napisal/-a baby™ »

ej, ja :mrgreen: ... meni se je isto dogajalo, pa sm potem v 2. okenčku zbrala tistih 15 točk + še enkrat isti predmet kot v 1.okenčku (za 5 točk), pa je šlo :lol: kr sm vidla, da se ponavljajo izpiti s prvega seznama tudi na drugem... na konc sm pa pač mela napisano 2x isti predmet, haha... ampak sej nima veze, tudi brez tega vem, da je dovolj točk... samo mi ni jasno, zakaj v ŠIS-u ne prime.
ma glavno, da je šou vpisni list naprej :lol: :mrgreen:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Katere predmete izbrati?

Odgovor Napisal/-a flafi »

Kere predmete sta pa izbrale? :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
blum
Prispevkov: 97
Pridružen: 05. Apr 2010 10:46

Re: Katere predmete izbrati?

Odgovor Napisal/-a blum »

a ti maš zdej tut dvakrat isto?? haha...tut js...in sm v referat pisala, seveda ni nobenga za 4.letnik tam, pol pa za 3.letnik pa sm dobla odgovor nej kr v referatu za 4.letnik zrihtam v pondelk...v tork mam pa že vpis tak da krasno...pač sam tolk da ne bojo kej težil na vpisu...al pa da ne bo treba dvakrat istega predmeta delat- kr na pravu je vse mogoče:)) no lepo vedet, da nism edini 'butl' pa da še vedn znam seštevat :)) drgač pa sm si zbrala nepravdno, izvršilno kazensko, sodno medicino, transportno, industrijska lastnina pa evropsko ustavno....daleč stran od štiblarja, zajca in ekonomije:))) pač sm gledla snov, pa če je fajn profesor, pa če že slučajn kej znam:)) pa vidve?
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Katere predmete izbrati?

Odgovor Napisal/-a baby™ »

LoL :lol:
kaj morš pa zrihtat u referatu? sej menda sami vejo, da se vse spremembe glede izbirnih itak sporočajo do novembra, tko da res ne vem, kaj bi lahko komplicirali na vpisu... mam ga tudi js že v torek, ampak res ne mislim dan prej u referat hodit zarad njihovega ŠIS-a, ki ne zna točk seštevat :mrgreen:

drgač sm pa (zaenkrat :)) izbrala nepravdno, izvršilno kazensko, sodno psihologijo, prekrške, gospodarsko kazensko in ustavno procesno... ampak mislim da bo še kr neki sprememb tle :? :lol:
jaz sem mali psihopat
blum
Prispevkov: 97
Pridružen: 05. Apr 2010 10:46

Re: Katere predmete izbrati?

Odgovor Napisal/-a blum »

ja ne vem, mogoč pa hočejo da grem sam referat pozdravit...eh, itak sm v lj, pa bom šla mal pogledat...sporočim novice:))
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Katere predmete izbrati?

Odgovor Napisal/-a flafi »

blum napisal/-a:pa vidve?
Jaz nisem še nič, ker še nimam pogojev za redno :cry: In če v petek ne nardim delovnega, bom morala it izredno naprej, ker za stvarno+dedno ne bom imela dovolj časa :evil: Faking dvojčki! :twisted:

Ampak imam pa nagledanih kar nekaj istih predmetov kot vidve! Na koncu bo cel letnik izbral iste predmete :lol:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
pikopelini
Prispevkov: 50
Pridružen: 06. Mar 2009 19:10

Re: Katere predmete izbrati?

Odgovor Napisal/-a pikopelini »

Ola.

a kdo kaj ve o ekonomski analizi prava? je strašno in grozno težka? zdelo se mi je da je to koristen predmet ampak jaz nisem ravno nek ekonomist po duši (ne spremljam dnevno kako se spreminja obrestna mera evropske centralne banke ipd;);)
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Katere predmete izbrati?

Odgovor Napisal/-a baby™ »

ej, bluuum! :mrgreen:
meni so že napisali v ŠIS izbirne predmete, pa ni nič 2x napisano :lol:

sm se pa kr ustrašla, ko sm vidla un spisek še ne narjenih izpitov, ki je zdej občutno daljši speeet :cry: :mrgreen:
jaz sem mali psihopat
blum
Prispevkov: 97
Pridružen: 05. Apr 2010 10:46

Re: Katere predmete izbrati?

Odgovor Napisal/-a blum »

hej...sm vidla ja...tut js mam sam enkrat...tooo...kak bomo na izi skos prišli..hehe..itak pa iz referata nobenga glasu...
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Katere predmete izbrati?

Odgovor Napisal/-a baby™ »

sej točk mamo zadosti s temi predmeti, samo še vedno ne vem, zkaj v šisu ni hotlo prijet :)
jaz sem mali psihopat
Odgovori

Vrni se na