Izpitni roki bolonjskega sistema

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
lucky

Izpitni roki bolonjskega sistema

Odgovor Napisal/-a lucky »

Pozdrav!

Slišala sem, da je na PF LJ tako, da so vsi izpiti v maju in juniju.. Zdaj se je začel bolonjc in me zanima, ali je še zmeraj tako ali so izpitni roki tudi kaj prej?

Lp ;)
lucky

Re: Izpitni roki bolonjskega sistema

Odgovor Napisal/-a lucky »

In tukaj zraven sem se (ker sem radovedna bodoča brucka) vprašala tudi: kdaj bodo urniki objavljeni in kako je s temi skupina dopoldne, popoldne; in tudi, pri enem predmetu je več profesorjev (po navadi) - kam je najpametneje hoditi? Vaše izkušnje, mnenja bodo zelo dobrodošla :)
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: Izpitni roki bolonjskega sistema

Odgovor Napisal/-a jan_ »

Glej počakaj malo in boš vse zvedla na faksu :) Ni nekih posebnosti, lahko dva ali tri izpite celo prej opravljaš, ostalo maš pa na koncu leta. Za vaje si itak razdeljena v skupine, predavanje maš pa samo dopoldne ali pa samo popoldne. Kakih drugih posebnosti pa ni...pojd rajš še na morje dokler maš počitnice :D
lucky

Re: Izpitni roki bolonjskega sistema

Odgovor Napisal/-a lucky »

Jaz sem taka, da si ne morem pomagat - morem vedet pri čem sem in to takoj. :) Drugače pa hvala za odgovore..nekaj pa je vendarle pomagalo.

Lp

P.s. Morja je blo pa letos več kot dovolj - je denarnica prazna dokler ne pride nova plača ;)
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpitni roki bolonjskega sistema

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Draga lucky, tudi o tem je bilo že veliko napisanega in, če že tako močno čakaš lahko malo pobrskaš po forumu, naj ti bo, ker si nova:

VODIČ
viewtopic.php?f=5&t=286
UČENJE
viewtopic.php?f=5&t=596
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitni roki bolonjskega sistema

Odgovor Napisal/-a flafi »

lucky, jaz ti predlagam, da si doma sposodiš denar in greš na morje, ker naslednjih nekaj let verjetno avgusta in septembra tega ne boš več mogla narest :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpitni roki bolonjskega sistema

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

flafi napisal/-a:lucky, jaz ti predlagam, da si doma sposodiš denar in greš na morje, ker naslednjih nekaj let verjetno avgusta in septembra tega ne boš več mogla narest :D
Tale nasvet lahko kar na prvo mesto postaviš :D
Si vis pacem para bellum
lucky

Re: Izpitni roki bolonjskega sistema

Odgovor Napisal/-a lucky »

Sem optimistka, da bom vse naredila pred poletjem, če se bo dalo, in imela potem doooolge počitnice ;) Če pa ne.. pa bom tudi sama kriva..
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitni roki bolonjskega sistema

Odgovor Napisal/-a flafi »

Hjaaa... Vsi smo bli enkrat optimisti :lol: Pol so se pa izpiti zares začel! :D
Upam, da ti bo šlo po planih Slika
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izpitni roki bolonjskega sistema

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

:lol: :lol: Jz mislm d je tale opcija nemogoča da nardiš vse pred poletjem, tko d ne si delat prevelikih utvar :lol: usaj za prvi letnik :lol:
Uporabniški avatar
_racija_
Prispevkov: 150
Pridružen: 28. Jun 2009 01:59

Re: Izpitni roki bolonjskega sistema

Odgovor Napisal/-a _racija_ »

Pred dvema letoma sem imela ista mnenja, počitnice do oktobra, vse pred poletjem opravljeno... :) prejšnje leto: bog daj, da nardim še dva izpit pa bom lahk ponavlala, letos: bog daj, da ne bom 3. leto v sivi predavalnici :P
"There are no stupid questions...just stupid people!" (Mr.Garrison - South Park)
špelca
Prispevkov: 79
Pridružen: 13. Dec 2009 14:55

Re: Izpitni roki bolonjskega sistema

Odgovor Napisal/-a špelca »

v prvem letniku je tko.. če hodiš na predavanja in vaje ti zmanjka časa za sprotno učenje, brez predavanj (vsaj pr ekonomiji, rimu..) boš pa bol težk naredla. v nobenem primeru ne morš zmagat pa narest vseh izpitov pred počitncam, vsaj po moje. ne poznam zaenkrat nobenga tazga, če pa obstaja, me pa prav zanima kak je z njegovim zasebnim življenjem :D
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: Izpitni roki bolonjskega sistema

Odgovor Napisal/-a jan_ »

kako se strinjam z vami, js sem bil tudi prvo leto optimist, ampk če bi hotel vse narditi nebi imel nič od življenja, poznam par ljudi ki je nardilo vse redno, ampak nikol pa niso meli časa za kašno kosilo al pa kavico, kaj šele da bi šli kam ven. pač tako je, zato pa izkoristi to in bejži nekam, ker so to verjetno zadnje počitnice ki trajajo do 1. oktobra. Naš faks pač je tak, v moji generaciji je 1. letnik naredilo 15% mislim da ti to vse pove :)
lucky

Re: Izpitni roki bolonjskega sistema

Odgovor Napisal/-a lucky »

No, prav, no, prav. :) Bom že morala verjeti starejšim študetom.. čeprav poznam par takih, ki so vse naredili pred poletjem na PF LJ in so (zagotovo in večkrat) imeli čas za druge, bolj prijetne, stvari od učenja. ;) Je pa res, da zame to verjetno ne bo veljalo, ker sem preveč lena in vse delam z levo roko ter po liniji najmanjšega odpora :D :twisted:
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izpitni roki bolonjskega sistema

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

_racija_ napisal/-a:Pred dvema letoma sem imela ista mnenja, počitnice do oktobra, vse pred poletjem opravljeno... :) prejšnje leto: bog daj, da nardim še dva izpit pa bom lahk ponavlala, letos: bog daj, da ne bom 3. leto v sivi predavalnici :P
:lol: :lol: :lol: :lol: nekak se strinjam :lol:
lucky

Re: Izpitni roki bolonjskega sistema

Odgovor Napisal/-a lucky »

Fleurette napisal/-a:
_racija_ napisal/-a:Pred dvema letoma sem imela ista mnenja, počitnice do oktobra, vse pred poletjem opravljeno... :) prejšnje leto: bog daj, da nardim še dva izpit pa bom lahk ponavlala, letos: bog daj, da ne bom 3. leto v sivi predavalnici :P
:lol: :lol: :lol: :lol: nekak se strinjam :lol:
Je res tako težko al se vam pač ne da? :D
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitni roki bolonjskega sistema

Odgovor Napisal/-a baby™ »

:lol: dejte, no... da ne bo lucky postala unfortunate :mrgreen:

lucky, js ti bom tko rekla... ni enostavno, je pa mogoče. sploh pa se ne smeš pustit zavajat s strani drugih, pač nekomu gre, nekomu ne... nekdo se bo za kak izpit učil 1 mesec, pa bo padu, nekdo 10 dni, pa bo naredu... PRAVILA NI.

js sm prvi letnik vzela preveč na easy, učila sm se bolj površno, se odjavljala z izpitov, govorila "bom žeeee :mrgreen:", pa sm na konc ponavljala... v drugem letniku sm pa že našla svoj sistem učenja, način na kateri NAJLAŽJE pridem skozi :twisted: in takrat ni blo več take krize...
in evo, letos bom že 4. letnik (I feel so old :oops:) tko da, najbolš ti bo, da NIČESAR ne načrtuješ... ko začneš s predavanji, slišiš snov, pol boš vidla kako pa kaj...
poznam folk, ki je naredu 1. letnik v prvem poskusu (čeprav ne vem, če lih pred poletjem :D), so pa tudi taki, ki obupajo, se prepišejo, in pol s(m)o tu še taki, ki vztrajamo - pa rata ;)

ne bom te strašila, kr nima smisla... vse se da, brez izjeme.
moraš si pa sama razporedit čas za privatno življenje in za faks... da bi pa zanemarla "lajf" zaradi faksa, pa res nima smisla, lahko se ti zmeša :geek: eno vmesno pot si naštimaš, pa bo vse OK :) ... al pa še najbolš je, da prideš že zmešana na faks, pol ti itak nič več ne more škodit... :lol: (govorim iz prve roke, haha :D)

če maš pa grozno željo po frej počitnicah, se lahko vpišeš izredno, pa maš tko več izpitnih rokov (oktober, januar, marec + redni roki) in je vse skupaj lažje izvedljivo kot pa če začneš z izpiti šele na rednih rokih (maj, junij, september) ;)

ti samo uživaj & welcome to hell! 8-) HEC ! :)
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izpitni roki bolonjskega sistema

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

baby™ napisal/-a: nekdo se bo za kak izpit učil 1 mesec, pa bo padu, nekdo 10 dni, pa bo naredu... PRAVILA NI.
Tukej je tud OGROMEN dejavnik sreča... Lahko se ti v 10 dneh naučiš točno tisto kar bo v izpitu, nekdo z enim mesecem učenja lahko pa točno tisto spusti ( usega itak ne mormo nikol znat) in pol pač pride da prvi nardi in to po možnosti z dobro oceno, drugi pa pade.

No, jz prve sreče še nism mela :? :lol:
lucky

Re: Izpitni roki bolonjskega sistema

Odgovor Napisal/-a lucky »

Mene pa sreča pogosto spremlja, sploh na maturi me je letos ogromna - naredila kar dobro, učila se nisem pa skoraj nič; dobila teme in vprašanja, ki sem jih znala najboljše ;9 Mogoče bo na pravu kaj podobnega... :P
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitni roki bolonjskega sistema

Odgovor Napisal/-a baby™ »

ja, normalno, da je sreča ogromen dejavnik - kot povsod v življenju...
ampak lih brez truda boš pa težko naredu, pa ni važno če si (ne)srečen :mrgreen:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Izpitni roki bolonjskega sistema

Odgovor Napisal/-a Dexter »

lucky, najboljši nasvet je, da ne poslušaš nasvetov drugih študentov. :mrgreen:

Jaz sem imel v prvem letniku pred počitnicami narejenih 7 izpitov od skupno 8, učil sem se zadnje 2 meseca kar dosti, ampak nikoli in nikdar nisem faksa postavil na prvo mesto! Če sem imel čez dan kakšne bolj prijetne ali pa pomembnejše stvari, se jim nisem odrekel in sem pač zvečer nadoknadil z učenjem al pa naslednji dan.

Najdi si čist svojo formulo kako uspeti na faksu. Jaz sem se že pred predavanji pripravil na to, da z začetka verjetno ne bom prav veliko razumel, da bodo izpiti zelo težki in profesorji pri ocenjevanju nepošteni in nasploh neprijazni, da bo ogromna selekcija v prvem letniku ... In ker sem si vse to vzel v račun, mi je ratalo, ne da bi me kakšna stvar šokirala. Najlepše pri tem pa je, da kaj kmalu ugotoviš, da vse sploh ni tko hudo kot si misliš.

Pripravi se na najslabše in verjemi v najboljše ... Samo ne se sekirat zaradi faksa. 8-)
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
lucky

Re: Izpitni roki bolonjskega sistema

Odgovor Napisal/-a lucky »

Dexter napisal/-a:lucky, najboljši nasvet je, da ne poslušaš nasvetov drugih študentov. :mrgreen:

Jaz sem imel v prvem letniku pred počitnicami narejenih 7 izpitov od skupno 8, učil sem se zadnje 2 meseca kar dosti, ampak nikoli in nikdar nisem faksa postavil na prvo mesto! Če sem imel čez dan kakšne bolj prijetne ali pa pomembnejše stvari, se jim nisem odrekel in sem pač zvečer nadoknadil z učenjem al pa naslednji dan.

Najdi si čist svojo formulo kako uspeti na faksu. Jaz sem se že pred predavanji pripravil na to, da z začetka verjetno ne bom prav veliko razumel, da bodo izpiti zelo težki in profesorji pri ocenjevanju nepošteni in nasploh neprijazni, da bo ogromna selekcija v prvem letniku ... In ker sem si vse to vzel v račun, mi je ratalo, ne da bi me kakšna stvar šokirala. Najlepše pri tem pa je, da kaj kmalu ugotoviš, da vse sploh ni tko hudo kot si misliš.

Pripravi se na najslabše in verjemi v najboljše ... Samo ne se sekirat zaradi faksa. 8-)
Nekaj takega sem rabla, da grem lahko zdaj mirno naprej. Dobro povedano ;)
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Izpitni roki bolonjskega sistema

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Lucky...js ti sm priporočam, da če se ti slučajno čez par mescov po začetku ne bo dal več redno obiskovat vseh predavanj, da hodiš vsaj na RIM pa EKOnomijo + vaje in delaš ta2 predmeta sproti...drugače pa, če boš vse sprot delala se nimaš kej bat in verjem, da boš mela tut dost cajta za ostale stvari, newem zakaj tok strašite bodoče pravnice/pravnike tle na forumu. lp ;)
lucky

Re: Izpitni roki bolonjskega sistema

Odgovor Napisal/-a lucky »

w4nkst4 napisal/-a:Lucky...js ti sm priporočam, da če se ti slučajno čez par mescov po začetku ne bo dal več redno obiskovat vseh predavanj, da hodiš vsaj na RIM pa EKOnomijo + vaje in delaš ta2 predmeta sproti...drugače pa, če boš vse sprot delala se nimaš kej bat in verjem, da boš mela tut dost cajta za ostale stvari, newem zakaj tok strašite bodoče pravnice/pravnike tle na forumu. lp ;)
Vzpodbudno in hkrati izvedljivo.. Hvala! :)
Uporabniški avatar
_racija_
Prispevkov: 150
Pridružen: 28. Jun 2009 01:59

Re: Izpitni roki bolonjskega sistema

Odgovor Napisal/-a _racija_ »

lucky napisal/-a:
Fleurette napisal/-a:
_racija_ napisal/-a:Pred dvema letoma sem imela ista mnenja, počitnice do oktobra, vse pred poletjem opravljeno... :) prejšnje leto: bog daj, da nardim še dva izpit pa bom lahk ponavlala, letos: bog daj, da ne bom 3. leto v sivi predavalnici :P
:lol: :lol: :lol: :lol: nekak se strinjam :lol:
Je res tako težko al se vam pač ne da? :D
Ni nemogoče, ni pa enostavno...je precej težko, zdaj pa če še maš kakšne težave med izpitnim obdobjem, je še mal težje... npr. lani sm mela vnetje srednjega ušesa, tako da sm bila od začetka maja do sredine julija vsaj dvakrat na teden v KC, po 3-4 ure... letos sm mela en dan pred izpitom v maju operacijo...:P pač ti pride nekaj vmes...je odvisno od mnogih dejavnikov...
"There are no stupid questions...just stupid people!" (Mr.Garrison - South Park)
Odgovori

Vrni se na