Zapiski

prof. dr. Barbara Novak, prof. dr. Damjan Možina, prof. dr. Viktorija Žnidaršič Skubic

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ja se, vendar nism otega jemali na predavanjih. Brez skrbi dosti stvari smo povedali ''kot višek'' na vajah. Mislim odločite se sami, jaz sem bom na predavanja skoncentriral ;)

preberi podčlene v OZ npr: darilna pogodba ni veljavna oz obstoja samo naturalno, če darovalec obdarjencu takoj ne izroči darila. Če izročitve ni sočasno se zahteva pisna oblika...

Nadalje gre za holografsko oporoko, vrjetno bodo svojci upravičeni do nujnega deleža, ki znaša 1/2 za otroke in zakonca oz. 1/3 za starše itn.

Glede 32. člena je pa good_luck lepo povedala. Dejansko je fora, da nekdo sprejme to ponudbo in takrat je posel sklenjen, vendar dobi, v tem primeru hčerka Andreje oz. kogarkoli že pismo o sprejemu po Andrejini smrti. To je vsa umetnost.

Komplicirate preveliko. 8-)
Life is better blond :mrgreen:
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Calvo
Prispevkov: 38
Pridružen: 16. Sep 2009 23:36

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Calvo »

Dobro jutro... :D

Ravnokar sem končal s pisanjem nove skriptice, zato jo še ''vročo'' pripenjam sporočilu. Upam, da vas pretiroma na moti, da sem dokument pretvoril v .pdf obliko. Razlog je predvsem ta, da ne maram, da ljudje brklajo po skripti, ki je moje lastno delo (seveda spisana ob pomoči drugih skript itd.)... Če obstajajo kakšne napake ali je kej za dopolnit, mi prosm sam napište sporočilo in v kratkem bo napaka popravljena.

Komentarji zaželeni...

Lahko noč... ;)
Ni vsaka tunina Calvo tunina...
Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Punipan »

No, to pa je skripta da se reče! :D Hvala!
fishy
Prispevkov: 18
Pridružen: 31. Avg 2009 12:30

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a fishy »

zloooo dobra skripta, hvala :). mene samo zanima, če ste glede pravice na rednih predavnjih samo tok povedal, kokr je v tej skripti?
Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Punipan »

O pravicah, ki jih ureja stvarno pravo je čis zadost napisanega, meni se zdi mal mal o pravicah nasploh (seminar)-vsaj kokr je napisanega v drugi skripti in kar mam jaz v zapiskih.
A načelo sočasnosti pogodb pride v upoštev, a smo delal to? V Calvotovi skripti mislim, da tega ni omenjega (če je, se opravičujem, še nisem šla vsega podrobno brat), v drugi skripti je pa tega ene 2, 3 strani. :?
Uporabniški avatar
Calvo
Prispevkov: 38
Pridružen: 16. Sep 2009 23:36

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Calvo »

Punipan napisal/-a:O pravicah, ki jih ureja stvarno pravo je čis zadost napisanega, meni se zdi mal mal o pravicah nasploh (seminar)-vsaj kokr je napisanega v drugi skripti in kar mam jaz v zapiskih.
A načelo sočasnosti pogodb pride v upoštev, a smo delal to? V Calvotovi skripti mislim, da tega ni omenjega (če je, se opravičujem, še nisem šla vsega podrobno brat), v drugi skripti je pa tega ene 2, 3 strani. :?
Tud men se je zdelo nekam mal snovi kar se tiče pravic, ampak ko sem nabiral material nism nč več zasledil... :geek:
Kar se tiče načela sočasnosti pogodb pa mal dvomim, da smo kej povedal. Sm bil na veliki večini predavanj pa seminarjev in nimam čist nobenga spomina na kej tazga. Pa bi se sigurno spomnu na to, če bi omenjali kot pomembno. Seveda, pa sm bjondo in mi še preveč stvari leti vn iz glave... :D
Ni vsaka tunina Calvo tunina...
Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Punipan »

Okej, super! Jaz sem tud kar hodila, proti koncu že ne več, no (tud mal prej v bistvu že ne). :D
Na vajah sem bila pa samo enkrat. :cry: :o
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Calvo ti boš počas moral razmislit o akademski karieri, ker si že skoraj konkurenca profesorjem 8-).
Odlično kot vedno.
Si vis pacem para bellum
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

js sicer nisem redno hodil na predavanja, ampak načelo sočasnosti v teh zapiskh ki jih imam, je kr podrobno obdelano-na to se navezuje tisti exceptio non adimpleti contractus, pa vsi ti ugovori, ki pomenijo kršitev tega načela..mislim da je v calvotovi skripti to tud not...
Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Punipan »

Ja, naslov je IZPOLNITEV, potem so pa ugovori napisani. Očitno je to to. :)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

ja....to bo pol to:D....in kako vam kaj gre učenje? :D ...men so še vaje ostale, pa nikakor da se jih lotim, ker so nekateri primeri res tko brezveze:D
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Men so pa lih vaje kul..

Jz se že določam če naj se odjavm, dans do polnoči mam čas :D :lol: joj :?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

sej če maš dober feeling, pol se nimaš česa bati :D
Uporabniški avatar
Calvo
Prispevkov: 38
Pridružen: 16. Sep 2009 23:36

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Calvo »

Pa sej sploh ni tolk velik snovi... :P
Snov se da naučit v dveh dnevih brez problema. Mal hitrejši tempo pa gre... :D

Aja pa še to, Zmaj, hvala za komentar in poslane zapiske - so mi pršli prow
Ni vsaka tunina Calvo tunina...
Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Punipan »

Ja, jaz tud razmišljam, če bi se odjavila. :?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Ok, js sem zdej ugotovil da spet mal ne morem si praktično predstavljat tole pooblastilo pa pooblastitev, ker v zapiskih je narobe napisano zgleda......bi prosil, če bi vedel kdo kak konkreten primer dat za to, ker si z definicijo ne uspem lih velik pomagat:D
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Mah po moje pa ni tko u izi, sej ste vidl rezultate prejšnega izpita.

Pa 100x sm si že rekla da če ne bom 100% prpraulena za izpit ne grem. Sam bi pa zdej useen šla probat :lol:
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Rezultati so bli pomoje del strogega ocenjevanja in slabe pripravljenosti, kogarkoli sem vprašal je rekel, da se je učil max. 4 dni... To pa po moji presoji ne more zadostovati, če nisi ravno vseznalec in genij.

Pooblastilo in pooblastitev sta boa enostranska p.p. Prvi naredi pooblastitev razpoznavno še navzen saj pooblastitelj naslavlja izjavo na 3. osebo. Drugi pa je upravičenje za zastopanje in je notranje razmerje med pooblastiteljem in pooblaščencem, ki pa ga je treba ločit od osnovnega razmerja, saj se le tedva presojata ločeno po načelu abstraktnosti (74/2).

Jaz upam, da se mi dobro izteče :roll:
Si vis pacem para bellum
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

no, hvala ti Zmaj :D
ma ja tud men vsi pravijo, da za maksimum 3 dni se da civilc naučit....ne vem lih če to drži, js se ga že ene 9 dni učim........pa vseen še vedno nekatere stvari tko mal zamešam......ni to tko lahek predmet kot soc(ki je seveda v določenih pogledih tud ZELO POSEBEN predmet):D
sanja.
Prispevkov: 49
Pridružen: 19. Mar 2010 17:01

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a sanja. »

jaz naprimer sem se tudi učila le dva dni, s tem da sem ene 4dni prej pa porabila da sem si uredila in dopolnila zapiske, vaj in OZja nisem niti pogledala, tako da naj vas potolažim da se izpit da lepo narediti tudi če ne boste tako komlicirali. je pa res da sem nekaj stvari povezala z rimom, ker sem brala opombe :)... saj bo šlo ;)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

ja to pa maš prav...še dobro da smo nardili Rim, da lahk mal povezujemo..svaka čast prof. Kranjcu da je tud v knjigo vključu del pozitivnega veljavnega prava:D
*jz*
Prispevkov: 43
Pridružen: 12. Jan 2010 22:52

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a *jz* »

tale predmet se da nardit, če si hodu na predavanje pa če maš kokrtok dobre zapiske tud u 4 dneh...določene pojme morš mer razčiščene pa kr nekak gre.. ;)
...vse je možno na tem svetu....
*jz*
Prispevkov: 43
Pridružen: 12. Jan 2010 22:52

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a *jz* »

aja, Calvo, zanima me ali si te zapiske pisal tudi po kakšni knjigi ali mogoče po kakšni skripti za 2.letnik?
...vse je možno na tem svetu....
Uporabniški avatar
Calvo
Prispevkov: 38
Pridružen: 16. Sep 2009 23:36

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Calvo »

*jz* napisal/-a:aja, Calvo, zanima me ali si te zapiske pisal tudi po kakšni knjigi ali mogoče po kakšni skripti za 2.letnik?
Malo tega malo onega... Par stvari sm si sposodu tud iz skripte za drugi letnik, sm pa več al manj vse sposojeno mal preveru, če še velja...
Ni vsaka tunina Calvo tunina...
lawlika
Prispevkov: 1
Pridružen: 14. Okt 2010 14:20

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a lawlika »

Če morda kdo od tistih, ki so že opravljali (še bolj pa tisti, ki so ga po možnosti tudi opravili) ta izpit, spremlja ta forum, bom vesela odgovora, ali je katera od 2h skript, ki sta jih posredovali 2 svetli izjemi, ki potrjujejo temno pravilo^^ :D, uporabna za izpit; vsekakor pa se toplo priporočam, da se oglasi kdo, ki bi bil pripravljen deliti zapiske z nekom, ki ne bo imel časa/možnosti obiskovati predavanj, ki so šele v 2. polletju, izpit pa si želi opravljati v začetku 2. polletja kot diferencialni izpit zaradi prepisa v bolonjski sistem, ko moramo poskrbeti za nekaj luknjic za nazaj. =/
Najlepša hvala.
Odgovori

Vrni se na