NOVO! Ustni izpit pri PZG

prof. dr. Vladimir Simič, prof. dr. Katja Škrubej

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

srbijo ponavad ne sprašujejo...
medika
Prispevkov: 2
Pridružen: 21. Apr 2010 09:38

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a medika »

pozdravljni
jaz sem imela v torek ustni pri simiču...žal neuspešno
spraševal pa me je o programu zedinjene slovenije.....povedala se mu kaj je to in zahteve....zataknilo pa se je pri podvprašanju :S
pred mano je postavil knjigo in mi pokazal stavek ..."razbitju historičnih dežel in po združitvi slovenskih predelov v kraljestvu Slovenije."
nato me je vprašal iz kje sem...in ker sem iz primorske je rekel naj ta stavek razložim na primeru istre....in takrat sem zmrznila :cry:

nato mi je dal še prijazen nasvet da zgodovino je treba razumet in ne se je samo na pamet naučit...to pač ni dovolj :shock:
vsem, ki boste ustni šele imeli, želim veliko sreče
Banne
Prispevkov: 53
Pridružen: 30. Jan 2009 20:00

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a Banne »

@Tjaška: res je! da imaš možnost it študirat v tujino je res nekaj neverjetnega. spoznaš veliko ljudi, se imaš fino in osvojiš tuj jezik . poznam mudela, ki trenutno študira pravo v španiji in se ma fino-v zelo kratkem času se je naučil španščino. tko da eno leto gor ali dol. malo več študiraš in imaš več študentskega življenja. delali bomo pa itaq še dovolj časa. da se pa spominjaš svojih ''najboljših let'' po tem kako si več čas sedel v knjižnjici...ne vem. jst rečem temu ne hvala. drugače pa stopte na realna tla. zelo malo jih je, ki naredijo ta faks v 4 oz 5 letih.

drugač pa nrdila zgo brez ustnga.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Tjaška napisal/-a:če boš v študijskih letih samo za knigami sedel oz. samo študiral ne boš daleč pršu ;) nekak samo študiranje je zapravlanje časa... :P
Kam pa boš brez tega prišel?
Si vis pacem para bellum
Banne
Prispevkov: 53
Pridružen: 30. Jan 2009 20:00

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a Banne »

:) hah. na kateremkoli faksu brez učenja ne prideš nikamor.
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

Zmaj napisal/-a:
Tjaška napisal/-a:če boš v študijskih letih samo za knigami sedel oz. samo študiral ne boš daleč pršu ;) nekak samo študiranje je zapravlanje časa... :P
Kam pa boš brez tega prišel?

na isto mesto kakor boš prišel samo s študiranjem...
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a carrie »

js sm mela dons ustne pri simiču. pisni del mi je ocenu s 56 točkami, mi dal možnost zviševanja na 7, ker sem odklonla mi je vpisu 6ko, se poslovila in z nasmeškom na obrazu zapustila pisarno :mrgreen:
bom pa tkole rekla. ocenjevanje in točkovanje se mi je zdelo POPOLNOMA KOREKTNO! me je blo zelooo strah kako bo ker se je govorilo kako nekorektno točkujejo, dajejo premalo točk ipd. no jaz takšne izkušnje nisem imela. najprej je ocenil, potem mi pri vsakem vprašanju razložil zakaj takšno število točk in kaj bi mogla odgovort, da bi dosegla vse točke. nasplošno je bil izredno prijazen tko da je vsa živčnost minila še prvih par minutk k sm vidla da ni noben "bau bau". no tko je blo pr men, verjamem da ma kdo tud slabe izkušnje s profesorji, zaenkrat jih jaz še nisem mela bomo vidl kako bo pri ostalih 3 predmetih k so mi še ostal :mrgreen: tako pa se lahk "prestavim" na UVP temo na forumu kr se bo treba direkt naprej učit..4. maj je blizuuu :geek:
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
lalika
Prispevkov: 158
Pridružen: 27. Dec 2009 12:03

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a lalika »

carrie napisal/-a:js sm mela dons ustne pri simiču. pisni del mi je ocenu s 56 točkami, mi dal možnost zviševanja na 7, ker sem odklonla mi je vpisu 6ko, se poslovila in z nasmeškom na obrazu zapustila pisarno :mrgreen:
bom pa tkole rekla. ocenjevanje in točkovanje se mi je zdelo POPOLNOMA KOREKTNO! me je blo zelooo strah kako bo ker se je govorilo kako nekorektno točkujejo, dajejo premalo točk ipd. no jaz takšne izkušnje nisem imela. najprej je ocenil, potem mi pri vsakem vprašanju razložil zakaj takšno število točk in kaj bi mogla odgovort, da bi dosegla vse točke. nasplošno je bil izredno prijazen tko da je vsa živčnost minila še prvih par minutk k sm vidla da ni noben "bau bau". no tko je blo pr men, verjamem da ma kdo tud slabe izkušnje s profesorji, zaenkrat jih jaz še nisem mela bomo vidl kako bo pri ostalih 3 predmetih k so mi še ostal :mrgreen: tako pa se lahk "prestavim" na UVP temo na forumu kr se bo treba direkt naprej učit..4. maj je blizuuu :geek:

waw :) glih 56 točk! čestitamm :) joj k bi jih še js dobila....
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a carrie »

good luck ;) pa kar samozavestno in nasmejano na ustnega pa bo ;) živčke kr doma pust :mrgreen:
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a nici »

carrie napisal/-a:good luck ;) pa kar samozavestno in nasmejano na ustnega pa bo ;) živčke kr doma pust :mrgreen:

Omg, Carrie, a pol jih maš že 5 narjenih? :o
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a carrie »

nici napisal/-a:
carrie napisal/-a:good luck ;) pa kar samozavestno in nasmejano na ustnega pa bo ;) živčke kr doma pust :mrgreen:

Omg, Carrie, a pol jih maš že 5 narjenih? :o
raj reč KOMAJ 5! ;) ponavljam veš tko da bi jih mogla že kej več met narjenih pa sem spet predolg odlašala :mrgreen: :oops:
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a Punipan »

Omojbog, nrdila! Sicer s 6, ampak se pocutim k da bi 10. :D Sem mela pa se ustnega. Vprasal me je dvotirni sistem in dezelska sodisca. Totalno presenecena nad korektnim ocenjevanjem, pa ful je bil prijazen. :)
lalika
Prispevkov: 158
Pridružen: 27. Dec 2009 12:03

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a lalika »

ninch12 napisal/-a:Evo, odgovor Brankota na vprašanje zakaj je samo 5 razpisanih izpitnih rokov:

Pozdravljeni,

Semestrska izpita Pravna zgodovina in sociologija prava imata 5 rokov, ker je tako sklenil senat PF.
Dodatni rok v maju sem katedram že predlagal, a žal neuspešno. Bom pa vaš mail posredoval in ponovno predlagal…

Lep pozdrav,

Branko Perhaj
mogoče že kej novega?? ker drugače bo treba junija :S
buljat
Prispevkov: 143
Pridružen: 15. Nov 2009 22:57

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a buljat »

Je bil zelo korekten pri ocenjevanju, se mi je zdelo da mi je se senkal tocke ponekod, skratka, pogumno na ustni izpit pa danes sem imel obcutek, da nas je ogromno naredilo
anaz
Prispevkov: 13
Pridružen: 30. Okt 2009 20:59

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a anaz »

lahko še napiše kdo kako je kaj pri doc. škrubejevi?
Uporabniški avatar
ninch12
Prispevkov: 47
Pridružen: 16. Nov 2008 23:41

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a ninch12 »

lalika, tole mi je poslal še Branko:


V vednost pošiljam še odgovor profesorja, sicer pa zadeva še ni dokončna, predlog za majski rok sem poslal tudi vodstvu.

Lep pozdrav,

Branko Perhaj

Referat za dodiplomski študij
tel.: 01/42-03-226

»Spoštovani,

po novem bolonjskem programu ima študent pri pravni zgodovini (ki se sedaj izvede v enem semestru!) namesto majskega , junijskega in septembrskega roka celo en rok v tekočem šolskem letu: več to je: v januarju, aprilu, juniju in septembru. Ti roki so bili določeni že ob začetku leta in ker sva temu prilagodila svoje delovne načrte, morava, žal, ugotoviti, da nama prevzete delovne obveznosti za maj dodatnega roka ob tako pozno sporočeni želji, ne omogočajo.

Z lepimi pozdravi,

Vladimir Simič in Katja Škrubej«
You never know how strong you are, until being strong is the only choice you have. 
lalika
Prispevkov: 158
Pridružen: 27. Dec 2009 12:03

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a lalika »

ninch12 napisal/-a:lalika, tole mi je poslal še Branko:


V vednost pošiljam še odgovor profesorja, sicer pa zadeva še ni dokončna, predlog za majski rok sem poslal tudi vodstvu.

Lep pozdrav,

Branko Perhaj

Referat za dodiplomski študij
tel.: 01/42-03-226

»Spoštovani,

po novem bolonjskem programu ima študent pri pravni zgodovini (ki se sedaj izvede v enem semestru!) namesto majskega , junijskega in septembrskega roka celo en rok v tekočem šolskem letu: več to je: v januarju, aprilu, juniju in septembru. Ti roki so bili določeni že ob začetku leta in ker sva temu prilagodila svoje delovne načrte, morava, žal, ugotoviti, da nama prevzete delovne obveznosti za maj dodatnega roka ob tako pozno sporočeni želji, ne omogočajo.

Z lepimi pozdravi,

Vladimir Simič in Katja Škrubej«
aha...ja najbrž ne bo nč s majom :S
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Tud če iz tega res nč ne bo :? , je mene v zelozelo pozitivnem smislu presenetu Brankotov odziv na predlog/mail oz njegovo angažiranje v zvezi s tem. :o
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a m|h »

Sicer pa, kaj pa bi rok v maju kej spremenil, glih tko bi bil verjetno nekje sredi ostalih izpitov kot tisti v juniju, ali pač...? V enem mesecu se pa tudi menda ne pozabi toliko snov... :?
Uporabniški avatar
defasturias
Prispevkov: 93
Pridružen: 08. Nov 2009 19:47

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a defasturias »

Mene je mučil z dvotirnim sistemom - kaj to je, razložit državno in avtonomno linijo... Pa Constitutio Criminalis Theresiana. Sem pa naredil :)
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

čestitam...

...kakor vidim ste vsi, ki ste na forumu bili pri prof. Simiču...

...jaz mam jutri pri prof. Škrubej, bi lahko prosim kateri povedal kakšne so izkušnje z njo??? ker govori se da doživlja napade panike, ko popravlja izpite... :cry: je to res?...
Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a Punipan »

^^^Kokr vem, so danes vsi naredili pri njej pa še ful dobre volje je bila. :P
anaz
Prispevkov: 13
Pridružen: 30. Okt 2009 20:59

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a anaz »

upam to dobro voljo prnese tud na jutr.... pa da nam rata čim večim nardit :D pa srečno vsem k še mate :)
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

mogoče veš kakšna vprašanja je postavljala, ker vidim, da ima prof. Simič rad dvotirni sistem in bolj poznejša obdobja.
Uporabniški avatar
defasturias
Prispevkov: 93
Pridružen: 08. Nov 2009 19:47

Re: NOVO! Ustni izpit pri PZG

Odgovor Napisal/-a defasturias »

Moj kolega danes ni naredil pri njej. Je pa baje pri vsakem vprašanju sama sebi jamrala da kakšne napake :lol:
Odgovori

Vrni se na