Marčevski rok 2010

prof. dr. Albin Igličar, doc. dr. Tilen Štajnpihler

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Zaklenjeno
barcelona
Prispevkov: 7
Pridružen: 05. Feb 2010 10:50

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a barcelona »

Pri vprašanju o količini novih primerov na sodiščih je pravilen odgovor 700.000, čeprav v knjigi piše 600.000. no to se mi od njega zlo ne fer (sicer res pred številko 600.000 piše več, vendar po mojem mnenju to pomeni nekaj več, ne pa 100.000 več!)
Zanima pa me tut kaj je pol pravilni odgovor na b in c vprašanje pri prvi nalogi na testu pri Webru (primer zakona o volitvah). Eni praujo, da so disjunktivni pod b, drugi pod c....??
_yx_
Prispevkov: 10
Pridružen: 21. Mar 2010 09:57

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a _yx_ »

b) Tekmovalni odnos, c) Disjuktivni odnos je pomoje prav. C vprašanje je bilo v katero skupino spadajo ti odnosi. Sedaj če si dal pod b tekmovalni odnosi se lepo izide saj tekmovalni odnosi spadajo v skupino disjuktivnih odnosov, če si pa pod b dal disjuktivni pa pride nesmisel, da disjuktivni odnosi spadajo v skupino tekmovalnih. To bi bilo podobno kot da bi rekli Evropska unija spada pol Slovenijo, namesto Slovenija spada pod EU:)
Uporabniški avatar
Calvo
Prispevkov: 38
Pridružen: 16. Sep 2009 23:36

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Calvo »

Glavno, za vse neverne Tomaže, odnosi menjave (natančneje družbene menjave) so opisani v knjigi Pogledi sociologije prava, stran 25, zadnja dva odstavka naslova: 4. Tipi pravno reguliranih družbenih odnosov. Poudarek je predvsem na prvem stavku predzadnjega odstavka in prvih stavkih zadnjega odstavka.
Ni vsaka tunina Calvo tunina...
dedekmraz
Prispevkov: 52
Pridružen: 16. Dec 2009 10:19

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a dedekmraz »

ej a lohk kdo ki bo meu jutri ustnega si zapomni kaki so pravilni odgovori pa po tle napiše de si bomo pol na jasnem. HVALAAA !!! :D :D :oops: :P
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

tisti, ki boste imeli danes, če se vam bo dalo napište odgovore, da se lahko tud mi šokiramo, ko zvemo kako si je on zamislil odgovore:D
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a eldorado »

torej... ustni? :D kako je šlo? + kakšni so pravilni odg.? :)
sanja.
Prispevkov: 49
Pridružen: 19. Mar 2010 17:01

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a sanja. »

evo jst sm mela dans soc in nas je zeloo veliko nardil, so ble tud kar lepe ocene... mela sm Webrov izpit in so ogovori kar pravilni taki kot ste jih že ugotovili tukaj, kakor sem zasledila je bila dilema le pri vprašanju o možnosti udeležbe javne razprave, kjer je pravilen odgovor da, in pa 700 000 sodnih zadev na leto... srečno vsem ostalim, ki še pridete na vrsto ;)
Nika19
Prispevkov: 48
Pridružen: 28. Nov 2009 15:59

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Nika19 »

no tut js sm mela danes...narejeno :D drugač sm mela pa Ehrlicha in je kr kul ocenjeval...pri prvi nalogi so blo odnosi menjave, pol si mogu pa tri razloge naštet kdaj preidejo v dezintegracijske, druga je biu ehrlich in pa državno-družbeno pa to, pri tretji je blo treba podčrtat tisti del o predlaganju državljanov in državljank v državni zbor, slovenija izda enako št. zakonov kot v ostalih državah torej odgovor da, potem vlada ima monopol pri predlaganju zakonov, torej da, interesne skupine ne morejo predlagati zakona zadnjega se ne spomnem...potem je bla pa tista zadnja stran pravnik generalist je pač človek ki ima ustrezno izobrazbo (diplomo) pozna vsa področja prava, znanje tujih jezikov+materni in tko naprej, za procente pa itak veste kok jih je v gospodarstvu in tko. Mela sm sicer ustnega, ampak ne sprašuje težko, mene je vprašal pač iz seminarske (družbena stratifikacija po Webru), predmet sociologije prava po Lukiču in pa osnovne funkcije sodstva. 5 nas je melo ustenga, 2 nista nardila. :D no to bi blo to iz moje strani ;) good luck ostalim, ki še zvejo :D
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Nika19 napisal/-a:no tut js sm mela danes...narejeno :D drugač sm mela pa Ehrlicha in je kr kul ocenjeval...pri prvi nalogi so blo odnosi menjave, pol si mogu pa tri razloge naštet kdaj preidejo v dezintegracijske, druga je biu ehrlich in pa državno-družbeno pa to, pri tretji je blo treba podčrtat tisti del o predlaganju državljanov in državljank v državni zbor, slovenija izda enako št. zakonov kot v ostalih državah torej odgovor da, potem vlada ima monopol pri predlaganju zakonov, torej da, interesne skupine ne morejo predlagati zakona zadnjega se ne spomnem...potem je bla pa tista zadnja stran pravnik generalist je pač človek ki ima ustrezno izobrazbo (diplomo) pozna vsa področja prava, znanje tujih jezikov+materni in tko naprej, za procente pa itak veste kok jih je v gospodarstvu in tko. Mela sm sicer ustnega, ampak ne sprašuje težko, mene je vprašal pač iz seminarske (družbena stratifikacija po Webru), predmet sociologije prava po Lukiču in pa osnovne funkcije sodstva. 5 nas je melo ustenga, 2 nista nardila. :D no to bi blo to iz moje strani ;) good luck ostalim, ki še zvejo :D
Kdaj si pa mela ustni? a je blo hitr po temu k ste zvedl rezultate...?
Nika19
Prispevkov: 48
Pridružen: 28. Nov 2009 15:59

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Nika19 »

eldorado napisal/-a:
Nika19 napisal/-a:no tut js sm mela danes...narejeno :D drugač sm mela pa Ehrlicha in je kr kul ocenjeval...pri prvi nalogi so blo odnosi menjave, pol si mogu pa tri razloge naštet kdaj preidejo v dezintegracijske, druga je biu ehrlich in pa državno-družbeno pa to, pri tretji je blo treba podčrtat tisti del o predlaganju državljanov in državljank v državni zbor, slovenija izda enako št. zakonov kot v ostalih državah torej odgovor da, potem vlada ima monopol pri predlaganju zakonov, torej da, interesne skupine ne morejo predlagati zakona zadnjega se ne spomnem...potem je bla pa tista zadnja stran pravnik generalist je pač človek ki ima ustrezno izobrazbo (diplomo) pozna vsa področja prava, znanje tujih jezikov+materni in tko naprej, za procente pa itak veste kok jih je v gospodarstvu in tko. Mela sm sicer ustnega, ampak ne sprašuje težko, mene je vprašal pač iz seminarske (družbena stratifikacija po Webru), predmet sociologije prava po Lukiču in pa osnovne funkcije sodstva. 5 nas je melo ustenga, 2 nista nardila. :D no to bi blo to iz moje strani ;) good luck ostalim, ki še zvejo :D
Kdaj si pa mela ustni? a je blo hitr po temu k ste zvedl rezultate...?
ja ustni so bli ob pol treh, ob enih so bli rezultati, js sm šla zadnja nto sm ob dveh zvedla da mam ob pol treh ustnega. Ni blo panike, stric Albin je kr kul :P
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a nici »

A pri odnosih menjave ni blo dovolj, da si samo en primer napisu, pač kdaj preidejo v dezintegracijske?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Joj, spet so neke fore.
Ne more miniti en rok, da ne bi bil izpit z dvoumnimi vprašanji?
Si vis pacem para bellum
nixon
Prispevkov: 13
Pridružen: 14. Jan 2010 14:36

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a nixon »

Ali kdo ve, ali je štel za pravilno če si napisal mešani družbeni odnosi namesto odnosi menjave??
dedekmraz
Prispevkov: 52
Pridružen: 16. Dec 2009 10:19

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a dedekmraz »

sanja pa nika19 hvala za odgovore !! :D
Tmg
Prispevkov: 31
Pridružen: 17. Dec 2009 13:15

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Tmg »

Eno vprašanje, mislite da je bistvena razlika med odgovorom "civilna družba" pa "civilni del družbe" . Predvidevam da bo slednji odgovor štel kot napačno, ali pač ni bistvene razlike :)
sunshine*
Prispevkov: 6
Pridružen: 18. Jan 2010 23:19

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a sunshine* »

Ka pol če maš sam en primer napisan pri prvi,je kr 0 pik?...pa ka mislte,da bo pri pravniku generalistu fejst kompliciru?
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a nici »

Mene tut to zanima.

Pa po moje ni nč pik, mislim, sej če maš eno stvar napisanom to ni narobe...
il.principe
Prispevkov: 45
Pridružen: 25. Okt 2009 15:32

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a il.principe »

pomoje dobiš 5 točk.. več kot premal
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a nici »

Ja kok je blo pa možnih točk pr tem odg?
Nika19
Prispevkov: 48
Pridružen: 28. Nov 2009 15:59

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Nika19 »

js sm dobila pri prvem vprašanju za odnose menjave 5 pik pa za eno lastnost 5 pik od 15, neki tazga je blo no...pač ja use si mogu podrobno napisat in spet nas je lovil na določene besede ki so ble v vprašanju...kr neki, sam važn da sm se rešla te soce :D
barcelona
Prispevkov: 7
Pridružen: 05. Feb 2010 10:50

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a barcelona »

Mene pa zanima kok odšteje, če imaš eno fazo pri procesu družbenega odnosa narobe?
sunshine*
Prispevkov: 6
Pridružen: 18. Jan 2010 23:19

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a sunshine* »

nika19 hvala za odgovor :) .zanima me še kak je za pravnika generalista točkoval.pač tak mislim,če je blo treba točn iz knjige napisat za 10 pik.
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

že ki je lovil na določene besede..kj če si pri procesu odločanja napisal 3. korak= oblikovanje odločitve, namesto oblikovanje predloga....in pri 4. koraku=obravnava, vrednotenje, če si namesto obravnava napisal razpravljanje......kj za to tud odbije točke al kako???:O
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Jaz imam v zapiskih napisano razpravljanje oz. vrednotenje... Mislim, da ti tukaj ne bo nič odbijal.
Si vis pacem para bellum
Nika19
Prispevkov: 48
Pridružen: 28. Nov 2009 15:59

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Nika19 »

ne, js nism po knjigi, js sm sam napisala da mora poznat vsa področja prava pa obvaladt 2 tuja jezika + maternega pa primerna izobrazba in sm dobila use pike ;)
Zaklenjeno

Vrni se na