Izpit-kolokvij

prof. dr. Igor Kaučič, prof. dr. Franc Grad

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
bejb.
Prispevkov: 28
Pridružen: 08. Jan 2009 21:52

Izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a bejb. »

Žiujo :) mene neki zanima..ubistvu zdj k je januarja pač izpit iz ustavnega ane..kaj pride u upoštev pr izpitu?a na pisnm delu sam pač tisto kar ni blo na kolokviju?pa pol na ustnm celotna snov?al kako?pa kaj u primeru da pač kolokvija nis pozitivn pisu :/ .. kako pol? lp.
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a *bini* »

na izpitu pride u poštev use razn človekovih pravic pa svoboščin ni. Če nardiš kolokvij te pol na ustnem ne sprasuje človekovih pravic in svoboščin, če pa ne nardis kolokvija te pa tut to sprasuje. Pa recimo če pišš izpit med 5/6 in če maš kolokvij narjen te spusti na ustnega, drgac avtomatično pads. Če maš pa oceno kolokvija pa izpita isto pa sploh nimas ustnega in ti kr to ocene upise.
Zdej u praksi je pa tko da usak dobi eno uprasanje, uni k niso nardil kolokvija dobijo uprasanje iz človekovih pravic ( jst sm recimo dobila temeljna ustavna listina ) un k je pa naredu kolokvij ga pa uprasa eno uprasanje iz druge snovi.
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a ragezor »

kaj pišemo 5.2. pri ustavi? napisano mam do volilnega sistema. to je tretji del knjige, 9. točka. spustimo vmes kaj oz. skačemo kaj po knjigi? ali se pač naučiš teh 250 strani knjige in je to, to?
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a bajna »

po programu, ki ga najdeš v študijskem programu
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Pri ustavnem pravu pišemo v kolokviju snov v knjigi Ustavna ureditev Slovenije - 5. izdaja iz naslednjih strani:
-od 21 do 179
-od 222 do 236
-od 382 do 386
-od 409 do 440

Skupno torej 207 strani iz knjige. Niti ni tako veliko. :P Aja, pa naj seveda nekdo potrdi ali pa ovrže pravilno številčenje stvari. Lahko je še kaj dodatnega iz tretjega dela v programu ... :?
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a ragezor »

o super. prihranil si mi kakih 15 min zajebavanja :)
zabica
Prispevkov: 75
Pridružen: 04. Jan 2009 16:31

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a zabica »

a kdo ve kok podrobno se je treba naučit tale ustavni razvoj (svet pa tud jugoslavije in tega)? a je treba npr. pr jugoslaviji točn vedt kk se je npr. spreminjala sestava skupščine pa take zadeve?
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a Dexter »

zabica napisal/-a:a kdo ve kok podrobno se je treba naučit tale ustavni razvoj (svet pa tud jugoslavije in tega)? a je treba npr. pr jugoslaviji točn vedt kk se je npr. spreminjala sestava skupščine pa take zadeve?
Pomoje ne ... :shock: Vsaj jaz se ne mislim tako zelo natančno učiti zgodovinskih poglavij. To prebereš, potem ti pa nekaj že ostane v glavi.
Čeprav ravno tisto, kar ni treba, si jaz nehote vse zapomnim! :mrgreen:
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
bejb.
Prispevkov: 28
Pridružen: 08. Jan 2009 21:52

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a bejb. »

Men se zdi da pride pr kolokviju poleg tega kar je napisu Dexter še upoštev v knjigi od strani 199 do 199 in od strani 239 do 243. Tko sm gledala po programu, nej še kdo prever pa nej pove! :D
lp.
bejb.
Prispevkov: 28
Pridružen: 08. Jan 2009 21:52

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a bejb. »

ups pa tm pride od 193 do 199* :D
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Od 193 do 199 je po programu: Tretji del, V, od 1. 1. do 1. 4. (česar ne pišemo več) (je pa res, da je takoj na začetku tretjega dela nekaj o političnem predstavništvu, ampak ne najtem na katerih straneh bi lahko to bilo! :? )
Glede tistega na straneh od 239 do 243 bi se pa lahko strinjal! Čeprav se ne spomnim, da bi kdaj govorili o reprezentativnem in imperativnem mandatu ... Zato pa sem tole kar izpustil ... :|
Tale program se meni zdi mal čudn!

P.S. A ste se že kaj začeli učiti? :mrgreen: Jaz kar odlašam, ko se spomnim, da me čaka teh 200 strani. Čeprav je dost zanimiva in enostavna snov.
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
hill33
Prispevkov: 58
Pridružen: 05. Dec 2008 13:55

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a hill33 »

mene pa zanima če je ovezno it na kolokvij? pa tudi za uvod v pravoznanstvo me zanima če je kolokvij obvezen? ker sem slišal da niso obvezni...sam nisem ziher, če je to res.... ve kdo?
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a Dexter »

hill33 napisal/-a:mene pa zanima če je ovezno it na kolokvij? pa tudi za uvod v pravoznanstvo me zanima če je kolokvij obvezen? ker sem slišal da niso obvezni...sam nisem ziher, če je to res.... ve kdo?
Mislim, da je obvezno. Za UVP vem edino, da če ne greš na kolokvij, te pa namestno tega ustno vpraša.
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

kaj je pa s tistim od 179- 191 :?:
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Fleurette napisal/-a:kaj je pa s tistim od 179- 191 :?:
Ne pride v poštev. To je pri tretjem delu četrta točka (IV. Temeljna vprašanja organizacije državne oblasti).
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
hill33
Prispevkov: 58
Pridružen: 05. Dec 2008 13:55

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a hill33 »

aha....tak da je obvezno da greš. ok, hvala...
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Dexter napisal/-a:
Fleurette napisal/-a:kaj je pa s tistim od 179- 191 :?:
Ne pride v poštev. To je pri tretjem delu četrta točka (IV. Temeljna vprašanja organizacije državne oblasti).
hvala :lol: mi je kr odlegl :lol:
Uporabniški avatar
FilthyDiesel
Prispevkov: 132
Pridružen: 22. Nov 2008 19:10
Kraj: Ljubljana

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a FilthyDiesel »

upam da pri človekovih pravicah in svoboščinah tud ne sprašuje in daje v kolokvij/izpit zgodovinskega razvoja. Da ni treba poznat vseh tistih listin in dokumentov, kdaj so nastali, kaj so vsebovali... ?
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a Dexter »

OMG, bolj dolgočasnih stvari kot so pa na straneh od 54 do 61 pa še ne!!!Poglavje o zgodovinskem razvoju ustavnosti Jugoslavije. :?

Pa se je že med vojno zbralo 10 partizanov v Kočevju in so se izvolili, da bodo sprejeli zakonodajo na podlagi katere se bodo potem izvolili v neko skupščino, kjer bodo sprejeli ustavo! :shock: (tako še baby™ ne bi znala komplicirati)

No, potem pa je bila najprej dvodomna struktura skupščin, ki jo je zamenjala enodomna in čez čas je bila spet dvodomna v okviru katere so delovali republiški, gospodarski, socialno-zdravstveni, prosvetno-kulturni in organizacijsko-politični zbor, ki ga je pa čez 6 let zamenjal družbenopolitični zbor, poleg katerega je bil uveden še zbor delovnih skupnosti. :| Nekje vmes je bila še trodomno struktura ... Toliko enega naštevanja nezanimivih podatkov, da se ti res lahko zmeša! :shock:

Ampak dobro, da sem vsaj prišel skozi ta del! :D
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a bordyka »

dvomm d se bo kj tazga pojavl v kolokviju tko da se nč ne sekiri :)
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

kaj pa tisto na strani 104 se mislte vi naučit? :o :?
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Fleurette napisal/-a:kaj pa tisto na strani 104 se mislte vi naučit? :o :?
LOL, itak da ne!
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Knjiga Ustavna ureditev Slovenije (5. izdaja), stran 123:
"Po zakonu o kazenskem postopku se sme zoper osebo, za katero je podan utemeljen sum, da je storila kaznivo dejanje, odrediti pripor, če so podani razlogi begosumnosti, koluzijske nevarnosti ali ponovitvene nevarnosti (na primer, če teža, način storitve ali okoliščine, v katerih je bilo kaznivo dejanje storjeno, in njene osebne lastnosti, prejšnje življenje, okolje in razmere, v katerih živi, ali kakšne druge posebne okoliščine kažejo na nevarnost, da bo ponovila kaznivo dejanje)."

A je komu jasno kaj je profesor Kaučič tukaj mislil s prejšnjim življenjem?
Jaz to razumem, da če je bila neka babica v prejšnjem življenju Hitler, to pomeni, da jo zdaj lahko policija aretira in pripre vsakič, ko se v njeni bližini zgodi kakšno kaznivo dejanje. :shock:
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a bajna »

mogoče če je bil nekdo prej obsojen na zapor zarad umora alpa neki? :D mogoče pa verjame v reinkarnacijo ;)
Uporabniški avatar
FilthyDiesel
Prispevkov: 132
Pridružen: 22. Nov 2008 19:10
Kraj: Ljubljana

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a FilthyDiesel »

ja sej je logično :D mogoče je res malo čudno napisu, bolš bi blo če bi uporabu besedo "preteklo" življenje...se pravi življenje, ki ga je živel do sedaj. Tko kot je bajna napisala (v prvem stavku :lol: )
Odgovori

Vrni se na