Priprave na izpit

prof. dr. Igor Kaučič, prof. dr. Franc Grad

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
kenzooki
Prispevkov: 53
Pridružen: 12. Nov 2008 22:12

Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a kenzooki »

Če se jaz naučim oba dva prva dela Knjige "državna ureditev Slovenije" in pa skripte Ustavna ureditev, a bo to dovolj za izpit, ali je priporočljivo še kaj?


Lp
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a ragezor »

kolikor vem se učimo po knjigi ustavna ureditev slovenije. drugače se tudi ne učimo po knjigi ampak po programu predmeta, tak da si moraš poglavja iskat v knjigah/skriptah in se jih tako učit.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a flafi »

Če se naučiš Ustavno ureditev Slovenije pa skripto EU je čist zadost ;)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
vrana
Prispevkov: 83
Pridružen: 06. Okt 2008 09:02

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a vrana »

Gre kdo na izpit januarja?
tey
Prispevkov: 57
Pridružen: 03. Jan 2009 12:34

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a tey »

Jst grem na izpit, čez en teden.

O kateri skripti vi to govorite? A za izpit ni dovolj tisto kar je v knjigi o EU?

Lep pozdrav.
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a bordyka »

v referatu (al je zj že v kopirnico prestavlen to?) je skripta od grada o EU...mogoče to skripto mislejo? sam je mal zastarela k pou govori od ustave EU kr ne pride več u pošteu...
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

mene zanima kaj je treba znat za kolokvij?
jane doe
Prispevkov: 5
Pridružen: 07. Jan 2009 11:18

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a jane doe »

mene pa zanima, če ima kdo kje izpisane spremembe v knjigi? Učim se namreč po 4. izdaji, čeprav je izšla že 5. Pa bi bla vesela, če mi ne bi blo treba it brat še 5. izdaje. :)
lp
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Dexter »

jane doe napisal/-a:mene pa zanima, če ima kdo kje izpisane spremembe v knjigi? Učim se namreč po 4. izdaji, čeprav je izšla že 5. Pa bi bla vesela, če mi ne bi blo treba it brat še 5. izdaje. :)
lp
Hmmmm ... Pred novoletnimi prazniki je prof. Kaučič na predavanjih izrecno opozoril, da je 5. izdaja glede 4. v nečem različna, ampak se mi ni zdelo smiselno si to zapomniti, ker imam itak 5. izdajo. Mislim da je razlika v poglavju o referendumu, ker je bil zakon o referendumu noveliran 2007 in zaradi odločb ustavnega sodišča iz leta 2006 je nekaj prenehalo veljati ... In najbrž je zaradi tega tole poglavje mal drugače spisano.
Nekaj takšnih manjših sprememb je najbrž v knjigi. Je pa bila to prva razlika glede knjig na katero je opozoril na predavanjih, vsaj jaz ne vem, da bi še kdaj prej.
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a bajna »

razlika je v zakonodajnem ref. in del EU je dodan v novi knjigi, če je še kaj pa ne bi vedla
jane doe
Prispevkov: 5
Pridružen: 07. Jan 2009 11:18

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a jane doe »

oo hvala!:)
ovca
Prispevkov: 10
Pridružen: 16. Dec 2008 15:32

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a ovca »

hm...jaz se kr pridružujem Fleurette (upam daj prav zapisan, če ni sori). tko da, če kdo ve, naj prosim napiše
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Na predavanja bo treba začet hodit! Danes je prof. Kaučič vse povedal glede kolokvija. :mrgreen:

1. V poštev pride vse do volilnega sistema v programu, ne v knjigi, v programu (zadnja snov, ki še pride v poštev je neposredna demokracija)

2. Spremembe v 5. izdaji knjige Ustavna ureditev Slovenije so: 7 sprememb ustave, sprememba glede referendumske ureditve, dodano pa je tudi poglavje o EU.
V knjigi Državna ureditev Slovenije pride v poštev kakšen teoretičen ali zgodovinski del (spet, glej študijski program).

3. Na kolokviju so tri naloge, časa je od 20 do 30 minut. Prva naloga ima 3 točke, mislim da je bilo 6 vprašanj o človekovih pravicah in svoboščinah pri katerih so obkroževali odgovor DA ali NE, če obkrožiš nepravilno, se odštevajo točke, ampak le pri tej nalogi. Druga naloga ima 4 točke in je esejski tip vprašanja (pojasnite načelo subsidiarnosti v EU). Tretja naloga ima spet 3 točke, na prejšnjem kolokviju si dobil ustavni zakon in si moral odgovoriti na tri vprašanja (ampak pomoje si s tem ustavnim zakonom nisi mogel prav nič pomagati, ker kolikor vem v njem ne piše kdo predlaga spremembo ustave, ali mora zakon razglasiti predsednik republike in ali gre za noveliranje ali amandmiranje ... no ja, najbrž je bil tam zaradi dobrega izgleda :P ).
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a bajna »

ti si čist preveč prjazn :D js res ne vem a je tok težko it na stran od faksa pogledat do kje se piše :?
ovca
Prispevkov: 10
Pridružen: 16. Dec 2008 15:32

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a ovca »

a jaooo mene, dans smo že osmega...mea culpa maxima. se prav do 193, pa od 222 do 236, pa od 382 do 386 v 5.izdaji ne? pa verjetn bi se še kej našlo...
Uporabniški avatar
vrana
Prispevkov: 83
Pridružen: 06. Okt 2008 09:02

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a vrana »

Bi lahko prosim kdo napisal kakšna je rezlika v zakonodajnem referendumu v novi knjigi? :geek:
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

mene zanima u keri knigi je o referendumu? :shock: ker jz ne najdem..
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Fleurette napisal/-a:mene zanima u keri knigi je o referendumu? :shock: ker jz ne najdem..
Knjiga Ustavna ureditev Slovenije, na straneh od 222 do 236.
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Hedonist
Prispevkov: 18
Pridružen: 09. Jan 2009 16:22

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Hedonist »

Se opravičujem zaradi offtopica,vendar že od začetka leta iščem kje se dobi ta program za ustavno pravo :? ..(res da nisem pogledal v fotokopirnici in se kaj posebej pretrgal od iskanja, vendar sem mislil da je objavljeno kje na strani fakultete in nisem nič našel, potem pa so me zasule obveznosti z vseh strani itd itd.)..če je kdo ki mu ni težko napisat, se v naprej zahvaljujem ! ;)
We don`t need no education !
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a flafi »

Študijski program:

http://www.pf.uni-lj.si/media/dodiploms ... 008.09.pdf

Konkretno ustavno pravo imaš pa na strani 173 ;)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Dexter »

flafi napisal/-a:Študijski program:

http://www.pf.uni-lj.si/media/dodiploms ... 008.09.pdf

Konkretno ustavno pravo imaš pa na strani 173 ;)
Tako je, oziroma če ti je težko iskati, ga imaš tudi TUKAJ.
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
tey
Prispevkov: 57
Pridružen: 03. Jan 2009 12:34

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a tey »

Ali mogoče kdo ve, na katera poglavja da Kaučič še posebej poudarek na pisnem izpitu? Kaj se največkrat pojavi?

Lp
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a *bini* »

Kar sm skor zihr je to da bo 4. naloga neki glede ustavnega sodišča, do zdej je še vedno bla. Tko da to poglavje se zlo dobr nauč. Ostalo pa hm, težko rečt ... velikrat je kj u zvezi s pristojnostmi razlicnih organov ( npr parlamenta,predsednika ... ) , aja edin mogoče še za 3. nalogo k so da/ne odgovori bo najbrs kj iz predzadnjega poglavja ( lokalna samouprava ) al pa iz zadnjega ( javne finance ) - sam glede tega nism tok zihr kokr sm zirh za ustavno sodišče.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a flafi »

Mi smo mel, k sm jst delala, za obkrožvat računsko sodišče, zadnja naloga pa večinski volilni sistem. Pa še pristojnosti predsednika republike in DZ so ble umes. To se spomnem :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
TORRERO
Prispevkov: 1
Pridružen: 12. Jan 2009 01:05

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a TORRERO »

CAW! mene zanima ali ste se učili samo po skripit USTAVNO PRAVO ali pa ste šli dobesedno po poglavjih kot so v učnem načrtu,se pravi še zraven DRŽAVNA UREDITEV SLOVENIJE? lp
Odgovori

Vrni se na