Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Vpisni roki

Odgovor Napisal/-a andrej »

@tatjana: Prosim, da ne odpiraš nove teme za vsako sporočilo, ampak preprosto klikneš "Odgovori" in napišeš odgovor.

Za več informacij o državnem pravniškem izpitu priporočam ogled spletne strani Ministrstva za pravosodje, oz. spodnje povezave.
http://www.mp.gov.si/si/delovna_podrocj ... ni_izpiti/

Veliko informacij lahko najdeš na iskalnikih (Google, itd.), če vpišeš iskalni pojem "državni pravniški izpit", veliko pa se je o tem pisalo tudi v medijih. Dvomim, da boš kakšne konkretne informacije o državnem pravniškem izpitu dobila na temu forumu -, povečini smo vsi še študentje in ga še nismo opravili. Na kratko - če želiš postat sodnica, tožilka, notarka ali odvetnica, moraš opravit državni pravniški izpit.
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Vpisni roki

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

EPF ima kakšen svoj forum?
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Vpisni roki

Odgovor Napisal/-a andrej »

@Zmaj: Ali lahko začneš s pripravništvom po diplomi, ali po končanem podiplomskem študiju? Vem, da lahko izpit delaš šele po končanem podiplomskem študiju, a to velja tudi za pripravništvo?
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Vpisni roki

Odgovor Napisal/-a andrej »

Zmaj napisal/-a:EPF ima kakšen svoj forum?
Ima dva foruma in en portal :D Vsi so zaenkrat bolj slabo obiskani ..

http://epravna.net/ (portal)
http://epravna.net/forum/ (forum)
http://www.pf-ng.mojforum.si/ (forum)
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
tatjana
Prispevkov: 20
Pridružen: 16. Jan 2010 15:35

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a tatjana »

O.K. Andrej,hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Mislim, da to velja tudi za pripravništvo, kajti takrat deluješ na področjih (civilno, kazensko), katere moraš kasneje opravljati tudi na PDI. Pripravništvo je seevda spet pgooj za delo v pravosodju. Za druge stvari npr: javna uprava mogoče tudi opravljaš pripravništvo, vendar to ni stvar zakona, temveč verjetno dogovora med delodajalcem in tabo. Torej, če nakoncu vse sešteješ rabiš 2. stopnjo po bolonjskem programu za pripravništvo.
Si vis pacem para bellum
tatjana
Prispevkov: 20
Pridružen: 16. Jan 2010 15:35

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a tatjana »

A jaz to prav razumem? Če nimaš druge stopnje in pravosodnega ne moreš delat kot odvetnik in zastopat strank na sodišču?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Tako je. Pogoj za odvetnika je pravosodni izpit, pogoj za PDI pa je druga stopnja po bolonjskem sistemu, ter opravljeno pripravništvo.
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a andrej »

@Zmaj: Zakaj pa ne bi smel začet s pripravništvom po diplomi? Ok, ne vem kako je s pripravništvom na sodišču (ker me niti ne zanima), govorim o pripravništvu pri odvetniku, pri katerem se lahko zaposliš že pred diplomo, po njej pa istočasno s podiplomskim študijem opravljaš pripravništvo.
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ja problem je, ker ne vem, če se upošteva kot pripravništvo za PDI... Vsekakor je to dobra varianta, če ti dopušča čas potem še za drugostopnejski študij. Ker je pogoj za PDI- druga stopnja + pripravnitšvo nvem kako se šteje...bi bilo zanimivo izvedeti.
Si vis pacem para bellum
tatjana
Prispevkov: 20
Pridružen: 16. Jan 2010 15:35

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a tatjana »

Andrej:
Glede na to, da tudi jaz želim iti na izredni v Kranj, mi lahko zelo pomagaš z odgovori, kajti na podlagi tega se bom odločila ali se vpišem ali ne, kajti moj čas je zelo omejen.
Prosim, če mi odg. na naslednje vprašanja, zelo ti bom hvaležna;
1. Kolikokrat na teden so predavanja, ter od kdaj do kdaj, ali se pozna če ne hodiš redno na vsa predavanja?
2. Ali imate vajetudi in ali so obvezne?
3. Vas je veliko na predavanjih in ali si med sabo tudi pomagate?
4. Ali imate tudi kolokvije?
5. Kje se dobi gradivo?
6. Koliko dejansko se je treba učiti ali misliš da lahko znese nekomu, ki ima še druge obveznosti, kot služba in otrok?

Vem, da sem te zasula z vprašanji, a vse to mi je res pomembno, da se bom pravilno odločila, največ pa lahko izvem od tebe, glede na to, da sam hodiš tja.
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a andrej »

1. Predavanja za vsak predmet so minimalno štirikrat, po 3 ure. Ponavadi se začnejo ob 16h, končajo pa malo čez 19h. Predavanj seveda nimamo vsak dan, leto je razdeljeno v 3 semestre, v vsakem semestru imamo približno en mesec predavanja (ponavadi v sredo, četrtek in petek), po predavanjih pa izpite. Osebno hodim na vsa predavanja .. malce se vrjetno pozna, ni pa bistvene razlike, če na predavanja ne bi hodila. Nekaj kolegov hodi samo na izpite in jih opravljajo brez težav. Ima pa obiskovanje predavanj druge prednosti - izmenjava zapiskov, izkušenj, itd.
2. Vaj izredni študenti nimamo.
3. Na predavanja nas hodi cca. 30-40 .. ustvarili smo tudi mailing listo, preko katere si izmenjujemo vse zapiske (in drugo študijsko literaturo) .. odvisno seveda od tvojih sokolegov, a pri nas nimamo težav z zapiski (vedno se najde nekdo, ki dobi zapiske in jih deli s kolegi) ..
4. Kolokvijev nimamo.
5. Veliko gradiva posredujejo sami profesorji preko spleta .. drugače pa vsak profesor navede seznam literature, ki jo je potrebno znat za določen predmet. Za praktično vsak predmet pa že obstajajo zapiski / skripta, po kateri se študentje učimo .. osebno sem se vse predmete do sedaj učil po skriptah in vse opravil brez težav.
6. Odvisno od predmeta, intenzivnosti učenja, itd. Dve kolegici sta lansko leto rodili in vse študijske obveznosti opravljata brez težav. Veliko kolegov/kolegic je redno zaposlenih in prav tako nimajo težav.
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
tatjana
Prispevkov: 20
Pridružen: 16. Jan 2010 15:35

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a tatjana »

O,super! Hvala za odgovore, sliši se v redu. Kje pa se dobijop skripte, ki si jih omenil?
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a andrej »

Kdo? Veliko skript dobimo od rednih študentov ..
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
tatjana
Prispevkov: 20
Pridružen: 16. Jan 2010 15:35

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a tatjana »

Andrej:
Ali bi mi prodal skripte za prvi letnik?
Kako pa izgleda izpit iz tuje terminologije, jaz bi imela nemščino?
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a andrej »

Vse skripte za prvi letnik imam v elektronski obliki, tako da ti jih lahko pošljem. 99% skript pa lahko dobiš na portalu študentov Evropske pravne fakultete v Novi Gorici - http://epravna.net.
Za nemščino žal ne vem, osebno sem izbral angleščino.
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a nofak »

Andrej, bos moral narediti en FAQ ;)
tatjana
Prispevkov: 20
Pridružen: 16. Jan 2010 15:35

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a tatjana »

Andrej,
če lahko bi res prosila, da mi pošlješ skripte za prvi letnik, ti mail pošljem po zs?
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a andrej »

Praktično vse skripte za 1. letnik lahko preneseš s portala študentov Evropske pravne fakultete v Novi Gorici .. oz. spodnje povezave ..
http://epravna.net/literatura/1-letnik/

.. nekaj skript pa lahko najdeš tudi na forumu ..
http://epravna.net/forum/
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
tatjana
Prispevkov: 20
Pridružen: 16. Jan 2010 15:35

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a tatjana »

Andrej, hvala za odgovor


Zanima me, ali je bil kdo od teh, ki hodite izredno v Kranj, na izpitu in predavanjih za NEMŠKO TERMINOLOGIJO?
Kako izgleda izpit?
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a andrej »

Ne .. vsi smo izbrali Angleško pravno terminologijo .. nemščine vrjetno že iz praktičnih razlogov nihče ni izbral, ker so predavanja / izpiti samo v Novi Gorici ..
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
tatjana
Prispevkov: 20
Pridružen: 16. Jan 2010 15:35

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a tatjana »

Čao
Je mogoče kdo od vas, ki sedaj hodite na izredni v n.g., prej hodil na fakulteto za varnostne vede?
Jaz sem namreč končala 1 letnik fvv-ja in me zanima, glede na to, da grem sedaj na izredni pravo, ali mi lahko gdo pove primerjavo kakšna je razlika?
Je pravo dosti težje, se je treba učit veliko več?
Jaz sem vse izpitre na fvv naredila od prve z 8,9,10. Učila pa sm se 14 dni pred izpitom izjemoma tri tedne, po 3 do 4 ure na da, včasih mal več.
Zakaj govorijo, da je pravo ful težko? Zakaj na forumu nekateri pišejo, da je pravo sama piflarija, nekateri pa, da piflarija ni dovolj? Ne razumem.
Koliko več se bom morala učiti na pravu?
Prosim za odgovore, vsakega odziva bom vesela
xxyy
Prispevkov: 3
Pridružen: 14. Maj 2010 11:10

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a xxyy »

Zdravo!
Da mal obudim temo... zanima me ali ima mogoče kdo kakršnekoli informacije o študiju na Evro Pf- III. stopnja (doktorski študij, predavanja v Kranju), npr. glede urnika, predavanj, izpitov, zahtevnosti, profesorjev, literature... skratka karkoli. Ker res nikjer ne najdem nobene uporabne informacije, po možnosti iz prve roke, kako je z doktorskim študijem. Hvala!
xxyy
Prispevkov: 3
Pridružen: 14. Maj 2010 11:10

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a xxyy »

Res ni nobenega, ki imel kakršnekoli informacije o doktorskem študiju??
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Bolje, da vprašaš na njihovem forumu. (Če ga seveda imajo) ali pa nasloviš vprašanja na referat v NG. Tukaj se debatira predvsem o študiju v Ljubljani, pa mislim da tudi ne zahajajo sem gor pogosto študenti iz NG razen seveda izjem.
Si vis pacem para bellum
Odgovori

Vrni se na