Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Mene pa neki zanima--> v predmetniku bolonjcev ni nikjer dednega prava :shock: :shock: zdej ne vem,al sem jaz tok glupa da ne najdem,sam sem že večkrat šla čez.
Se vam ne zdi dedno pravo pomembna panoga v pravu :shock:
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a nofak »

Ah, bedarija, tega se ne rabi :P
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

kok ne? :shock: mislm ka pa če se hočem jaz ukvarjat z dedovanji in te stuff?
kr neki :?
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a baby™ »

@Fleurette, js mam letos dedno, ce hoces ti ga z veseljem odstopim... :twisted:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

hvala, ne bi še zdej :lol: bi pa enkrat. in mi je ful čudn d v bolonjcu tega kr ni :shock:
deadff
Prispevkov: 126
Pridružen: 14. Dec 2008 23:39

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a deadff »

nofak napisal/-a:Ali bom sel na bolonjca je odvisno od tega ali bomo v tastarem programu imel januarski in marcevski rok...
Amm jaz sem mislil da je to samoumevno? Če je (in mislim da je) je potem izbira povsem preposta = staro :D
Uporabniški avatar
Hedgehog
Prispevkov: 43
Pridružen: 27. Dec 2008 10:04

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Hedgehog »

Torej, imam vprašanje...

Letos ponavljam po starem programu in me zanima naslednje:
-če se zdaj vpisem kot izredni ponavljalec (brez plačila šolnine) spet v 1. letnik po starem programu, nato pa se v letu 2010/11 vpišem v drugi letnik bolonca (+naredim 2 diferencialna izpita) ali mi ostane pravica do ponavljanja v višjem letniku? Ker če se zdaj vpišem kot izredni ponavljalec naj bi mi ostala še 1 x možnost rednega ponavljanja letnika npr. v 2. ali 3. letniku...

Mogoče je to neumno vprašanja, ampak sama ne razumem nič več in prosim za razlago.
Dejstvo je, da želim preiti na bolonca, ker vem, da ne bom zmogla vsega lepo redno delat do 4. letnika. Opcija je samo v tem, da bi letos potegnla po starem, če mi tako ostane še ena možnost rednega ponavljanja...
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a nofak »

Fleurette napisal/-a:kok ne? :shock: mislm ka pa če se hočem jaz ukvarjat z dedovanji in te stuff?
kr neki :?
ne mores! bolonjcem bo onemogoceno, da bi se s tem ukvarjali!
upam da ves da je to zajebancija ;)

@Hedgehog: mi smo moznost ponavljanja izkoristili, to je 1x1...to, da smo izredni je samo in le formalnost. Ce ne bi izrabil moznosti bi: ali placal 2000€ ali te ne bi bilo vec na tem faksu ali bi bil v 2. letniku.
Uporabniški avatar
Hedgehog
Prispevkov: 43
Pridružen: 27. Dec 2008 10:04

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Hedgehog »

Nofak, hvala. Sej nekako se mi je zdelo, da mam lažno upanje...:/

Se pravi, gremo na bolonca, zdelamo use izpite po starem in do vpisa v 3. letnik naredimo še Uvod v civilno pravo in Evropsko ustavno pravo... Če to drži, mislim, da smo se kar dobro zmazali...
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

nofak napisal/-a: ne mores! bolonjcem bo onemogoceno, da bi se s tem ukvarjali!
upam da ves da je to zajebancija ;).


zakaj je treba zmer govort u nekem sarkazmu... :? mene resno zanima. po temeljitem pregledu predmetnika v bolonjcu dednega prava ni. in me zdej sam zanima če mogoče kdo kej ve o tem, zakaj je temu tako. skrbi me, da je možnost, da v prihodnosti pri iskanju službe ne bomo enako obravnavani kot univerzitetni, k so mel nekatere pravne panoge, k jih bolonjcu ni.da bomo nasploh slabše obravnavani zarad tega čudnega sistema, sploh v naši poziciji k smo use neki napol :?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

To je zagotovo resen problem, pa so vam kaj omenili to na sestanku? Mogoče je ta predmet v kakšni zvezi na podiplomskem?
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
veritas
Prispevkov: 32
Pridružen: 08. Jan 2010 19:08

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a veritas »

V bolonjskem sistemu imajo predmet Civilno pravo, ki obsega stvarno, obligacijsko in DEDNO pravo.
Veritas Aequitas
Uporabniški avatar
_racija_
Prispevkov: 150
Pridružen: 28. Jun 2009 01:59

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a _racija_ »

mislim, da smo mi naje××× najbolj od vseh generacij...ne sam da ne vedo kaj bi z nami, še potiskajo nas iz enega predalčka v drugega... glede na to, da je pred nami bilo × generacij z izobrazbo univ.dipl.prav., službo je itaq težko dobit, in z to bedno bolonjsko izobrazbo bomo nekonkurenčni...v državah kjer dlje časa prakticirajo bolonjca so ga že tak spemenil, da to kar mamo mi ni niti mimo tistega teklo...tak da poleg vsega tega sranja dvomim da ma ena pravna panoga tak vpliv...
"There are no stupid questions...just stupid people!" (Mr.Garrison - South Park)
Uporabniški avatar
Kvatro
Prispevkov: 65
Pridružen: 12. Maj 2009 17:35
Kraj: ljubljana!

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Kvatro »

sej ti ni treba it v bolonca ;)
tko si splaniraš vse v izrednem da si maja fertik z vsem, če ti pa kje spodleti, maš pa še junij IN oktober za backup..
Slika
Uporabniški avatar
_racija_
Prispevkov: 150
Pridružen: 28. Jun 2009 01:59

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a _racija_ »

mja...in se ti zgodi to kar se mi je, da sm zdaj ponovno v prvem...zboliš tak konkretno sred izpitnega obdobja, po možnosti še kronično...ja izredno...daj daj...če poznam dekleta k so bile zlate maturantke, pa jim ni uspelo naredit vsega redno/izredno in so že po dvakrat padle...tak da ja.,..bo šlo izredno vse skoz, s tem da pa smo ponavljalci, bi se lahk kteri mal zamislu, če mu že prvi letnik dela težave, kaj bo šele 2, 3...
"There are no stupid questions...just stupid people!" (Mr.Garrison - South Park)
deadff
Prispevkov: 126
Pridružen: 14. Dec 2008 23:39

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a deadff »

malo manj pesimizma pa bo :D
aTc
Prispevkov: 160
Pridružen: 18. Maj 2009 13:58

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a aTc »

Folk, vse bo cool. Zajxxxx so vas res ampak so vam dal tud 2 možnosti , ki sta za moje pojme kar uredu. Nardite izpite ki so vam ostal do oktobra, se vpišete izredno in izkoristite možnost izrednih da delate izpite sproti.... men se zdi čist simpl..trudit se itak skoz moraš in zakaj se pol ne bi rajš v starem sistemu... sam malo več volje in optimizma pa bo šlo ;) tud slabši od nas so ta fax že nardil :D :D tak da... be happpyyyyyyy and start study :D ;)
Don't hate me because i'm beautiful... Hate me because your boyfriend think so.. (:
Uporabniški avatar
Kvatro
Prispevkov: 65
Pridružen: 12. Maj 2009 17:35
Kraj: ljubljana!

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Kvatro »

uff, relax, girl ;)
kot prvo, prvi letnik je najtežji od vseh na PF, to ti lahko potrdi kdorkoli :!:
si pomislna na to, da eni ne žvimo sam za faks, ampak tud radi smučamo, potujemo....?
pa glede teh zlatih maturantk, poznam tut js ene podobne primere.. pridne punčke brez lajfa za moje pojme se nadrkajo vse učbenike na pamet in so zlate maturantke al pa usaj bliz.. sam učbeniki prava so mal preobsežni za na pamet se nadrkat, in majo problem. pa prou dobesedno tko je, vsaj js poznam kr neki primerou. vsak je nekje dober ane, če nekdo res nima spomina kaj dela na pravu pol.. tko kot nekateri nismo za matematko, eni niso za pravo, pač
najbl važn pa je: think positive :D
Slika
aTc
Prispevkov: 160
Pridružen: 18. Maj 2009 13:58

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a aTc »

ja sama tud ne živim sam za fax ampak se tud zavedam da sm na ful zahtevnem faxu in da mu je treba posvetit mal več časa kot kakemu drugemu.. ni se treba učit 24/7 , zadnjih par dni pred izpitom pa tud ne. sicer ma pa vsak svoje poglede na vse skupaj in to je moj. sama mam tud velik drugih aktivnosti in obveznosti ampak v bistvu mi JE šola trenutno na prvem ker je od nje odvisna moja prihodnost, si pa tako kot vsak vzamem čas tudi za kaj drugega al pa lenarjenje.lp
Don't hate me because i'm beautiful... Hate me because your boyfriend think so.. (:
Uporabniški avatar
.:pu7a:.
Prispevkov: 117
Pridružen: 26. Jan 2009 22:51

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a .:pu7a:. »

Jst sm izredno vpisan v 2. letnik in se mi zdi možnost še enega leta rezerve za stari program super! Še 15 izpitov mi manjka do izrednega vpisa v 4. letnik in zdi se mi da se mi lahko konkretno zatakne samo v 2. letniku al pa v 3. če se mi bo pač za nazaj velik nabral, kar pa bomo že nekak rešli... Letos so zame možnosti rednega napredovanja v 3. letnik(malo vrjetno), izrednega napredovanja v 3. letnik(malo bolj verjetno) ali izrednega ponavljanja 2. letnika (najverjetneje), ker pač ne morem redno ponavlat ali pavzirat! Če bom izredno ponavljal 2. letnik bom nekak že spacal pogoje za evidenčni vpis nasledn let in pol lagano nardim 3. letnik al pa če grem že letos v 3. letnik, ga bom pa v 2 letih že spacal!!! Pol, k bo zasiguran 4. letnik pa lepo na erasmus v španijo al pa portugalsko, mal nogice namakat in zasluženo uživat na sončku pa kakšen izbirni predmet za 4. letnik nardit in potem do 2016 lepo lagano diplomirat!!!!! :mrgreen:

Pizda lepo zgleda tale plan... Upam da bo ratal... Ne pa da bom vse do diplome cele dneve umiral v knižnci za knigami...

Zanima me kako to da lahko v 4. letniku visimo do 30.9.2016 oz. do takrat diplomiramo?? Sej se je potrebno vsako leto ponovno vpisat v letnik, če ne vpišeš absolventskega staža... Al je tko mogoče zato ker 4. letnika ni mogoče ponavlat?!?

Poleg vsega tega pa se mi zdi da bodo vsi pametni delodajalci znali cenit diplomante starega špartanskega programa veliko bolj kot diplomante tega pussy bolnjskega sistema, k sploh ne bodo vedli kakšen užitek je opravljanje skupinskih izpitov!!!!! Še posebej našo generacijo, k je bla pod posebnim pritiskom... :mrgreen:
Denny Crane
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Kot da smo sami krivi, da bomo ''pussyi''. Nam ne bo prav nič podarjeno.
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Kvatro
Prispevkov: 65
Pridružen: 12. Maj 2009 17:35
Kraj: ljubljana!

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Kvatro »

.:pu7a:. napisal/-a:Jst sm izredno vpisan v 2. letnik in se mi zdi možnost še enega leta rezerve za stari program super! Še 15 izpitov mi manjka do izrednega vpisa v 4. letnik in zdi se mi da se mi lahko konkretno zatakne samo v 2. letniku al pa v 3. če se mi bo pač za nazaj velik nabral, kar pa bomo že nekak rešli... Letos so zame možnosti rednega napredovanja v 3. letnik(malo vrjetno), izrednega napredovanja v 3. letnik(malo bolj verjetno) ali izrednega ponavljanja 2. letnika (najverjetneje), ker pač ne morem redno ponavlat ali pavzirat! Če bom izredno ponavljal 2. letnik bom nekak že spacal pogoje za evidenčni vpis nasledn let in pol lagano nardim 3. letnik al pa če grem že letos v 3. letnik, ga bom pa v 2 letih že spacal!!! Pol, k bo zasiguran 4. letnik pa lepo na erasmus v španijo al pa portugalsko, mal nogice namakat in zasluženo uživat na sončku pa kakšen izbirni predmet za 4. letnik nardit in potem do 2016 lepo lagano diplomirat!!!!! :mrgreen:

Pizda lepo zgleda tale plan... Upam da bo ratal... Ne pa da bom vse do diplome cele dneve umiral v knižnci za knigami...

Zanima me kako to da lahko v 4. letniku visimo do 30.9.2016 oz. do takrat diplomiramo?? Sej se je potrebno vsako leto ponovno vpisat v letnik, če ne vpišeš absolventskega staža... Al je tko mogoče zato ker 4. letnika ni mogoče ponavlat?!?

Poleg vsega tega pa se mi zdi da bodo vsi pametni delodajalci znali cenit diplomante starega špartanskega programa veliko bolj kot diplomante tega pussy bolnjskega sistema, k sploh ne bodo vedli kakšen užitek je opravljanje skupinskih izpitov!!!!! Še posebej našo generacijo, k je bla pod posebnim pritiskom... :mrgreen:
haha care care :mrgreen: vsaj en k šteka kako pa kaj :D
sicer se pa men zdi naš sistem lažji kot bolonjc.. mal več se drkaš pred izpiti, vse bolš kot da bi mogu redno na vaje hodt :x k se v pol tko porablenga časa na vajah naučiš lah cel izpit..
drugi pa tretji letnik mal stisneš, četrtga pa chillaš na kšni izmenjavci,kšn london, dublin, paris, ena partyslava pač.. mal po svetu.. nardiš diplomo, pa spet na kšnga podiplomca v NYC stisnt.. prideš nazaj pa si cenjen kadr :mrgreen:
Slika
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a ragezor »

shit, ne moreš redno ponavljat drugega letnika? torej zdaj sem plačal za izredno in potem bom še moral enkrat za izredno ponavljanje?
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a nofak »

Ce bos izpolnjeval pogoje za redno ponavljanje (4 opravljeni izpiti) bos pomoje lahko "izredno" ponavljal. Torej imel status izredni, vendar brez placila.
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a ragezor »

ok super, glavno da se ne plača
Odgovori

Vrni se na