Zapiski

prof. dr. Albin Igličar, doc. dr. Tilen Štajnpihler

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

MaNgOlina
Prispevkov: 47
Pridružen: 29. Sep 2009 18:22

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a MaNgOlina »

A bi bil kdo od izrednih prpravljen še prpet seminarsko tko k TaaYa ker smo mel po knjigi. :?:
Jest sm mela isto 6. poglavje pa sm se bl na zakone osredotočla in ne tok na knjigo.
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a eldorado »

TaaYa napisal/-a:Pripenjam še enkrat 6.poglavje, tokrat upam, da se odpre vsem ;) moralo bi se
Hvala ti fuul, pride prov, vrjem.. :)
A to si delala po tanovi knjigi ane? :) Zanima me, če si ti enkrat napisala.. da boš delala še povzetke preostalih poglavij oz. vsaj kkšnega.. zanima me, če je možn to kej dobit..? :)
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a eldorado »

MaNgOlina napisal/-a:A bi bil kdo od izrednih prpravljen še prpet seminarsko tko k TaaYa ker smo mel po knjigi. :?:
Jest sm mela isto 6. poglavje pa sm se bl na zakone osredotočla in ne tok na knjigo.
Jo lahko jst pripnem, ampak ti čist nč ne pride prov... vrjem mi :D še jst nevem kaj je notr, ker je use skp nametan samo zato, da sm dosegu obseg besed.. :)
Aljaž
Prispevkov: 21
Pridružen: 18. Nov 2009 17:32

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Aljaž »

Lalika zapiskov z vaj sicer nimam, imam pa skrajšano verzijo Ehrlichovih pogledov na pravo, če ti bo kaj pomagalo...:)
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Aljaž napisal/-a:Lalika zapiskov z vaj sicer nimam, imam pa skrajšano verzijo Ehrlichovih pogledov na pravo, če ti bo kaj pomagalo...:)
to spada pod obravnavano snov.. je v učbeniku za sociologijo?
Uporabniški avatar
TaaYa
Prispevkov: 118
Pridružen: 29. Okt 2009 09:38

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a TaaYa »

eldorado napisal/-a:
TaaYa napisal/-a:Pripenjam še enkrat 6.poglavje, tokrat upam, da se odpre vsem ;) moralo bi se
Hvala ti fuul, pride prov, vrjem.. :)
A to si delala po tanovi knjigi ane? :) Zanima me, če si ti enkrat napisala.. da boš delala še povzetke preostalih poglavij oz. vsaj kkšnega.. zanima me, če je možn to kej dobit..? :)
Ja po tanovi knjigi sm delala ja. In tut js sm napisala da bom ostala poglavja delala, ampak, sem jih nehala pisat, ker niti enga poglavja nisem dokončala, se mi je ful vleklo. Tko da sem opustila ta "šport" =)) Ker mi je šlo res preveč časa. Zato sem tudi zbrisala post, se opravičujem vsem ki so kaj računali na to.
Taja =) "Počasi se daleč pride!" XD
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a eldorado »

TaaYa napisal/-a:
eldorado napisal/-a:
TaaYa napisal/-a:Pripenjam še enkrat 6.poglavje, tokrat upam, da se odpre vsem ;) moralo bi se
Hvala ti fuul, pride prov, vrjem.. :)
A to si delala po tanovi knjigi ane? :) Zanima me, če si ti enkrat napisala.. da boš delala še povzetke preostalih poglavij oz. vsaj kkšnega.. zanima me, če je možn to kej dobit..? :)
Ja po tanovi knjigi sm delala ja. In tut js sm napisala da bom ostala poglavja delala, ampak, sem jih nehala pisat, ker niti enga poglavja nisem dokončala, se mi je ful vleklo. Tko da sem opustila ta "šport" =)) Ker mi je šlo res preveč časa. Zato sem tudi zbrisala post, se opravičujem vsem ki so kaj računali na to.
Ma ne, nisem računal na to.. :P samo se mi je zdelo da sm prebrau, pa sm pol vprašu.. no kul! :D ma ni panike.. :) a se po knjigi učiš?
Uporabniški avatar
TaaYa
Prispevkov: 118
Pridružen: 29. Okt 2009 09:38

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a TaaYa »

Ne po skripti... pa knjigo si bom prebrala če se mi bo dal ;)

Če kdo ve kakšne so razlike med skriptami narejenimi po stari knjigi, bi blo lepo da kej deli z nami, ki tega ŠE ne vemo ;) =))
Taja =) "Počasi se daleč pride!" XD
lalika
Prispevkov: 158
Pridružen: 27. Dec 2009 12:03

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a lalika »

Hvala Aljaž :)
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a eldorado »

TaaYa napisal/-a:Ne po skripti... pa knjigo si bom prebrala če se mi bo dal ;)

Če kdo ve kakšne so razlike med skriptami narejenimi po stari knjigi, bi blo lepo da kej deli z nami, ki tega ŠE ne vemo ;) =))
jah..posamezno gre od poglavja do poglavja.. teško je zdej to rečt.. bi mogu en k bi predelu in po knjigah in po skripti povedat.. slaba bl :D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Razlika je bolj v postavitvi snovi kot v snovi sami. Recimo civilna družba je v stari pri socialni in pravn idržavi, sedaj pa v nekem drugem poglavju...
Jst sm Igličarja spraševal je reku, da se da tud po stari študirat, če koga to skrbi...
Si vis pacem para bellum
metulčica
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Jan 2010 10:49

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a metulčica »

Se pravi da so pol stari zapiski lih tko uredu??
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ja od lanskega leta misli, da ne bo problemov.
Si vis pacem para bellum
snezko
Prispevkov: 22
Pridružen: 14. Jan 2010 11:58

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a snezko »

Jaz imam tudi eno prošnjo za izredne študente.. :oops: Razvoj sociologije prava na Slovenskem, tega profesor ni posebej obravnaval na predavanju, vem pa da je omenil, da bo to na predstavitvah seminarjev izrednih študentov...pa če ma kdo kkšne povzetke, ker se mi zdi, da je v knjigi čist preveč napisano.. :D Pravzaprav se mi zdi, da je cela knjiga preobširna..vsaj kar se tiče izpitne snovi! :roll: :mrgreen:
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

To so imeli vzporedni. Poglej si tri avtorje in pa trdi delitve sociologije, to je več ali man jvsa izpitna tematika iz tega poglavja.
Si vis pacem para bellum
buble_
Prispevkov: 3
Pridružen: 13. Jan 2010 20:16

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a buble_ »

Potrebno je vedet letnico 1960.
Okoliščine: razvoj obče sociologije, jug.samouprava
Moj povzetek: Sociologija prava na Slovenskem se je začela razvijati po letu 1960. Na njen razvoj vplivajo razmere v samoupravni Jugoslaviji, marksistične teorije, nove oblike združevanj in zaznamo še vplive tujih avtorjev z svojimi raziskavami, ki temeljijo na pogledu sociologije prava (razmerje med družbenimi odnosi in pravnimi normami). Kot najbolj znani slovenski avtorji pravnosocioloških razprav se štejejo Jože Goričar, Jambrek Peter in Žun Anton. Avtorji v svojih razpravah predstavljajo predmet proučevanja sociologije prava, odnose sociologije prava z drugimi znanstvenimi disciplinami, znanstveni pristop sociologije prava in pomen sociologije prava za celotni pravni sistem.

Pa pomojem je še to pomembno:
11 Odvisna in neodvisna spremenljivka
V sociologiji prava je pravo odvisna spremenljivka, družba pa neodvisna. Dr. Goričar (v Igličar 2009, 65) pri tem pravi, da je zato poglavitni namen znanstvenega raziskovanja na področju sociologije prava v tem, da ugotovi, kako vpliva ustrezna globalna družba na pravo (kot odvisno spremenljivko), njeno strukturo, vsebino, nastajanje in spreminjanje, na procese javnega odločanja, na delo zakonodajnih, izvršilnih in sodnih organov ipd. Odnos med odvisno in neodvisno spremenljivko poudarja soodvisnost med socialnimi in pravnimi pojavi (odnos je potrebno raziskovati s pomočjo socioloških metod in raziskovalnih tehnik).
Na podlagi te kavzalne povezave sociologija prava pojasnjuje za pravno sfero pomembna socialna dejstva.
Aljaž
Prispevkov: 21
Pridružen: 18. Nov 2009 17:32

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Aljaž »

eldorado napisal/-a:
Aljaž napisal/-a:Lalika zapiskov z vaj sicer nimam, imam pa skrajšano verzijo Ehrlichovih pogledov na pravo, če ti bo kaj pomagalo...:)
to spada pod obravnavano snov.. je v učbeniku za sociologijo?
izpiski so sicer nareti po knjigi pravo in družba, ampak mislim da se ne razlikuje kaj dosti od snovi v novem učbeniku.
lalika
Prispevkov: 158
Pridružen: 27. Dec 2009 12:03

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a lalika »

Aljaž, a te izpiske maš tut za ostale 4 avtorje? :)
Aljaž
Prispevkov: 21
Pridružen: 18. Nov 2009 17:32

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Aljaž »

Samo za Ehrlicha :)
lalika
Prispevkov: 158
Pridružen: 27. Dec 2009 12:03

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a lalika »

aha. ok :) m tko me je zanimal če maš, k na vajah smo dal dost povdarka na te avtorje..sam v knjigi je vse tko bedn napisan da se mi tko nada iz tam tega učit...po skripti pa nevem če bo dost (za avtorje) no upejmo :)
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a nici »

Mene pa neki zanima.

A se še kdo poleg mene uči iz ABC vprašanj? Sem brala po forumu in nekateri pišejo, da ne pridejo več v poštev, nekateri pa da ja, razen nekaterih vprašanj iz A oddlelka.
Kolikor sem šla po knjigi in predelala tistih 5 bednih človečkov, se mi zdi, da so v bistvu ABC vprašanja res izčrpna in da kaj drugega skoraj ne more prit v poštev.

Drugače se mi je pa soco res bedn učit, zdi se mi da nikamor ne pridem. :S
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a eldorado »

nici napisal/-a:
Drugače se mi je pa soco res bedn učit, zdi se mi da nikamor ne pridem. :S
nisi edina :D
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a nici »

Verjamem. :D

Še vedn čakam na odgovor glede ABC vprašanj. :D :shock: :D
Uporabniški avatar
ninch12
Prispevkov: 47
Pridružen: 16. Nov 2008 23:41

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a ninch12 »

nici napisal/-a:Verjamem. :D

Še vedn čakam na odgovor glede ABC vprašanj. :D :shock: :D
ABC vprašanja so bedarija, skripta "krogci" je zakon! :D..pa fino je, če maš še kakšne zapiske iz predavanj ;)
You never know how strong you are, until being strong is the only choice you have. 
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a eldorado »

ninch12 napisal/-a:
nici napisal/-a:Verjamem. :D

Še vedn čakam na odgovor glede ABC vprašanj. :D :shock: :D
ABC vprašanja so bedarija, skripta "krogci" je zakon! :D
kje pa si pr skripti? :) kok hitr ti gre skoz? =)
Odgovori

Vrni se na