Uvod v pravoznanstvo

akad. prof. dr. Marijan Pavčnik, doc. dr. Aleš Novak

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
magy
Prispevkov: 7
Pridružen: 13. Nov 2008 22:16

Uvod v pravoznanstvo

Odgovor Napisal/-a magy »

OLA. :)

Mene pa zanima, do kam ste prišli na izrednih predavanjih pri pravoznanstvu in do kam pride v poštev snov za kolokvij.

Pa če mi lahko kdo na splošno pove, koliko dni mu je vzelo to UVP......6. 1. 2008 je že izpit :oops: :oops: :oops: .
Katya
Prispevkov: 134
Pridružen: 11. Nov 2008 17:14

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Katya »

Hej, ja mene tudi nekaj zanima. Do kej ste prišli pri rednih predavanjh (pri Pavčniku)?
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a andrej »

magy napisal/-a:Pa če mi lahko kdo na splošno pove, koliko dni mu je vzelo to UVP......6. 1. 2008 je že izpit :oops: :oops: :oops: .
1 mesec je več kot dovolj za pravoznanstvo :mrgreen:
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
An@
Prispevkov: 77
Pridružen: 05. Okt 2008 14:38
Facebook: http://www.facebook.com/profile.php?id= ... ef=profile
Kraj: Lj

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a An@ »

Jaz se ne bi strinjala. Jaz grem januarja 5ic pisat UVP. :(
Lp,
Aleksandra
polchy
Prispevkov: 14
Pridružen: 16. Nov 2008 22:58

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a polchy »

hmm ja tale pravoznanstvo tud mene ziucira :evil:
sploh n wem vec kaj se ucit... :cry:
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a andrej »

agrh .. jest se zdele tut pravoznanstvo učim :geek: živcira me le, ker vem, da bom na izpitu dobil ravno tista vprašanja, na katera ne bom znal odgovorit :mrgreen:
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a *bini* »

Zaradi prekrivanja s semestrskim testom iz Rimskega prava (na izrednem študiju) se januarski izpitni rok iz Uvoda v pravoznanstvo predstavi na 8. januar (in torej ne bo 6. januarja).

tko za usak slučaj, če kdo ne bere oglasne deske :P
magy
Prispevkov: 7
Pridružen: 13. Nov 2008 22:16

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a magy »

*bini* napisal/-a:Zaradi prekrivanja s semestrskim testom iz Rimskega prava (na izrednem študiju) se januarski izpitni rok iz Uvoda v pravoznanstvo predstavi na 8. januar (in torej ne bo 6. januarja).

tko za usak slučaj, če kdo ne bere oglasne deske :P

JUHU :P :D :-) Ste že pridni in na polno študirate?? Jaz se trudim s tem pravoznanstvom.....mogoče pa rata. :D :oops:
Uporabniški avatar
An@
Prispevkov: 77
Pridružen: 05. Okt 2008 14:38
Facebook: http://www.facebook.com/profile.php?id= ... ef=profile
Kraj: Lj

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a An@ »

Jaz sem obupala in se bom zdajle odjavila od izpita. :evil:
Lp,
Aleksandra
magy
Prispevkov: 7
Pridružen: 13. Nov 2008 22:16

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a magy »

An@ napisal/-a:Jaz sem obupala in se bom zdajle odjavila od izpita. :evil:

Hej.....misliš, da ti ne bo uspelo??? Tudi jaz že počasi obupavam, ampak moram it...nekaj bo že. No, sem se pa odjavila od zgodovine :oops: :oops: .
Uporabniški avatar
An@
Prispevkov: 77
Pridružen: 05. Okt 2008 14:38
Facebook: http://www.facebook.com/profile.php?id= ... ef=profile
Kraj: Lj

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a An@ »

Sigurna sem, da mi ne bi uspelo, nazalost :( Sam stvar je v tem, da ce bi jaz sla bi MORALA narediti... ne morem rec: nekaj bo ze :)

Tko, da.... grem marca :ugeek:
Lp,
Aleksandra
lunca_
Prispevkov: 94
Pridružen: 23. Dec 2008 16:07

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a lunca_ »

A bi lahko kdo ki ima zapiske iz predavanj napisal, kaj je povedal glede teorije volje... Kaj je voljna oblast in kaj voljna moč? Ker sem primerjala knjigo in skripto,pa se mi zdi da je v skripti narobe napisano, sam iz knjige pa tudi ne razumem najbolš-če bi lahko kdo bolj po domače povedal.
Ter kaj sta glavni sestavini pravice; možnost ravnanja in pravno varstvo ALI temeljno upravičenje in pravovarstveno upravičenje?
Hvala že vnaprej(če bo kdo odgovoril).Lp
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a *bini* »

Če me spomin ne vara sta glavni sestavini pravice temeljno upravičenje pa pravovarstveni zahtevek
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a *bini* »

aha no sm šla preverjat kako je res prov in temeljno upravičenje in pravovarstveni zahetevek je pr abstraktni pravici.
Pr teoriji o naravi pravice pa poznamo pač 3 teorije : -ena izmed teh 3 je teorija volje - pove kako je pravica sestavljena - in sicer je sestavljena iz voljne moči ( pomeni, da posameznik lahko na določen način ravna ) in pa iz voljne oblasti ( posameznik lahko od drugega zahteva določeno vedenje in ima oblast nad njim )
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a *bini* »

lunca_ sj možnost ravnanja = temeljno upravičenje, pravno varstvo = pravovarstveno upravičenje, sm šele zdej k sm u elementu učenja uvp-ja vidla da gre ubistvu za isto stvar, zadnjič očitno nism bla tok pozorna :)
lunca_
Prispevkov: 94
Pridružen: 23. Dec 2008 16:07

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a lunca_ »

hvala bini :) ;)
lunca_
Prispevkov: 94
Pridružen: 23. Dec 2008 16:07

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a lunca_ »

A mogoče kdo ve, katera dva pogleda sta mišljena pri vprašanju, Katera dva pogleda na državo poznamo in kateri bi lahko bil podlaga za totalitarni režim?
Podlaga bi po moje lahko bil Aristotlov pogled-država kot integrativna celota(država pred posameznikom).... samo za drugega nevem a je mišljen še Platonov-država kot manifestacija idej ALI Pogodbene teorije o državi (kjer je posameznk pred državo) ..?
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a bordyka »

lansk let smo mel to u kolokviju pa če se prov spomnm sta bla platon pa aristotel...
lunca_
Prispevkov: 94
Pridružen: 23. Dec 2008 16:07

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a lunca_ »

a se jutri še da odjavit? Al je danes zadnji dan :) :oops: :roll:
lunca_
Prispevkov: 94
Pridružen: 23. Dec 2008 16:07

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a lunca_ »

a mogoče kdo ve kakšen je pravilen odgovor na vprašanje o naravnopravni šoli.... Kaj je treba tukaj opisovat? Kar na splošno naravno pravo, ali sholastočno naravnopravno pojmovanje ali racionalistično naravno pravo .... ?
Je dovolj če napišem skupna izhodišča naravnega prava (5) in kje poiskati vsebino naravnega prava (3) ?

p.s. Glede odjave nihče ne ve :D :oops: ?
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a *bini* »

Ja pomoje je odgovor neki u tem smislu da pač naravnopravna šola je od srede 17. stoletja pa do 18. stoletja in za začetnika se šteje hugo Grotious. Da pač da šola uveljavi idejo o enakosti vseh ljudi ; naravno pravo je večno in nespremenljivo splošno veljavno,vsebinsko pravilno, mogoče spoznati z razumom in nadrejeno pozitivnemu pravu, pa pol mogoče še kar si rekla da une tri vire da naštejš...

glede odjave, ne vem čist točn no, sam se spomnm enga primera k se je ena hotla odjavt 3. dan pred izpitom pa ni šlo in je Branko reku da se mors odjavt 3 dni pred izpitom kar pomeni 4. dan pred izpitom, toj pa danes.
lunca_
Prispevkov: 94
Pridružen: 23. Dec 2008 16:07

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a lunca_ »

OK jaz sem odjavljena..... velik sreče vsem ki grete pisat! ;)
Uporabniški avatar
An@
Prispevkov: 77
Pridružen: 05. Okt 2008 14:38
Facebook: http://www.facebook.com/profile.php?id= ... ef=profile
Kraj: Lj

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a An@ »

Velik srece na izpitu v torek!!! Pa sporocite kaj je blo na izpitu :D
Lp,
Aleksandra
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a *bini* »

v četrtek je izpit :P še dobr da so ga prestavl, da mam še dva dni več časa za učenje =P
Uporabniški avatar
mOnSt3r
Prispevkov: 31
Pridružen: 06. Okt 2008 13:44

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a mOnSt3r »

zanima me, če ima kdo kakšne rešene primere kjer je treba napisati primarno hipotezo, primarno dispozicijo, sekundarno hipotezo, sankcijo??
Odgovori

Vrni se na