ŠTUDENT PO 30

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Miriana_
Prispevkov: 4
Pridružen: 20. Okt 2009 16:21

ŠTUDENT PO 30

Odgovor Napisal/-a Miriana_ »

ALI KDO POZNA KOGA,KI GRE NA PRAVNO FAKULTETO PO 31 LETU STAROSTI?ALI MISLITE,DA JE TO OK ALI NE? KAKŠNE SO MOŽNOSTI ZA TAKO OSEBO ZA NEKOČ PRAVOSODNI POKLIC,KO PA BO KONČAL PRECEJ POZNO?
LEP DAN.

p.s. sprašujem glede ene kolegice
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: ŠTUDENT PO 30

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Jaz videvam na predavanjih par ljudi, ki mi delujejo starejši od 30...
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: ŠTUDENT PO 30

Odgovor Napisal/-a baby™ »

Miriana_ napisal/-a:ALI MISLITE,DA JE TO OK ALI NE?
zakaj pa ne bi blo OK? ce nekoga stvar zanima in se je hoce lotit pri 30., 40. al 80. letu, njihova odlocitev...
Miriana_ napisal/-a:KAKŠNE SO MOŽNOSTI ZA TAKO OSEBO ZA NEKOČ PRAVOSODNI POKLIC,KO PA BO KONČAL PRECEJ POZNO?
leta sploh niso pomembna, ce mas zeljo, je bolse da se ti uresnici pozno kot pa nikoli.
jaz sem mali psihopat
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: ŠTUDENT PO 30

Odgovor Napisal/-a ragezor »

4 leta faksa (minimalno)
2 leta prakse

torej bo stara 37 let, ko bo lahko delala pravosodni izpit. smao mora meti visoko povprečje, da hitro dobi prakso.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: ŠTUDENT PO 30

Odgovor Napisal/-a bajna »

sj pomoje laži študira en k je starejši, ker ma vse pošlihtan, mi bi pa še žural pa ne vem kaj vse zravn počel, js mislm da se da...
*sončna*
Prispevkov: 74
Pridružen: 05. Apr 2009 18:09

Re: ŠTUDENT PO 30

Odgovor Napisal/-a *sončna* »

nevem, če je glih lažje... mislm, če recmo že ene par let delaš al kukrkol, torej ne študiraš, se je pomoje kr težko prpravt na tolk učenja, kukr ga zahteva nš fax... usekakor pa ni greh poskust, če je želja :)
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: ŠTUDENT PO 30

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Kjer je volja, je pot :D
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: ŠTUDENT PO 30

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Poznam nekoga k je še starejši od 30 in ob redni zaposlitvi še pravo študira. In to zelo uspešno. Tak da, kot je že Zmaj povedal.. vse se da, če se hoče ;)
Pozitiv vabrejšan!! :D
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: ŠTUDENT PO 30

Odgovor Napisal/-a proton »

Matoza poglejte ;)

Dejansko se vse da, če se hoče, tudi na PF :D
Uporabniški avatar
.:pu7a:.
Prispevkov: 117
Pridružen: 26. Jan 2009 22:51

Re: ŠTUDENT PO 30

Odgovor Napisal/-a .:pu7a:. »

Jesus gospa dejte izklopt caps lock!! Za prijatelco vas zanima... Right... Dobra... Do-bra...

Hihi sej se hecam! :mrgreen: Sam ne okrog caps locka...

Če ima neizpolnjeno željo jo je bolje izpolnit pozneje kot nikoli! Vsaj jst bi celo življenje obžaloval če se ne bi vpisal na PF... Kolko ji bo šlo je pa čisto od nje odvisno! Če ma še neko zagnanost in voljo se lotit nečesa na novo komot, če pa že ima uspešno kariero v nečemu pa je vprašanje kolk bo motivirana za dejansko dokončat tole... Kakšne bi ble možnosti za zaposlitev pri takšni starosti pa ne vem ker se zaenkrat s tem še ne ukvarjam! Ampak k bo končala bo itak neplodna in to je prednost pred mnogimi drugimi k bi takoj po zaposlitvi letel na bolniško! :mrgreen: Hihi hec hec...

Sicer pa se vsako leto najde nekdo k je pošteno čez 30! Lani je z nami v prvi letnik hodu en čelavi čiko k se je Audijem Q7 vozu na predavanja tko da mu očitno ni ravno težko v življenju! Letos je pa tud ena teta 1. oktobra plašla po faxu in spraševala kje so predavanja za prvi letnik, medtem ko so ga ostali čvakal na Prešernovem! Čeprav je bla mal čudna... Ubistvu prov weird, posebna če hočete :mrgreen:
Denny Crane
Miriana_
Prispevkov: 4
Pridružen: 20. Okt 2009 16:21

Re: ŠTUDENT PO 30

Odgovor Napisal/-a Miriana_ »

:lol:
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: ŠTUDENT PO 30

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

.:pu7a:. napisal/-a:Jesus gospa dejte izklopt caps lock!! Za prijatelco vas zanima... Right... Dobra... Do-bra...

Hihi sej se hecam! :mrgreen: Sam ne okrog caps locka...

Če ima neizpolnjeno željo jo je bolje izpolnit pozneje kot nikoli! Vsaj jst bi celo življenje obžaloval če se ne bi vpisal na PF... Kolko ji bo šlo je pa čisto od nje odvisno! Če ma še neko zagnanost in voljo se lotit nečesa na novo komot, če pa že ima uspešno kariero v nečemu pa je vprašanje kolk bo motivirana za dejansko dokončat tole... Kakšne bi ble možnosti za zaposlitev pri takšni starosti pa ne vem ker se zaenkrat s tem še ne ukvarjam! Ampak k bo končala bo itak neplodna in to je prednost pred mnogimi drugimi k bi takoj po zaposlitvi letel na bolniško! :mrgreen: Hihi hec hec...

Sicer pa se vsako leto najde nekdo k je pošteno čez 30! Lani je z nami v prvi letnik hodu en čelavi čiko k se je Audijem Q7 vozu na predavanja tko da mu očitno ni ravno težko v življenju! Letos je pa tud ena teta 1. oktobra plašla po faxu in spraševala kje so predavanja za prvi letnik, medtem ko so ga ostali čvakal na Prešernovem! Čeprav je bla mal čudna... Ubistvu prov weird, posebna če hočete :mrgreen:
A je bla taka s temnimi krajšimi lasmi? Ker ena taka je na PF, samo je zaostala in se ni lepo norca delat :D
Pozitiv vabrejšan!! :D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: ŠTUDENT PO 30

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

A je mela predstavitev že na zgodovini :roll: ?
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
.:pu7a:.
Prispevkov: 117
Pridružen: 26. Jan 2009 22:51

Re: ŠTUDENT PO 30

Odgovor Napisal/-a .:pu7a:. »

Eeeeem ne vem več čist točno kako je zgledala... Mela je temne lase, sam ne vem kolk dolgi so bli pa očala je mela (al pa tud ne... sej ne vem točno)! Vem samo da nima interneta, ko sem ji pa poskušal razložit da je v knižnci, je bla pa že na poti nazaj od koder prišla!

Nasledn dan (2. oktobra) je bla pa spet nazaj z istimi vprašanji, samo ni mene gnjavila... :mrgreen:
Denny Crane
tatjana
Prispevkov: 20
Pridružen: 16. Jan 2010 15:35

Re: ŠTUDENT PO 30

Odgovor Napisal/-a tatjana »

Pozdravljeni. Pravkar sem prebrala komentarje na to temo in sem kar malo razočarana. Tudi sama sem stara 30 in se bom vpisala na pf izredno. A smo v teh leti res že tete, kot je nekdo zapisal, zelo hitro boste tudi vi toliko stari in vedite, nič kaj tetasto se ne boste počutili-upam. Sicer pa a je res tako malo študentov, na izrednem starih več kot trideset? Sem mislila, da je normalno da so n izrednem starejši. Meni se to ne zdi nič neobičajnega, jaz sem vmes postala mamica čudovitemu bitjecu, si uetvarila družino,..sedaj pa sem na vrsti jaz-moje sanje in cilji. Upam, da bo čim več takih!
tjaskaa_
Prispevkov: 147
Pridružen: 03. Mar 2009 13:42

Re: ŠTUDENT PO 30

Odgovor Napisal/-a tjaskaa_ »

sicer sem redna študentke, vendar Tatjana, jaz te podpiram :D

Uresniči svoje sanje in želim ti vso srečo na poti do cilja :D
tatjana
Prispevkov: 20
Pridružen: 16. Jan 2010 15:35

Re: ŠTUDENT PO 30

Odgovor Napisal/-a tatjana »

Hvala tjaskaa! Tudi tebi vso srečo! Me pa bega še nekaj drugega. A ne moreš opravljati dela odvetnika brez pravosodnega izpita? Kaj torej si oz.kaj lahko delaš samo z končano pf in diplomo?
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: ŠTUDENT PO 30

Odgovor Napisal/-a ragezor »

uh, dosti stvari :)

v firmah ponavadi rabijo pravnike, da jim preglejujejo in pišejo pogodbe in urejajo ostale pravne zadeve. brez pravosodnega izpita ne moreš biti v pravosodju, drugače pa lahko delaš vse kar češ :)
drugače se pa lahko zaposliš tudi v državnih službah.
tatjana
Prispevkov: 20
Pridružen: 16. Jan 2010 15:35

Re: ŠTUDENT PO 30

Odgovor Napisal/-a tatjana »

Torej, če razumem prav, ne moreš brez pravosodnega delat kot odvetnik in zastopati strank na sodišču, ali odpreti privat odvetniško pisarno?
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: ŠTUDENT PO 30

Odgovor Napisal/-a baby™ »

Ja, prav razumes...
jaz sem mali psihopat
tatjana
Prispevkov: 20
Pridružen: 16. Jan 2010 15:35

Re: ŠTUDENT PO 30

Odgovor Napisal/-a tatjana »

Ojoj, kaj pa potem sploh lahko delaš s pf in diplomo? A gre večina študentov pol n drugo stopnjo in pravosodnega?
tatjana
Prispevkov: 20
Pridružen: 16. Jan 2010 15:35

Re: ŠTUDENT PO 30

Odgovor Napisal/-a tatjana »

Aja, pa še to me zanima, ali gdo hodi izredno na epf v ng, oz. na predavanja za izredne v Kranj? Zanima me namreč, koliko dejansko hodi tja študentov, ki so stari nad 30 let? Koliko pa so stari tisti najstarejši, dobila sem informacijo, da hodijo tudi starejši od 50 let.

Hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: ŠTUDENT PO 30

Odgovor Napisal/-a andrej »

Jaz hodim na predavanja za izredni študij v Kranj. Težko ti povem točne podatke, odvisno tudi od predavanja. Za 2. letnik ti lahko povem, da je min. petnajst kolegov/kolegic starih več kot 30 let, ki so redno zaposleni, poročeni, imajo otroke, itd. Za letošnje "bruce" na izrednem študiju bi lahko rekel, da je povprečna starost še višja. Definitivno gre za bolj pisano druščino, kot jo vidiš na fakulteti v Ljubljani ali Mariboru, zato se glede tega ni potrebno sekirat.
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: ŠTUDENT PO 30

Odgovor Napisal/-a ragezor »

tatjana napisal/-a:Ojoj, kaj pa potem sploh lahko delaš s pf in diplomo? A gre večina študentov pol n drugo stopnjo in pravosodnega?
ne, več ljudi je zaposlenih samo z diplomo kot s pravosodnim izpitom pomoje, ker nimajo želje ali pa nočejo opravljati pripravništva.

še en nasvet, ne razmišljaj toliko o svojih letih ampak se čimprej vpiši (se opravičujem za tikanje) ;)
tatjana
Prispevkov: 20
Pridružen: 16. Jan 2010 15:35

Re: ŠTUDENT PO 30

Odgovor Napisal/-a tatjana »

Ragezor, imaš popolnoma prav. Saj sploh nisem razmišljala o letih, dokler nisem začela brati zgoraj napisanega, pol me je pa odkrito povedano mal pogrelo tisto o tetkah in plešastih stricih. Sicer ima pa itak vsak svoje poglede na življenje, tako da...
Ja,jaz mislim, da se bom kar vpisala, ker me pravo res zanima, sam sem mal razočarana, ker nisem vedela, da ne moreš biti privat odvetnik brez pravosodnega, zame je to malo preveč let za študij, tako, da se bom kar zadovoljila s prvo stopnjo pf, kaj si kaj seznanjem s tem kako hitro se dobi potem zaposlitev? ( tikanje je čist o.k. )
Odgovori

Vrni se na