Učenje

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Učenje

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Živjo

sem novopečeni bruc in me zanima kako ste se kaj ostali pripravljali na izpite, kolko časa ste se oz. kdaj ste se začeli učiti, itd. In eno vprašanje...če recimo se začne učiti tkoj oktobra in iz tedna v teden prebiraš predpisano študijsko literaturo, itd.--po vašem se s takim načinom da uspešno opraviti vse izpite?...Hvala vnaprej za odgovore.
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a sunshine »

jah če se ti da učit sprot, pol se dej ane :lol: ampak se ti pa res nikamor ne mudi. Kšn rim pa ekonomijo je fajn mal sprot delat oz hodt na predavanja, ostalo pa lahko še mal počaka :D
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a bajna »

sunshine kaj nabijaš, če se še nisi začel učit je prepozno, maj je jutri!


:lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

:lol: :lol: :lol: :lol:

Te besede so že davno ponarodele. :lol: :D
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a baby™ »

dragi moj drago :D, tle mas neki vec napisanga ze http://pravnica.net/forum/viewtopic.php?f=5&t=262 ;)
pa maj je ze mimo, ne se sekirat :twisted:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a bajna »

baby js se ravnam po šolskem letu :P mam drugačn koledar kot pa ostali, tko da še ni mem :D
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

No hvala za kvalitetne odgovore in kooperacijo...še posebej komentarji bajne so mi prišli prav: D
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a bajna »

ja ne smeš bit zdj užaljen :lol: ne mormo ti mi povedat kok se uč, vsak ma svoje, eni se sprot učijo pa padejo, eni se začnejo učit maja pa majo junija vse narjen, čist različn, tud zlo velik je odvisn kok ti hodš na predavanja pa vaje, tko da...
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

ehh...sej nisem užaljen dej :lol:
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Zdaj si /smo razsvetljen-/i 8-)
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a baby™ »

dragooo, sej sm ti js pomagala! :mrgreen:
jaz sem mali psihopat
Žnido
Prispevkov: 60
Pridružen: 05. Feb 2009 19:02

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a Žnido »

Hmmm, še en zeloo motiviran ali pa zeloo prestrašen bruc :D :twisted:

Dejstvo je, da boš moral sam ugotoviti, kako, kaj in kdaj se učiti. Tako kot so ti povedali moji predhodniki, je toliko različnih načinov učenja, kolikor je posameznikov. Eni se učijo iz knjig, eni iz skript, zapiskov, spet zadnji kombinirajo; enim uspe, marsikomu pa tudi ne. Lahko s začneš učiti že danes in delaš sproti (kar je lepo in pohvalno :D ) ali pa komaj maja (kar je hrabro in rahlo neumno :D ). Je pa zagotovo res, da kvantiteta ne pomeni nujno tudi kvalitete (vem iz lastnih izkušenj :) ). Po mojem mnenju je najbolje najti pravo mero med zabavo (študentske zabave, šport...) in delom (učenje, vaje, predavanja), ker samo eno ali drugo ne gre, dejstvo pa je, da se moraš tu in tam malce znoreti in da mora zato poleg dela obstajati tudi zabava ;) Venar boš najbrž hitro ugotovil, da je časa za vse načrte, želje itd. premalo, zato je samo na tebi da ugotoviš kako in kaj ;) Jaz sem se npr. začel učiti deset tednov pred prvim rokom, pri čemer sem najprej prebral skozi vse knjige (za kar sem porabil dobre tri tedne), nato pa sem začel "memorirati" :D Na žalost moj načrt ni bil tako zelo uspešen, kot sem si zamislil, a konec je bil vseeno dober ;)

Upam ,da ti bo to kaj pomagalo in da nisem bil preveč nesramen :)
...maj je tu, maj je tu, maj je tu...
Doli
Prispevkov: 1
Pridružen: 11. Okt 2009 14:08

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a Doli »

No, pa da še jaz kot "stari maček" nekaj povem. Sem namreč že diplomiral, zato lahko ocenjujem dokaj objektivno in z distance.

V prvem letniku sem bil pač zagret, tako kot marsikdo. Hodil sem na večino predavanj, zato sem pač večino snovi slišal sproti, kar potem pri razumevanju ob študiju definitivno pomaga. Najprej sem šel na ekonomijo, ki sem se jo učil nekoliko dlje, ker mi te zadeve ne ležijo, potem pa za vsak izpit toliko, kolikor je bilo časa med posameznimi roki, 10, 7, za kako pravoznanstvo tud recimo 3 dni. Naredu sem vse izpite maja in junija, ne sicer z briljantnimi ocenami, ampak so se mi zdel trije brezskrbni poletni meseci tolk več vredni.

Hja, pol sem pa počasi začel "odkrivat" študentske žure in ko prideš ob 6h domov, začne pol človek počasi izpuščat predavanja :lol: V tretjem letniku sem recimo hodu samo še na vaje CPP, včasih niti to ne. Se mi je pa zdelo po 1. letniku vse nekam easy - nikol nisem bral nekih knjig, ki ne bi ble res obvezne, večinoma zapiske (seveda, izposojene od kake zagrete kolegice 8-) ), skripte in take zadeve - nisem padu nikol in celotno povprečje sem mel skoraj 9, tak da tisti, ki govorijo, da se na tak način ne da - se da...

Generalno mislim, da je PF enostaven študij za vsakega, ki nima lih podpovprečnega IQ in je sposoben kdaj pa kdaj tud kej razmišljat s svojo glavo. Zarad študija nisem NIKOLI zavrnu povabila na kako zabavo al kej podobnega, kot na pol profesionalni športnik sem zarad tega "zgubu" tud večino vikendov, ampak so what? No, tisto hodit en večer pred izpitom žurat, mogoče ni blo vedno najbolj fajn z ozirom na počutje naslednji dan ;) Men je pač pomagu sistem, da sem si (od 2. letnika naprej, ko si nisem več tak stisku izpitnih rokov) vzel mal več časa in na easy. Jasno, da če začneš brat en teden pred izpitom, ne moreš takrat nikamor, kamor bi si želel - sicer pa ne vidim razloga, zakaj bi socialni life kakorkol trpel. Pr men ni.

Sploh mi pa grejo na živce tisti, ki strašijo, kak je ta fax težek. To je v primerih, ko se pač nameravaš vse izpite napiflat na pamet, to je pa res težko. Nekteri kolegi so to dejansko počel, zlezl nekak skoz z nekimi šestkami po par poskusih in vrgl stran 5-6 let življenja. Za take pravo pač ni, to je pa stupidno.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Doli...huda :).
Nekak mislim, da si nam (1.letnikom), dal mal več upanja, da le ne bomo same večere preživeli ob knjigah (no kot si rekel in je bilo povedano, nismo vsi enaki in nekdo rabi več memoriranja, nekdo manj). Vsakršen nasvet mislim, da pride od starejših kolegov fajn, če je pa tak, da te opogumi pa še toliko bolj :).
Zanima me, če ima kdo izkušnje kako je, če hodiš na popoldanska predavanja? Učenej zjutraj? Namreč mene predvsem to muči, saj morda mi ne ugodijo prošnje za dopoldansko skupino, pouka pa vajen popoldne nikol nisem bil....

Doli za predsednika :mrgreen: !
Si vis pacem para bellum
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Doli za predsednika !

Se strinjam :D
Drejaa
Prispevkov: 120
Pridružen: 27. Avg 2009 11:18

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a Drejaa »

jst sm lansko leto bla popoldanska skupina hodila sm pa skoos zutri na predavanja sej te itak noben ne preverja u keri skupini si....
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ja sam letos je bolonjc, in je drugač, ker preverjajo prisotnost na vajah. In če hodš na druga predavanja brez dovoljenja, pol ne morš na svoje vaje.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ja pač skombinirat is moraš, vsaj jaz si bom, tako da bom 2 dni recimo popoldne, 3 pa mi normalno uspeva zjutraj ker nimam vaj. Danes sem bvi lv referatu, prošnja odobrena vendar samo za predavanja ( kaj ti to pomaga ??), grem od Iligičarja, ki pove, da pač menjava skupin pri vajah ni možna, razen, če mam namen obiskovat še glasbeno šolo popoldne al kaj :lol:. Tako, da rajši mam menjana predavanja pa se učim popoldne, kot da sem takrat na faksu, ko je že mrtvo vse, si zaspan pa še osebno nvem kako bi se mi izšlo učenej zjutraj....
Bolonjc nas je zjebu te hoče zjebat na veliko, al ne smeš se dat :twisted: :)
Si vis pacem para bellum
*sončna*
Prispevkov: 74
Pridružen: 05. Apr 2009 18:09

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a *sončna* »

hej

jst ti predlagam, da sprot berš rim pa ekonomijo, k to res uzame ful časa! pol pa začni še kkšn drug predmet brt, lahk mal kasnej, če se ti res ne da še zdej ;) če maste u boloncu še zmeri kolokvije, se boš tko al tko mogu prej al slej naučit... usekakor si boš maja ful hvaležn za use, kar si naredu med letom, se res splača! ja, več možnosti, da boš use naredu maš, če se boš dost učil, ni pa nobenga zagotovila... se lahk zgodi, da ti kkšni roki enostavno niso glih pisani na kožo... srečno ;)
Uporabniški avatar
Rocky
Prispevkov: 43
Pridružen: 07. Okt 2008 01:24

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a Rocky »

Odvisno od človeka do človeka .... k parkrat padeš ugotoviš kaj je prava mera :D .... še enkrat citiram prejšne: "pravo ni bau bau, je pa zahtevno"!
Pravnabanda
Prispevkov: 5
Pridružen: 12. Feb 2010 11:39

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a Pravnabanda »

Živjo! Sama razmišljam o študiju prava, pri tem me pa zanima, kaj je pravzaprav zahtevno pri učenju? Je to zahtevnost same snovi, torej da je snov težko razumet, ali je problem v količini snovi. So stvari zelo abstraktne (ko stvari prvič vidiš) ali je tako, da če spremljaš predavanja, vaje in se sproti učiš stvar ni več težka, vendar je bolj problem v količini? Zanima me še kako izgleda seminar - kaj pravzaprav to je? Lp vsem in hvala za odgovore!
mi_lenca
Prispevkov: 98
Pridružen: 23. Jan 2010 21:54

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a mi_lenca »

Pravnabanda napisal/-a:Živjo! Sama razmišljam o študiju prava, pri tem me pa zanima, kaj je pravzaprav zahtevno pri učenju? Je to zahtevnost same snovi, torej da je snov težko razumet, ali je problem v količini snovi. So stvari zelo abstraktne (ko stvari prvič vidiš) ali je tako, da če spremljaš predavanja, vaje in se sproti učiš stvar ni več težka, vendar je bolj problem v količini? Zanima me še kako izgleda seminar - kaj pravzaprav to je? Lp vsem in hvala za odgovore!
sama snov ni tolko zahtevna če spremjaš predavanja in vaje- ti je dokaj jasno! pri ekonomiji npr. so se meni vsaj zdeli določeni deli nerazumjivi in se jih pač naučiš četudi jih ne razumeš! :D količina snovi je večinoma pr vseh predmetih problem- ko vidiš knjigo za rim ti pomoje mine do vsega!ampak ne se ustrašit, ker je zanimivo in te začne zanimat! :) res pa je, da se lahko včasih preceniš kolko časa rabiš da predelaš knjigo in ti pol enostavno zmanjka časa!
seminar je zelo podoben vajam- razlika je recimo v tem, da na seminaru predstavljaš seminarske naloge in se pol o tem debatira!čeprav so predstavitve tudi na vajah!
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

sej za rimsko pravo je sam seminar? to so vaje ane?
Pravnabanda
Prispevkov: 5
Pridružen: 12. Feb 2010 11:39

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a Pravnabanda »

mi_lenca hvala za prijaznost :) sem si malo oddahnila, saj me količina snovi običajno ne skrbi toliko kot to, da bi se učil nekaj podobnega bolj naravoslovnim temam - torej snovi, ki so bolj abstraktne. Zanima me bolj zgodovina, družbeno dogajanje in podobno, zato se mi zdi pravo kar primerno. Na kakšen način pa se učite - tako npr. knjiga, zapiski, stol in učenje ali moraš prej delat kakšne raziskovalne na določenem področju, iskat podatke po knjižnicah, met kakšno dodatno literaturo in tako...? Torej maš večinoma snovi zbrane v skriptah in enotnih knjigah al ful vse ločeno in se moraš potem "znajti" sam? Lp :)
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Ne ne, maš knjigo in se tisto naučiš :lol:
Odgovori

Vrni se na